Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tarantino je uvek dobar izbor! Krenes redom, Reservoir dogs, Pulp fiction, Four rooms, Jackie Brown.......The hateful eight

Kill Bill: Vol1. i Vol2. Kod Tarantina nema greske bilo koji film da gledas. Ja bih ti preporucio redom kako ih je snimao.
 
Poslednja izmena:
Da li se pojavio prevod (srpsko-hrvatski) za 28 панфиловцев?

The Road - Nije mi se svideo. Dosadan mi je, spor, i sto je najvaznije, uopste mi nije uverljiv, a to je bila jedina sansa za ovakav tip filma - da naprave pricu koja pije vodu.
Ovi kao da nisu znali na koju ce stranu. Film je zacrnjen do koske gde mozda i nije morao da bude, a "zabeljen" tamo gde mislim da nije mogao da bude.
Prvenstveno mislim na to da ponasanje, pogotovo deteta, ne odgovara realnom ponasanju, kao i sam kraj filma koji je u slicnom maniru.

Onaj psic je najsmesniji detalj - on bi verovatno trebao da bude jasan znak da su ljudi dobri jer ga nisu pojeli, a imaju dvoje gladne dece. I iako je ona zena blebetala kako su ih pratili (zasto btw, a i kako su disciplinovali psa da ih onaj nindza od caleta ne provali), sto bi trebalo da nam pokaze da su oni ljudi (i pas) koje su cale i klinac culi dok su bili u onom sklonistu, pa da su zato i uspeli da pojedu ono sto je ostalo za njima u sklonistu...sta je bilo pre toga? Okolo se jedu ljudi, a oni sta? Hrane psa jer su dobri i jer ga vole i dok im deca gladuju. Ma nemoj bre da me zajebbavas. Dobro, bar nisu stavili rotvajlera, nego nekog malog, ali da se ne lazemo, taj bi u najboljem slucaju mogao da bude oteran u takvoj situaciji, ali gotovo uvek pojeden.
Mozda 6/10, ne vise od toga. Mada pre 5/10

Ne znam tačno sve detalje, odavno sam ga gledao ali meni je taj film bio odličan. Ostavljao je neku prazninu u "duši", a mislim da mu je to i bio cilj.

Po meni ti ljudi sa psom uopšte ne deluju kao dobri, pre će biti da im psić služi da nanjuši lovinu. Ja sam nakon filma gotovo bio ubeđen da će klinja biti 100% pojeden, pogotovo nakon oduzimanja revolvera na kraju (čini mi se da je tako bilo). Što se klinje tiče, šta reći nakon onoga kako mu je majka odreagovala. Ja bih pre rekao i zaključio iz prikazanog da klinja i ćale nisu imali gotovo nikakve šanse u onako apokaliptičnom okruženju.
 
Poslednja izmena:
A od sumraka do svitanja?
Da li su to bili ludaci?
Jesi li ti ikad video ludake koji su toliko ludi da explodiraju na suncevu svetlost?
 
Od Tarantina meni se jedino Jackie Brown nije svideo...gledao sam ga nekoliko puta tokom godina ali kod mene se taj film nikako nije "primio"
Mozda se nekome svidja ali meni je to njegov najlosiji film

Beyond Genius Lies Insanity
 
Pokerasi,uhvatio kraj...ovo kao i Sosenk...mogu da gledam u svako doba,od bilo kog dela filma da pocnem.[emoji1]



Sent from my m2 note using Tapatalk
 
The Shallows

Au sunce ti :) Prvih 60-ak minuta 'ajde nekako,jedva prelazna ocena, pomislio sam da cu moci da odmorim mozak i pored mnogo gluposti.
Ali ostatak filma.. pa 0/10.

Statham da joj pozavidi :d Onu scenu ubijanja ajkule ni njemu ne bi dodelili.
Ajkula 6-7m koja kida metal, stene, pocepa kita, prepolovi ostale zrtve ali zato nju za butinu gricne kao da je labrador.
Preterali su i sa reklamiranjem sony telefona, casio sata, akcione kamere.
Mogao je ovo da bude skroz ok film, sa tragicnim krajem, da onaj klinja nadje kacigu sa kamerom, prosledi dalje i to je to

Ko voli ovu (ili slicnu) tematiku bolje neka pogleda:
Black Water
Prilicno spor, surov i realistican film, posebno u poredjenju sa djubretom iznad.

The Reef
I ovaj je bolji.
 
Poslednja izmena:
Da li se pojavio prevod (srpsko-hrvatski) za 28 панфиловцев?



Ne znam tačno sve detalje, odavno sam ga gledao ali meni je taj film bio odličan. Ostavljao je neku prazninu u "duši", a mislim da mu je to i bio cilj.

Po meni ti ljudi sa psom uopšte ne deluju kao dobri, pre će biti da im psić služi da nanjuši lovinu. Ja sam nakon filma gotovo bio ubeđen da će klinja biti 100% pojeden, pogotovo nakon oduzimanja revolvera na kraju (čini mi se da je tako bilo). Što se klinje tiče, šta reći nakon onoga kako mu je majka odreagovala. Ja bih pre rekao i zaključio iz prikazanog da klinja i ćale nisu imali gotovo nikakve šanse u onako apokaliptičnom okruženju.
sve cu ipak u spoiler
Ne znam, prilicno sam siguran da bi u realnosti bila moguca dva kraja. Ili da se upuca, ili da bude pojeden. I kada je cale umro, cekao sam da vidim sta ce se od ta dva desiti, a i pored ocekivanja mi je nekako delovalo da su ga pustili da se "izvuce".

Hteo sam sada da pogledam kraj ponovo, nakon ovoga sto si napisao, ali kao za inat, obrisao sam film, a kodi na racunaru nesto nece da saradjuje. Ali, ima par stvari koje me bas ne navode na takav zakljucak. Prvo, klinca su prikazali kao neprirodno dobrog i briznog bez neke preterane potrebe, kao da su hteli da pokazu da ipak ima dobrote na svetu i u tim uslovima, i spremali se da ga ipak postede na kraju bas zbog toga, ali dobro, to ne mora nista da znaci.

Drugo, ako su ih stvarno pratili, mogli su da nadju onu prikolicu koju su ovi ostavili...punu hrane, cak i ako nisu nasli skloniste. Onda, ako su hteli da ga jedu, imaju prvo da pojedu caleta...a kako ce da vode klinca kao poslusni pokretni frizider (ako im je to bila namera), ako ce da pojedu caleta. I cemu onda uopste pregovaranje sa klincem...ok da ustedi metak, ali nije ni da mu je bas metak bio neophodan.

Znaci bukvalno, da bi mi bio smislen takav kraj, morao bih da poverujem da ovi uopste nisu porodica koja luta kao i ova dvojica, nego pro lovci, kao oni sto skupljaju zive ljude u podrum, i spremaju ih za susaru. Zatim, da deca nisu njihova, vec ulov kao i ovaj mali, koji treba da pozivi jos malo i da mirno ide u susaru. Prosto mi nema smisla da su porodica koja ide negde, a da hoce da pojedu klinca umesto caleta (a ako pocnu da jedu caleta, dzabe pregovori sa klincem). Plus imaju gomilu hrane koju su ovi ostavili (ako su ih stvarno pratili)

I jbm li ga, nisu davali nikakve zagonetke u toku filma, svakako je besmisleno da daju ovakvu na kraju. Bar su mogli nekog opasnijeg psa staviti ako su to hteli da kazu, a ne da ja ovde mrsomudim na pola strane i razbijam glavu :)

A i ako su hteli da ostave svakome da sam zakljucuje, mogli su ga zavrsiti i sa caletovom smrcu, ili da zavrsni kadar bude da klinac tuzno luta negde sam i uplasen. Bez ovog proseravanja sa kericem (meni je keric ovde vazan detalj jer su ovi culi kerica u sklonistu, i to valjda znaci da je ovo ta porodica, i da su nasli onu hranu, pa da ne moraju sada njih da jedu)

Ma, sta god da su hteli da kazu od ovoga, ne svidja mi se nacin na koji su rekli.

Mislim, nije da ja znam da napravim bolji film, ali ovaj prosto ne bih preporucivao.
 
Coherence - kamera i atmosfera bas dobri, prica mi se nije svidela.

Sent from my Nexus 5X
 
Dobar je i taj ali mi je limunada u odnosu na Coherence :)
 
weltschmertzz
Newcomer

Smiri se inače će biti kaznenih poena.
 
Pošto svako malo mora da se ponovi:

film / ocena / utisak

nema komentarisanja tudjih komentara
 
Molim sve da se uzdrže od daljeg pisanja u temi osim po principu film/ocena dok se ne reši situacija. Hvala.
 
Ne leze mi ti filmovi gde na jednostavan nacin pokusavaju da ubace savremene teorije astronomije, kvantne mehanike i ostalih teorija od kojih zastaje dah, kao sto su u ovom koliko sam shvatio pokusali da prikazu teoriju multiverzuma (i sredingerove macke) na mikro nivou. Nekako su mi jeftini pokusaji mindfuck-a, mada sigurno postoji neki koji je dobro docarao neku od teorija.

Sent from my Nexus 5X
 
Apsolutno tačno. Jedan od gluplje snimljenih, na istu temu, je Interstellar, na osnovu fikcije. Na stranu što je imho McConaughey krš od glumca..Naročito mi srce pocepala scena gde recituje stihove mog omiljenog pesnika :D

Sent from my RedmiNote3Pro[kenzo]
 
Poslednja izmena:
U februaru treba da izadje blu-ray, prema tome do sredine februara ce se pojaviti i narodna verzija.
 
Ovi Putnici s Djeniferkom Lorens...kul filmic.Nista preterano, gledljivo sasvim, ona predobra kao i uvek...a i glumi ok.[emoji1] 7/10

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pogledao Arrival. Drzao mi je paznju sve vreme, ali mi se nije svideo koliko sam ocekivao.
 
weltschmertzz je banovan.
Vodite računa o nivou komunikacije, prag tolerancije je značajno snižen.
 
[video]Mandarine
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt2991224/[/video]
Estonci su nam održali čas. Iako film nema nikakve veze sa ex yu, mnogo govori o nama samima, kakvi smo bili devedesetih i kakvi smo danas (isti). Apsolutna preporuka!

Svaka ti čast gde si iskopao ovaj film! Ja ne znam koliko smo mi glupi ili politički obojeni i ne možemo ovakav film da snimimo. Svi naši ratni filmovi (o ratovima 90ih) su teška glupost.

Stvarno film za preporuku.

http://www.imdb.com/title/tt2991224/?ref_=fn_al_tt_4
 
^ Takvih, jako dobrih filmova, uslovno rečeno "malih" kinematografija ima jako mnogo. Problem je što se za njih kod nas ne zna. Recimo, gruzijski The President (2014) takođe ima nama blisku priču.

Iako sa aktuelnijom tematikom, grčki Tetarti 04:45 (2015) je vrlo solidan.

Mi se oduševljavamo nedavno okončanom serijom (to jest njenom prvom sezonom) prikazanoj na nacionalnoj televiziji, ne primećujući (ili ne želeći da primetimo) koliko mana zapravo ima, a mađarska serija "Lagodan život", koja se prikazuje na HBO, je nekoliko puta kreativnija, kvalitetnija i produkciono naprednija.

A razloga zašto (i da li) mi ne možemo bolje ima mnogo i to bi nas odvelo u dugotrajno polemisanje... :)
 
@ a c a Upravo to! Na žalost, pored toliko godina patnje devedesetih, ispričanih i neispričanih priča, nismo (ni mi, ni oni) uspeli da napravilo film gde bi se svaki j..... bukadžija bilo iz Srbije, Bosne ili Hrvatske postideo nakon odgledanog filma. A eto, neko je bar umesto nas uspeo da napravi film koji bi trebao da se pušta svako veče posle dnevnika na onom nesrećnom rts-u.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno