Šta je novo?

Pomoc oko kupovine tableta

baltam0s

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2009
Poruke
2,404
Poena
485
Pozdrav, zamolio bih iskusnije ljude koji su imali iskustva(i imaju) sa razlicitim modelima tableta za pomoc pri odabiru modela za kupovinu.
Najbitnije stavka je budzet i on iznosi 400$ - to je gornja granica i preko toga apsolutno ne mogu ici:/ Jos jedna bitna informacija je da se uredjaj kupuje u USA, tako da ebay i sve varijante dolaze u obzir. Svakako, uzeo bih nov uredjaj.

Za sada najvise merkam motorolu, xoom mz 601. Na ebay moze da se nadje za 400$, stvari su poznate iz testa sa vaseg sajta. E sad, ne znam koliko ce recimo galaxy tab 2 10.1 biti dobra kupovina kada izadje... na stranu ICS, koliko sam video hardver je manje-vise isti kao u prvom tabu.

Konkretno pitanje - moja zelja je da tablet ima 3G podrsku, ali pitam ljude koji to imaju - koliko je to zapravo korisno i realna opcija? Tablet je namenjen surfingu i kao zamena za knjige, lap top i slicno na neki putovanjima. Da li da se fokusiram na wifi only jer su znatno jeftinije? Mislim da cu 70% vremena tablet koristiti u gradu, Beogradu konkretno.
 
uz sve navedeno, idi na iPad 2 - narocito posto kupujes u USA.
 
Posto vidim da ti niko ko je malo vise upoznat sa cenama preko bare ne odg evo da pokusam da ti dam odg na drugo pitanje.. wi-fi only vs 3G???
Ukoliko imas android telefon ili WP, uz to i postpaid sa netom, msm da ti ne treba 3G jer teatring radi sasvim dobro, cak i odlicno u odnosu na moja ocekivanja..
Cak i da nemas neki ``bolji`` tel mozes kupiti neki u USA za razliku koju napravis kupivsi wi-fi only..

Mislim da neces pogresiti ni da uzmes galaxy tab 10.1 (prve generacije), nekako nisam za motorolu, jer ima manju podrsku zajednice, inace sve drugo je oke na njemu..
Pa posto ciljas uredjaje visoke klase, msm da u USA i neces naci nesto sto ce biti konkuretno ovim modelima (pretpostavljam da nisu toliko preplavljeni brendiranim kinezima), jedino IPAD2, ali nzm koliko si za tu varijantu..
 
Vise sam za android varijantu, mada ne iz nekog preteranog razloga. Sta znam, vise mi se dopada android od iOSa. E sad, sto se telefona tice, imam android telefon, ali je prilicno slab (huawei u8110), a tabletom sam zeleo da nadomestim sve stvari koje mogu i ne mogu da radim na njemu, stoga i ta neka potreba za 3g:) i paket je kontrola troskova, tako da je net tu jako malo zastupljen:/

sto se tice podrske zajednice, koliko to zapravo znaci? koliko sam citao, motorola sa US romom vec ima upgrade na ICS.
 
Pa da ima i ja sam cuo.. Pa znaci ti ukoliko ces da se bakces sa raznoraznim romovima i kernelima :) Ne znam koliko si vezan ugovorom i to ali npr ja sam u mts-u uzeo paket sa 600 min, 1500 sms i 1.5 GB neta i placam 1000 din mesecno (to je inace paket od 2000, ali 50 % popusta), to je bilo pre sad koliko vidim daju i neki ZTE telefon uz te pakete.. Tako da meni on zavrsava sve, a i ja nosim cesto tablet sa sobom.. Tako da ukoliko bi nabavio neki slican paket, definitivno ti ne bi trebalo vise, osim ako ne stream-ujes filmove dok setas ulicom ili se vozis kolima.. :) Inace koji god tablet da uzmes oko 400$ ne da ces nadomestiti samo telefon nego vrv i komp (laptop) :D
 
laptop nemam, stoga i kupovina nekog iz te klase:) ugovor jos godinu dana:/ sto se tice kernela i romova, apsolutno ne znam nista o tome, ali ne mogu da kazem da se necu zainteresovati kada mi stigne uredjaj u ruke:)
imam vremena do kraja maja/pocetka juna da se odlucim, do tada ce izaci tab 2, videcu i ostale varijante, sta znam:)
 
laptop nemam, stoga i kupovina nekog iz te klase:) ugovor jos godinu dana:/ sto se tice kernela i romova, apsolutno ne znam nista o tome, ali ne mogu da kazem da se necu zainteresovati kada mi stigne uredjaj u ruke:)
imam vremena do kraja maja/pocetka juna da se odlucim, do tada ce izaci tab 2, videcu i ostale varijante, sta znam:)

U tom cenovnom rangu (400$) ja bih pazario Samsung Galaxy tab 2 (10"), Transformer T300 bez dock-a, Transformer 1 bez dock-a, ili ipad2. Malo sta drugo je doraslo ovim modelima, po toj ceni.
 
Mislite da ce GT 2 10" kostati ~400$ ?? Mozda je i najavljeno a ja nisam video, pa zato pitam??
Ma nacices sigurno nesto, samo gledaj stalno posto sam i ja jurio Samsung Infuse na ebay-u i bile su neke jako jako povoljne ponude ali otisle jako brzo, tako da cesto to prati..
 
za te pare i ja bi jedan... ili oba :)
 
:D Ne znam, namerio sam se na 10.1 dijagonalu:)
imao sam prilike da drzim tablet od 7 inci u rukama, ne dopada mi se:/ nekako, radije bih se opredelio za neki smartfon sa vecom dijagonalom nego tablet od 7 inca. 10.1 sam drndao par puta u telenoru i mtsu, cini mi se da mi to odgovara:)
 
Rekao sam "oko 100e" jer dok poruci, cena ce jos pasti. Izlaze novi Fire i Nook, dakle sigurno ce Nook Color moci da se nadje za 100e. Ja sam svoj novi Nook Color platio 134e sa postarinom u januaru u NYC. Sest meseci kasnije sigurno je blize ceni od 100e. No, covek trazi 10".
 
Gizmo: vredi li Asus Prime 64GB za 57k RSD? ili 32GB sa dokom za 64k RSD?
 
A ja se razmiljam da uzmem 32Gb bez Dock-a za 51K (uzeo bih i adapter za USB). Nisam siguran da li Dock vredi dodatnih 12k. Meni bi licno zbog posla vise odgovara Windows tablet, ali je uredjaja sa tom platformom kod nas dosta malo.
 
gde ga nadje za tu cenu?
 
blah, to je web cena. a koliko vidim, ne podrzavaju placanje kreditnom karticom...
 
jok, zvao sam... samo debitnom karticom. a oni su retki koji primaju Intesinu MC na 6 rata bez kamate...
 
jok, zvao sam... samo debitnom karticom. a oni su retki koji primaju Intesinu MC na 6 rata bez kamate...

Pa onda je problem sa winwinom generalno, a ne sa web cenom.

Ako ti treba Win tablet sto bi se mlatio sa Androidom?

ja koliko sam video kod nas se prodaju:

1) HP Slate 2: dosta glomazan, harver mu je slaba tacka, vecina review-a mu daje prosecnu ocenu, cena mu je oko dosta visoka (800e)
2) Asus EEE Slate - to je vise laptop nego tablet, a i cena mu je paprena (1000e)
3) Asus W500 - ovaj je najpristupacniji model na trzistu sto se tice cene (500e), opet hardver mu je dosta slab za w7, a verovatno ce biti i za w8.

Kupovina windows tableta se isplati samo uz pretpostavku da ce se u buducnosti instalirati W8 (ili vec sada sa beta verzijama), ali je pitanje koliko ce ovaj hardver koji trenutno postoji da ga podrzi. W7 na tabletu ne pruza ugodan ocecaj tokom rada, meniji su skoro neuhvatljivi, tako da moj je celokupan utisak W7+tablet los. Jedina nada je W8, ali kao sto rekoh, problem je sa trenutnom ponudom hardvera...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno