Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ja sam prijavljen 19. septembra i sada sam 25. na listi. Sreća pa imam Digitalku već 10 dana sa druge strane, ali su jako neozbiljni!
 
Zvao sam CL da mi dodaju na listu gde je Digital i Standard pa sta dodje pre. Javila se neka devojka i kako sam joj spomenuo PS5 ona kaze "jao" :p ,reko ne brini necu da se zalim...
 
Kaže da jeste, i pročitala mi adresu da ne bude da ne gleda u porudžbinu.
 
Stavili i mene, ali imaju 2 liste - onu iz septembra gde imaju 500+ ljudi i ovu novu iz februara gde je 100+ ljudi...
 
Bolje je biti na svim listama kako god nego li cekati slobodnu prodaju.
 
Sreća pa sam rešio konzolu početkom februara. Malo skuplje, ali ne kao na KP. A kada stigne ta iz CL ide na KP.
 
28. Za digital, što će biti vrv krajem godine... projavio sam se i za standard...
 
Playstation vraca PS 3 na trziste da bi zadovoljili potraznju.
LOL...
tomb-raider-ps1-graphics.jpg
 
A i ovi šiljci, mora da je baš sveže... :D
 
Bolje pitanje, po kojim cenama?
 
Ma nema kod nas, i madjari su me otkazali kad sam kaparisao, cene su bezobrazluk.

Morao sam se snaći, pratio Nemačke sajtove danima, i uspeo naručiti jednu digitalnu konzolu, pa drugar koji živi tamo isposredovao i poslao za Srbiju. Izašla me 400 eura :)
Ja završio potragu, dosta vala...
 
Ma nema kod nas, i madjari su me otkazali kad sam kaparisao, cene su bezobrazluk.

Morao sam se snaći, pratio Nemačke sajtove danima, i uspeo naručiti jednu digitalnu konzolu, pa drugar koji živi tamo isposredovao i poslao za Srbiju. Izašla me 400 eura :)
Ja završio potragu, dosta vala...
Svaka cast! Neka te lepo sluzi!
 
Ma nema kod nas, i madjari su me otkazali kad sam kaparisao, cene su bezobrazluk.

Morao sam se snaći, pratio Nemačke sajtove danima, i uspeo naručiti jednu digitalnu konzolu, pa drugar koji živi tamo isposredovao i poslao za Srbiju. Izašla me 400 eura :)
Ja završio potragu, dosta vala...
Ako moze link na prajvet. Hvala :)
 
Što private? Daj link da vidimo svi, i mene zanima za DE
 
U Švajcarskoj je od novembra bilo još 3 isporuke i to ne u svim radnjama. Uspeo sam da naručim kod nekih koji ne primaju rezervacije ali CD verziju. Digitalni koji sam naručio u septembru je još na čekanju i ide drugaru iz Srbije kad stigne. Ja sam kasnije skontao da mi ipak više odgovora disk verzija.

Inače sa svakom sledećom isporukom ima sve više konzola na oglasima a cene padaju. Malo je bzv što besposličari uzimaju konzole ljudima ispred nosa da bi im preprodali i zaradili neku siću. Ja iz principa preprodavcu ne bih dao evro više. Svakako će još pola godine moći da se igraju samo PS4 igre.
 
Što private? Daj link da vidimo svi, i mene zanima za DE
Sajt sa kog sam ja uspeo da izvrsim kupovinu zove se medimax, al to ti sad u momentu ne znaci nista jer diskutabilno je kad ce bas oni izneti novu kolicinu konzola sa obzirom da su sad kad sam ja uhvatio prodali bas dosta primeraka. Kada imaju zalihe, pristup sajtu moze jedino sa VPNom jer drugacije pristup iz Srbije ne dozvoljava.

Ako neko želi konzolu iz evrope, savetujem da se zaprate twitter stranice koje šalju notifikaciju kada se na nekom sajtu pojave nove količine, takođe imaju i discord grupe gde su podešeni botovi koji te brže bolje autoamtski obaveštavaju isto kada se pojave nove konzole u nekoj prodavnici, dalje je na tebi i potrebno je biti veoma brz, sekunde su često u pitanju, ja sam omanuo 15 puta, jako iritira ali na kraju se isplatilo posle jedno dve nedelje dežuranja. Na amazonu bude često novih količina, ja sam pratio i nemački amazon, i španski i francuski ali nažalost veoma je teško uhvatiti konzolu tamo jer verrovatno skalperi pokupuju dosta komada i jako brzo nestane sa stanja. Mediamarkt austrijski je u poslednje vreme često izbacivao nove količine, ali za to ti je potrebno da imaš nekog u austriji ili da koristis neke od firmi koji se bave zaprimanjem tvog paketa pa prosleđivanjem za nemačku.

Ključno je za kupovinu iz evrope da imate nekog ko živi preko, ja sam imao drugara iz Nemačke, ko će zaprimiti paket i poslati za Srbiju, da li kamionom kombi prevozom ili u privatnoj režiji, i nadati se da ne udari carina, ali ako ste baksuzi i sa carinom se isplati svakako sa obzirom na situaciju.

I napomena da uopšte nije lako na ovaj način doći do konzole, može da oduzme mnogo vremena i najčešće vodi ka razočarenju, ima ljudi koji već mesecima ne mogu da kupe na ovaj način, sajtovi sa kojih se kupuje često i zabaguju od gužve koje nastanu itd. Ja sam imao i malo sreće.
 
Bilo bi dobro kad bi CL stavio listu čekanja na sajt a ne da svako zove posebno da proverava koji je na listi. Pa ponovo posle svake ture.
 
U Madjarskoj se pojavila nova cena od 700 evra za DE
 
Nazad
Vrh Dno