Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)


Ovaj sam cekao dugo da se pojavi na blu-rayu. Ali i dalje nije bolji od:
. I naravno stoji bez problema na mestima na moru gde je dubina preko 1500m, sa svih svojih 22 000 tona (prema filmu) dok se mehurici spamuju oko struka.
Moja teorija je da se odrzava prdenjem na povrsini vode.

Sve u svemu solidna zabava, ali nikako ne moze 8/10 koliko mu poklanjaju na imdb.
6.5/10 zasluzuje.
moja teorija da se održava, mlateći repom :)
 
Godzila minus 1.Mada ovo nije minus 1 nego minus 100!Ne znam od cega bi pre poceo,dali od amaterske glume,dali od ocajnih spec. efekata.Godzila kao da je neko obukao gumeno odelo i glumi cudoviste.Dobro ajde nije bas tako,ali nije ni daleko.Bas,bas jadno.Japanci umesto da uloze neku silnu lovu i da naprave neki epski spektakl od njihovog legendarnog cudovista,oni naprave ovako nesto.
 

Od mene bas ide ocena kao na imdb. 8.2.
Odlican, iako mi je malo gluma ovih japanaca na momente smesna, a i Godzila bre ne trepce uopšte. :D:D:D Tu je malo CGI zakazao. Kad zumiraju glavu, kao gumena lutka iz onih prvih filmova. Ostatak CGI je vrhunski za tako male pare. Zvuk isto kida!
I pored svega, ovo mi je najbolji Godzila film do sada. Odgledao sam sve novije, a cak i neke stare :)
 
Godzila minus 1.Mada ovo nije minus 1 nego minus 100!Ne znam od cega bi pre poceo,dali od amaterske glume,dali od ocajnih spec. efekata.Godzila kao da je neko obukao gumeno odelo i glumi cudoviste.Dobro ajde nije bas tako,ali nije ni daleko.Bas,bas jadno.Japanci umesto da uloze neku silnu lovu i da naprave neki epski spektakl od njihovog legendarnog cudovista,oni naprave ovako nesto.
Fora i jeste u tome da su hteli da naprave omaž prvom filmu o Godzili, što se tiče izgleda. Tad je bilo gumeno odelo :)
 
A mozes i jednostavno da mrdnes color saturation na 0 u svakom video playeru i da sam napravis crno belim :D
 

Nikolas Kejdz odgaja 2 sina u nekom postapokalipticnom okruzenju. Jedan racionalan i jedan napaljeni tinejdzer, sto bi da ga mece komsinici.
Ima malo konflikta 2 kuce, jer Romeo i Julija jelte. Sve u svemu prezivljavanje od nekih karakondzula na koje se cini da je otisao ceo budzet i ono sto je ostalo na Nikolas Kejdza. Predvidivo, radnja i glupe akcije i odluke samo da bi se film odigrao.

Zali boze protracenog vremena 3/10.

Evo, bilo upozorenje, al nema ko da čita... tako mi i treba:(
Bolje da je usnimio i Captain Corelli's Mandolin 2 umesto ovog đubreta.
 
Raid trebao da se zove Batine, kako se lemaju indonežani na speedu kao nenormalni. Baš rokaj snimaj
 
Dobra je ova aktuelna Godzila... asocira me na one YT Super Panavision 70 trejlere. Mislim da bi crno bela bila bas autenticna.
 
Gojira-1 je objasnila holivudu kako se prave fimovi da bi zakovali gledaoce za ekran/platno.
Po meni najbolja Gojira, posle ide Emerichova, a sto neko kaze jedino me nervirala goofy gluma japanskih glumaca.
lagana osmica! Vizuleni efekti vrh, drzanje paznje vrh.
pogledacu jos jednom sigurno, ali C/B verziju
 
Gojira-1 je objasnila holivudu kako se prave fimovi da bi zakovali gledaoce za ekran/platno.
Po meni najbolja Gojira, posle ide Emerichova, a sto neko kaze jedino me nervirala goofy gluma japanskih glumaca.
lagana osmica! Vizuleni efekti vrh, drzanje paznje vrh.
pogledacu jos jednom sigurno, ali C/B verziju
Dodao bih vrhunski zvuk, muziku, priču uopšte... Odgledao sam ga sinoc i drugi put i to je to. Ostaje isti utisak
 
kad smo kod 2. gledanja... Tenet sam se naterao da gledam po 2. put.
I sa 6/10, dizem ocenu na jakih 8/10.
Toliko toga sam propustio gledajuci prvi put, radnju/muziku koja ide unazad... mislim da cu ga odgledati i 3. put jednog dana.
Mozda i najveci majndfak koji sam gledao... i sve ima svoje u filmu, samo treba da se sloze kockice, a meni se ni posle 2. gledanja nisu sasvim slozile...
 
Istina i meni je drugi put bio mnogo gledljiviji. Tenet mora 2 puta se gleda, kao Mullholand.

P.S. Raid 2 savršenstvo, priča za koplje bolja od keca tuča i ostalo za nijansu iznad keca. Krvi duplo više nego u prosečnom hororu. Kakva maestralna tabačina.
 
Poslednja izmena:
Menja utisak drugo gledanje, meni je posle prvog bio meh posle drugog gledanja totalno drugi utisak.
 
Kasko osiguranje na zlatni lambo u Las Vegasu treba plaititi... Nikola se trudio..
Arcadian (2024)
4/10 samo sto je odlicno odglumio oca sinova... sam film je tesko sr....
 
Dodao bih vrhunski zvuk, muziku, priču uopšte... Odgledao sam ga sinoc i drugi put i to je to. Ostaje isti utisak
Koju pricu? Gledamo mi neki svoja posla i gle, sta je ono!? NANI !??
Koji vremenski period kasnije, nece ljudi strucni za kontrolu zivotinja u kombinaciji sa vojskom i sto da ne, naucnicima da se pozabave cudovistem koje rusi zgrade udarcem repa i bljuje atomske bombe. Ne, nego sacica ljudi koja "zna" tacno sta da radi i sta bi moglo da upali a sta ne. Da ne spominjem sto im je svaki pokusaj toliko far fetched da bi svako sa malo mozga otpisao svaki od tih pokusaja kao los odnos ulozenog i ostvare dobiti.
Ali sve mora da se desi da bi se film desio. Prica je nula, tipicna monster attacks, humanity prevail.
I u poslednjoj sekundi obavezno da se ostavi prostora za nastavak.

Muzika je bila toliko dobra da je nisam ni primetio (a obicno primecujem i u filmovima i u igrama.. cak i u nekim dokumentarcima).
 
Vrh Dno