Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

XBox kontroler je daleko udobniji, ali DS4 ima vrh analoge. Doduše, ja sam uvek koristio Astro C40tr na PS4 koji je vrhunski dizajniran (za veće šake).

Dobro bi bilo kada bi Sony izbacio i neke pro kontrolere, tipa da L3 i R3 budu iza kontrolera, da imaju ta dva tastera koja se mogu menjati. Sprint mi je uvek bio nezgodan na DS4 baš zbog toga, treba da se pritisne analog i posle nekog vremena nije to to.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Meni je za sprint uvek nezgodnije kad je na L3 tasteru (levi analog - pritisak na dole)... Ne u smislu dostupnosti i lakoće kojom se taj taster aktivira, to je sve kako treba, već što trebaš da držiš taster pritisnut na dole i istovremeno ga usmeriti ka željenom pravcu i smeru kretanja... Problem je što u tim prilikama neretko pritisak na dole popušta, i trčanje za goli život se pretvara u poslepodnevnu šetnju korzom... :)

EDIT: Sad tek na drugo čitanje vidim da nam je ista problematika... I ti se žališ na sprint pritiskanjem analoga...
 
Poslednja izmena:
A u kojim igrama je L3 mapiran na trčanje? Jel to po default u na PS4 L3 trcanje
 
A u kojim igrama je L3 mapiran na trčanje? Jel to po default u na PS4 L3 trcanje
Sprint je u glavnom mapiran na L3, ali opet to je od igre do igre tj do developera koji su razvijali igru.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa u 90% igara gde karakter može da trči sprint, mapiran je na L3. Samo da stave tastere pozadi, L3 i R3, problem bi bio rešen na najbolji mogući način...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Meni uopšte ne smeta da je sprint na L3, odavno sam navikao...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma to sa L3 je najgora glupost, svodi se na njakanje i stiskanje kao ludak, stisnes jednom trci pa zastane, pa ajde opet ... bolje je na neko drugo dugme
 
Nikad nisam igrao igru gde je trcanje bilo na L3 a to je mozda gde ne igram puno i svasta samo po nekoliko jakih naslova godisnje
 
Mislim da Uncharted ima trčanje na L3, kao i Bf, Wolfenstein, Rage 2, GTA V...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Meni je okej kad je to trčanje toggle, stisnem i on trci. E ako već mora da se drži, to mi je gimnastika i ne svidja mi se [emoji16]
Koliko mi se cini većina igara ima ovo podešavanje, pa može da se namesti kako kome odgovara

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Mislim da Uncharted ima trčanje na L3, kao i Bf, Wolfenstein, Rage 2, GTA V...

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Jedi fallen order, HZD... niz je podugačak...

Uglavnom svi se slažemo da je trčanje na L3 loše rešenje...
 
Zar nije lakše da PS izbaci i pro kontrolere i eto kompromisa?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Samo jedan od pro kontrolera. Ima da se kupi i onaj dodatak za običan DS4 uz pomoć kojeg se dobijaju ta dva dugmeta od pozadi. Mada te dugmad od pozadi ljudi koriste za skok ili punjenje oružja kako ne bi morali pomerati desni palac sa desne pečurke. Za deset godina igranja online FPS igara upoznao sigurno više od 100 ljudi i niko se nikada nije žalio da mu smeta trčanje na L3. Mada ima gi raznih ovde na forumu
 
Znam da postoje Pro kontroleri, ali ne od Sonija. Svi ti kontroleri su 3rd party kompanije a soni ih licencira. Problem kod takvih kontrolera je
- dostupnost, npr Astro C40 dugo nije bio dostupan u Evropi. Ne znam da li je sada.
- kompatabilnost, dobar primer je Razer Raiju Ultimate. Košta oko $200 a milion problema sa njim, bez obzira što je Sony licencirao proizvod.
-cena, takvi kontroleri su najmanje $70 skuplji od standardnog, ako ne i $100.
A to što se L3 koristi frekventno je upravo razlog zašto ljudi imaju problema sa analogom na PS, rasklati se i nije više to to...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Za 7 godina mi se nikada nije LS razklatio...,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo iritira dok ubodes sprint na l3. Npr dok u Days gone ubodem sprint da bezim od zombija, pa promenim pravac sprint se prekine i obicno me upokoje :D
 
Pa vec sad javljaju, samo s komunikacijom "javimo cim bude". Eventualno mogu u manjoj meri da insistiraju na placanju unapred, ali sumnjam da u krvavom cetvrtom kvartalu mogu sebi da dozvole doviđons kao scenario.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Je l dobio još neko mejl od computerlanda?

Daju neki popust kao izvinjenje, za dodatke ili igre.
 
Koji vam je broj porudžbine? Tu se vidi koja je narudžbina po redu.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
To je šifra za proizvod. Iznad je broj, specifikacija narudžbine br. 100xxx

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
^ To je šifra artikla za PS5 Digital. :) Edit: Preteče me Impotep.

U pitanju je generički mejl i dobili su ga svi koji su uradili preorder, bez obzira na to koji su po redu.
 
I ja upravo dobio mail, uzas
 
Nazad
Vrh Dno