Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jasno, ali ta dva u 99% slucajeva idu zajedno. a i nekako je imbecilno insistirati na 4:3. ne vidim ama bas ni jednu prednost ali ok, svako je lud na svoj nacin pa tako i tvorci ove serije.
 
Umetnički izbor. Odnos stranica je stvar preference. Tako The Grand Budapest Hotel ima mešane odnose.
 
Da se ubacim i ja da sam pogledao wire i serija je vise nego odlicna.
 
Umetnički izbor. Odnos stranica je stvar preference. Tako The Grand Budapest Hotel ima mešane odnose.

ne vidim kako neko moze da preferira nesto losije, dokazano losije za 7. umetnost? pre ce biti da je rec o licnom isterivanju pravde a preko grbace gledalaca. ali ok, njihova je serija, mogu da rade sa njom sta im se prohte. cudi me da je nisu napravili u crno beloj tehnici zbog veceg umetnickog dojma. slepcine :)
 
ne vidim kako neko moze da preferira nesto losije, dokazano losije za 7. umetnost? pre ce biti da je rec o licnom isterivanju pravde a preko grbace gledalaca. ali ok, njihova je serija, mogu da rade sa njom sta im se prohte. cudi me da je nisu napravili u crno beloj tehnici zbog veceg umetnickog dojma. slepcine :)
Upravo tako, zašto dakle da se uzbudjuješ oko toga.
Neka je još tako kvalitetnih serija, pa makar i u crno beloj.

And perhaps the final contrast to the rest of high-end episodic television, The Wire for each of its five seasons has been produced in good old fashioned 4 x 3 standard definition. DP Dave Insley recalled, "The reason the show has stayed 4x3 is because David Simon thinks that 4x3 feels more like real life and real television and not like a movie. The show's never been HD, even 4x3 HD and that (SD) is how it is on the DVDs. There is no 16x9 version anywhere." As a viewer with an HD set I will point out that like much of SD television that makes its way to HD channels, it appears that HBO utilizes state-of-the-art line doubling technology. It may still be standard definition, but line doubled it looks considerably better on a high definition set than it would on a standard definition set.

Insley explained, "When the show started 2001 / 2002 they framed it for 16 x 9 as a way of future-proofing. Then a couple of seasons ago, right before Season 4 began shooting, there was a big discussion about it and after much discussion -- David, Nina, Joe Chappelle, the Producers, the DPs -- and we discussed what should be the style of the show. David made the decision that we would stay with 4x3. The DPs pretty much defined the look to be what it is now. And it's been consistent for the past two seasons."

Edit:
Hah, evo upravo vidim da sam citirao isti izvor koji je citirao i weasel na prošloj strani :)
 
Poslednja izmena:
uzbudjujem se jer me nervira ljudska glupost ali ok, necu vise trovati temu :) samo sam bio sokiran kada sam otkrio da je SD 4:3 u pitanju, nista vise.
 
Poslednja izmena:
Imamo isti stav u potpunosti. Odlucio sam da je pogledam prvom prilikom kada uzmem projektor, pa kad god to bilo. Nema potrebe da na silu gledam sa crnim barovima sa strane, jednostavno meni je to dealbreaker, nebitno koliko je serija kvalitetna.
 
Ja završio pre neki dan 1vu. Nije me oduvala (kao npr BB, HoC,.. ) ali je pristojno držala pažnju. Sviđa mi se kako postepeno saznajemo Bostonski deo priče... Oko 8ce je realna ocena.

Drugu sezonu krećem kad se završi emitovanje.

+1 za Raya Donovana. Skroz simpa serija. Prva sezona odgledana prilicno u cugu, druga se gleda epizoda po epizodu.

Ne bih se usudio da je poredim sa BB-om, niti drugim serijama. Ne vidim ni zasto bi.

Dovoljno mi je kao gledaocu da vidim da je svaka sledeca epizoda rezirana od strane drugog reditelja - kapiram da se konkurencijom medju epizodama odrzava i budnost publici. Slicno je danas u svim velikim serijama..

Svakako preporuka!
 
Ja da niste pomenuli da je Wire u 4:3 ne bih se toga ni setio, eto koliko je to bitno.
 
I ja isto kad sam pogledao treću sezonu, tek mi je palo na pamet tad da je 4:3, koliko nisam obraćao pažnju.
 
Meni ne smeta. Smeta mi što nema HD. A moguć je.
 
Poceo da gledam Bron/Broen, obecava skroz.
 
Meni je Bron omiljena serija, bas je sporo snimaju, ali je zato kvalitet fenomenalan.
Trenutno gledam drugu sezonu Da Vincijevih demona i serija razbija, ne znam sta sam ovoliko cekao da nastavim da je gledam.
 
Bas je fora sto je 4:3.
Eto Homicide sam odgledao po 7-8 put sigurno sve epizode, The Wire cu po treci put kad odmorim malo. Ne smeta mi slika uopste, ima neki svoj smek iako filmove gledam samo u 1080p.
Neko je spomenuo da je serija kao The Shield, meni je shield ******.
 
Ja spomenuh Shield, bas mi se svideo. Kapiram da je Wire na slicnu foru :)
 
Od scifi,misterije magija vampira i demona gledao sam : davincijeve demone, arrow, flash, vampire dairies, originals,teej wolf,true blood,supernatural,charmed kad sam bio mali, fringe, smallvile, gledao sam jos dosta serija na ovaj fazon ajde ako imate neku preporuku ne mogu nista da nadjem znaci nesto sa magijama zmajevima carobnjacima vampirima scifi i td.
 
Ako ti ne smeta to što su starije serije, odgledaj Buffy the Vampire Slayer i Angel-a.
Još uvek najbolje serije sa tom tematikom, po mom mišljenju. Najkvalitetniji dijalozi, najbolji razvoj likova, savršen spoj ozbiljnih tema i ismevanja žanra kojem pripadaju, uz gomilu referenci na pop kulturu koje su danas možda malo zastarele, ali su i dalje aktuelne.
 
Ako ti ne smeta to što su starije serije, odgledaj Buffy the Vampire Slayer i Angel-a.
Još uvek najbolje serije sa tom tematikom, po mom mišljenju. Najkvalitetniji dijalozi, najbolji razvoj likova, savršen spoj ozbiljnih tema i ismevanja žanra kojem pripadaju, uz gomilu referenci na pop kulturu koje su danas možda malo zastarele, ali su i dalje aktuelne.
Gledao sam na preskoke nisam nikada bio odusevljen daj nesto novije , ako moze.
 
Penny Dreadful, odgledao S01, odlična. 8,5/10. Timothy Dalton je odlično odglumio, mnogo podseća na Sir Sean Connery-ija iz mlađih dana, a i Eva Green je na nivou + odlično joj leži lik kojeg igra.

@ Kissme1 - probaj, na osnovu onoga što si nabrojao mislim da će ti se dopasti.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno