Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Pa ja sam juce u istom prozoru video slike/linkove i za bf i za drugi.

Aj sto sam video, nego sam otvorio obe ponude.
 
Ako je ovaj end of the year deals do 21., onda kontam da mozda nece pre toga. Mada, posto su ga postavili dok je jos BF trajao, onda mozda opet preklope.

Mene interesuje da li neko zna, ako npr imam nalog bez pretplate, dodje npr bozic, oni ponude 30% na godisnju pretplatu. Ako kupim, da li ce mi ponuditi popust i za produzenje ili bih onda morao da platim punu cenu. Generalno ako je neko za BF kupio npr PS+ Extra, da li je i dalje imao aktivan popust za PS+ Extra ili ne?

Mozda dobijes i veci popust jer si "nov" pretplatnik, barem je tako bilo za zadnje 2 vece akcije...
Za BF je bilo 20% za one sa vec aktivnom pretplatom, 25% za prelazak u veci tier i 30% off za nove pretplatnike
Ako uzimas sada kao nov pretplatnik uzmi odmah u startu 2godine (po istoj ceni) jer se moze desiti da ponovo podignu.

Tokom godine daju po "normalnoj" tj punoj ceni produzenje, tokom ovih sezonskih akcija znaju sa popustom - koliki ce (samar otreznjenja) biti ostaje da se vidi...
Moguce da ne bude vise od 25% odnosno 96e za PS+extra i 70ak za essential (koji je realno preskup za ono sto nudi)

Pri cemu mozes da skocis u svakom trenutku (tokom aktivne pretplate do isteka iste) u veci tier uz doplatu...
 
Pa ja sam juce u istom prozoru video slike/linkove i za bf i za drugi.

Aj sto sam video, nego sam otvorio obe ponude.
Jesi probao da kupiš juče nešto sa End of Year popusta? Prilično sam siguran da nije moglo, otvorio i ja na kompu ali pisalo mi da važi od 28. novembra. Na Soniju i na app bili BF popusti.
 
Sad je bilo da:
  • ako nemaš pretplatu, na essential dobiješ 20%, na extra 25%, a na premium 30% popusta
  • ako imaš pretplatu i ističe ti u narednih mesec dana (okvirno), dobiješ iste procente za produženje
  • ako imaš pretplatu, ali ti ističe za više od mesec dana (okvirno), mozes da nadogradiš na viši nivo sa istim popustom za taj viši nivo
Zbog toga pitam da li nakon kupovine prve godine, npr extra, i dalje stoji popust od 20% ili nakon te kupovine ostane puna cena za produženje. Jedino ako moze odmah da se naroka više godina pre plaćanja, to još nisam probao, niti znam da može.

@holland nisam probao. Moguće da je to bila fora, ali je činjenica da je ponuda bila prikazana.
 
Zbog toga pitam da li nakon kupovine prve godine, npr extra, i dalje stoji popust od 20% ili nakon te kupovine ostane puna cena za produženje. Jedino ako moze odmah da se naroka više godina pre plaćanja, to još nisam probao, niti znam da može.

Ako naleti povoljna opcija (veci popust) kupis na vise godina odjednom...
Ako uzmes sada na nekom popustu sledece godine produzavas (ili tokom godine kada budu akcije) po ceni/popustu koji u tom trenutku daju...
Tokom "days of play" je moglo da se produzi nesto povoljnije, bas pre nego sto su najavili poskupljenje...

Obicno je bilo da za Bozicni sale daju solidan popust, obicno sam tada produzavao pretplatu za PS4, sto ne znaci da ce i ove godine biti slucaj...
Kapiram da ce cena sa popustom biti kao sto je bila full cena za ps+extra/premium i da svi biti "srecni" i "zadovoljni"...

Primera radi ->prosle godine godisnja pretplata ps+extra je sa popustom bila 55e, sada tipujem da nece ici ispod 65e/12m. (sto opet moze da se kompenzuje ako se recimo uzme dopuna sa enebe)

+edit
ps+extra ->69.99 sa 99.99 (prosle godine)
meni je ostalo nesto na nalogu tako da me je izasao 55e :)
 
Poslednja izmena:
Jasno je sve to meni jurenje popusta u periodima kada ih obicno ima.

Ja pricam, tj pitam da li neko ima iskustva konkretno sa ovim poslednjim BF-om za cije vreme nije imao aktivan PS+, pa onda kupio PS+ sa popustom. Pitanje je da li je nakon toga i dalje mogao da kupuje sa tim popustom ili ne. Pitam to jer za vreme ovog BF-a, niko kome je PS+ trajao duze od mesec dana, nije mogao da produzi po snizenoj ceni, vec je imao samo opciju pune cene kao i u bilo kom drugom momentu pre/posle BF-a. Nekako mi logika nalaze da ne moze da se kupi produzetak po snizenoj ceni, ali mozda PS ima neki specijalan slucaj da ako je npr tog dana kupljeno, da popust i dalje vazi ili mozda cak do kraja trajanja popusta.

Ja imam situaciju da mi je na jednom nalogu PS+ Extra aktivan do septembra sledece godine (nisam mogao da produzim po jeftinijoj ceni), ali ako postoji mogucnost da se na novom nalogu kupi i produzi na vise godina, a sve po snizenoj ceni, onda bih to verovatno odradio, a svoj postojeci nalog prepustio/prodao nekom.

Samo ne razumem sta mislis pod "kupis na vise godina odjednom". Da li mislis u smislu "kupis jedan, pa odmah posle jos jedan, pa jos jedan" i tako sekvencijalno ili postoji nacin da se napakuje vise pretplata odjednom i onda sve djuture platis? Ja sam malo pre preko browsera probao, ali nisam uspeo da napakujem vise od jedne godine, vec mora sekvencijalno. Ako mora sekvencijalno, onda lako moze da se desi da se nakon prve kupovine sa popustom, taj isti popusti izgubi za dalja produzenja pretplate.

Mogao bih ja to da testiram sad za Bozic, ali ako mi dignu cenu posle prve kupovine, onda imam viska nalog sa PS+ koji moram da uvalim nekome, a to mi se iskreno ne radi 😄

PS namerno komentarisem poslednji BF, jer koliko vidim promenili su kako neke stvari funkcionisu apropo popusta i produzavanja pretplate u odnosu na slucajeve od ranije.
 
Ja iskreno verujem da cim kupis jednu vise nisi "nov" i da je za sledecu puna cena. Aaaaaaliiii posto je svake godine popust u ovo vreme za "nove" onda mozes da nastelujes datume da uhvatis popust i sledece godine cim ti istekne ova sad sto uplatis.
 
Dada, znam. Ako se ispostavi da nema ništa od ove priče, onda cekam da istekne, pa cu ili da produžujem po mesec ili mozda tri, mozda malo i pauziram, pa da nastelujem za naredne godine.

I ja cenim da nakon prve kupovine gledaju do kada ti važi pretplata pri pokušaju produženja. Posto ti ne ističe za mesec dana, nema više popusta.
 
Svaka im cast kako konstantno uspeju da nas iznenade ovako.
Jedino ako im je cilj da teraju ljude sa vec nenormalne cene pretplate onda je top smer 😀

Auuu sncetjbm kakva banda.
Silver lining je da je klinac počeo da igra vozacke i trkacke igre pa će bar on da se zaraduje.
 
Da li poklanja neko neki stari nalog koji mu nije potreban za ps hvala.ako ima neko nek pise u por
 
I posle sto se bunim protiv naloga i podrzavam diskove. EA banovao korisbike koji su kupovali na Steamu It takes Two
 

Prilozi

  • 27DD368C-2DC8-4ED7-8AE0-CD8DBF24E4DF.jpeg
    27DD368C-2DC8-4ED7-8AE0-CD8DBF24E4DF.jpeg
    169.3 KB · Pregleda: 69
Ja imam pravo da igram sa svog naloga, ako je moj brat/otac/majka/sin kupio igru na svom nalogu na istoj konzoli. Tu se zavrsava sva prica oko deljenja naloga
 
Ja imam pravo da igram sa svog naloga, ako je moj brat/otac/majka/sin kupio igru na svom nalogu na istoj konzoli. Tu se zavrsava sva prica oko deljenja naloga
Gde to piše leba ti?

Pa i sam Sony u svom disclameru proširuje tu opciju na prijatelje od poverenja.
U krajnju ruku da to nije legalno i dozvoljeno, oni bi tu opciju deljenja naloga ukinuli sa dva reda koda u narednom peču sistema.
 
Gde to piše leba ti?

Pa i sam Sony u svom disclameru proširuje tu opciju na prijatelje od poverenja.
U krajnju ruku da to nije legalno i dozvoljeno, oni bi tu opciju deljenja naloga ukinuli sa dva reda koda u narednom peču sistema.

Pa naravno da bi ukinuli da je nelegalno. O tome se i radi, moze u okviru porodice, prijatelji od poverenja. Ne moze da se utvrdi da li si uzeo nalog od clana porodice, ili ovako kao mi preko razmene. Zato i kazem da tu nema problema, niti bilo kakve sanse za banovanjem.
 
Pa naravno da bi ukinuli da je nelegalno. O tome se i radi, moze u okviru porodice, prijatelji od poverenja. Ne moze da se utvrdi da li si uzeo nalog od clana porodice, ili ovako kao mi preko razmene. Zato i kazem da tu nema problema, niti bilo kakve sanse za banovanjem.
Aha, nisam razumeo onda tvoj prethodni post.
 
A u cemu je fora? Zasto se banuje u tom slucaju?
Ne znam zašto ih je EA banovao.
Verovatno ni lik kome su banovali nalog baš i nije bio iskren (miriše mi na kupovinu na nerezidentnim tržištima, što EA očigledno ne toleriše (ili toleriše, ali su ovog navatali).
Ovo je tema PS, a ne Steam i EA kupovine.
 
It takes two je specifican. Tu je dovoljno da jedan covek kupi a da drugi sa skroz random konzole igra sa njim samo jer ga ima u prijateljima - sad mozda tu ima neka petljancija oko pravila.
Drugar i ja smo tako igrali svojevremeno, ja sam kupio a igrali smo zajedno. On bez mene ne moze da igra.
 
It takes two je specifican. Tu je dovoljno da jedan covek kupi a da drugi sa skroz random konzole igra sa njim samo jer ga ima u prijateljima - sad mozda tu ima neka petljancija oko pravila.
Drugar i ja smo tako igrali svojevremeno, ja sam kupio a igrali smo zajedno. On bez mene ne moze da igra.
Ovo nisam znao, prijatelj može da igra bez da uopšte ima instaliran nalog na kom je igra?
 
Postoji neki friend pass, jedan kupi igru pa prosledi drugom friend pass da igraju zajedno. Jer je igra iskljucivo za 2 igraca, nema single player mode.
 
Da, da, tako je, biras ko ce da igra sa tobom pa fakticki delite igru. E sad, mozda je taj malo igrao sa jednim malo sa drugim pa im je to bio violation, al ko ce ga znati posto nece da otkriju razlog bana
 
Ma izguglao malo, bas mnogo ljudi se javlja da ih banuju za tu igru, kapiram da je neki bag u sistemu i da ko zna sta registruje, nema bas nekog velikog prostora tu ni za krsenje nekakvih pravila.
 
Pa mozda mozes friend pass da saljes vise puta ljudima 🤷‍♂️
 
Hosts can only invite one friend at a time, but they can invite another friend once the previous friend has stopped playing.

Svakako ne možeš više od jednog da pozoveš istovremeno, a def možeš više ljudi, ako nekog smori i neće više da igra. Mislim nemam pojma, ali deluje kao bag po tome koliko se ljudi žali i šta pišu.
 
Ma to je sigurno neka automatika koja radi na ogromnom broju korisnika, ako neko bude i pogresno banovan zavesce ga kao statisticku gresku algoritma i ajmo dalje
 
Nazad
Vrh Dno