Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda je Ostrov to jest Ostrvo.

Sa Povratkom meni 2 najbolja ruska filma koje sam do sada odgledao.
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem u vezi Povratka, najbolji film koji sam odgledao. Ni Ostrvo nije ništa lošije od Povratka. Ali mislim da je Povratak za dlačicu bolji.
 
Poslednja izmena:


Evo, odlican film
 
Gledajte ruski film Deca, ne znam originalni naziv. Ima na yt sa prevodom.

Sent from my tablet using Tapatalk
Tražio na yt, pa naleteo na durak, the fol, preporuka.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Durak je jako dobar film, gledao sam ga pre nekoliko meseci, govori o stanju u ruskom drustvu i problemima slicnim nasim. Korupcija, politicari...
 
Pogledao Mr.Right, blesava ******stina. Sam Rockwell naravno odlican bez njega bi ovo bilo smece. Tu i tamo neka fora ali realno za zaobici. Nije mi jasno zasto taj covek nema neke ozbiljnije uloge, izbor filmova mu je u najmanju ruku kritican - barem ono gde je glavni lik.
 
hvala, ja tražio preko imdb app-a i izbacio je krompir.
A povratak je the return iz 2003?

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Pogledao i Deepwater Horizon

Za stepenicu niže od Patriots Day filma ali svakako opet pomalo mučan za gledanje jer je i on rađen po istinitim događajima.

Ko se odluči na gledanje Deepwater Horizona neka pre ili posle filma pogleda i ovaj dokumentarac...

 
Hvala za link, film inače nije ostavio neki utisak na mene ali tema jeste zanimljiva.

Sent from my D6603
 
Mozda je Ostrov to jest Ostrvo.

Sa Povratkom meni 2 najbolja ruska filma koje sam do sada odgledao.

Odgledao sam sinoc film, ne znam dal sam u'bo pravi?
http://www.imdb.com/title/tt0376968/?ref_=nv_sr_7

Ako je to taj, ja sam vise nego razocaran. Obicno delim isto misljenje za vecinu filmova/serija kao i ti, pa mi je prosto neverovatno da nam se sad ukusi toliko razlikuju.


Sta je poente ovog filma? Da Ivan na kraju kada camac sa caletom tone kaze to "tata" ?
Koja je uopste poenta odlaska na ostrvo? U toj iskopanoj kutiji kasnije stavljenoj u camac se nalazi sta? Koja je uopste poenta odlaska na ostrvo, ako je taj glavni "detalj" i dalje ostao misteriozan?
Ocekivao sam bar u toj poslednjoj sceni kada camac sa matorim tone da ce se ta kutija otvoriti i izaci nesto sto je hteo da pokloni klincima te nekako preokrene tu njegovu tokom filma izgradjenu sirovost, strogocu i ravnodusnost prema klincima ...
Ne znam... Radnja i dijalozi su presmesni, jedina svetla tacka u filmu je gluma malog Ivana, ovo ostalo teski sund.
 
^imao sam srecu da ne ocekujem previse, neko od bivsih kolega pre 10ak god mi je preporucio. Primetio sam da kod ovakvih filmova moram bas biti u raspolozenju za njih inace mi se ne svide. Svakako Povratak meni jedan od boljih filmova koje sam gledao.

P.S. mora nekad ukusi i da se razlikuju :)

Bas cu Povratak i Ostrvo ponovo da obrnem u skorije vreme da vidim dal se u meni nesto promenilo.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Povratka, ja mislim da je priča filma previše jednostavna, ali je ostavljeno puno prostora da svako od gledalaca tumači radnju kako hoće, pravi primer jeste ta kutija koju tumačiš kao neki poklon za decu, neko će to tumačiti drugačije i u tome je čar, mnogo je takvih mesta u filmu.
 
Al ste navalili na ruse bog te mazo :D

Jel pogledao neko onaj film Malisani sto sam okacio link ?

Aj sad dok ste u tom rusofilskom gasu, da cujem utiske :)
 
Ja se detalja ne secam preterano, ali znam da mi je ostalo urezano kada otac gine i sinovi ostanu sami da se o sebi brinu u nekoj vukohebini. Taj jedan mocan momenat koji oznacava ceo film, taj momenat nosi neki jak emotivni naboj. Mozda preterujem kada to pisem ali to je momenat koji promeni nesto u nama. U Ostrvu mi je to bio ponovni susret na kraj i gde glavni lik sebi konacno prasta i uspe da umre.
 
Poslednja izmena:
Kutija je
APSOLUTNO NEBITNA, ne mogu da verujem da se uopste diskutuje o tome, to je nebitan detalj. Drzite se blokbastera ako niste otvoreni za ozbiljnije filmove.

Meni se Ostrov nije previse dopao, mozda zato sto sam bio preumoran kad sam gledao.
 
... Pokusacu da ga pogledam jos jednom, mozda su mi neki detalji promakli.
Stavio sam na spisak Malisane, pa javljam utiske kada ga pogledam.
Kad' smo vec kod Rusa, neko je vec preporucio na nekoj od prethodnoj strana, a definitivno preporuka i od mene za:
http://www.imdb.com/title/tt2991224/?ref_=nv_sr_1
 
Da da Mandarine sveze ubrane kao i onaj spanski Nevidljivi gost, jedno od ta dva veceras.
 
Danas sam gledao Mandarine, moja ocena 8.5/10.
 
The Crazies
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0455407/

Nekako mi je ovaj horor bio promakao a sada vidim da to mozda i nije bilo bez razloga...

Lepo je film bio poceo i lepo trajao sve do poslednjih pola sata gde je jednostavno propao...


mnogo film podseca na Resident Evil...nema Umbrelle ali tu je avion sa nekim bio-oruzjem koji kontaminira vodu i svi se pretvaraju u neke zomibije....cak je i kraj u stilu RE jer bacaju nuklearku na grad

Daleko je ovo od one ocene na IMDBu....mozda neka 4 u vrh glave..


Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Mandarine odlicne, hvala im sto su prikazali rat u ovom svetlu. Pesma sa odjavne spice mi nije dala mira pa sam morao da vidim o cemu je i kako se odnosi na film.

Pesma je bila popularna medju borcima tog rata. Po tekstu zakljucujem i zasto je slika unuke cesto bila u fokusu tokom filma, podsecajuci ih na neke drage osobe.

I want to be with you again
Even when I fight, I am with you in my dreams
I´ll be back, I´ll sail back on a paper ship
I´ll come back to you from over the seas
Don´t believe it if they say I won´t come back
I will come back to you

https://www.youtube.com/watch?v=WRItLeLl5Lk
 
... Pokusacu da ga pogledam jos jednom, mozda su mi neki detalji promakli.
Stavio sam na spisak Malisane, pa javljam utiske kada ga pogledam.
Kad' smo vec kod Rusa, neko je vec preporucio na nekoj od prethodnoj strana, a definitivno preporuka i od mene za:
http://www.imdb.com/title/tt2991224/?ref_=nv_sr_1
nije bas ruski, ali jeste ex sovjetski... jako dobar film, sve preporuke
Inace pogledao Ustav RH, solidan, vise ocekivah

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
The Good Neighbor Moram priznati da mi se svideo. Ne sad nešto preterano ali fino mi seo. Malo found futage šmeka i neke psihološke kućne torture. Mnogo bolji nego gomila u poslednjih nekoliko godina koje sam gledao. Nezaslužena ocena na RT koji mi je postao ogavniji sa ocenama nego IMDB. 6/10.
Ima svojih mana, naravno, ali nekako su mi i klinci u filmu bili za varenje. Posebno onaj tehnopolis dečko koga smo gledali u It Follows. Film upoređuju sa Don't Breathe (zbog atmosfere i kućnog ambijenta) koji uzgred, nisam izdržao ni do pola da gledam
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno