Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

The End of Her - Shari Lapena.
Fina knjizica. Lako se cita. Triler. Drzi paznju.
 
Cekaju me na polici Ugovor Paganini, Kosmar, Lazar. :) Trenutno citam Selfi od Jusi Adler Olsena.
 
Završio Prodor Božanskog od Dicka, kakav um totalno ludilo.

Sad krenuo Kormak Makarti Dete Božije
 
  • Like
Reagovanja: q4u
Cekaju me na polici Ugovor Paganini, Kosmar, Lazar. :) Trenutno citam Selfi od Jusi Adler Olsena.
Od Adlera sam pročitao većinu knjiga. Mislim da mi fale dve iz serijala o Karlu Merku.
Nadam se da si pročitao serijal Jua Nesbea o Hariju Huleu, jer ako nisi tu ima ubedljivo najviše knjiga (mislim da ih ima 13).
 
Nisam hvala na predlogu.
 
Reših da uporedim svoj ukus/interesovanje sa Goodreads publikom, pa pročitah dve poslednje dobitnice Goodreads Choice Awards (Best Fiction):
Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow by Gabriele Zevin
Yellowface by Rebecca F. Kuang
Obe se lako i brzo čitaju. Junaci su im vrlo mladi ljudi, u ovom vremenu, tematika meni zanimljiva. Ipak, po mom izboru ne bi uplai ni u top 10 knjiga koje sam pročitao ove godine.
Note to self: mani se ocena publike.
Povećao sam broj pročitanih knjiga ove godine, što me čini vrlo zadovoljnim :)

Sledeća: Tirza
Dugo je već zaobilazim, jer mi se baš i ne čita fizička knjiga. Očekivanja prilično velika.
 
Juče završih sa serialom Gradovi u letu od James-a Blish-a. Četiri knjige pisane od 1950 do 1962 (po internetu). Sem u retkim prilikam uopšte se ne oseti ta neka vremanska distanca. Jako mi se svidelo i pročitao sam ih u dahu. Ko ne zna o čemu se radi to je neki kao SF space opera serijal o gradovima koji su napustili planetu Zemlju ( doduše priča se vrti oko jednog grada) i otisnuli se u svemir. Sasvim neobična priča sa skroz uvrnutim krajem. Ko voli neki takav SF slobodno da navali. Knjige postoje u elektronskom izdanju. Sada sam počeo od istog pisca Zvezdane spore, za koju mi uopšte nije jasnoi kako je nisam pročitao do sada, pošto sam svojevremeno posedovao fizički primerak.
I to ovakav isti.
spore.jpg
 
Juče završih sa serialom Gradovi u letu od James-a Blish-a. Četiri knjige pisane od 1950 do 1962 (po internetu). Sem u retkim prilikam uopšte se ne oseti ta neka vremanska distanca. Jako mi se svidelo i pročitao sam ih u dahu. Ko ne zna o čemu se radi to je neki kao SF space opera serijal o gradovima koji su napustili planetu Zemlju ( doduše priča se vrti oko jednog grada) i otisnuli se u svemir. Sasvim neobična priča sa skroz uvrnutim krajem. Ko voli neki takav SF slobodno da navali. Knjige postoje u elektronskom izdanju. Sada sam počeo od istog pisca Zvezdane spore, za koju mi uopšte nije jasnoi kako je nisam pročitao do sada, pošto sam svojevremeno posedovao fizički primerak.
I to ovakav isti.
Pogledajte prilog 420382
Ako imaš serijal u PDFu zamoliću te da mi ga pošalješ u privatnoj poruci 😊
 
Dah Skandala od Sandre Braun za mene koji sam u emotivnom haosu je u pojedinim delovima mozda i teze pala za citanje. Ali je odlicna.
 
Pa bas da znam tacno kad je koja izasla..3,4,5 god..Bitno da nije citao.

Usput, izaso el. prevod Pustinjski princ - Piter V. Bret. Prva knjiga u ciklusu Dolazak tame.
 
Čovek napisao jednu i po dobru knjigu u tom "univerzumu" i sad će da muze u beskonačnost sa generacija 2, generacija 3...
 
Pa bas da znam tacno kad je koja izasla..3,4,5 god..Bitno da nije citao.

Usput, izaso el. prevod Pustinjski princ - Piter V. Bret. Prva knjiga u ciklusu Dolazak tame.
Jel ima nešto što nije izmuzao iz teme?
Do jedno treće knjige je bio ok posle toga čist filer...
Pročitao sam sve, ali stvarno ne bih nastavljao...

Edit: Da se razumemo Rotfus je puno gori od Breta. Potpuno mi je nejasno zašto su njegove loše napisane knjige-plagijati popularni međ fantasy zajednicom?
 
Nego, pitanjce: da li trenutno na Goodreads sajtu imate dostupnu opciju za progress update (X procenata ili na stranici Y) neke knjige koju trenutno čitate?
Kod mene fall već par dana...
 
Nazad
Vrh Dno