Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da. Ako postoji nadogradnja na PS5 za tu igru sa ubacenim diskom moci ces da je preuzmes
 
Igram Uncharted Legacy of Thieves Collection, koliko je i dalje Uncharted 4 jedna od najlepših igara koje sam igrao. Taj nivo detalja do Last od Us 2 nije bio viđen. Od likova, preko odeće, do eksterijera i enterijera. Još sad u 60 FPS...
 
^ Nepotvrđen leak, kao i za State of Play (za GT7), mada je on juče potvrđen. Pa možda bude a možda i ne bude i to najviše jer nije do leak-era već do CDPR-a koji jedno kažu ljudima, pa bude nešto drugo u međuvremenu. :)
 
Kada je kolega spomenuo uncharted, dobio sam kroz ps + cetvrti deo. I sada ako odem u kolekciju klikom na igru prbacuje me na ovaj novi collection i mogu da ga skinem. Ako odem u prodavnicu, hoce da mi naplati isti taj collection 50 usd. Ne kapiram u cemu je fora.
 
Fora je što ne možeš da apgrejduješ sa verzije koju si dobio uz PS Plus. Ja sam imao kupljen Lost Legacy i za 10 dolara sam kupio apgrejd za Legacy of Thieves
 
Instaliracu veceras bas da vidim. Pise collection, to valjda podrazumeva da oba dobijem... (Iako nije logicno da daju gratis)
 
Instalirace ti samo Uncharted 4 i to staru verziju za PS4.

I ja imam to sa PS+ i iako imam PS5 ne mogu da igram na 60fps dok ne platim.

Bezveze, za neke igre je ousten besplatan update, a za neke te teraju da placas.
Ajd i tih 10$ bi mi bilo ok, ali alavi su pa ne moze ako imas PS+ verziju..
Bas sramota
 
Nekako je logicno da ne možeš bas zbog PS+, jer kada ti eventualno istekne PS+ onda ti igra neće biti dostupna… samim tim je nelogično da možeš upgrade da uzmeš za 10$ i da igraš iako nemaš više PS+.

A najavili su da će se ubuduce naplaćivati svi upgrade-i. Poslednji primer za besplatan upgrade je Forbidden West.
 
I ja mislim da je jajarski potez da ne moze upgrade sa igre koju su dali kroz PS+. Jednostavno kad istekne PS+ zakljucaju ti igru i cao. To je isto kao kad imas base game na disku, a dlc kupis online, ako prodas disk i base igru dlc ti stoji zakljucan i ne mozes da ga igras.
Nego Sony-jeva politika, gramzivi su da uzmu sto vise novca, nadam se da ce MS lepo da ih pritisne pa da se zapitaju malo i oni.
 
Da li ovi ps4>ps5 upgrades rade ako je igra kupljena na jednom, a upgrade na drugom nalogu?
Da odgovorim sam sebi posto sam danas ovo probao da uradim - u nekim igrama nije moguce, tako da budite oprezni.

Kupio sam Ghost of Tsushima nosica preko Razmene kada je igra izasla na ps4 i odigrao do kraja. U medjuvremenu sam nabavio ps5, pozicija je ucitana bez problem i planirao sam da odigram dlc nativno.
Posto nisam zeleo da placam na "tudjem" nalogu, ocekivao sam da mogu da kupim upgrade na DC na mom usa nalogu.
I uspelo mi je da odradim upgrade na ps4 DC. Nije postojala nijedna opcija osim te (kosta 20$).
Prebacio sam se na moj glavni nalog i dlc misije su bile vidljive.
Problem je sto nije moguce kupiti ps4>ps5 upgrade. Ova opcija uopste ne postoji ni na sajtu, ni kada se pristupa preko konzole.

Kada sam se ulogovao na nosioca, imao sam opciju da odradim upgrade na Director's Cut ps4/ps5 za 30$.
Opcija za 10$ upgrade ne postoji.

Srecom BC radi sasvim fino i prezivecu igranje u nesto nizoj rezoluciji i bez ps5 feature-a.
Imajte ovo u vidu pre nego sto kupite upgrade na drugom nalogu. Meni je ovde receno da sve prolazi glatko, ali je ocigledno da to nije uvek slucaj.
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam da li ko zna o cemu se radi, drugar ima 4k tv ali mu playstation 5 vidi samo 1080p. Zna li ko sta bi moglo da bude?
 
Najverovatnije koristite hdmi 1.4
 

Kako da nadogradite​

Igrači koji su kupili UNCHARTED 4: A Thief’s End, UNCHARTED: The Lost Legacy, ili UNCHARTED 4: A Thief’s End & UNCHARTED: The Lost Legacy digitalni paket ima opciju za plaćanje dodatne naknade za nadogradnju na UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection. Nadogradnja će biti dostupna nakon objave 28. januara 2022.

Vlasnici PS4 diska moraju da ubace u PS5 svaki put kada preuzmu ili igraju PS5 digitalnu verziju. Vlasnici diska PS4 igre koji kupe PS digitalno izdanje za konzolu bez diska neće imati mogućnost da pristupe ovoj ponudi za PS5 verziju uz popust.

PlayStation Plus članovi koji su kupili UNCHARTED 4: A Thief’s End preko svoje PlayStation Plus pretplate nisu dostupni za digitalnu PS5 nadogradnju.
 
Najverovatnije koristite hdmi 1.4
To sam mu i ja rekao ali on kaze ne zna naci gde da promeni na 2.0 otici cu danas bas do njega da vidim. Ovo je njegov tv. I ja sam ubedjen da hdmi je namesten automatski na 1.4 jer se i meni to desilo prekljuce. Hvala svima 🙋‍♂️
 

Prilozi

  • IMG-e81377999053becc3b04d890982374a9-V.jpg
    IMG-e81377999053becc3b04d890982374a9-V.jpg
    93.2 KB · Pregleda: 58
Ne moze to da promeni. Mora da kupi kabl koji je 2.0 sertifikovan.
Takodje ne vidim nigde koji taj TV ima hdmi input. Vrlo je moguce da su stavili 1.4 a ne 2.0 pa u tom slucaju kabl ne igra nikakvu ulogu

Edit: Ako koristite kabl koji ste dobili uz PS5, onda je skoro sigurno do inputa na tv-u
 
Neka proba da veže na HDMI 3 ulaz.

 
HDMI 2.1 kabl, a ne 2.0
Koristi kabl koji je stigao uz PS5 (HDMI 2.1). Nije to problem već ulaz na TV-u.
Pretpostavljam da koristi taj kabl. To je jedini logičan izbor osim ako mu ne treba duži HDMI pa je naknadno kupio.
 
Poslednja izmena:

Kako da nadogradite​

Igrači koji su kupili UNCHARTED 4: A Thief’s End, UNCHARTED: The Lost Legacy, ili UNCHARTED 4: A Thief’s End & UNCHARTED: The Lost Legacy digitalni paket ima opciju za plaćanje dodatne naknade za nadogradnju na UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection. Nadogradnja će biti dostupna nakon objave 28. januara 2022.

Vlasnici PS4 diska moraju da ubace u PS5 svaki put kada preuzmu ili igraju PS5 digitalnu verziju. Vlasnici diska PS4 igre koji kupe PS digitalno izdanje za konzolu bez diska neće imati mogućnost da pristupe ovoj ponudi za PS5 verziju uz popust.

PlayStation Plus članovi koji su kupili UNCHARTED 4: A Thief’s End preko svoje PlayStation Plus pretplate nisu dostupni za digitalnu PS5 nadogradnju.
Koji su debili ovi iz Sony...

Međutim i meni se već slično desilo kad nisam mogao nastaviti na PSPlus nalogu Days gone save sa igre koju sam igrao na PSNow (sve jedan te isti nalog).
Dakle PSPlus verzija igre nije bila kompatibilna sa PSNow verzijom (a isti nalog).
Slična priča i sa HZD i jedan od razloga zašto nisam nikad odigrao DLC, jer se save sa osnovne verzije igre ne može upotrebiti na onu collectors edition erziju igre (isti nalog, bla, bla).

A sve zbog par dolara više.
 
Ovako mala dilema, kupio Lost legacy preko psn-a, Uncharted 4 sam dobio preko ps plusa. Nudi mi nadogradnju za 10 dolara da li dobijam samo lost legacy nadogradjen ili obe igre ?
 
Pretpostavio sam da je tako jel se u library vide kao kolekcija.
 
Izgleda da mu tv ne podrzava 2.0 hdmi, bas mi to cudno a 4k tv. Tako da mu nema pomoci sem da uzme nov tv. Ja kad sam prikljucio soni na moj tv neki dan isto mi bilo samo 1080p ali sam u opcijama na tv-u promenio sa 1.4 na 2.0 i dobio 4k i hdr. Hvala momci na pomoci 🙋‍♂️
 
Da li ste probali sve HDMI ulaze? Kod mene na Sony televizoru samo 2 od 4 HDMI ulaza podrzavaju 4K.
 
Nazad
Vrh Dno