Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odavno mi stoji Swiss Army Man ali nikako da se nakanim da odgledam.
Tu je jos i The Lobster, Mysterious Skin, The Wailing, Frank (sinopsa me podseca na It's all gone Pete Tong), The Square... Lista je dugacka ali treba naci vremena...


Odgledao sinoc Wet Hot American Summer - rekao bih da ide u ovu kategoriju otkacenih, ali humor je hit & miss.
Mada bas fina ekipa glumaca na okupu kojima taj uvrnuti zanr lezi, verujem tada na pocetku... :)
 
Poslednja izmena:
Bio sinoc na premijeri novog domaceg filma Ajvar. Sergej Trifunovic i Natasa Ninkovic u glavnim ulogama. Ko voli ljubavne drame dopasce mu se, ko ne voli neka preskoci, nece propustiti nista...
 
Znam brate ja, Flesh and Blood (1985)
 
E taj,znam da je bilo krv u naslovu,ja tražio Vino i krv

Izbacilo mi Witcher 3 pa odustao
 
Poslednja izmena:
Hvala lepo :)
 
Ja po treci put gledao Camp X-Ray, bas mi lezi ovaj film..
 
Znam da je prošlo 10ak dana...

tumblr_o0pudrYREv1tajr1ho1_1280.jpg

Zanimljivo da je i u filmu umro 2019
 
Tucker & Dale vs Evil... Ništa. Ugasio posle dvadeset minuta. Ta mi vrsta humora nijel ležala ni kao mlađem. Hvala yojinbo za preporuku ali nije mi išlo. Da se razumemo, nekada mi je bila zabavna i Policijska akademija, ali danas, samo bi Zed uspeo da me nasmeje kada bih je ponovo gledao.
 
Tucker & Dale vs Evil... Ništa. Ugasio posle dvadeset minuta. Ta mi vrsta humora nijel ležala ni kao mlađem. Hvala yojinbo za preporuku ali nije mi išlo. Da se razumemo, nekada mi je bila zabavna i Policijska akademija, ali danas, samo bi Zed uspeo da me nasmeje kada bih je ponovo gledao.

Rekoh ti da smanjis ocekivanja kada je humor u pitanju. Ali moze da prodje za jedno gledanje jer je dovoljno zanimljiv s tim sto mi je i u tom smislu The Cabin in the Woods bolji.
 
Tucker & Dale vs Evil... Ništa. Ugasio posle dvadeset minuta. Ta mi vrsta humora nijel ležala ni kao mlađem. Hvala yojinbo za preporuku ali nije mi išlo. Da se razumemo, nekada mi je bila zabavna i Policijska akademija, ali danas, samo bi Zed uspeo da me nasmeje kada bih je ponovo gledao.

Stavljati u korpu PA sa Tucker & Dale je van pameti, jer nije takav tip filma niti nivo humora...
Ali dobro, nista odgledaj i Cabin, osim veceg budzeta tj bolje produkcije ne ocekuj nesto bolje... U jednom trenutku kola krecu nizbrdo i film po meni postaje zesci tres...

Sto rece kolega Uruk, probaj Cornetto trilogiju ali cisto sumnjam da ce ti odgovarati jer su SotD i T&D vs Evil vrlo slicni filmovi - meni licno u rangu Army of Darkness (Ash vs Evil Dead).
 
Čovek je u pravu da su ukusi (za komedije pogotovo) subjektivna stvar. Kad je već tako neka postavi par primera komedija koje je gledao i uživao pa možda se nadje nešto kompatibilno.

The Grand Budapest Hotel - 2014
Gledao reprizno pre neki dan. Kreativan, neobičan i sjajan na x načina... Wes Andersonu se definitivno mora priznati da ima svoj umetnički potpis i integritet.
 
American Hangman prolazna ocena, stari Sutherland se trudio ali je sve ostalo slabo. 5/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ovde je problem sto je banex-u T&D vs Evil preporucen kao ''komedija uz koju se vristi od smeha'' :d a zapravo se radi o relativno originalnom tinejdz tres crnjaku koji sluzi za jedno gledanje, odmaranje mozga uz najnizu prelaznu ocenu.
Na kraju, koliko je sve to subjektvno govori i to sto neki vriste od smeha uz taj film, neki ga gase posle 20-ak minuta a nekima je ok za ubijanje vremena.

What Keeps You Alive (2018)
Uriel objasnio :d
5.5/10 samo zbog
glavne lujke
 
Poslednja izmena:
Ajde lepo preporucite nesto sto je po vasem ukusu a da je pritom zaista kvalitetnije umesto sto se ovako fino pro$%r@vate na tudje preporuke...

Konkretno ne pamtim kada je poslednji put preporucen film da je vredan pamcenja, od ovih sa "posebnim potrebama i ukusom" a da nije neki od Lanthimos-a...
 
Rekoh ti da smanjis ocekivanja kada je humor u pitanju. Ali moze da prodje za jedno gledanje jer je dovoljno zanimljiv s tim sto mi je i u tom smislu The Cabin in the Woods bolji.
Probaću taj The Cabin in the woods, mada su mi očekivanja vrlo niska :)

Pogledaj ako već nisi kornet trilogiju. Počni od Shaun of the Dead (2004)
Gledao sam davno i ono, ista priča... Mada mi je jako gotivan glumac posebno u Man Up koji mi je takođe odličan (zabavan) film.

Stavljati u korpu PA sa Tucker & Dale je van pameti, jer nije takav tip filma niti nivo humora...
Ali dobro, nista odgledaj i Cabin, osim veceg budzeta tj bolje produkcije ne ocekuj nesto bolje... U jednom trenutku kola krecu nizbrdo i film po meni postaje zesci tres...
Sto rece kolega Uruk, probaj Cornetto trilogiju ali cisto sumnjam da ce ti odgovarati jer su SotD i T&D vs Evil vrlo slicni filmovi - meni licno u rangu Army of Darkness (Ash vs Evil Dead).
PA naravno da nije isti tip filma, ali humor jeste na tom američkom nivou glupiranja i to meni nikada nije ležalo. Jeste kao detetu, ali već u tinejdž dobu sam tražio neku drugu vrstu zabave kada je film takvog tipa u pitanju. Zato sam povukao paralelu iz razloga što mi je to manje više isto.

Čovek je u pravu da su ukusi (za komedije pogotovo) subjektivna stvar. Kad je već tako neka postavi par primera komedija koje je gledao i uživao pa možda se nadje nešto kompatibilno.
Postavio sam iznad nekoliko postova par naslova koji osim Ružnih, prljavih i zlih, nisu komedije ali u njima sam pronašao sve ono što treba jedna kvalitetna komedija da sadrži. Ali to je viši level i to se kod Amera nikada neće naći. U principu, ono što mene oduševljava su svakako Monti Pajtonovci, da ne pominjem Mućke, Crnu Guju ili Nepristojne ljude, Parove, Fawlty Towers, My family, a od filmova tu su Dve čađave, Trejnspoting, 4 Lions, Death in Funeral, verovatno još nekoliko naslova kojih ne mogu da se setim. Glavna stvar je da i ne tražim striktno humor do suza, jer sam svestan da toga više nema, ali da ima dobru priču, glumu, i odlične dijaloge...
 
@bane
Ako odgledas dovoljno slasher filmova znaces zbog cega je visoko ocenjen T&D vs Evil... Ista prica sa Army of Darkness... Takvi filmovi zahtevaju odredjeno "predznanje" da bi ce cenili pojedini detalji...
Zbog toga je Tropic Thunder visoko kotiran... Kao neko kome su Apocalypse now i FMJ vanserijski filmovi Tropic Thunder kao parodija na iste mi je bio fantastican jer su se posteno sprdali sa njima...

Probaj Cornetto trilogy, britanski humor... Ako ti i to ne lezi bataljuj sa gledanjem, sta drugo da ti kazem...


@zeha

prepoznaj referencu :)
images.jpg
 
Poslednja izmena:
Odavno sam dig’o ruke od komedija jer su me onaj ben stiler/adam sandler fazon bas ubili u pojam.. poslednji da sam fino vristao su seven psychopaths i in brugges, taman moj nivo otkacenosti
 
Odavno sam dig’o ruke od komedija jer su me onaj ben stiler/adam sandler fazon bas ubili u pojam.. poslednji da sam fino vristao su seven psychopaths i in brugges, taman moj nivo otkacenosti
Slazem se. Bas juce po verovatno stoti put pogledao Life sa Edi Marfijem. Bukvalno bezvremena komedija, uvek mogu da ga pogledam.
 
@bane
Ako odgledas dovoljno slasher filmova znaces zbog cega je visoko ocenjen T&D vs Evil... Ista prica sa Army of Darkness... Takvi filmovi zahtevaju odredjeno "predznanje" da bi ce cenili pojedini detalji...
Zbog toga je Tropic Thunder visoko kotiran... Kao neko kome su Apocalypse now i FMJ vanserijski filmovi Tropic Thunder kao parodija na iste mi je bio fantastican jer su se posteno sprdali sa njima...

Probaj Cornetto trilogy, britanski humor... Ako ti i to ne lezi bataljuj sa gledanjem, sta drugo da ti kazem...

Prošao sam tu slešer školu u vreme kada su se puštali u bioskopima, ali drugo je tu nešto što me odbija i potpuno razumem ljude kojima je to gotivno, ali mislim da mi godine traže drugu vrstu gušta.
Od Cornetto trilogije HF mi je bio ok, dok mi SofD baš bio razočaravajuć. Ovaj treći (prvi) nisam gledao ali pogledaću.
@banexbanex jesi možda gledao Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Daj mu šansu pa vidi, meni je jedan od najboljih iz 2017 a ima i elemente dark comedy...

Jesam i odličan je na više frontova, baš sam ga skoro ponovo pogledao i da, ima super dark comedy momenata.

@Avijon, seven psychopaths mi iznenađujuće bio dobar, jer nije moj tip filma. In Brugges planirao, još nisam...
@hsv.stoned, pogledaću hvala

I po ko zna koji put Dead End iz 2003 će me uvek u pojedinim trenucima nasmejati do suza iako tematika nema veze sa komedijom u toj meri, ali dozirana je na pravi način.
 
Poslednja izmena:
Komedije su stvarno nezahvalne za preporuciti drugima. Ja recimo obozavam film Eulogy, a kapiram da se film ne bi svideo velikoj vecini ljudi. To je ujedno i najslabije ocenjeni film (IMDB 6.6, Metascore 34) koji mi se bas bas svidja.
 
Smrt na sarani je odlicna. Francuske nisu lose ali su tra la la fazon. Mislim da se zove šta smo bogu zgrešili poslednja koju sam gledao, onako ismejao sam se...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno