Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

nemoj tako crno, ima preproduction projects! 😅
"Bar jos 5 godina!"
 
On jeste bio izvrstan, a spram mojih očekivanja, koja su samo na pomisao o nastavku tog i takvog filma, bila mizerno niska. ;)

Nije tolko do same lošosti filma, problem je što je besmislen, nema jedno opravdanje za svoje postojanje. Taman ko da oprave Stalker 2, nema tu šta da se kaže, mož samo da ga razvlači ko armoniku.
On d adr hend, mogli smo i da popasemo rimejk BR umesto drugog dela... neka je, dobra je dvica.
 

Ako ste se pitali kako izgleda godinu dana u zivotu Big futa (saskvac je big fut) ovo vam je otprilike to. Ovo je neka pitoma ekipa u devedesetim pa nema silovanja i masakriranja hajkera. Sto znaci da je dosadan ali na momente smesan.
Takodje film su pravili osvedocena grupa mentola sa finim stazom u idiotizmu, tako da preskacite.
 
Yugodrom 2024 gledao neko? vredi li
 
Хтео сам да направим неко поређење између ова два :
Први је одличан филм са акцентом на људе и драму па Годзила делује као да не припада том филму, други класично Америчко смеће које делује као цртани филм, лагано можеш да чачкаш телефон 2 сата и ништа не пропистиш.
7,5 /10 за - 1
5/10 за други, и то само због задовољавајућих ефеката и CGI...
 
Birao da gledam neki film sa devojkom i ili Kaskader ili Rivali i srecom odabrah ovaj prvi. Nismo toliko detaljno gledali, ali mi je bio sasvim OK. Rivali, vodi se kao ljubavni, ali uopste nije, to je prica o tri odvratne osobe, za koje te bas briga, uz doze homoeroticnosti. Film nije ni o tenisu, ako hoce neko film o tenisu i ljubavi, neka gleda Vimbldon, ovo preskociti u sirokom luku.
 
Dva je imao u krstko vreme, taj i History of Violence koju su vise nego ok filmovi.

Elem Spiderman crtani 2 deo Spoderverse ili kako vec 10/10, savrsen. Svaka im cast kako je odradjen, nemam nikakvih zamerki.
 
Baš tako, ako ga još nisi gledao obavezno prođi i History of Violence. Voleo bih da je Cronenberg snimio barem još jedan film sa tim motivima, mafia trilogy...
------------
Propustio sam ga kad je izašao. Christian Bale i Rosamund Pike, vrlo solidan, preporuka.
 
Odgledao Speak no evil (onu orginalnu dansko-holandsku verziju, ona američka je valjda još u pripremi).

Dobar je film od mene 7/10.

Iako je radnja sporija, bar u prve 2/3 filma, drži pažnju, jer je prisutan taj osećaj iščekivanja, ono "samo što se nije desilo", poslednjih 1/3 je mindfuck i iskreno nisam očekivao i pretpostavio motive i rasplet radnje.

Dao sam mu pola ocene ili ocenu manje zbog sledećih nebuloza i naivnosti, po meni ozbiljnih "rupa" i nelogičnosti u scenariju:

1. Ne mogu da zamislim da žrtve sarađuju sa njihovim mučiteljima (skidaju se, mirno idu u kamenolom da ih kamenuju do smrti) bukvalno par minuta nakon što su im na njihove oči osakatili i oteli dete. Odbijam da to može tako da se desi u stvarnom životu. Napravio bih bar neki gest pobune, makar me ubili na mestu, jer šta drugo i možeš očekivati i čemu se nadati. Nije ovo konc-logor da žrtvama mesecima i godinama slamaju sve ljudsko i svaki otpor u njima, pa da idu kao ovce u komoru kad za to dođe vreme, već se bukvalno desilo minut pre toga.

2. Od čega žive mučitelji? Ide se u Italiju, živi se u solidnoj kući, voze se kola (ok nema se para za restoran)... Čak i da zaplene pare i "preprodaju" svu pokretnu imovinu koje žrtve ponesu na vikend sve je to vrlo mali finansijski dobitak uz veliki rizik, pogotovo jer je kod njih platežno sredstvo kartica a ne keš, a kartice mučiteljima nisu dostupne za upotrebu jer nemaju podatke koji su za to potrebni, a i lako bi ih otkrili čak i kad bi ih upotrebili.

3. I konačno "game breaking" rupa u radnji. Kako do sada mučitelji već nisu uhvaćeni? Svako ima neki krug poznanika koji bi prijavio policiji nestanak familije tj. da se nisu vratili posle vikenda na koji su otišli. Kad bi policija ušla u stan žrtava vrlo verovatno bi našla pozivnicu-fotografiju. Dakle policija uvidom u tu fotografiju dobija instant saznanje o poslednjoj lokaciji nestalih i instant uvid u ime prezime, adresu i izgled porodice koja ih je pozvala na vikend i odlaskom tamo lako bi sve raspetljali. Ili izdali detaljne poternice za njima, čak i da ove ne zateknu tamo. Ali iz nekog razloga to se ne dešava i ovi sadisti na istoj lokaciji u svojoj kući imaju kolekciju žrtava čiji nestanak niko nije prijavio, a po količini fotografija i starosti dece na fotografijama i u sadašnjosti, bi se reklo da ovo rade godinama na istoj lokaciji. Stvar je još apsurdnija jer je poslednja porodica detaljno ispričala prijateljima gde ide, koje su im dileme, otići ili ne i sl... Pa ti prijatelji bi prijavili policiji čim se ovi ne vrate određeno vreme, a policija bi u njihovom stanu zatekla pozivnicu-fotografiju na frižideru.
 
Odgledao juče Infinity pool uradak Kronenberga sina...

U suštini film je mindfuck, krvožedna, LSD orgijaška debata o moralu i da li bi isti postojao kao vrednosna kategorija sam za sebe da nema kazni i sankcija koje uslovljavaju moralno ponašanja, a "nemoralno" kažnjavaju, i radnja se gradi oko činjenice da jedna neimenovana turistički orjentisana despotija (snimano u Šibeniku inače) omogućava bogatim turistima da za novce (imam utisak za njih smešne svote) otkupe svoj život i budu nekažnjeni bez obzira na zločin koji počine dok su na odmoru.

Ne preporučujem da ovo gledate sa devojkama, suprugama, decom i kućnim ljubimcima.

Scene nasilja, pogotovo šminka rana i krvi je jedna od najboljih koje sam video, čan ni AAA filmovi ovom ne mogu da pariraju, a verujem da je ovo snimljeno za ispod jedne milke.

Od mene 7/10.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno