Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Inace, na ovom sajtu mozete videti koliko film ima jump scares i koliko su strasni. Takodje mozete skinuti engleski prevod u kojem ce iskakanje biti najavljeno 5 sekundi ranije.

Eto, mozda nekome bude korisno pri odluci da li da gleda neki film.

Ha-ha, ovo je odlično, hvala za link.
 
Odgledao juce Stalkera, ni sam ne znam da li mi se svideo. U jednu ruku film je jako dobar i ima jedne od boljih monologa koje sam video na filmu, u drugu ruku bio mi je na trenutke dosadan ali ipak bez takvog tempa ne bi imao tu tezinu. Mozda sam bio previse umoran a mozda bi mi bolje legao da sam ga kuci gledao. Sve u svemu kada se podvuce crta i pogledam na Stalker bez neke preterane analize jako mocan film sa dubokim uticajem na coveka, kao neki jak psihodelik koji nisam siguran da je jos poceo da te radi. Izasao sam iz bioskopa zbunjen ali pozitivno zbunjen.

Kod ovakvih filmova nezahvalno je traziti neki preterani smisao, svako treba da ga shvati na svoj nacin. Ali pre nego googlam o Stalkeru zelim da vidim koja su vasa vidjenja ovog dela. Deluje mi da Stalker predstavlja veru a Pisac i Profesor razum onako ugrubo receno sto je u sustini nebitno. Mislim da i ovaj film kao Solaris ima taj momenat da se nase unutrasnje stanje preslikava na nasu licnu realnost. Zanimljivo mi je i pominjanje pisca kako su tehnologija i masine u suštini štake čovečanstva, pred sam kraj se vidi nuklerna elektrana. Pa mi pade i igrica na pamet po istom nazivu ali koja ne verujem da ima ikakve veze.

Sad vidim da je Tarkovski snimao i film o nuklearnoj katastrofi 86. Mozda je nesto predosecao?
Sta me interesuje jeste odakle naziv Stalker?

Par puta sam se smejao kao ludak Stalkeru i Piscu. Pisac mi je definitivno najjaci lik.
 
Poslednja izmena:
Pogledao sinoć Split. Da nije bilo one dodatne scene na samom kraju film bi bio onako, prosek, ali sama ta scena koja ga je povezala sa
Unbreakable
je skroz promenila utisak koji film ostavlja. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
The Autopsy of Jane Doe Loš body horor sa vrlo malo dobrih momenata.
Pa zamislite neki FF scenu sa onim zvončetom ali negde u nekoj vuko****ni, šumi, u maglovitoj noći? Pa to bi vredelo svake pare. Ovako, ama baš ništa posebno od filma
 
Poslednja izmena:
Odgledao juce Stalkera, ni sam ne znam da li mi se svideo. U jednu ruku film je jako dobar i ima jedne od boljih monologa koje sam video na filmu, u drugu ruku bio mi je na trenutke dosadan ali ipak bez takvog tempa ne bi imao tu tezinu. Mozda sam bio previse umoran a mozda bi mi bolje legao da sam ga kuci gledao. Sve u svemu kada se podvuce crta i pogledam na Stalker bez neke preterane analize jako mocan film sa dubokim uticajem na coveka, kao neki jak psihodelik koji nisam siguran da je jos poceo da te radi. Izasao sam iz bioskopa zbunjen ali pozitivno zbunjen.

Kod ovakvih filmova nezahvalno je traziti neki preterani smisao, svako treba da ga shvati na svoj nacin. Ali pre nego googlam o Stalkeru zelim da vidim koja su vasa vidjenja ovog dela. Deluje mi da Stalker predstavlja veru a Pisac i Profesor razum onako ugrubo receno sto je u sustini nebitno. Mislim da i ovaj film kao Solaris ima taj momenat da se nase unutrasnje stanje preslikava na nasu licnu realnost. Zanimljivo mi je i pominjanje pisca kako su tehnologija i masine u suštini štake čovečanstva, pred sam kraj se vidi nuklerna elektrana. Pa mi pade i igrica na pamet po istom nazivu ali koja ne verujem da ima ikakve veze.

Sad vidim da je Tarkovski snimao i film o nuklearnoj katastrofi 86. Mozda je nesto predosecao?
Sta me interesuje jeste odakle naziv Stalker?

Par puta sam se smejao kao ludak Stalkeru i Piscu. Pisac mi je definitivno najjaci lik.

I ja sam slično doživeo:
Pisac i profesor su "umetnik" i "naučnik". Priča je simbolizovana "ptraga za srećom" gde oni idu zajedno ali svako iz svojih pobuda. Drugo pitnaje je: ako nađemo sreću, da li ćemo ostati isti? Tarkovski, odnosno braća Strugacki, misle da nećemo. Ima tu i slojeva o "truleži materijalnog sveta" kroz koji se probijaju itd.
Davno sam gledao a moram da priznam da me je atmosfera načisto oduvala, crno beli početak, pa sepia, pa onda boje. Ima i tu neke simbolike al je nisam skontao, samo izgleda dobro :)
 
The Way Way Back....fantastičan film...pravo uživanje za gledanje.
Sam Rockwell odličan...
 
Fast & furious 8 klasičan nastavak vratolomne akcije. Kome su se dopali prethodni delovi, dopasce mu se i ovaj. Dokle god je Toreto u njemu, meni odgovara. 6.5/10

Sent from my D6603
 
Odgledao http://m.imdb.com/title/tt4025514/?ref_=wl_li_tt , za mene dobar dobar film. Radnja pocinje malo nepovezano i konfuzno, prate se dve tri price naizgled nepovezane, ali kako film odmice kickice se sklapaju. Film jeste nesto sporiji, ali pokazuje kako funkcionise danasnje moderno drusrvo i spregu kriminala i politike. Od mene 7. Preporucujem svima koji vole da pogkedaju ovaj zanr. U svakom slucaju odmor od Holivuda.
 
Split
Odlično zezanje :) 8/10

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Arrival 5/10

Na sta izgubih 2 sata zivota... Dobija peticu samo zbog OK kamere i zvucne podloge, ostalo je kriminalno lose.
Ovo je za Interstellar publiku.

Sent from mTalk
 
The Founder - sasvim solidna priča o nastanku Meka. Surovost biznisa i beskrupuloznost koja je potrebna za opstati u takvom svetu. Kapitalizam 101. Od mene jaka 7ica.
 
Generalno, on gde god glumi, doprinese kvalitetu. Čak i u Poltergeistu novom i u limunadici Laggies, je jedino on bio svetla tačka.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Odgledao Patriots Day...

Nije lose ispalo.
Peter Berg na visini zadatka kada su ovakvi filmovi u pitanju.
Pocinje dosta da me podseca na Olivera Stone mada se Stone bavi "mirnijim" istorijskim dogadjajima.

Svidelo mi se kako su ukomponovali prave snimke sa mesta dogadjaja i ove fiktivne mada nije svejedno bilo (ppet) gledati neke scene...



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dobar je film, opasne scene pucnjave iako ih nisam ocekivao. Najjaca dajkaca policajka :)
 
The Lobster 1/10
Mnogo nebulozan i čudan film. Ne znam šta je sa ovim ocjenama na IMDB, to neki botovi ocjenjuju?

Manchester by the Sea
6/10
Solidna drama, nije da sam nešto oduševljen ali može se pogledati.


The Longest Ride
1/10
Romantična smaračina.

All the Real Girls 2/10
Malo bolji od prethodnog, takođe dosadan.

Lion 8/10
Dobar film; u nekim dijelovima odličan a u nekim scenama predug i dosadan. U suštini vrijedi pogledati, emotivan je mnogo.
 
^ Solidan, na trenutke poremeceno genijalan :)

A ko taj film ne moze da svari onda neka ne pokusava da gleda: Kynodontas posle kog Lobster deluje kao limunadica :d

Odgledao sam na desetine bolesnih filmova do sada, nemam vece probleme sa takvim ostvarenjima ali gledanje grcke bolestine mi nije bas trebalo, bar ne u tom trenutku.
Gluma morbidno odlicna kroz veci deo filma, na trenutke ret.ardirano losa, sa razlogom verovatno. Bolesna atmosfera kroz ceo film, sestre su blago receno jezive :d
 
Poslednja izmena:
Znaci Kynodontas ludji od Lobstera. A Lobster je super sto mozes da ga shvatis na 10 nacina.
 
Odgledao veceras http://m.imdb.com/title/tt1650062/.
Promasaj po meni. Vise sam ocekivao od tako poznatog reditelja, radnja filma je bas naivna i sablonska. Klise do klisea, a sam kraj filma je tek urnebesan. Na imdb ima ocenu 7, od mene 4 i to samo zbog efekata, gubljenje vremena, vise deciji film.
 
Odgledao veceras http://m.imdb.com/title/tt1650062/.
Promasaj po meni. Vise sam ocekivao od tako poznatog reditelja, radnja filma je bas naivna i sablonska. Klise do klisea, a sam kraj filma je tek urnebesan. Na imdb ima ocenu 7, od mene 4 i to samo zbog efekata, gubljenje vremena, vise deciji film.
Pa on je ozloglasen po tome, to sto je poznat nema veze sa kvalitetom njegovog rada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno