Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Menščini da će ovo da se kvari do bola... Možda grešim.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Plastičetina na sve strane... Meni nervira da za dest godina nisu napredovali i napravili neki reamovable tro ili četvoro pinski switch između ploče i rumble motora, nego mora da se čupa, pa da se ponovo lemi... Sve se drži na dve minimalne žičice...
 
A dobro, hoćemo next gen za 400 ojra i da bude sve tip-top. Morali su da prave štednju negde. A i ona 2 lema se skinu za 10 sekundi.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
A dobro, hoćemo next gen za 400 ojra i da bude sve tip-top. Morali su da prave štednju negde. A i ona 2 lema se skinu za 10 sekundi.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

A ušteda je 3,5 centa po lemu... Jednostavno nema smisla... Proizvodno im treba više vremena da to zaleme nego da su odmah napravili konektore na žicama rumble motora, a pinove na ploči...

Ne znam da li znaš onaj Geek vic kako prepoznati orginalni a kako fejk DS4 kontroler? Fejk ima bolji i kvalitetniji micro usb konektor. :)

E ovo mi deluje kao deja vu...
 
pa ne kosta uopste malo kontroler, i meni deluje na prvu da je kvarljiv jako ali mislim da nece tako biti. ušrali su motku ako im se gamepad koji na sva zvona hvale bude lako kvario.
 
Izaći ce v2 za koji mesec sa ispravkama u slučaju da ste u pravu [emoji6]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ne znam da li znaš onaj Geek vic kako prepoznati orginalni a kako fejk DS4 kontroler? Fejk ima bolji i kvalitetniji micro usb konektor. :)

E ovo mi deluje kao deja vu...

I nazad gde je bar kod obicno pise Sony Computer Entertainment :D
 
Izaći ce v2 za koji mesec sa ispravkama u slučaju da ste u pravu [emoji6]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Samo da bolje reše analog stikove...na svakom ps4 (pro) kojem sam imao su počelinda vuku u stranu posle nekog (kraćeg) vremena.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Nisu resili, isti su analozi kao na PS4 i Xbox One kontrolerima. Pogledaj video sa prethodne strane gde je skroz rastavljen.
 
Samo da bolje reše analog stikove...na svakom ps4 (pro) kojem sam imao su počelinda vuku u stranu posle nekog (kraćeg) vremena.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk

Kako ti bre vuku? 7 godina imam običan, 4 godine pro i Alpine dve godine, svi rade kao prvi dan. Šta radite sa tim stikovima?
Ja imam osećaj da je DS4 neuništiv! ,)
 
I kod mene isto a igram se isključivo na PS4, dakle korišten svetski :) Nikakav problem sa Dualshock 4...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Bas, proslo mi kroz ruke 3 ili 4 DS4 i izigrao sam se sa svima njima ihaaj i nikad nista sa palicama nije bilo, sem sto se izlizu tek tek malo. Ko zna sta ljudi rade,uhvate ko sivonje taj dzojped i lome palice XD
 
I kod mene isto a igram se isključivo na PS4, dakle korišten svetski :) Nikakav problem sa Dualshock 4...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Takođe, sve radi kao prvog dana. Tj radilo je obzirom da sam prodao Pro :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kako ti bre vuku? 7 godina imam običan, 4 godine pro i Alpine dve godine, svi rade kao prvi dan. Šta radite sa tim stikovima?
Ja imam osećaj da je DS4 neuništiv! ,)
Ja sam uzimao samo ovu poslednju seriju pro-a...možda počeli da fušere

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Ja sam original imao, prva serija, nakon 15ak meseci ogulila se guma do plastike, ali to je bio onaj čuveni defekt sa analozima tada. Uzeo metalne od Kineza za 1$, zamenio i sve ok.

Ovaj od Pro-a, isto kupljen odmah na izlasku, kao nov.
 
I ja sam ima defekt na 2 gamepad-a, oba zamenjena u garanciji i na oba je analog desni vukao u stranu (ne secam se u koju). Kako su mi rekli u prodavnici (Ga**S) u poslednje 2 godine su poceli ti problemi, i to najcesce na gamepad-ovima koji se slabije koriste pa upadne prasina unutra i napravi problem.
 
Ja imam sledecu nedoumicu, mozda je glupost ali sta ti znam...

Elem, uzimam PS5 sa disc drive-om, i mene tu sad zanima sledeca stvar: Koliko vidim cene igara gde je na omotu diska ps4 u odnosu na one gde je na omotu ps5 (ista je igra) su jasno dosta nize. E sad ima li tu sad ili hoce li biti neke razlike u iskustvu na samoj ps5 konzoli?
Obe koriste ultra blu ray, i koliko ja razumem, psoto ce u startu vecina igara biti cross gen, tu bi na ps5 trebao download dodatnih asseta, update ili sta vec to nadomestiti, ako bude neke razlike?
Jer zasto bih uzeo ps5 izdanje, kad je npr. Sack Boy, dosta jeftinije za ps4?
 
Poslednja izmena:
Za razliku od PS4 verzije, PS5 verzija igara (pa i Sackboy npr.) podrzavaju DualSense-ove adaptive triggers/haptic feedback, skracen je loading time u samoj igri - primer, itd...
 
Ahahaaha, ne ide to baš tako kako si zamislio. :d

Imaćeš samo BC benefite na PS4 verziji, odnosno stabilniji fps, veći fps ako je otključan, veću rezoluciju ako je ona dinamička. Za sve preko toga je potreban patch od razvojnog tima.

A ako hoćeš i PS5 grafiku, jedino ako je izdavač odlučio da "pokloni" besplatnu nadogradnju, kao što će to CDPR učiniti sa Cyberpunk 2077 i TW3, EA sa Fifom i Maddenom, Ubisoft sa AC Valhallom i još neki.

Recimo ako ubaciš NBA 2k21 standardnu verziju (pošto su PS5 upgrade davali samo uz verziju od 100$), imaćeš PS4 grafiku uz stabilniji fps i to je to.
 
Poslednja izmena:
Meni je na jednom drugom forumu receno da konzolama ne treba kompjuteraska rezolucija :D.
Dobra , nego moj plan je bio da uzmem 1440p monitor i ps5 i da ga sakrijem iza kompa ispod stola posto bi me zena ubila kada bi otkrila da sam pored rtx 3070 uzeo i ps5. Jos uvek nisam siguran da li smem da rizikujem jer je moguce da otkrije ps kada cisti .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Dobra , nego moj plan je bio da uzmem 1440p monitor i ps5 i da ga sakrijem iza kompa ispod stola posto bi me zena ubila kada bi otkrila da sam pored rtx 3070 uzeo i ps5. Jos uvek nisam siguran da li smem da rizikujem jer je moguce da otkrije ps kada cisti .

 
I ja sam ima defekt na 2 gamepad-a, oba zamenjena u garanciji i na oba je analog desni vukao u stranu (ne secam se u koju). Kako su mi rekli u prodavnici (Ga**S) u poslednje 2 godine su poceli ti problemi, i to najcesce na gamepad-ovima koji se slabije koriste pa upadne prasina unutra i napravi problem.

Ovo je moj slucaj 1:1 tako da mogu da potvrdim da problem zaista postoji. Od kako su mi zamenili kontroler, drzim ga u fioci da ga zastitim od prasine.
 
Ahahaaha, ne ide to baš tako kako si zamislio. :d

Imaćeš samo BC benefite na PS4 verziji, odnosno stabilniji fps, veći fps ako je otključan, veću rezoluciju ako je ona dinamička. Za sve preko toga je potreban patch od razvojnog tima.

A ako hoćeš i PS5 grafiku, jedino ako je izdavač odlučio da "pokloni" besplatnu nadogradnju, kao što će to CDPR učiniti sa Cyberpunk 2077 i TW3, EA sa Fifom i Maddenom, Ubisoft sa AC Valhallom i još neki.

Recimo ako ubaciš NBA 2k21 standardnu verziju (pošto su PS5 upgrade davali samo uz verziju od 100$), imaćeš PS4 grafiku uz stabilniji fps i to je to.

To je to. Ok, ima logike.

Nista taman cu preci sto ima nadogradnju free, dok en padnu cene za full ps5 naslove i to je to ;)
 
Koristim Benq EX2780Q, 1440p i kad povežem PS4 Pro slika se skalira sa 2160p, HDMI 2.0 u monitoru konzoli daje signal da je panel 4K, pa onda radi Super Sampling sa 2160p na 1440p. Izgleda predivno btw.

A primer koristio sam neki Vivax 4K TV - HDMI bandwidth mu zaključan na 1.4a i PS4 Pro nudi samo 1080p prikaz.

Tako da uz dobar monitor može i ovo da se reši.
 
Razumljivo i očekivano.
Ono što me raduje je da se nigde ne pominje nikakav delay i da će svi koji su planirali da kupe konzolu, doći do nje i da će biti dovoljno za sve.
Kao što neko reče, biće više konzola nego kupaca.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno