Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Gde se prijavljujete sve na listu cekanja i da li mi se isplati sad prijavljivati na tu listu?
Bio sam ubedjen da ce se u martu-aprilu situacija srediti medjutim koliko vidim cela godina je pod upitnikom.
Nemam nijednu konzolu pa ne zelim da cekam godinu dana recimo a takodje mi nikako nije opcija da sad uzimam recimo cetvorku dok se situacija ne sredi.
Dakle interesuje me Digital varijanta, najradije bih je uzeo normalno u radnji uz fiskalni. Sad kad vidim sutuaciju ne znam dali da se prijavljujem na cekanje, ili da pratim KP dok ne dodje neka normalnija cena od madjara ili sta vec?
 
pozoves i pitas koliko ljudi ima pre tebe pa proceni dal da cekas ili da pecas po inostranstvima ili KP kako si napisao
 
Poskupece konzole i u radnjama, to je sigurno! A ovo će da potraje koliko i Korona. Živi bili...
 
ne vidim zasto bi poskupele u radnjama, kad je to cena koju je sony propisao
 
Neće poskupeti ali naravno neke radnje će dobar deo davati svojim ljudima da prodaju preko oglasa za više.

Ja bih na osnovu svog iskustva svakog ko ima PS4 (posebno pro) savetovao da ne žuri i da ne plaća više bar još pola godine. Razlike su minimalne na PS4 igrama.
 
Poskupece konzole i u radnjama, to je sigurno! A ovo će da potraje koliko i Korona. Živi bili...
Mislim da nece, ali kao sto je receno, neki deo konzola ce ici iz radnje na KP i slicne sajtove preko posrednika.
 
Neće poskupeti ali naravno neke radnje će dobar deo davati svojim ljudima da prodaju preko oglasa za više.

Ja bih na osnovu svog iskustva svakog ko ima PS4 (posebno pro) savetovao da ne žuri i da ne plaća više bar još pola godine. Razlike su minimalne na PS4 igrama.
Slazem se. Ja da imam bilo kakvu cetvorku ne bih zurio uopste. I ne razumem cemu tolika opsesija da de kupi odmah petica kad jos uvek ima samo 2-3 igre da ne spominjem sto je prva serija sklona greskama i ista uvek sluzi za masovo testiranje da bi se u drugoj seriji te greske uklonile.
Ovde smo osteceni mi koji bi sad usli u svet konzolnog igranja a za cetvorku kasno za peticu rano.
 
Ono sto sam pisao pre vise od mesec dana je i potvrdjeno. Konzole stizu krajem Marta, ocekuje se da se sve liste ociste i da ce biti konzola i u slobodnoj prodaji, ali jako mali broj tako da ce tu igrati brzi prsti. Ali svi koji su prijavljeni na ovim listama ce najverovatnije i dobiti konzole, nisam jedino siguran za Digital ali ce ih biti , u kolikom broju to se ne zna.
 
Evo da se upišemo stigla konzola doneo mi drugar iz Mađarske.
Isto su imali samo disk varijantu
 
Poslednja izmena:
Videcete, bilo je na nekoj stranici da Sony gubi dosta novca na konzolama, jer su komponente poskupele... Nemojte se iznenaditi da budu po 100e skuplje i da ih bude po radnjama.
 
Oni uvek gube novac na konzolama ali to nadoknade vremenom kroz prodaju igara i PS Plus pretplate.
 
Brzo će oni to vratiti kroz software. Pa već su povećali cenu igara u startu.
 
Ono sto sam pisao pre vise od mesec dana je i potvrdjeno. Konzole stizu krajem Marta, ocekuje se da se sve liste ociste i da ce biti konzola i u slobodnoj prodaji, ali jako mali broj tako da ce tu igrati brzi prsti. Ali svi koji su prijavljeni na ovim listama ce najverovatnije i dobiti konzole, nisam jedino siguran za Digital ali ce ih biti , u kolikom broju to se ne zna.
Ajde da vidimo i to cudo.
 
Gde se prijavljujete sve na listu cekanja i da li mi se isplati sad prijavljivati na tu listu?
Bio sam ubedjen da ce se u martu-aprilu situacija srediti medjutim koliko vidim cela godina je pod upitnikom.
Nemam nijednu konzolu pa ne zelim da cekam godinu dana recimo a takodje mi nikako nije opcija da sad uzimam recimo cetvorku dok se situacija ne sredi.
Dakle interesuje me Digital varijanta, najradije bih je uzeo normalno u radnji uz fiskalni. Sad kad vidim sutuaciju ne znam dali da se prijavljujem na cekanje, ili da pratim KP dok ne dodje neka normalnija cena od madjara ili sta vec?
Mislim da nigde ne mozes da se prijavis na listu cekanja. Cak iako negde hoce da te upisu, veruj mi da ispred tebe ima bas mnogo ljudi.. a konzola nema. Digital pa tek nema.
 
rekao bih da je realno da se u aprilu-maju pojave normalnije cene na KP
 
Ja sam skeptičan po tom pitanju, jer dok god bude nestašica konzola kod nas u radnjama, prodavci sa KP imaju "alibi" za jaču cenu. Fazon: ako hoćeš sad, ta ti je cena, ako nećeš ti ga onda kupi jeftinije u prodavnici, ali ćeš se načekati.
 
da i preporucuje se za ps4 igre kako bi se ostavio interni prostor za ps5 igre posto one imaju veci benefit od internog
 
Ajde neko da mi pomogne ko je to radio , moze i na PM , da se ne spamuje ovde , naime danima pokusavam da serujem PS plus , kao i igre iz kolekcije sa PS 5 na staru 4 koju sam dao devojci ali bez uspeha , nikako da bude uspesno , to jest ona nikako ne moze da vidi opciju za skidanje i igranje tih igara
 
poenta je da moras da claim-ujes igru po igru iz collectiona kako bi ti bile u library i radile na drugoj konzoli
 
Naravno. Ja sam povezao eksterni HDD od 4TB (prebacio sa PS4 PRO) i tu se nalaze PS4 igre. Dok su na konzoli instalirane PS5 igre.
ja ne posedujem ps4 i nijednu igru. Planiram ps5,pretplata na klub a ostale igre bih jurio sa sajtova kao sto su cdkeys.Onda bih na externi mogao da instaliram ukoliko pazarim neku ps4 igru sa namerom da je odmah igram na ps5 kao sto je recimo RDR2 ?
U cemu je razlika ? predpostavljam brzini ocitavanja-pokretanja igre jer je na konzoli ssd a ovamo je hdd? sto bi znacilo da mogu na externi hdd da ubacim ps5 igru ali cu cekati 1-2 minuta da se pokrene?
Mozda bi taj problem resio externi SSD umesto externog HDD-a ???
 
PS5 igre mogu samo na internu memoriju konzole. I, nadam se uskoro, dodatni M.2 NvME SSD.

Eksterni HDD ili SSD je samo za PS4 igre. Igre se brže učitavaju sa interne memorije konzole, naravno. Možeš direktno da instaliraš PS4 igre na eksterni HDD, imaš i podešavanje za to kada povežeš HDD.
 
Nije mi jasno zasto ps4 mogu a ps5 ne mogu.Uglavnom onda se ne isplati bas uzimati externi ssd.Bolje sacekati da puste u prodaju njihov ssd koji ide direkt u konzolu pa to pazariti.
 
Njihov ssd će koštati 200e.
 
Nazad
Vrh Dno