Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrhunska, ako ne bude trece sezone grizem..
 
Nadam se da se vodis neproverenim informacijama :)
 
Ja prvi put čujem za the wire.. Moram videti pošto smatram da je bb jedna od naj serija koje sam gledao..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Wire je legendarna. Slicno je kao sa leftoversima sto se tempa tice treba covek da se prelomi a za to treba nekih 5-6 epizoda da se udje u tempo serije.
 
THE WIRE je sa razlogom stekla kultni status u svetu. I to dobrano nakon inicijalnog emitovanja.

Ja sam je triput okrenuo do sad, svaki sledeći je još bolji.
 
I leftovers mi je u listi već duže vreme haha
Okej dodajem i The Wire u tv time

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja jos uvek nisam bacio pogled na The Wire.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Trenutno pratim Oz(1997)
Ostala mi jos 2 sezone.
Sledeca mozda the wire ako mi legne.
 
Nisam gledao Wire, sad sam procitao size na imdb i wikipedia-i.

Ako vam ta serija dopala, trebalo bi da pogledate, ako vec niste, ovu:

Homicide: Life on the Street
https://www.imdb.com/title/tt0106028/

Nije klasicna pandurska krimi serija, mnogo je vise od toga.
 
To je kultna serija,emitovana kod nas devedesetih kad je Pink bio kanal sto se filmskog i serijskog programa tice. Robert Nemecek urednik filmskog i serijskog programa je doneo na Pink sve same hitove. Sad mu ni tri Roberta ne mogu pomoci :).
 
Nisam gledao Wire, sad sam procitao size na imdb i wikipedia-i.

Ako vam ta serija dopala, trebalo bi da pogledate, ako vec niste, ovu:

Homicide: Life on the Street
https://www.imdb.com/title/tt0106028/

Nije klasicna pandurska krimi serija, mnogo je vise od toga.



Naravno, gledao više puta. Obe serije su potekle iz pera Dejvida Sajmona, koji je u Baltimoru pisao za Sun. Po njegovoj knjizi Homicide: A Year on the Killing Streets iz 1991. je krerana pomenuta serija.
 
Gledao sam Dark prvu epizodu. Jako dosadno i uspavljujuce, kao neko bezukusno jelo. Podseca malo na Stranger Things, bar ova 1 epizoda. Odgledacu jos nekoliko, ali tesko da ce me zainteresovati.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Dark je mene baš vukla na bindz kroz celu prvu sezonu sto ne mogu reći i za drugu sezonu koju nikako da završim.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Necemo voditi 50 put raspravu wire vs bb.
Ukusi su razliciti.
 
Necemo voditi 50 put raspravu wire vs bb.
Ukusi su razliciti.

Homicide je mama :)

The New Pope.. zao mi sto je kraj.. prosto mi je neverovatno da Italijani naprave ovako dobru seriju a da nije povezana sa mafijom ( a u drugu ruku.... )
Ko nije odgledao, obe sezone su obavezno stivo...
 
Picard - 1. sezona u toku, najavljena 2. za iduću godinu.
nakon 3. epizode mi deluje kao film razvučen u seriju koja nema mnogo toga zajedničkog sa Star Trek. kao da fali nešto a idu na kartu nostalgije
 
Poslednja izmena:
Probao The Wire, nije po mom ukusu. Ne privlace me te policijske serije.
Sledeca na redu Band of Brothers.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jao kad se setim da sam i ja mogao da budem jedan od ovih koji nisu mogli da prevale preko prve epizode Žice, ostao bih uskraćen neceg najboljeg u istoriji televizije.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam Žicu batalio posle 2 epizode.Sad čitajući komentare kontam da sam se ipak zaje....Definitivno je stavljam na listu za naredni period.Isto mi se desilo i sa Leftovers serijom.Prvih 3-4 epizode bukvalno na silu!Da sam imao nešto drugo skinuto na laptopu sigurno bi i nju prekinuo ali posle mi se svidela i odgledao drugu sezonu za noć.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
The Wire tesko ide u pocetku a posle ne mozes da se zaustavis.

Odgledao 5 ep.i nisam mogao više da izdržim,toliko je bilo dosadno,razvučeno da nisam mogao da ispratim ko sa kim diluje,šuruje,itd..BB je nešto sasvim drugačije i veze sa Žicom nema.
See serija,baš tupava.Ja sam odustao posle 1 ep.mada sam po tematici mogao i da pretpostavim da će takva i biti.:smash:
Outsider posle 3 ep baš vozi,samo ne znam u kom će smeru da odvede.Nije loše,mada sam očekivao da će ici u malo drugačijem smeru.
Sex education,super R komedija :D
 
Poslednja izmena:
The Wire nije serija, vec mnogo vise od toga. Najvece remek delo ikada napravljeno (serije, filmovi, igre, knjige...). Liga za sebe, ne uporedjuje se sa drugim ostvarenjima.
Treba se malo edukovati pre gledanja takodje, nije na odmet.

Ali ne vredi otvarati tu kutiju 15 godina kasnije niti ubedjivati ljude koji odustanu posle dve epizode.
A zanimljiv mi je bio i komentar da covek nikad nije cuo za seriju :D Kako?

Ono manje bitno je da sam ovih dana zapoceo seriju "The 100" nakon sto sam saznao da izlazi poslednja sezona ove godine.
Veliki sam ljubitelj ovakve vrste atmosfere u seriji, sci fi, misterija, post apokalipsa.. .svega ima. Podseca me na LOST, sirovi kvalitet i gluma ne bacaju na zadnjicu, ali je dovoljno zanimljiv svet da ti zadnjicu drzi prikovanom za fotelju kako bi saznao sta kako... Pitanja postavljena u prvoj epizodi su meni toliko zanimljiva.
Tek sam na pocetku, ne bih se razbacivao nekim prognozama, ali za sad vise nego pristojno, jako mi se svidja.
 
Unbelievable (2019)
Ah, šta znam... U prinicipu ne volim "based on the true story" filmove i serije, još uvek mi je gorko sećanje sa pet malih crnaca koju sam prekinuo na pola jer jednostavno, ako se već tako nešto desilo onda je dokumentaristički prikaz nešto što će me uvek pre privući nego li filmska verzija.
Glavni problem je bio što mi glavni ženski glumački dvojac (Toni Collette, Merritt Wever) nije bio na nivou kakav sam očekivao. Vizuelno, glumački, verbalno... Ako pritom, uleti još neka glumačka pojava (Dale Dikcey) koja svojim izgledom više podseća na lice s poternice (znate one slike pre i posle uzimanja kreka...), onda se mini serija od šest, pardon (kamo sreće), osam epizoda pretvori u neku vrstu mučenja, koja u suštini ima odličnu istinitu priču i u neku ruku stvarno posebnu, ali meni je realizacija iste bila čist prosek. Iz prostog razloga što bih je okarakterisao kao CSI na steroidima sa čestim promenama tempa od brzine odvijanja priče, dobijanja podataka u vezi istrage kao da se zbog reklama negde žuri, pa sve preko trust-a žutokljunaca u redovima policije koji se stidljivo utrkuju da pokažu svoja znanja i umeća. A da ne pominjem malo, malo slowburn momente u vidu desetominutnog čepljizganja dve detektivke o ne znam čemu. Jednom rečju nisam zadovoljan viđenim, ne toliko, ali u odnosu na neke druge, slične serije itekako.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno