Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Rest mode uvek, rešava rak ranu u igrama koje koriste checkpoint sistem. S obzirom na malo vremena koje mogu da izdvojim na gejming, zaista nema vremena da igram neku istancu ispočetka samo zato što prethodni put nisam imao vremena da stignem do narednog checkpoint-a.

Ma znači i to što ne moram da se makljam po menijima.

Žao mi je što nije na nivou XBSX-a, pa da može da drži više igara u rest modu.

Što se tiče buga, zna da mi se desi još uvek, ali to se proredilo na jednom u 3-4 nedelje. Mada sam primetio mi se dešavalo jedino kada igram igre sa diska, ne znam da li je povezano, možda je slučajnost.
 
3D audio stvarno dobro radi. Poredio sa Division 2 dok sam igrao na PS4 i sad na PS5. Iste slušalice, sad nepogrešivo znam odakle dolazi glas ili koraci... baš je primetna razlika.

Disco Elysium je 20% popusta do 7. Aprila za sve PS Plus pretplatnike
 
Pitanje:
Za suprugu sam kreirao obicnog usera bez ikakve registracije na play station network. Medjutim posto je uhvatila ps groznica vise nego mene 😁, kontam da joj napravim normalan psn account jer su joj sada neke stvari iskljucene kao naprimer detaljan pregled trofeja itd...
Dakle pitanje je ako joj sada kreiram account i onda je prijavim, hoce li izgubiti sacuvan progress u igrama i osvojene trofeje???
 
Pitanje:
Za suprugu sam kreirao obicnog usera bez ikakve registracije na play station network. Medjutim posto je uhvatila ps groznica vise nego mene 😁, kontam da joj napravim normalan psn account jer su joj sada neke stvari iskljucene kao naprimer detaljan pregled trofeja itd...
Dakle pitanje je ako joj sada kreiram account i onda je prijavim, hoce li izgubiti sacuvan progress u igrama i osvojene trofeje???
Samo registruj taj nalog na PS network, ne moraš da menjaš. Ako promeniš, e onda nemaš ništa :)
 
Ratchet & Clank dobijaju 60fps patch u aprilu

Kažu sutra stiže.

 
Sto ova tema nije sticky?
 
Ima li najave za black varijantu dualsensea?
Cekaj prvo da nam dosadi ovaj beli.Meni za sad super izgleda, verovatno ce smoriti vec sledece godine pa bi bilo dobro da postoji neka opcija kastomizacije,ne znam koliko je to moguce sa ovim kontrolerom (Da li se lako skida i menja plastika) verovatno ne.
 
Cekaj prvo da nam dosadi ovaj beli.Meni za sad super izgleda, verovatno ce smoriti vec sledece godine pa bi bilo dobro da postoji neka opcija kastomizacije,ne znam koliko je to moguce sa ovim kontrolerom (Da li se lako skida i menja plastika) verovatno ne.
Za sada može da se promeni faceplate za kontroler i prilično je jeftin (imaš cene i na ebay i na aliex.). Ima u raznim bojama. Ostatak kontrolera bi zahtevao farbanje.
 
Ne znam da li je pravo mesto ova tema, ali zanima me, hoću da otvorim detetu nalog (9 god) ali mi traži da povežem karticu ili paypal nalog kako bi skinuo 0.5$ radi provere. Moj nalog je US i nikako ne mogu da provučem paypal (karticu nisam ni pokušao, naša je), imam pare na walletu ali očigledno mi to ne vredi..
 
Misliš da napravim novi nalog kao da je starija?
Pošto sa pravim datumom mi ne ide..
 
demonssouls_2021040920xji5.jpg

15 hrs in, lagano cistim sve.

Žao mi je što nije na nivou XBSX-a, pa da može da drži više igara u rest modu.
Proveri da li igra ima "Continue" Activity Card, nisam isprobao puno igara ali ovih par Sony ekskluziva sto sam isprobao ih imaju.

Na primer, umesto da palim Demons Souls preko ikonice redovno, spustim se dole dva koraka i upalim sa Squre dugmetom Continue karticu. Upadam u zadnji autosave za 20sec [vise ako se konektujem na DS servere]. Miles Morales-a i Astrobot su duplo brzi, astro od klika do gameplaya u zadnjem save-u je ~8sec.

Iskreno, Sony bi trebao da doda da pritisak Square dugmeta na redovnu main menu/switcher ikonicu igre pali Continue Activity Card ako on postoji.

ja ili gasim ili je on, rest ne koristim
Ja koristim normalno, igre u rest modu, downloading u rest modu, prikacen USB HDD za PS4 igre. Nisam imao nijedan problem do sada.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim normalno, igre u rest modu, downloading u rest modu, prikacen USB HDD za PS4 igre. Nisam imao nijedan problem do sada.
Takođe, identično i ja koristim. Nikakvih problema nisam imao, radi kako treba.
 
Takođe, identično i ja koristim. Nikakvih problema nisam imao, radi kako treba.
Naravno da ce raditi bez problema. No ja sam misljenja da rest mod skracuje zivot konzoli.
U rest modu i dalje rade one komponente koje moraju, kuler vrti, disk se cita-pise, procesor radi delimicnom snagom.
Nikakav problem kada je to potrebno (i ja ostavljam na rest kada hocu da se nesto skine ili ako znam da cu za pola sata ponovo da palim. )
No ako konzola nema sta da radi u pozadini a gasite je na duzi period od pola sata-sat ja preporucujem totalno gasenje.
Duze ce vam trajati komponente, konzola ce imati manje prasine u sebi, vek ce joj biti duzi.
Sa druge strane, power up je svega 15ak sekundi max. Nema tu neke vece razlike nego paljenje iz rest moda.
 
U rest modu i dalje rade one komponente koje moraju, kuler vrti, disk se cita-pise, procesor radi delimicnom snagom.
To je samo ako je aktivan download. Van downloada, APU se pauzira, ram je u low power self-refresh modu. Samo southbridge odrzava vezu sa netom [u slucaju remote play-a i notifikacija za pokretanje downloada] i drzi USB-ove powered.

Rest Mode ne utice na dugovecnost konzole. Tj ok ajd, mozda nece moci da izgura 30 godina rada, but who cares.
 
Veći stres i udar na komponente su paljenje i gašenje (ne vezano samo za konzole, već za svu elektroniku), nego što je to konstantan rad.

Za komponente bi najidealnije bilo da su uvek pod naponom i da je temperatura konstantna. Naravno to nije moguće u konzolama, računarima. Jer temperatura skače u zavisnosti od opterećenja.

Na vek trajanja eletronike najviše utiču fluktuacije napona, temperature...

Najveća opasnost u rest modu je strujni udar, jer je veća šansa da napravi štetu ako je ona u rest modu. Mada jači strujni udar će svakako probiti i da je ugašena, osim ako je ne vadite iz utičnice...
 
Meni jednom zabola konzola tako. Stavio igru da skida, i posle sat vremena kad sam stigao kući, nije htela da se upali preko dualsensa. Mislim da je svetlo bilo narandžaste/bele boje, pa sam na dugme upalio.
 
E mozda ti je u nekom trenutku nestalo struje na trenutak, pa zato zabolo.
Post automatically merged:

E mozda ti je u nekom trenutku nestalo struje na trenutak, pa zato zabolo.
 
Nazad
Vrh Dno