Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako cesto gledas filmove veca je sansa pogledati los. A i ne komentarisu se ti losi vec oni kod kojih postoje podeljena misljenja sto nas samih ili imdb / rottent ocena i naseg misljenja 😅 ja npr volim misterije al se ne secam kad sam neku pogledao da me oduvala, slicno kao i za horor filmove.
 
Што се хорор филмова тиче мислим да већ дужи низ година нема доброг филма. А када су мистерије у питању, отићи ћу мало ван теме можда али ту ти је препорука мини серија "The stranger". Снимљено по књизи Харлана Кобена.
 
Minari

Izgubljeno vreme u očekivanju nečega i na kraju ništa. Dva obećavajuća sata filma, od kojih sam prvih pola sata pirpisao uvodnom delu i progutao komad ničega, nakon čega mu dajem još pola sata, onako mazohistčki i naivno se nadajući da će bar poslednjih sat vremena dati neku poentu ali ne... Film koji je nominovan za šest oskara(?). Smejurija.
 
Ni meni nije legao...ocekivao sam mnogo vise. :)
Post automatically merged:

Што се хорор филмова тиче мислим да већ дужи низ година нема доброг филма. А када су мистерије у питању, отићи ћу мало ван теме можда али ту ти је препорука мини серија "The stranger". Снимљено по књизи Харлана Кобена.
Jel si gledao The Lighthouse...nije klasican horor, ali je mnogo dobar...po mom misljenju jedan od najboljih filmova u poslednjih par godina...atmosfera odlicna, kamera odlicna, gluma odlicna...istripovano skroz... :D
 
То је његова аркана, вештина или како већ да то опишем, али видео си остале борце, нема сад да лете ударци 300 на сат и слично.
Није филм лош него су можда нереална очекивања, посебно ако је неко мислио да треба да буде као игрица. Мада утисак је у оку гледаоца, као и сваки филм неком се може свидети, неком не.
Ma jasno, o ukusima ne treba raspravljati.

Nisam imao velika očekivanja, ali od filma koji je pravljen prema igrici koja je tabačina i samo tabačina, očekujes da vidis tabačinu i to dobru. Nesto sto pomera granice.

Ne mogu od takvog filma očekivati dobru glumu, dobru priču, umetničku vrednost.

Preporucujem ti da odgledas filmove

I posebno drugi deo (ne postoji bolja sirova i surova tuča na filmu od ove!)
 
^
Meni su The Raid filmovi odmah pali na pamet (i scena iz DD serije na stepenistu) dok sam gledao novi MK - koliko dobra filmska tabacina moze da se snimi za mnogo manji budzet i gde svaka scena tuce je toliko "zivopisna" da bukvalno izaziva skupljanje kraljevskih dragulja kod gledaoca...

MK spada u grupu "guilty pleasure" filmova prevashodno zbog igre i realno ne treba ocekivati neku dubinu za takav film. Uz to je snimljen za noviju generaciju MK igraca tako da fanovi MK3 i og filma sigurno nece biti zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
^ Nisu nikakva nerealna očekivanja u pitanju nego je film krš u svakom pogledu.
Par kolega i ja smo nabrojali nedostatke filma i to argumentovali, i odmah smo prozvani hejterima, mada ne vidim da su fanbojevi nabrojali kvalitete filma, i šta im je to u filmu dobro?

Napisao sam, da li je puno očekivati da u borilačkom filmu borba, udarci i krv izgledaju uverljivo, a da koreografija i kostimi glumaca ne izgledaju kao neki second hand iz pozorištanca Puž?
Da li je nerealno očekivati da animacije u filmu izgledaju bolje od Super Maria iz 1990 (hint Raidenove oči, Reptil u formi guštera koji otprilike izgleda i animiran je kao zmaj u Super Mario).

Jako me nervira što se sveopšte survavanje kvaliteta u svim sferama predstavlja "novim vremenom i trendovima", a s.anje je univerzalno i ostaje s.anje u svim vremenima, nije to nikakav novi trend.

EDIT: Bravo @phoboskv Raid serijal je dobra tabačina. Radnja je prosta, teksta i glume nema mnogo, ali zato je borba prvoklasna.
EDIT2:
Zanimljivo je da većina vas pre pogleda loš film i više komentarišete loše od dobrih filmova.
Kolega ja više iskomentarišem u vidu upozorenja kolegama da je neki film krš da druge kolege na forumu ne troše vreme i gledaju.
 
Poslednja izmena:
Fascinantnije je koliko se oko ovakvih filmova dize prasina na forumu a dobri prodju sa par komentara i uglavnom ispod radara...
 
Los glas putuje brze od dobrog :)
 
^ Nisu nikakva nerealna očekivanja u pitanju nego je film krš u svakom pogledu.
Par kolega i ja smo nabrojali nedostatke filma i to argumentovali, i odmah smo prozvani hejterima, mada ne vidim da su fanbojevi nabrojali kvalitete filma, i šta im je to u filmu dobro?

Napisao sam, da li je puno očekivati da u borilačkom filmu borba, udarci i krv izgledaju uverljivo, a da koreografija i kostimi glumaca ne izgledaju kao neki second hand iz pozorištanca Puž?
Da li je nerealno očekivati da animacije u filmu izgledaju bolje od Super Maria iz 1990 (hint Raidenove oči, Reptil u formi guštera koji otprilike izgleda i animiran je kao zmaj u Super Mario).

Jako me nervira što se sveopšte survavanje kvaliteta u svim sferama predstavlja "novim vremenom i trendovima", a s.anje je univerzalno i ostaje s.anje u svim vremenima, nije to nikakav novi trend.

EDIT: Bravo @phoboskv Raid serijal je dobra tabačina. Radnja je prosta, teksta i glume nema mnogo, ali zato je borba prvoklasna.
EDIT2:

Kolega ja više iskomentarišem u vidu upozorenja kolegama da je neki film krš da druge kolege na forumu ne troše vreme i gledaju.
Ниси никакав хејтер ако износи своје мишљење, укуси су различити па ће сваком неком лећи боље неком лошије, иначе се слажем са већином твојих аргумената осим што бих додао да је мени лично филм гледљив и то је то, да ли бих га погледао опет? - ни у лудилу
 
Nekad davno samo gledao neki "horor" po nazivu "Dark Wolf" , tema vukodlaci u modernom dobu. Mislim da je to moj benchmark za nesto najgore ikad snimljeno i ujedno najgori cgi ikad.
Ali da bi nesto kod mene skinulo tu neslavnu titulu mora da bude smece u bukvalno svakoj sferi mogucoj posto je to najgora gluma, animacija transformacije, akcione i scene seksa 😅 ako neko hoce da se smeje neka pogleda 😁
 
Sve je to samo zabava.. kako starim, tako sve vise ocekujem od filmova, ali sam skontao foru davno.. ne gledati trejlere, ne ocekivati ama bas nista!
I bude super :)
Eh da, poceo sam da repriziram neke filmove preko vidoje kluba.. ima par njih koji blistaju , ali vecinom je dno dna..
Cak i oni kultni kada sam bio klinac... neugoda, cringe...
Predlazem da svako pogleda recimo bad lieutenant sa Kejdzom... to je recimo vrh!
 
Nekad davno samo gledao neki "horor" po nazivu "Dark Wolf" , tema vukodlaci u modernom dobu. Mislim da je to moj benchmark za nesto najgore ikad snimljeno i ujedno najgori cgi ikad.
Ali da bi nesto kod mene skinulo tu neslavnu titulu mora da bude smece u bukvalno svakoj sferi mogucoj posto je to najgora gluma, animacija transformacije, akcione i scene seksa 😅 ako neko hoce da se smeje neka pogleda 😁
Nisam gledao ali je za mene na vrhu "Sharknado". Kada sam video delić filma nisam mogao da verujem da je neko dao novac da se to snimi. Posle čujem da je snimljen ceo serijal. Meni je potpuno neshvatljivo ko to može da gleda.
 
Wrath of Man (2021)

Wrath-of-man.jpg



Gaj Ricu polaze za rukom ovi filmovi, zna da okupi dobru ekipu pa cak i posle dve decenije, da, ako se vratimo pune dve decenije, Dzejson Stejtama smo mogli da gledamo u Gajovom filmu "Snatch" gde mu izuzetno lezi uloga za ovu vrstu filmova.
Film je zabavan pre svega, nema mozda nekih dijaloga kao sto mozemo se secati filma Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ali ipak je puno stvari u stilu Gaj Rica.
Oseti se taj kako bih ga nazvao 'britanski sharm' u njegovim filmovima.
Da, film je inace remake francuskog filma "Le convoyeur". U svakom slucaju preporuka za gledanje kvalitetne akcije, licno cisto sumnjam da ce se snimiti naredni period nesto bolje od ovog za ovaj tip filma, ko jos ima dobro ozuvcenje da to nije sistem 2.1 bice pravi uzitak.
 
Изузетно спор филм, али емотивно прилично јак, реалан и на тренутке бруталан, ко воли овакве врсте филма и жанр биће одушевљен филмом, дефинитивно није за свачији укус јер уме прилично да умори човека (7.5 /10)
 
Slažem se, bio skoro na TV-u pa sam ga odgledao tek pre 10-ak dana. I to sam bio u fazonu, OK reprizira se već 10-ti put pa kad već nema ništa drugo daj šta bilo. 😄
 
Novi Mortal Kombat je razočarenje u svakom smislu. To kažem kao neko ko je imao u svesci sve MK poteze i znao ih napamet, dakle max spušteni kriterijumi, ali ovo je baš, baš, baš loše.
 
Slažem se, bio skoro na TV-u pa sam ga odgledao tek pre 10-ak dana. I to sam bio u fazonu, OK reprizira se već 10-ti put pa kad već nema ništa drugo daj šta bilo. 😄
Kolko su ga napljuvali na forumu,stajao mi na HD lepo vreme....i ono ajd nemam ništa daj da vidim...sto ljudi sto čudi
 
nemoj neko slucajno da se zezne da pomisli da je Shadow in the Cloud (2020) normalan film...

sinoc sam ga pustio sa tom mislju i vidim kratko traje,
drugi svetski rat, avijacija...onda su poceli da da iskacu gremlini (da pravi), muzika sa C64, ne znam ko je to sve ukomponovao...
i gledam dalje ovu glavnu trenutno popularnu mladu glumicu ona je u ovom filmu; vojnik, majka, prekaljeni heroj, ubica, pilot, i na kraju dojilja...:eek:
Ovo je zaebalo sve filmove do sad...:poop:
 
A gluma sviju na vrhuncu,ko da su prvi put na pozorišnim daskama

U moje selo bolje predstave odglume....jes da treniraju par meseci al su puno više uvjerljiviji (jesam dobro napiso?) :p
 
nemoj neko slucajno da se zezne da pomisli da je Shadow in the Cloud (2020) normalan film...

sinoc sam ga pustio sa tom mislju i vidim kratko traje,
drugi svetski rat, avijacija...onda su poceli da da iskacu gremlini (da pravi), muzika sa C64, ne znam ko je to sve ukomponovao...
i gledam dalje ovu glavnu trenutno popularnu mladu glumicu ona je u ovom filmu; vojnik, majka, prekaljeni heroj, ubica, pilot, i na kraju dojilja...:eek:
Ovo je zaebalo sve filmove do sad...:poop:
Negde sam pročitao verovatno na ruru da je film neviđeno loš... Ono čak iznad "transfer blama" level.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno