Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Meni stoje duze vreme, nemam puno vremena za PS5 u poslednjih 15-20 dana, nisam primetio probleme sa driftovanjem. Doduse, meni stoje na stanici za punjenje, mozda ima veze u kom polozaju stoje?
Ja sam imao problem sa drifovanjem sa DS4 kontrolerom kada je u jednom trenutku stajao nekoriscen vise od mesec dana na polici. Izgleda da se uvukla prasina i da je to napravilo problem. Od tada, kada se ne igram, kontroler stoji u fioci i za sada je sve u redu.
 
Ja sam izneo cinjnicu da moj dzojs drnda krci i zuji kad igram dirt 5 ne znam da li je to normalno da li da reklamiram.
Neki zagovornici Sonija na forumu nedaju reci reci protiv ps5 , baterija 8 sati tesko da moze sa vibracijom i trigerima ili moj dualshock 5 nije u redu, 4 sata mozda max. Inace meni je nidec fan unutra drnda i sa gumicama je malo bolje ali drnda ni to ne postoji verovatno po nekima.

Valjda je poenta foruma da razmenimo iskustva a ne da svako ko nesto kaze protiv vama najmilijeg brenda trol. Pronaci ce se sami onima kojim je ovo zadnje upuceno.
Generalno sam zadovoljan ali ima manjkavosti nije sve zlatno kod ps5.
Na slici u prethodnom postu sam hteo da kazem da su kopirali grip od xboxa identicno lezi u ruci istih je dimenzija.
Toliko od mene pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Aman osećaš kombinaciju zvučnika i vibracije sa džojpeda. Tako je i kod mene sa Dirt5. Stvara ti ugođaj brze vožnje na prljavoj stazi. Baterija traje kraće nego na DS4 ali ništa alarmantno.
 
Ugasen mi je zvucnik tj smanjen. Aman.
 
U pravu si, crkava ti džojped, ako će ti biti lakše.
 
Poslednja izmena:
Uzela mi zena onu stanicu za punjenje dzojpeda, 2x odjednom, milina oba puna sutra cekaju, nema se zezam sa kablovima bockaj vadi.
Preporuka.
 
Ugasen mi je zvucnik tj smanjen. Aman.
I meni drnda dzojstik u dirtu 5, doduse igrao sam samo par trka pre nego sto sam obrisao igricu.
Ne znam zasto ljude bune proste stvari kada je jasno kao dan da su ta "drndanja" iz dojstika posledica next gen vibracije bla bla...
Slazem se da nigde veze, da je iritantno i da ne stvara nikakav osecaj voznje niti povezanost za putem kao sto ga predstavljaju, vec je obicno iritantno vibriranje.
Ali aman ljudi kako mozete pomisliti da je u pitanju kvar i da treba reklamirati kada stvara isti onaj tip vibracije kao u Astro igrici na pocetku gde predstavljaju next gen kontroler.
Ugasite vibracije ako vam smetaju ili jos bolje ucinite sebi uslugu i obrisite taj dirt 5 jer je uvreda za konzolno igranje.
 
Da li može split screen igra da se igra primarnim nalogom, ali da drugi igrač bude "guest? Ako može, kako?

Mislio sam Call of Duty BO Zombie i Dirt 5 da igram sa drugom tako što bih upalio igru preko svog naloga (kako bi mogla se čuva progresija, tj Save Game), a da drugi džojstik postavim kao Guest, da ne ide na ženin nalog, kako bih i sa njom mogao da imam odvojen Save Game.

Da li je ovo izvodljivo (i kako)? Ako nije, koje su mi opcije za ovo što želim?

P.S. Što se tiče baterije džojstika, ja mislim da su vam se pohabale baterije (možda punjenjem preko kabla ili preko brzih punjača; brzo punjenje mnogo brže degradira bateriju). Ja igram Astro i Days gone (sva podešavanja džojstika na default) i baterija traje 6-10 sati (to je ono što sam igranjem u cugu primetio). Pune se na originalnoj stanici za punjenje (fenomenalna je) i uzimam ih naizmenično.
- Možda grešim, ali ću proveriti opet, pa javljam. Ali je sigurno da ne traje 3 sata na Astro, jer smo u cugu igrali makr 1-2 sata duže od toga sa jednim džojstikom.
 
mozda ga stavi na punjenje kad mu izbaci da je prazan, moze da guli jos par sati dok se ne ugasi gamepad
 
I ja ga stavljam na punjač čim javi.

Nego daj reci kako da igram split screen Co-op sa drugom :)
 
dirt jos nisam instalirao a codove ne igram 😁, znam za hotwheels ako ti zatreba
 
@emaremare
Može i to. Sigurno je na isti fazon, jer mi je bitan Saved games i guest mode za drugi kontroler. Računam da je to univerzalno za sve igre :)
 
pa u sustini sa glavnim nalogom pokreces igru a drugi gamepad ili logujes kao guest ili kao drugi account, na drugom nema napretka i trofeja itd.
 
Meni baterija na dualsense traje katastrofalno malo sa ukljucenim haptic feedback i vibracijama, tako da sam to pogasio i sad mi baterija traje jedno 4x duze. Nisam testirao koliko mu treba da se ugasi posto sam ga stavljao na punjac kad izbaci upozorenje da je prazan. Igre poput astro playroom pojedu bateriju za 3-4 sata ako je sve ukljuceno tako da dokle god ne nabavim drugi dzojstik da mogu naizmenicno da ih punim verovatno cu igrati sa iskljucenim vibracijama.
PS: dzojstik punim preko kabla nakacen na konzolu, ne preko telefonskog brzog punjaca i kupio sam sony pre nekih mesec dana tako da nije baterija mogla da se pohaba do sad nikako, takva je jos od same kupovine.
 
I ja sam sve sto moze stavio na minimum ili iskljucio, nisam nikad terao do otkazivanja, ali izgura 10h sad a verovatno ima jos sat-dva u sebi.
 
Ja rotiram dva. Posle godinu dana korišćenja jedan od ta dva je primetno oslabio. Baš ću u narednom periodu da izmerim koliko izdržavaju.

Igre sa heptikom baš jedu baterije, ali nema ih u nekoj meri, pogotovo ne na nivou kao što to čini Astro. Mada ne gasim heptik, meni se baš sviđa.
 
Ja punim preko punjača od telefona. Skoro sam merio i izdržao je 11h igrajući Ghost of Tsushima i F1 2021 naizmenično. U F1 ugašena vibracija i adaptive triggers, a u GoT (PS4 verzija) jedva da je i bilo vibracije. Inače vibraciju sam stavio na medium u podešavanjima, svetlo na dim. Možda bi mogao još sat da izgura da sam baš igrao dok se skroz ne isprazni.

Koliko mi je u početku adaptive triggers bio zanimljiv toliko mi je sad bespotreban gimmick koji uvek gasim.
Kad sam igrao Control mislio sam da će kontroler da eksplodira svaki put kad opalim iz one sačmare. :)
 
Poslednja izmena:
Da li se moze prosiriti memorija na ps5?
Ako moze, koji je postupak, kakav ssd traziti itd...
 
Novi State of Play zakazan za 2-gi Februar u 23h u trajanju od pola sata. Ceo SoP je posvećen GT7.
 
SSD-u trebaš dodati i heatsink. Kod mene je od strane Corax-a naveden WD. Sve 5, nikakvih problema nije bilo.
 
Tako je. Heatsink za SSD u PS5 je obavezan. Ja sam takođe uzeo SN850 1TB i stavio heatsink naknadno. Jonsbo heatsink sa AliExpress-a, mada je EKWB skuplji, ali i bolji izbor.
 
Zasto je obavezan eskterni heatsink? Ako se SSD pregreva, nek proizvodjac SSD-a stavi heatsink u pakovanju. Ako se SSD pregreva samo u PS5, nek Sony stavi heatsink u pakovanju ako vec nude mogucnost prosirenja.
 
Sony to buy video game maker Bungie in $3.6 billion deal...

Zasto je obavezan eskterni heatsink? Ako se SSD pregreva, nek proizvodjac SSD-a stavi heatsink u pakovanju. Ako se SSD pregreva samo u PS5, nek Sony stavi heatsink u pakovanju ako vec nude mogucnost prosirenja.
Odavno postoje SSD sa heatsinkom i Sony je rekao da je heatsink obavezan... ako kupiš SSD bez istog i pokušaš da ga ugradiš sam si tome kriv :)
 
Poslednja izmena:
Zasto je obavezan eskterni heatsink? Ako se SSD pregreva, nek proizvodjac SSD-a stavi heatsink u pakovanju. Ako se SSD pregreva samo u PS5, nek Sony stavi heatsink u pakovanju ako vec nude mogucnost prosirenja.

Sećam se da je Sony preporučio da se prilikom nadogradnje memorije u PS5 stavlja SSD sa hladnjakom.

Razlika između SSD sa hladnjakom i bez hladnjaka je ~10C. I to u slučaju SN850. Verovatno je sa nekim modelima razlika i veća. Zbog male cene hladnjaka, a osetne razlike u temperaturama, investicija je isplativa, pogotovu prilikom dužih igračkih sesija. Link: https://www.tomshardware.com/amp/features/ps5-ssd-upgrade-temperature-testing/

SN850 već dolazi u verziji sa hladnjakom i bez. Verzija bez hladnjaka je kod nas bila dostupna po odličnoj ceni, pa se isplatilo da se odgovarajući hladnjak kupi naknadno.

Pa sad ko kako voli, želi i može.
 
Igrice na disku za ps4 će da rade i kad s eubace na ps5?
 
Nazad
Vrh Dno