Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Kad ste otvarali nalog, na koju zemlju ste otvorili? Posto citam za PS Plus kartice kad se uzimaju, moraju da budu na zemlju na koju je otvoren nalog.
Jel se stavi USA onda ako neko planira na USA da otvori? Posto vidim ima i Hrvatska i UK u prodaji.
 
Pozdrav, ako možete da mi razjasnite situaciju.
Kolega i ja već drugu godinu delimo PSPlus nalog, na kojem sam ja nosilac a on gost.
Nikad problema nije bilo (nema ih ni sada), međutim on je sada pored PS4 kupio i PS5 konzolu na kojoj isto planira da instalira nalog.
Da li je to moguće, obzirom da bi to bila treća konzola (moj PS4, njegov PS4 i PS5), ili je dovoljno samo da on sa svojim PS4 i PS5 ne bude u isto vreme na nalogu?

EDIT: @beconase može i Aljaska druže, pisali smo već ona i još par USA država su tax free, pa su proizvodi jeftiniji...
 
Pozdrav, ako možete da mi razjasnite situaciju.
Kolega i ja već drugu godinu delimo PSPlus nalog, na kojem sam ja nosilac a on gost.
Nikad problema nije bilo (nema ih ni sada), međutim on je sada pored PS4 kupio i PS5 konzolu na kojoj isto planira da instalira nalog.
Da li je to moguće, obzirom da bi to bila treća konzola (moj PS4, njegov PS4 i PS5), ili je dovoljno samo da on sa svojim PS4 i PS5 ne bude u isto vreme na nalogu?

EDIT: @beconase može i Aljaska druže, pisali smo već ona i još par USA država su tax free, pa su proizvodi jeftiniji...

Neko je ovde na forumu pisao da nije moguće pokrenuti PS4 igru/digitalni sadržaj istovremeno na PS4 i na PS5 pod istim nalogom.
To je ono što je "novost". A samo biti ulogovan istovremeno na PS4 i PS5 sa istim nalogom je verujem moguće, kao i pokrenuti na petici PS5 sadržaj na nalogu dok se na PS4 istovremeno koristi PS4 sadržaj na istom tom nalogu - i to je, cenim, moguće.

Ali realno nije vam teško da testirate ako su sve konzole spremne, zar ne?
 
^ Da konfuzno je sve.

Za sada je jedino što se pouzdano zna da dve PS4 konzole mogu deliti nalog.
Kao što si napisao neko od kolega sa foruma je napisao da PS5 konzola izbacuje PS4 konzolu sa naloga koji dele ali samo kada se igraju igre iz PS5 collection bundle, a ne izbacuje je kada se igra neka druga igra iz PSPlus kolekcije sa tog naloga (ako sam dobro shvatio).
Nije testirano šta se dešava kada dve PS5 konzole dele nalog.

Takođe, nije testirana ni ova moja situacija gde su tri konzole u igri, s tim da kolega sigurno neće koristiti i PS4 i PS5 istovremeno.
 
Dve PS5 konzole dele nalog krajnje jednostavno, na jednoj treba da je omogućen šering i ona je onda nosilac a drugi korisnik je onda gost. Ja i drug tako koristimo. I još dva PS4 korisnika mogu da igraju sa tog naloga kao gost i nosilac uz uslov da PS5 korisnici igraju PS5 igre. Dakle 4 istovremeno mogu da igraju lagano. Evo primer igre koja je PS4/PS5 kao Disco Elysium... 4 istovremeno mogu igrati (dva PS4 i dva PS5)
 
Imam jos jedno pitanje oko naloga, sto vise citam - manje mi je jasno.
Sta je bolje uzeti, PS now ili PS plus?
Ako recimo imam losu konekciju (ocajan paket kod mts-a koji istice srecom za par meseci od 10mb/s u praksi 7/8mb/s) jel se isplati uzimati ps now uopste? Posto, ako sam dobro shvatio, igre se streamuju, ne mogu se skinuti pa igrati kao na gamepassu.
Problem je sto bih igrao neke starije igre kojih nema na PS plusu.
Ili uzeti ps + pa peglati ono sto je aktuelno?
 
Sa tom brzinom se nećeš naigrati. Mogu neke igre da se skinu... ne mogu starije, PS3 i PS2. Nema ili ili odluke tu, PS Plus je jedno, PS Now sasvim drugo. PS Plus je sad toliko jeftin da ne treba razmatrati uopšte dal da se uzme za 30 dolara
 
Ps plus je trenutno jako jeftin jer zele da privuku sto vise ljudi koji sada "sakupljaju" ps plus igre.
Ocekujte poskupljenje posle vise od godinu dana. Tada ce mnogi imati 50+ igara na svom ps plus nalogu i prestanak placanja istog ce znaciti gubitak tih igara.
Nesto sto treba da znate ako uzimate ps plus.
 
Trenutno se moze naci pretplata za godinu dana za 25 evra koliko sam ja platio, sledece godine u ovo doba ce te kartice biti koji dolar manje nego na ps marketu, kao i dopune sto su.
Mozda mislite da cd keys i ostali nabavljaju dobre ponude ali iza svega je Sony koji to kontrolise sve.
Pretplate su sada super jeftine 25 evra za godinu dana je smejurija, ali videcemo sledece godine.
 
Ps plus u buducnosti moze da bude samo jeftiniji i jeftiniji da ce da dodje na 20$ fixno godisnje i tjt
 
Danas uzeo Division 2 Warlords of New York Ultimate da drug i ja igramo preko šera. Sa originalnog naloga je sve tu, kad ja kao nosilac uđem imam samo osnovnu igru :) Kasno nađoh info da je tako za sve Ubisoft igre, možda će značiti nekom info da se ne može šerovati ni jedna Ubisoft Deluxe, Gold ili Ultimate igra... odnosno može al nosilac dobija samo osnovnu igru bez dlc, season pass itd.
 
vidim da je opsta tema ,pa rekoh da pitam...nikada nisam posedovao konzolu ...sutra bi trebalo da stigne ps5 digital verzija ...ono sto me zanima je prosirenje skladista ...video sam na klipovima da postoji slot za m.2
imam u kompu 2 diska
jedan bi mogo da iskoristim za prosirenje
ADATA 2TB XPG Gammix S11 Pro M.2 PCIe M.2 3000/3500 MB/s gen3
SAMSUNG 500GB 980 PRO M.2 PCIe M.2 5000/6900 MB/s gen4

postoji li mogucnost da odmah prosirim kapacitet ili to jos uvek nije moguce
 
Nije još uvek moguće koristiti m.2 slot na PS5. Nije softverski omogućeno. Teorijski, taj 980 Pro će biti moguće koristiti na PS5, ali čekamo da Sony zvanično potvrdi.
 
hvala na brzim odgovorima
 
Još uvek nema otključavanja m.2 slota ali je napokon uvedena opcija da se PS5 igre mogu prebaciti na eksterni hdd za kasniju upotrebu :) Svakako brže nego ponovno skidanje
 
dobro su se setili
 

Prilozi

  • Screenshot_20210413_205627.jpg
    Screenshot_20210413_205627.jpg
    71 KB · Pregleda: 100
Danas uzeo Division 2 Warlords of New York Ultimate da drug i ja igramo preko šera. Sa originalnog naloga je sve tu, kad ja kao nosilac uđem imam samo osnovnu igru :) Kasno nađoh info da je tako za sve Ubisoft igre, možda će značiti nekom info da se ne može šerovati ni jedna Ubisoft Deluxe, Gold ili Ultimate igra... odnosno može al nosilac dobija samo osnovnu igru bez dlc, season pass itd.
Ne baš :). Imam pregršt igara što Deluxe, što Gold, što Ultimate verzija (gde sam nosilac) i jedina "caka" je ta što download DLC sadržaja pokreneš iz naloga na kom je kupljena igra kao i dodatni sadržaj (guest). Radi sve redovno i guestu i nosiocu.
 
Ne baš :). Imam pregršt igara što Deluxe, što Gold, što Ultimate verzija (gde sam nosilac) i jedina "caka" je ta što download DLC sadržaja pokreneš iz naloga na kom je kupljena igra kao i dodatni sadržaj (guest). Radi sve redovno i guestu i nosiocu.
Probao sam odmah taj dan, međutim igra je Ultimate edicija i odmah na glavnom nalogu sve prepoznaje i nema posebnog skidanja DLC-ova... tako je na PS5 barem. Ja kao nosilac sa mog naloga imam pristup samo base igri. Zvanična politika Ubisofta je da pri šeringu onaj ko ne igra sa glavnog naloga ne dobije ništa dodatno...
 
Nije jedini takav slucaj, isto je i sa share-om za Fifa igre, verujem i ostale EA Sport igre po istom principu
 
HDMI device link radi savršeno ako ga TV podržava.

Ako ugasiš TV, konzola automatski ide u rest mode.

I obrnuto, ako upališ konzolu, a TV je ugašen, sam se pali.

I tv i konzolu sad možeš da pališ I gasiš na jedan klik.
 
Nazad
Vrh Dno