Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene je i ovaj jedan put film upropastio emotivno.
Ne bih mogao opet da ga gledam.
Barem ne odmah.
Kroz neko vreme možda, tipa za 10tak godina i sl
 
Au koje preterivanje :) Jako genericki uradjen film bez neke dubine..
 
Jer kada Lozac kaze da je preterivanje, mora da je preterivanje. Jako genericko, mora da je jako genericko.

Lepo reci da ne volis Queen. Ne dira te ovo. Ne moze da te dira.
 
Bohemian Rhapsody je strašan film, jedan od onih kome ne treba gledati sitne mane.
Niko ko je slušao ili voleo Queen, ne može ostati ravnodušan, vredi da se odgleda i više puta.
Malek odličan, a ovaj Brajan Mej iz filma više liči na pravog Brajana nego on sam. :)

Malek je stvarno uradi stravično dobar posao.
Sreća valjda u nesreći da su se režiser i Malek nešto posvađali pa je navodno režiju filma završio čovek koji je posle radio biografski film Eltona Džona.
Mislim da bi film ispao manje dobar da te zamene nije bilo. Sve u svemu, film vraća u mladalačke dane. Nostalgija ubija samo tako.

 
Ovo nije ni za decu od 5 godina, toliko je lo[e spakovano. Karakteri monotoni i predvidivi. Sve što je namenjeno da bude smešlo ili simpatično je sto puta sažvakana reciklaža. Upropašćen sasvim solidan materijal.
Dizni propo.

asdfa.jpg
 
Tayna pechati drakona / Viy 2 / Journey to China: The Mystery of Iron Mask / The Mystery of the Dragon Seal (2019) - ovaj film se reklamirao zbog Džekija Čena i Arnolda Švarcenegera koji ovde imaju sporedne uloge, maltene epizodne. zanimljiva je tuča između njih dvojice (akcioni komedijaši). pored njih dvojice tu je i pokojni Rutger Hauer, u epizodnoj ulozi, kome je ovo jedan od poslednjih filmova. sam film je bzvz, ima dosta CGI-ja koja je primetna i nije baš sjajna.
inače, ovo je nastavak filma Viy iz 2014. koji uopšte nije bio u bioskopima a dosta je popularan.
 
Poslednja izmena:
The Man From Nowhere
https://www.imdb.com/title/tt1527788/

Znaju da naprave osvetnicki film i to je to.

Plus:
Gluma glavnog lika, pleni svakim kadriranjem (narocito prvi deo filma),
Akcija,
Prisustvo price, sto nije cest slucaj sa akcionim filmovima novijeg doba.

Minusi:
Nista znacajno vezano za sam zanr osim sto ce mnogima biti prezvakana tema,
Nista novo i osvezavajuce.

Ocena 8/10

 
Svako ko voli Kvin ne moze voleti film jer je faktografski netacan i takodje film se zbog danasnje politicke korektnosti previse bavi Fredijevom seksualnoscu umesto samo njihovom fantasticnom karijerom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svako ko voli Kvin ne moze voleti film jer je faktografski netacan i takodje film se zbog danasnje politicke korektnosti previse bavi Fredijevom seksualnoscu umesto samo njihovom fantasticnom karijerom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dosta netacnih stvari, nazalost, danas svi rade kao neke istinite price, a polovinu stvari izmene. U principu su u dobrom delu filma Fredija napravili ne bas dobrom osobom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Dosta netacnih stvari, nazalost, danas svi rade kao neke istinite price, a polovinu stvari izmene. U principu su u dobrom delu filma Fredija napravili ne bas dobrom osobom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Najgore je po mom misljenju sto su promenili redosled jer je Fredi tek godinu dve posle Live aid koncerta saznao da je Hiv pozitivan. Takodje kazu da nikada nije svojim roditeljima priznao da je gej.
Sto se tice toga da nije bas dobra osoba u biografijama grupe pisu da je stvarno imao periode kada je bio nepodnosljiv za okolinu i ponasao se kao prava diva a uz to se bio okruzio ulizicama.
 
Potpuno se slažem sa Borisom, boimijen rapsodi je generičko pc šlihtanje lgbt populaciji kroz 90s revival fasadu.
Niđe veze s vezom.
Još kad pročitam da ovde nekima prorade emocije na isti, suzica mi krene.

Pogledajte dečaka iz junkovca da povadite fleke od tog nato wwf levijatan licemerja.

Marko Dabović za precednika!
 
@kokan Jel ti Kvin ok kao grupa, mislim hitovi, koncerti i to?

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
naravno. veoma cenim i kvin, a i fredija kao šmekera par ekselans.

nervira me politizacija i segmentacija ljudi po ovome ili onome. tema nije muzika, nego ovaj nesrećan film, koji kao većina kinematografije danas služi kao bedna propaganda određenih agendi.

čim čuješ da sistem štiti bilo koga ili šta (javno zdravlje, perverznjake, rome, životinje, hrvate...) znaj da im je namera porobljavanje

 
Poslednja izmena:
U pravu je kokan, film danas služi da se progura određena agenda i to pogotovo važi kao aksiom za one koji dobiju oskara.

Sa druge strane tehnička dostignuća modernog filma su neverovatna, gledajući iz konteksta šta je nekada bio nedostižno.
U tom smislu je koncert na Vembliju odrađen apsolutno spektakularno i ne može da se ospori da je Bohemijska rapsodija u tom segmentu audio-vizuelno remek-delo.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
ako smo spali na "elvis impersonatore" , nek nam je Bog u pomoć
u perfektnoj audiovizuelnoj formi ovaj, u najboljem slučaju, osrednji film, nosi ne mali broj veoma opasnih neistina. koje služe isključivo odr političkim strukturama.

"remek delo" je onda i rejčel iz blejd ranera 2, koji je ne samo đubre od filma, već i zločin prema umetnosti
a veličanstvenu "tears in the rain" poruku pretvorio u transhumanistički manifesto.

ne žali pare "xolivud" da sve što nosi vrednost i poruku slobode, života i čoveka iz svoje prošlosti, "reimaginuje", oskvrne i ogadi.
 

Prilozi

  • rachel2.jpg
    rachel2.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 210
Poslednja izmena:
Kapitalisticku masineriju zabole licno i personalno za rase, manjine i politicku koreknost... Cilj je samo da svoj produkt servira sto siroj publici i da se dopadne istoj kako bi joj zavukla ruku sto dublje u dzep...
Zabole ih i za SJW poruke u filmovima/serijama/igrama ali ako donose lovu sto da ne... Furaju istu dok kaplje novac..
Da li mislite da je njima stvarno bitno i sa pokretom #blacklivesmatter? Sta je bilo sa onim afro-americkim kvoterbekom iz NFL-a koji je popio otkaz i nije mogao da nadje angazman od tada jer je kleknuo iz protesta?
Evo sad su ga vratili u NFL i ne sumnjam da ce da snime film o njegovoj "hrabrosti", isti ti koji su ga i nogirali onomad.

Samo uporedite filmove i serije iz 80tih i 90tih - da li zaista mislite da bi se takvi filmovi mogli snimati u danasnje vreme?
 
Poslednja izmena:
ne pratiš najbolje. niko nije ni rekao da je njima stalo do "segmenata" iz društva koje "brane"

oni brane samo segmentaciju, jer je "segmente" veoma lako međusobno zavaditi i držati pod kontrolom.
svako u zaseban tor, bez mešanja i individualnog pogleda na svet.
svi crnci moraju da misle isto, svi gejevi moraju da glasaju za istog kandidata, svi metalci moraju da piju jedan isti sok.

takođe, ako misliš da je modernim psiho-magovima stalo do novca, tu se tek debelo varaš.
 
Poslednja izmena:
Drže vodu argumenti, moram da se složim.
Intuitivno mi nešto smeta kod tih filmova.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
ne pratiš najbolje. niko nije ni rekao da je njima stalo do "segmenata" iz društva koje "brane"

oni brane samo segmentaciju, jer je "segmente" veoma lako međusobno zavaditi i držati pod kontrolom.
svako u zaseban tor, bez mešanja i individualnog pogleda na svet.
svi crnci moraju da misle isto, svi gejevi moraju da glasaju za istog kandidata, svi metalci moraju da piju jedan isti sok.

takođe, ako misliš da je modernim psiho-magovima stalo do novca, tu se tek debelo varaš.
b8410b791f758c696498ba63aeb3824c.jpg
 
Političko dejstvo je nemoguće (ili besmisleno) samo u simulakrumu.
Inače, svaki pokret stvara odziv, pa i krila leptirića.

Slobodna volja je ono što svako od nas ima, što mnogi žele da uzurpiraju,
I što nas čini ljudima, ili "borgovima"

(kibernetika je nauka o upravljanju, nema borga (kib-orga) bez upravljača)
 
Poslednja izmena:
Slobodna volja je diskutabilna, ne zivimo u pecinama pa da nema spoljnih uticaja koji uticu na rasudjivanje sta je nasa volja a sta nametnuta. Umovi su nam pretrpani smecem... mada ima i onih koji povremeno digitalno poste pa lepo rezonuju... i na kraju krajeva da li je to i toliko bitno... ko sam ja ko si ti ko su oni.... kad je sve njihovo a polako i slobodna volja vecine... deluje na kraju krajeva kao su mozda i ti magovi manipulacije isti oni koju su nam i darovali tu slobodnu volju pa se sada sa njom igraju...samo je pitanje koji je cilj

@lepi kokan Daj neko štivo kojim si formirao takve stavove da proširim vidike.


f7591dc05cdc69403b8b37ea6fc44945.jpg
 
Poslednja izmena:
istina sama dolazi po čoveka, kad dođe vreme. fear not :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno