Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se Her svideo,ima dosadnih delova ali nije strasno.6/10 zbog po meni malo bolesnog zavrsetka.
 
Taj zavrsetak je i meni smetao... odnosno nedostatak zavrsetka. Prvih 80% filma ocena 9; preostalih 20% filma ocena 0.

A sto se tice Blade Runnera, preskocicu komentarisanje jer se 99% ljudi nece sloziti sa mnom (niti uzeti u razmatranje ono sto sam napisao). Samo cu reci da je Her milijardu puta vise beliveable nego Blade Runner, odnosno meni je svaki film vise beliveable od Blade Runnera :/.
 
Pokazuje da svima treba da budu prihvaćeni i shvaćeni. Onda dolazi do obrta u vezi, gde "ona", njega nadraste. Što se dešava u vezama. Bitnija stvar tu je, prikaz visoke inteligencije, i potrebe za raznolikošću. Kada ona krene na sve strane, da zadovolji svoju želju za "životom". Sad, to će par ljudi da shvati, jer ih par i ima. Taj deo može i pogrešno da se shvati, i verujem da mnogi jesu. Tehnologija je sekundarna u celoj stvari. Priča je o emocijama, i da ih samo mi činimo stvarnim.

Sve to stoji i ne moras da budes bas toliko pametan da bi skontao o cemu se film radi i sta je poenta. Film je dosadan i nije nikakvo prosvetljenje. A sto se buducnosti tice da li postajemo otudjeni ili ne, ja bih rekao da ne postajemo. Sve zavisi od osobe do osobe.
 
Opet ljudi, nema veze budućnost. Budućnost je samo korišćena simbolično.
 
Ne kapiraju dark
 
Film je nevezan za buducnost i ona je totalno sporedna u celoj prici i cak i nebitna, ali to ne menja cinjenicu da je film dosadan. Gadja samo promil publike i to verovatno likove kao sto su oni sa reddita
 
Poslednja izmena:
odgledah a million ways to die in west,sta ja znam ono, svarljiva komedija za neku opustenu atmosferu sa drustvom uz kokice i kolu :)
ima dobri fora a ima i fora za osnovce koje deluju jadno i vec vidjeno
neka 6,5 /10 ocena od mene
 
Divergent, srednjoskolski sci fi, koji pati od standardnih bolesti. Ne bih ga preporucio nikome osim zagrizenim sci fi fanovima i tinejdzerima. Doduse i ljudima koji mogu da gledaju film bez puno (a bogme i malo) razmisljanja o radnji i dogadjajima. 5.8/10
 
Her - kul film. Definitivno nije namenjen svakome.
Captain Phillips - sasvim pristojan. Voleo bih samo da je još malo istaknuta lična drama a manje akcije.
Das Experiment - odlična drama po mom ukusu
Nick and Norah's Infinite Playlist - glupi amaerički tinejdžerski film
Mud - dobra bromance drama sa Matthew McConaughey u sporednoj ulozi
I horodia tou Haritona - odličan grčki film. Mentalitet grčkog ostrva, zdrav humor, malo uvrnutosti i dobra muzika
Neposlusni (domaći film) - meni se film dopao, većini u publici nije... Priča o nostalgiji, izgubljenim i neostvarenim ljubavima, ravnici.
Djecaci iz ulice Marksa i Engelsa - jako dugo nisam gledao dobar crnogovrski film, ovaj to jeste. Drama.
Spomenik Majklu Dzeksonu - simpatična ideja, preslab humor i mlakunjav generalno
Jagten (danski, The Hunt) - odličan. Gluma, scenario, kamera.
Mrs. Doubtfire - Brilijantni Vilijams (ok ni približno brilijantan kao Hofman, ali i dalje vrhunski). Duhovito, pitko.
Fading Gigolo - solidna priča o cvećaru srednjih godina koji postaje profesionalni žigolo
Chef - opušten, duhovit, prijatan oku filmić o propalom šefu kuhinje koji pokušava da povrati svoj život
The Other Woman - iako je ovo zapravo trash komedija, meni se dopao. Potpuno opušten, veseo i nasmejan. Pravi film za pred spavanje
Kaméleon - odličan mađarski film o dvojici prevaranata koji otimaju od žena
 
Meni Chef plot point nije jasan. Neću ni da pišem spoiler, jer je priča predvidljiva od početka.

Kada mu ne dozvoli da kuva meni koji želi, i kad sazna da je ovaj došao. A kući ima gomilu hrane spremljene. Očekivao sam da mu donese to što je stvarno hteo da sprema, ili da ga odvede kući da proba. Ceo deo gde on puca i brani usrani meni, koji ni sam ne želi nema smisla.
 
http://www.imdb.com/title/tt0277327/

Odlican film.Nacin na koji je snimljen vise odaje neki utisak da je sniman sedamdesetih i pocetkom osamdesetih, nego pre 14 godina, verovatno zbog dabovanja glasova pojedinih likova i skromnog budzeta, medjutim to nije umanjilo snagu filma. .8/10
 
Meni Chef plot point nije jasan. Neću ni da pišem spoiler, jer je priča predvidljiva od početka.

Kada mu ne dozvoli da kuva meni koji želi, i kad sazna da je ovaj došao. A kući ima gomilu hrane spremljene. Očekivao sam da mu donese to što je stvarno hteo da sprema, ili da ga odvede kući da proba. Ceo deo gde on puca i brani usrani meni, koji ni sam ne želi nema smisla.

A ti ne bi "puko" da izazoves nekoga javno i da na kraju ispadnes ne porazen nego osramocen pred svima.
 
A ti si i Blade Runner shvatio bukvalno kao takvu budućnost i da je to cela poenta priče?
Film si shvatio previše bukvalno, da bi shvatio šta je trebalo da kaže.
Nisam gledao BR.
Film koji se zasniva na coveku "bez zivota" ne mogu da shvatim ozbiljno. Bukvalno bi mi film bio ok da je iznenada palo neko drvo/betonski stub na njega i to je to.

Kao sto sam i rekao gadja ODREDJENU PUBLIKU,a film moze i dete od 8god da razume jer je klasicna usa rezija. Ne postoje vise filmovi koji te teraju da ih odgledas 2 puta da bi stvarno razumeo poentu.nazalost..

Npr. City of god se meni ekstremno svidi a tebi je npr prosek. I ja i ti smo ga shvatili samo sto tebe nije dotakao jer nisi npr ciljana publika. Hocu da ti kazem ako je nesto tebi dobro a drugome s"ranje to ne znaci da ga taj drugi nije shvatio.
 
Poslednja izmena:
Meni Chef plot point nije jasan. Neću ni da pišem spoiler, jer je priča predvidljiva od početka.

Kada mu ne dozvoli da kuva meni koji želi, i kad sazna da je ovaj došao. A kući ima gomilu hrane spremljene. Očekivao sam da mu donese to što je stvarno hteo da sprema, ili da ga odvede kući da proba. Ceo deo gde on puca i brani usrani meni, koji ni sam ne želi nema smisla.


Ja nista nisam skontao takodje, a jos manje kapiram ocenu od 7,5 na imdb.

Na stranu sto covek cezne da pravi neku egzoitku od hrane a zavrsi kao kuvar brze hrane...
Go figure...
Na kraju krajeva vidi e da ni sami nisu bili uvereni da ce film da uspe pa su pravili filere za holivudske zvezde, cisto da imaju sa cim da se reklamiraju.
 
Aj za nas koji još uvek nismo odgledali Chef, el može još neko nešto da napiše? Prosto gorim od želje da znam apsolutno sve što me očekuje dok ga budem gledao.
 
Evo ja cu.... Sofija Vergara....mmmmmmm

Nije los film, odlicna razbibriga, opustencija, jedino ne treba gledati gladan.:d 7/10
 
Aj za nas koji još uvek nismo odgledali Chef, el može još neko nešto da napiše? Prosto gorim od želje da znam apsolutno sve što me očekuje dok ga budem gledao.

Izvinjavam se ali ne mogoh da nadjem spoiler tags :d
 
Aj za nas koji još uvek nismo odgledali Chef, el može još neko nešto da napiše? Prosto gorim od želje da znam apsolutno sve što me očekuje dok ga budem gledao.
Film ima tipično koncipiranu priču. Čim ga pustiš znaš sve što će da se desi. Tako da nema šta da se otrkije.
 
Chef je ok film, predvidiv i sa standardnim holivudskim glupostima, ali je gledljiv. 6.5/10
 
Edge of tomorrow - 9/10. Najbolji film u 2014. do sada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno