Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre svega ga pamtim u Blade Runner-u i cuvenu zavrsnu sekvencu. E to je bila filmcina. Morace da padne obnova gradiva posle ove vesti.
 
Izgleda da sam ja jedini kome se Heavy Trip nije dopao ni malo :D Osim par dobrih momenata koji su me nasmejali, dok mi je sve drugo na nivou najgorih američkih komedija. A iz te sam priče bio, nije da nisam...
 
@banexbanex bitno da si mu dao šansu. Biće i drugih, filmova barem ne fali u ponudi.
Ja sam Blade Runner gledao ne znam tačno koje godine, Ladyhawke sam gledao premijerno u bioskopu kad je izašao. A i kad sam BR prvi put gledao bio sam mladjanih godina, pa mi je bio mixed feelings, zanimljiv na momente ali i dosadan/razvučen. Nešto slično mom prvom gledanju Odiseje u svemiru. Tokom godina i ponovnih gledanja stvari su se dakako promenile.
 
Nadam se... A i meni su ti ratovi zvezda bili nešto mega u ono vreme crno belih tv-a :D Danas, na takvu vrstu filmova i ne obratim pažnju, ali volim dobru otkačenu komediju, koju ovde na žalost nisam pronašao.
 
Poslednja izmena:
Nadam se... A i meni su ti ratovi zvezda bili nešto mega u ono vreme crno belih tv-a :D Danas, na takvu vrstu filmova i ne obratim pažnju, ali volim dobru otkačenu komediju, koju ovde na žalost nisam pronašao.

Poslednja dobra komedija koju sam odgledao, gde sam se bas kidao od smeha, je Tucker & Dale vs Evil a i to je pre par godina. Nije nista od filmova iskocilo od tada ili mi je proslo ispod radara.

Sto se serija tice tu je malo bolja situacija ali je i dalje vrlo mrsavo...
Futureman i Dirk Gently's Holistic Detective Agency, kod obe bih S1 preporucio, S2 je bas drastican pad kvaliteta.
Imam velika ocekivanja od The Boys (ovaj vikend treba da iskoci na Amazonu,cast je sasvim dobar) jer bi trebala da ismeva ceo taj superhero zanr.
 
@yojinbo, e taj Tucker & Dale vs Evil mi stoji na radaru. Ako bilo šta drugo osim kvaliteta tražim kod filma tu spada i zdrav humor, momente koje bih vraćao unazad do besvesti. Toga ima sve manje, a ako je nekada i bilo toga više, verovatno sam propustio, ali eto kad naletim na nešto zanimljivo obavezno pogledam. Komedija je jako osetljiva filmska grana i tu je stvarno teško preporučiti nešto a da budeš toliko siguran da će nekome da se svidi. Jako široka lepeza ukusa kod svakoga od nas. Za drugu vrstu filma, mislim da je situacija drugačija. Ako je nešto loše, uglavnom većini bude tako ili obrnuto, dok kod komedije... Definitivno, Perfektni stranci koliko god u pitanju bila sociološka drama, ima mi humora za sve pare, Ružne, prljave i zle bih mogao da gledam svakodnevno... Od tih tzv muzičkih Ex drummer u samom vrhu, mada se za njega nikako ne može reći da je komedija ali ima je (one bolesno, crno humorne). U Heavy Tripu osim za večerom, i scene što je poolmaker okačio, nema nečega što bih još izdvojio. Ali dobro, nismo svi isti.
 
Posle svih komentara koje nadjoh na internetu resio sam da odgledam Leptiricu.
Film traje 1:02. Prvih 57 minuta sam razmisljao o cemu tolika diskusija i kakvi su strahovi u pitanju (ocekivano, ipak je iz ‘73), ali poslednjih 5 minuta je bas pocelo da vozi... odlican 5
 
Jeziv film, taj strah nevidjeno

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Nema sanse da nadjem opet (moracu da bookmarkujem stranicu), moze li neko okaciti onaj sajt sa filmskim/serije posterima u visokoj rezoluciji?
 
Hvala puno, opet :)
 
Get Out (2017) je baš to što tražiš, ticks all the boxes :)

Nije loš, hvala na preporuci!

@boki78 Bad Times at the El Royale, The Commuter, Sicario: Day Of The Soldado

Mislim da je El Royal pobednik od gore navedenih mada tanak u hororu posto sam i ja cak smeo da ga gledam [emoji4]

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Odgledah Bad Times at the El Royale, odličan je, hvala još jednom na preporukama!

Covek pitao i za trilere, pogledajte ponovo njegov post...

Shutter Island, Wind River, Nightcrawler, i BTaER mislim da su najbolji trileri koji su izasli poslednjih 9-10 godina...

Ne znam kakvi su Gone Girl i Green Room, ali stoje mi na listi. Uglavnom u tom zanru filmovi starijeg datuma (pre 2010) su bolja opcija

+edit
Dodao bih i Tarantinov Hateful Eight.

Imaš dobar ukus, to su filmovi koji su ranije izašli i odgledao sam ih sve, odlični su! Hvala na trudu u svakom slučaju!
 
Poslednja dobra komedija koju sam odgledao, gde sam se bas kidao od smeha, je Tucker & Dale vs Evil.

Skroz solidan film.
Skoro sam odgledao malo stariju komediju, Wet hot American summer. Slucajno sam naisao na tv-u, bilo mi je dosadno.. ali je bas dobra komedija. Ima nekih klisea svakako, koje smo gledali u brdo filmova koji su izasli nakon ovog, ali ima i nekih otkacenih fora. Mozda bi ti se svideo, mada ne garantujem. :D
 
@yojinbo, e taj Tucker & Dale vs Evil mi stoji na radaru. Ako bilo šta drugo osim kvaliteta tražim kod filma tu spada i zdrav humor, momente koje bih vraćao unazad do besvesti. Toga ima sve manje, a ako je nekada i bilo toga više, verovatno sam propustio, ali eto kad naletim na nešto zanimljivo obavezno pogledam. Komedija je jako osetljiva filmska grana i tu je stvarno teško preporučiti nešto a da budeš toliko siguran da će nekome da se svidi. Jako široka lepeza ukusa kod svakoga od nas. Za drugu vrstu filma, mislim da je situacija drugačija. Ako je nešto loše, uglavnom većini bude tako ili obrnuto, dok kod komedije... Definitivno, Perfektni stranci koliko god u pitanju bila sociološka drama, ima mi humora za sve pare, Ružne, prljave i zle bih mogao da gledam svakodnevno... Od tih tzv muzičkih Ex drummer u samom vrhu, mada se za njega nikako ne može reći da je komedija ali ima je (one bolesno, crno humorne). U Heavy Tripu osim za večerom, i scene što je poolmaker okačio, nema nečega što bih još izdvojio. Ali dobro, nismo svi isti.

Smanji ocekivanja za T&D vs Evil, bar kada je humor u pitanju. Ok je to film za jedno gledanje, izdvaja se od proseka (videces vec po cemu). Meni je (od tih horor zaebancija) bolji The Cabin in the Woods (2011) gde cak ima i malo kakvog-takvog humora
oni matorci iz ''staba'' tj. komandnog centra :d

Nisam gledao Hevi Trip ali metalcima mogu da preporucim Deathgasm (2015), nije komedija ali moze da se vodi kao dobar crnjak (mracniji, brutalniji film nego sto sam ocekivao).

Us (2019)
Ako nista drugo bar je bolji od nebuloznog, iritantnog i nenormalno prehajpovnog Get Out
Zanimljiv OST i izbor numera za odredjene scene, to je najveci plus u sustini.

The Perfection (2018)
U poslednjih 20-ak godina sam gledao stvarno svakakve treseve, krseve od filmova, cak i neke koje je nemoguce gledati duze od 5 min (primer), mozda je relativno zanimljiv za (mozgabez) gledanje ali ovo je film sa jednom od najbesmislenijih ''prica'' ikada, -10/10, ostalo 4/10.
 
Poslednja izmena:
^ Koji si ti car... :) Kazes mu da smanji dozivljaj i onda kreces da preporucujes tres horor-komedije... xD

Generalno "klasicnih" komedija vise nema, mislim da su kao zanr nestale, poslednjih 5 godina vrlo malo dobrih komedija mi je ostalo u secanju - recimo od ~2007 do ~2014. ( Zombielanda, Tropic Thundera, Pineapple Expressa, In Brugges, Horrible Bosses, Hangover, Seven Psychopats, Korneto trilogija...) pa na ovamo, a to su medju poslednjima koji su imali genijalne scene...
Jason Bateman je imao par solidnih komedija (mada je i on presao u ozbiljnije vode) ostalo je susa.
Uglavnom se svelo na Seth Rogana koji je vise promasaj nego pogodak sto se tice projekta na kojima je radio.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta ti vidis ali sve lepo pise, da smanji ocekivanja za T&D vs Evil humor i da je taj film na slican kalup kao koliba u sumi.
Ostalo nisu preporuke u tom ''zanru'' vec filmovi koje sam gledao u poslednje vreme + ovaj detgazm za mjetalce.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za komediju Er ist wieder da nemački film a znamo nemci i komedija [emoji16] od starijih recimo španski Day of the best u oba filma ima trenutaka da krenu suze od smeha

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Za Takera i Dejla samo bas dugo dugo vagao dal da gledam uopste,dal zbog samog postera(ne volim slesere i taj fazon) dal sto je horor/komedija.Stvarno jedna od boljih komedija u zadnje vreme.Generalno u zadnje vreme nema dobrog filma bez obzira na zanr,ima tu i tamo po neki ok ali posle recimo 2010 nista,svi valjda presli na serije."Filmovi koji su mi ostali upecatljivi u zadnje vreme su Spider-Man: Into the Spider-Verse i Bad times et el royale cak i glass za koji sam se nadao da ce biti odlican kao i dva prethodnika me je razocarao
Uz preporuku za seriju komediju koju je preporucio @Yojinbo dodao bih i happy(drugu sezonu nisam gledao)
 
^
Happy S1 je odlicna, S2 sam digao ruke kod 3. epizode jer mi iz nekog razloga nije leglo, ali pokusacu da zavrsim.
Bilo je ok filmova u svim zanrovima ali sigurno mrsavije nego sto je bilo ranije, jer su serije izdominirale a u filmovima hbg trend je ovo superhero ludilo.

Sto se "crnjaka" tice, ovaj sa Frodom je isto ok (odgledao posle Dirk Gently's...) i moze da se odgleda... Cak sam bio pozitivno iznenadjen Ilajdzinom transformacijom - u smislu da nije jednodimenzionalan glumac.
 
Fala za preporuku za film sa Frodom,pogledacu ga sigurno,deluje zanimljivo
 
Gde ih samo nalazis... ? Ovaj s Frodom izgleda bas zanimljivo...
 
Onda je za tebe onaj apsurd sa mrtvim Harry Poterom.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
^ Koji apsurd?
Link, objasnjenje molim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno