Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Uzeo sam ps5 pre 4 dana i isto imam problem sa TV-om, isto je u pitanju Fox 50” 4K rezolucija ali iz nekog razloga ps5 ne prepoznaje 4K.. Koristim HDMI od ps5
 
Bije vas maler sto PS5 koristite na Fox televizorima :D
 
Meni je PS5 na Tesli S906 koji mi je u spavaćoj sobi, iz nužde jedan dan prebacio PS5 iz dnevne gdje imam Sony XE85 TV (okupirali sin i supruga dnevnu) i vjeruj mi da uopšte nisam imao osjećaj da sam nešto "zakinut" vizuelno, evo mjesec dana se već igram na Tesli. :)
 
Nema jelde nacina da se povezu BT slusalice na konzolu? Neda Sony? Konkretno Razer Opus X.
 
Da li moze bilokoji BT 5.0 dongle ili mora ovaj audio sa linkova? Mogu ja njih na TV spojiti ali imam problem da mi game mod prekida sa tvom. Da ne dajem 40$ i da bude istio, dok je obicni usb BT stik jeftiniji.
 
Netačno, uredno koristim zenhajzer na sony tv-u. Nikakav dongle i slično.
 
Da li ste probali sve HDMI ulaze? Kod mene na Sony televizoru samo 2 od 4 HDMI ulaza podrzavaju 4K.
Kaze da je probao sve ulaze, jedini logican razlog zasto mu nece 4k na ps je taj sto mu verovatno tv ne podrzava hdmi 2.0, ne znam sta bi drugo bilo, ali cudno mi je to kaze kad spoji pc da dobije 4k.
Uzeo sam ps5 pre 4 dana i isto imam problem sa TV-om, isto je u pitanju Fox 50” 4K rezolucija ali iz nekog razloga ps5 ne prepoznaje 4K.. Koristim HDMI od ps5
Ja isto pre neki dan sam kupio ps i po defaultu mi je prikazao sliku u 1080p ali sam otisao na postavke na tv-u i samo prebacio hdmi sa 1.4 na 2.0 kao na slici i dobio 4k i hdr.
 

Prilozi

  • received_982038469360691.jpeg
    received_982038469360691.jpeg
    43.9 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Nema jelde nacina da se povezu BT slusalice na konzolu? Neda Sony? Konkretno Razer Opus X.
Uz rizik da ispadnem glup u društvu, zašto ne povežeš BT slušalice sa TV-om na kojem igraš PS5, a onda TV sa PS5?

Ovo 100% funkcioniše.

Nisam primetio ikakav lag i kašnjenje zvuka.
 
Isti ko na Sony-u, 33ms, s tim što je to na Sony-u uz Game mod koji iz nekog razloga ne funkcioniše na Tesli (vjerovatno će srediti updateom), pa Tesla ima isti input lag u bilo kojem modu.

Vjerovatno ima ljudi kojima je i ovo visok input lag ali ja bar za sad još ništa ne "izvaljujem" (mada uglavnom igram FIFU)
 
Ja na 55a7500f vezem blutooth sluske, i kasni ton bas inace su 5.0 bluetoth sluske , tv ima mali input lag 11ms i od jeftinijih tva je super za ps5.
Koliko sam razumeo na tv kad vezemo imamo dupli input lag od konzole do tva i od tva do sluski.
 
Netačno, uredno koristim zenhajzer na sony tv-u. Nikakav dongle i slično.
Na televizoru od koje godine si video da radi?
Ne mogu da se setim iz koje godine je bio moj Sony (maksimalno 5 godina star) i do tada sigurno nije moglo (čitao i na AV forumu, čak stoji i u njihovim uputstvima).

Što se kašnjenja zvuka na TV-u tiče, važan je i drajver u BT transmiteru televizora. Bolji eksterni BT transmiteri/resiveri imaju manji lag. Pisalo se o tome ovde (mislim da je tema vezana za Aliexpress, vezano za slušalice, ali i transmitere u kolima), na osnovu toga sam i uzeo Ugreen BT još tada, mada je bilo i boljih.

P.S. Čisto sumnjam da dupli lag postoji, jer su konzola i TV vezani žično.
 
Sony XH9096, 2020. model.
Ok je reći tada nije moglo, pre 5 godina :)
 
Nisam znao da može (niti od kada), jer više nisam pratio (kupio BT resiver, a od prošle godine taj TV stoji u kutiji).
Koliko sada vidim povezivanje je omogućeno na Sony modelima od 2017. godine.
 
Da li ste probali sve HDMI ulaze? Kod mene na Sony televizoru samo 2 od 4 HDMI ulaza podrzavaju 4K.
Kod novijih Sonija su ti sva 4 HDMI ulaza 4k, ulazi 3 i 4 su HDR VRR, ulaz 3 je ARC. Pored toga treba da se podesi enhanced HDMI opcija da bi islo native 4k, ako je na automatic nekada je 4k, nekada nije. Dodatno u interfejsu konzole u display treba da se odobri 120hz i da se podesi sve na auto.
 
Ja isto pre neki dan sam kupio ps i po defaultu mi je prikazao sliku u 1080p ali sam otisao na postavke na tv-u i samo prebacio hdmi sa 1.4 na 2.0 kao na slici i dobio 4k i hdr.
Odlicno, samo sto je tvoj TV Vox a moj Fox i mislim da nema podesavanja vezana za HDMI 🥲
 
Uz rizik da ispadnem glup u društvu, zašto ne povežeš BT slušalice sa TV-om na kojem igraš PS5, a onda TV sa PS5?

Ovo 100% funkcioniše.

Nisam primetio ikakav lag i kašnjenje zvuka.

Nije glupo pitanje :) napisao sam gore pa nisam obrazlozio konkretno. Razer Opus X imaju game mod i tada je lag manjim i super je za igranje. Ali iz nekog razloga moj samsung 55Q65 prekida 2-3 puta u minuti. Kada ugasim game mod, rade ok alio je lag veliki. Mozda je do njih mozda do tv-a, kada prikopcam na telefon nema prekidanja.
 
@Glenn

Prekine slika ili zvuk? Ako je slika, koji HDMI kabl koristis? I meni je na PS4 Pro prekidalo kada sam koristio neki losiji HDMI kabl.
 
Zvuk sa slusalicama kada im upalim game mod. Zato hocu da ih prikopcam na konzolu pa da probam. Ovaj 3.5mm izlaz na kontoleru je tragedija koliko je los.

Slika je ok.
 
Zvuk sa slusalicama kada im upalim game mod. Zato hocu da ih prikopcam na konzolu pa da probam. Ovaj 3.5mm izlaz na kontoleru je tragedija koliko je los.

Slika je ok.
Aha. A ček, da li prekida u game modu kad ih upariš i sa nekim drugim uređajem, ili samo sa TV-om?

EDIT: Sad sam skontao prethodnu poruku i da na telefonu nemaš prekidanja. Da nije zbog razdaljine, možda taj game mod slabije funkcioniše kad je upareni uređaj dalje od slušalica (tv) nego kad je bliže (mobilni).
 
Moguce ali sam od tva 3m, ne mogu blize oci ce mi ispasti :). Zato pitam da li moze obicni BT dongle ili mora onaj audio, pretpostavljam da mora. Jer ga konzola vidi kao USB slusalice.

Eh da, da li je neko probavao USB slusalice prikopcati? Imam SteelSeries Siberia v2 i imam šuštanje kao da se neki motorić cuje, kao da prenosi zvuk iz konzole.
 
RDR2 nula bodova ??
 
Nestala mi je ps plus ikonica. Pretplata je aktivna, ali ikone nema. Internet šljaka, store šljaka
 
Nazad
Vrh Dno