Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Ako je humor iz Marvel produkcje merilo za dobar film onda mislim da ću Furiosu preskočiti.
 
Poštujem ga zbog Jojo Rabbit i radu na What We Do in the Shadows, ali Marvel je prosto splačina, od Tora koji je manje više kul i ima neku epsku notu u prvom delu, došli smo do otegnute stomačine i nasinlog humora gde mu mesto nije u poznim delovima...
 
Ja sam Jojo Rabbit ugasio posle 10-15 minuta. Bas mi nije legao. Ragnarok mi je npr i bio ok, zabavan, ok humor, ali ovaj poslednji mi je bas los. Što bi neki rekli cringefest.

What we do in the shadows mi je ok, ali bih rekao da je malo precenjen. Ima kul fora, ali ima i glupih.
 
Poslednja izmena:

Odličan film ili mi jednostavno samo leže takvi filmovi...

Pitanje koje me proganjalo još od prvog gledanja je
Šta su Tomi i Džon čekali 13 godina imajući u vidu njihov CV. Ja da sam bio na njihovom mestu i da mi je određen taj put prvo što bih uradio je da potražim "stare drugare" ...
 
Pogledao ga pre jedno dvadesetak godina... A onda ponovo posle par godina.... A ako naletim na njega na TV pogledaću ga još jednom...

Tako dobre filmove obavezno overim čim naletim na njih na TV.
 

Bez obzira na ocenu na IMDB lično bih ga ocenio kao krš sa svakog mogućeg aspekta čak i za vreme kada je sniman u kome je svetla tačka (a zato ga i pominjem i zato sam ponovo bacio pogled na njega) to koliko je Ornela Muti bila lepa i to prirodna lepotica... E da i muzika Queen-a je svetla tačka.
Inače sam u to vreme voleo da čitam stripove o Flešu ali film je baš užasan, naročito kada se gleda sa tolike vremenske distance.
 
😂 Doživeh deja vu kad sam pročitao ovaj komentar.
I prilično mi se čini da sam i prošli put odgovarao i zapitao se kako bi dotični opljuvao meni drag The Beastmaster.
 
😂 Doživeh deja vu kad sam pročitao ovaj komentar.
I prilično mi se čini da sam i prošli put odgovarao i zapitao se kako bi dotični opljuvao meni drag The Beastmaster.
Nisam ga odavno gledao ali definitivno ni približno ne bih osećao transfer blama kao što je to bio sada slučaj sa ovim filmom a naročito sa "specijalnim efektima" tokom istog koji su zasenili čak i priču i dijaloge...

Btw Ornela Muti mi je ipak bolja nego Tanja Roberts bez obzira što ni potonjoj ništa ne fali.
 
Ako naletim zašto da ne... Btw zanimljivo je da se nakon toliko godina jako dobro sećam poprilično scena iz prvog dela dok se iz drugog dela ne sećam ni radnje a kamoli neke scene.
 
Drugi deo mi se nije sviđao ni kad sam bio klinac. Takođe se radnje ne sećam. Eventualno da je bio neki portal ili tako nešto.
 
Mogu misliti kakav je bio čim se ne sećam da je u njemu igrala Kari Wuhrer a onda mi je iz nekog razloga oduvek bila simpa.
 
Jos gore. Sve sto je radio za Marvel, us**o je!

Ko ovo pročita, pomislio bi da je napravio 100 filmova za Marvel a ne 2 filma :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Naravno da nije usrao sve, Ragnarock je najbolji Thor i jedan od retkih kvalitetnih Marvela, zato je i dobio šansu sa Love And Thunder koju je nažalost usrao big time.

Što se tiče njegove komedije, toplo preporučujem Hunt For The Wilderpeople, podcenjen film samo tako, i sjajan humor (kakvog ili ima na mrve ili nema u A produkciji).

Pored toga, Boy - takođe ozbiljna Filmčina, JoJo Rabbit - Filmčina, Eagle Vs Shark solidan, originalan, ali fali kvaliteta.

Sve u svemu, Taika ima poseban šmek kakvog nema u Holivudu, nije snimio puno filmova, ali hvala mu za ove koje jeste jer su (uglavnom) originalni, odstupaju od Holivud Matrice i krajnje osvežavajući.

Ja ga obožavam.

Edit: uostalom kada ShamanNS za nešto kaže fuj, ne treba vam veći pokazatelj da momentalno skinete celu filmografiju i uživate :D
 
Edit: uostalom kada ShamanNS za nešto kaže fuj, ne treba vam veći pokazatelj da momentalno skinete celu filmografiju i uživate :D
ajde-maratonci.gif

p. s. "kvalitetan Marvel" je oksimoron ;)
 
Kvalitetan Marvel je zabavan Marvel. Ragnarok je zabavan što mogu reći možda za 3, 4 Marvela u vr' glave.

Neće ti nijedan Marvel ispričati tužne i tragične životne priče niti ti davati rešenja na temu smisla života i postojanja, sa bilo kakvom težinom.

Što se mene tiče, daj bože da nisu snimili nijedan i te milijarde dali talentovanim režiserima i piscima b i c i indi produkcije, ali taj film tj te filmove nećemo gledati. Ipak su namlatili grdne pare, pa sad mogu i da promaše narednih 10, biće u debelom plusu. Nažalost.
 
Sve je to OK ali upravo te milijarde koje su zaradili od takvih filmova te sa njihove tačke gledišta demantuju jer njima cilj i jeste bio da naplate pare a ne da naprave umetnički film koji će osvojiti festivalske nagrade - i uspeli su u svom naumu.
 
Nema kvalitetnog marvela ni superherojskog filma. Cirkuzanti klasicni, stereotpipni, sa strogo klise replikama, kojima bi i americki rvaci/keceri pozavideli.
Muscle fest, sa cgi-om gorim nego u filmovima iz ranih 2000ih, smisljen za novu demografiju slinavih klipana koji su manji od makovog zrna uzivo, ali u filmu vole da se poistovete sa potcenjenim superherojem koji svoje sposobnosi iskljucivo, iz nekog razloga, koristi za dobro a nikako za svoj interes (ili retko kad).
 
Pa vi slobodno gledajte turske serije i indijske westerne.. ne znam ko vam zamera, da je filmova sa super herojima previse da imaju previse CGI sve to stoji
Marvel je uspeo da napravo konzistentsnost sa 10 + filmova gde je dosta ako ne i vecina bila povrsno ali su kao celina uspeli, sad sto ovi novi vec nemaju smisla to je vec druga stvar
 
Zašto mu persiraš, pošto ne vidim nijedan razlog da se obraćaš u množini u upućuješ na turske serije - bar ne meni jer mi ti filmovi niti smrde nit mirišu, tako da nit ih dižem u nebesa nit ih pljujem, a još manje komentarišem one koji su oduševljeni takvim sadržajem.
 
Nazad
Vrh Dno