Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni palo na pamet da vidim da li ima nesto od Tarantina sto nisam gledao, posto mi skoro svaki legne. Nasao Jackie Brown, veoma dobar, na slicnom nivou kao i vecina, uzivanje 8/10.

Jos nisam gledao Kill Bill nekim cudom, ne znam zasto, ali me ne privlaci puno. Ostale mislim da sam sve pogledao.
 
Poslednja izmena:
Hvala, Death Proof sam davno pogledao ali secam se samo nekih delova. Bio mi je ok. Grindhouse ne znam, deluje slican, ludacki :)
 
Malo je glasova, još je nov. Nisam ga pogledao ali ide u listu za gledanje.
 
The Shining
Drugi put ga odgledao. O Kjubriku i Džeku Nikolsonu nema potrebe trošiti reči. Velikani i legende... Ali je po mom mišljenju ovo najprecenjeniji horror film svih vremena.
Odličan film ali daleko od kultnog i na top listama "the best of all time".
 
Valjda si svestan da u ovom globalnom ludilu ima neuporedivo precenjenijih filmova na ''top'' listama, konkretno u horor žanru čak i totalnih (PC/BLM) nebuloza tipa Get Out i sličnih splačina, nasilno hajpovanih i strpanih na vrh liste tog žanra.
U tom smislu, The Shining ne da nije precenjen nego je 9/10 klasik. Inače, film naravno nije savršen, ima tu i krindž glume ali to nije više nije toliko bitno jer odavno živimo u ozbiljnom krindžu pa su to sitnice u odnosu na sve ostalo.
 
Film je od 40+ godina. Kao da je rekao da su prvi SW i ST krs... Jednostavno druga era, po meni najbolja gde su iznikle najbolje fransize.
I Shining bi bez Nicholson-a bio veliko nista.
 
^Slažem se sa kolegama.
Kubrick naravno zanatski sjajan.
Baš neki dan bio na tv Eyes wide shut https://www.imdb.com/title/tt0120663/ pa sam se između ostalog još jednom podsetio koliko nas je samo puta divni Šerbedžija promovisao po inostranstvu kao kriminalce/teroriste/pedofile/makroe, jer ulogu ma kakva je, nije odbijao... Kao što, recimo sad ne odbija gostovanja na bilo kojoj EXYU televiziju u bilo kakvoj emisiji, naravno uz obavezno podilaženju domaćinu na nacionalnoj osnovi...
 
Valjda si svestan da u ovom globalnom ludilu ima neuporedivo precenjenijih filmova na ''top'' listama, konkretno u horor žanru čak i totalnih (PC/BLM) nebuloza tipa Get Out i sličnih splačina, nasilno hajpovanih i strpanih na vrh liste tog žanra.
U tom smislu, The Shining ne da nije precenjen nego je 9/10 klasik. Inače, film naravno nije savršen, ima tu i krindž glume ali to nije više nije toliko bitno jer odavno živimo u ozbiljnom krindžu pa su to sitnice u odnosu na sve ostalo.

Pa sad, obzirom da je Kjubrik izmaltretirao Šeli Duval do psihijatrije i opadanja kose, pitanje je koliko je krindž gluma a koliko realno raspadanje :D

 
Paper tigers - opustena laka komedija, preporuka za opustanje
 
Cemu dramatizacija, ona je imala problem i pre filma.. Kjubrik je uvek izvlacio iz glumaca maximum..
Poslednji i definitvno najbolji film koji je snimio pred smrt, sirom zatvorenih ociju.. nije everybodies meal.. a u njemu je izvukao skoro nemoguce iz Toma i Nikol...
Necu da se ponavljam, ali stojim pri tome da je to najbolji film koji je ikada stvorio.. ne on,nego iko kada...
 
^Slažem se sa kolegama.
Kubrick naravno zanatski sjajan.
Baš neki dan bio na tv Eyes wide shut https://www.imdb.com/title/tt0120663/ pa sam se između ostalog još jednom podsetio koliko nas je samo puta divni Šerbedžija promovisao po inostranstvu kao kriminalce/teroriste/pedofile/makroe, jer ulogu ma kakva je, nije odbijao... Kao što, recimo sad ne odbija gostovanja na bilo kojoj EXYU televiziju u bilo kakvoj emisiji, naravno uz obavezno podilaženju domaćinu na nacionalnoj osnovi...
Pa bolje da glumi kriminalca ili pedofila u stranom filmu nego u domaćem,posle 90 mogu nabrojat par dobrih filmova sa prostora bivše juge

Tu bi glumio za par iljada maraka a preko za par sto iljada....mislim računica mu je dobra
 
^Kakve veze ima koga je glumio? Glumio je da zaradi novce, a ne zbog suve umetnosti. Video covek da na Balkanu nema para...
 
A Quiet Place Part 2 - Dobar film, drugar me je naterao u bioskop a ja nisam gledao prvi deo. Bas mi se svideo film, pa sam odmah sutradan pogledao prvi deo. Oba su dobra, ali ovaj drugi mi je bolji. Realno vise akcije ima u drugom delu. Bas kvalitetan film, s obzirom kakvog smeca ima u poslednje vreme. Preporuka!
 
^Kakve veze ima koga je glumio? Glumio je da zaradi novce, a ne zbog suve umetnosti. Video covek da na Balkanu nema para...
Čovek je u postu lepo napisao "...pa sam se između ostalog još jednom podsetio koliko nas je samo puta divni Šerbedžija promovisao po inostranstvu kao kriminalce/teroriste/pedofile/makroe, jer ulogu ma kakva je, nije odbijao...", ja na to konstatujem da nije nas ("promovisao"), nego Ruse.
 
Nikoga on nije promovisao osim samog sebe i svoje briljantne glume.
Odavno je on glumacki prevazišao ove nase prostore.
 
Extraction(2020) solidan film. "One shot" scena perfekcija. Vidim biće i nastavak. 8/10.
 
Poslednja izmena:
Conjuring 3: Devil made me do it
Mislim da bi trebalo da prestanu da snimaju dalje nastavke. To od srca mislim kao veliki, veliki ljubitelj prva dva dela Conjuringa. Treći deo je okej i dobar za ubiti dva sata vremena ali samo to. Ni blizu prva dva dela. Patrick Wilson i Vera Farmiga standardno odlični.
6/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno