Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Мала помоћ.
Сестрић на мом ПС5 игра фортнајт и мајнкрафт.
Мајнкрафт је купљен као дигитална игра,добио сам нов налог за то.
Јуче смо му узели ПС4 про,инсталирао сам му Фортнајт и купићу му Мајнкрафт.
Како да му пребацим ово што је играо сам моје на његову конзолу? Прогрес у игрици.
 
To je sve vezano za epic nalog, neka samo linkuje svoj psn sa epic nalogom na kome je fortnite igrao.
 
Pozdrav,
Prosle nedelje sam kupio ps5 slim. Trenutno imam samo jednu igru The Last Of Us Part I za ps5 na cd-u. Igra radi lepo presao sam oko 50% kampanju i prilikom jedne akcije u igri pojavio mi se error code CE-108255-1 i izbacilo me iz igre. Usao sam opet u igru i igrao jos par sati nije bilo errora vise. Deca igraju par sati dnevno igru Astro playgrounds i nije bilo nikakvog errora tokom igranja. Na netu sam citao razne stvari vezane za taj error. Neki pisu da je softverski neki kazu harverski problem. Mene iskreno plasi da nije nesto u redu sa samom konzolom. Pitao sam par prijatelja koji imaju ps5 vec duze vreme i kazu da nisu imali takve errore. Ovo mi je prvi ps nakon vise od 15 god.
Moje pitanje je da li treba da se zabrinem ili je to normalno na ps5? Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20231223_213748.jpg
    IMG_20231223_213748.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 132
Pozdrav,
Prosle nedelje sam kupio ps5 slim. Trenutno imam samo jednu igru The Last Of Us Part I za ps5 na cd-u. Igra radi lepo presao sam oko 50% kampanju i prilikom jedne akcije u igri pojavio mi se error code CE-108255-1 i izbacilo me iz igre. Usao sam opet u igru i igrao jos par sati nije bilo errora vise. Deca igraju par sati dnevno igru Astro playgrounds i nije bilo nikakvog errora tokom igranja. Na netu sam citao razne stvari vezane za taj error. Neki pisu da je softverski neki kazu harverski problem. Mene iskreno plasi da nije nesto u redu sa samom konzolom. Pitao sam par prijatelja koji imaju ps5 vec duze vreme i kazu da nisu imali takve errore. Ovo mi je prvi ps nakon vise od 15 god.
Moje pitanje je da li treba da se zabrinem ili je to normalno na ps5? Hvala
 
Iskacu i meni povremeno greske, dokle god se ne ponavlja sve je to okej. Bas mi je juce CP2077 crashovao
 
Pozdrav ljudi! Razmisljam o slušalicama. Naravno, upotreba je Playstation 5, naravno: koje su po vama ok i slobodno napišite prednosti i mane, pogotovo ako znate nešto onavedenim modelima.
O ovome razmisljam...
  • JBL Žične slušalice Quantum 50;
  • REDRAGON Ire H848 ;
  • REDRAGON ZEUS H510 (klasika);
  • SONY PlayStation 5 Pulse 3D:

Više sam negde za bežične, jer ako bi se neki fps igrao preko miša i tastature, mislim da je to praktičnije. Ove Sonijeve su najbolji izbor verovatno, ali su mnogo skuplje od redragona, obe su wireless. Hvala na svakom savetu. Puno pozdrava!
p.s. Nisam stavljao linkove prema slušalicama da ne bih povredio neke, eventualne, odredbe foruma.
Ja sam kupio red dragon h848 ire i nikako ne mogu da ih povezem ni preko BT ni preko kabla
 
Morale bi da rade kad ubodes kabal u kontroler. Za bezicnu vezu ti treba dongle njihov, ako ga uopste imaju
 
Dobija se dongle koji je bt i klasičan wireless. To biraš na samom headsetu. Wireless radi odlično na ps5. Kabl nisam probao
 
Misliš da to radi za svaku igru?
Ne znam, nadam se. Videh na reditu post sa nemogicnoscu kupovine igara zbog ovog bag-a i neko je okačio u toj temi link do ove koju sam slika, kako je on uspeo, a i jos nekoliko njih. Inače, na originalno temi se žalio čovek jer mu iz podrške čak 4 osobe rekle da je nemoguće izbrisati licencu, kako bi mogao da kupi igru (što je predlagano ovde kod nas).
Nije loše da ostane ovde, pa kad nekome zatreba da proba i javi.
 
Ne znam, nadam se. Videh na reditu post sa nemogicnoscu kupovine igara zbog ovog bag-a i neko je okačio u toj temi link do ove koju sam slika, kako je on uspeo, a i jos nekoliko njih. Inače, na originalno temi se žalio čovek jer mu iz podrške čak 4 osobe rekle da je nemoguće izbrisati licencu, kako bi mogao da kupi igru (što je predlagano ovde kod nas).
Nije loše da ostane ovde, pa kad nekome zatreba da proba i javi.
Ja sam imao drugi ali slican problem , gde sam skino igru preko ps+ pa resio da je kupim , kupovina je prosla super ali nakon toga mi je jedino bilo moguce da skinem i igram osnovnu verziju koja je dolazila preko PS+ , verziju koju sam ja kupio nije moguce da se skine niti igra. Pisao sam o tome nekoliko desetina strana pre. Cimao i teh podrsku, probao sve s neta pa i ovo, ispada da jedino sto mozda ce moci da pomogne je reset cele konzole na fabricka podesavanja zbog licenci koje konzola drzi unutar sebe.
 
Zar ne postoji opcija da se licence ponovo pokrenu iz opcija?
Postoji ali problem u mom slucaju je sto licenca od osnovne verzije igre se uvek inicijalizuje preko one verzije koju sam ja kupio sto moze da se vidi kad se ode na listu licenci. Pri reinicilizaciji licenci on odradi prvo osnovnu verziju pa kupljenu verziju pa kupljenu deaktivira i stavi novi timestamp na osnovnu. Da napomenem da sam reinicijalizaciju radio i sa uninstaliranom verzijom igre i sa njonm na konzoli jer je to jedina verzija koju mi daje da skinem. Tako da posle par dana probanja svega i svacega s neta pa par dana s raznim PS experitima iz podrske koji su se samo smenjivali doslo je do toga da moram da resetujem konzolu na pocetna podesavanja sto trenutno zbog jedne igre ne dolazi u obzir. Da napomenem da se kroz listu transakcija lepo vidi vremenski kad je "kupljena" osnovna verzija sa PS+ za $0.00 i par dana nakon toga puna cena u $ za najskuplju verziju igre u tom trenu.
 
A jesi li probao kroz PS app na telefonu da nadjes verziju koju zelis i odatle da pokrenes download?
 
A jesi li probao kroz PS app na telefonu da nadjes verziju koju zelis i odatle da pokrenes download?
Jesam sve sam probao, kao sto rekoh pisao sam par desetina strana ranije ovde, nista ne pomaze. Bukvalno jedino sto jos nisam probao je restart konzole na pocetna podesavanja. A i ta opcija nije dosla od PS experata podrske vec sam ih ja pitao dal to kao opcija moze da pomogne posto nista nije pomoglo sto sam sam probao i sto su oni predlozili. Cak sta vise njihovi predlozi su bili smesni :D Uninstalliraj obicnu ver skini novu, reko ljudi ne mogu, e probaj da updatujes konzolu, reko sve je vec full updatovano, itd. Da ne kazem teletabisi.
 
Jesam sve sam probao, kao sto rekoh pisao sam par desetina strana ranije ovde, nista ne pomaze. Bukvalno jedino sto jos nisam probao je restart konzole na pocetna podesavanja. A i ta opcija nije dosla od PS experata podrske vec sam ih ja pitao dal to kao opcija moze da pomogne posto nista nije pomoglo sto sam sam probao i sto su oni predlozili. Cak sta vise njihovi predlozi su bili smesni :D Uninstalliraj obicnu ver skini novu, reko ljudi ne mogu, e probaj da updatujes konzolu, reko sve je vec full updatovano, itd. Da ne kazem teletabisi.
A jesi probao da obrišeš PSPlus nalog, instaliraš igru sa tog drugog naloga gde imaš tu delux verziju i onda vratiš PSPlus nalog...

Ja sam imao "sličnu" situaciju sa Days Gone PSNow verzijom i kad sam kasnije hteo da nastavim sa PSPlus verzijom te igre, ali jedina posledica je bila ta da mi nije hteo učitati sejv sa prethodne verzije igre, mogao sam sve uredno da instaliram. Mislim da regioni nisu bili kompatibilni.
 
Ja imama slicne probleme sa svojim US profilom evo vec 2 godine. Igre nestaju, ne mogu da ih nadjem na storeu, vidim drugacije stanje, koliko kostaju na konzoli u odnosu na store itd.

Jednom sam downloadovao COD MW2 2022 i ulazim u igru ali ne ide pa ne ide. Jedva skontam da mi je store dao BETA verziju. Zanci igra je vec bila u opticaju skoro pola godine. BETA nije postojala.

Kada sam obrisao betu, COD MW2 je nestao sa storea kao da igra ne postoji. Isto sam slucajno downloadovao i neki testni servere, da li je bio PUBG ili R6 siege. Zaboravio sam.

To je neki bug i koliko sam ja skontao, ima veze sa regionom. Ali da sam nasao nacin da fixam, nisam. Zato sada 99% vremena gledma stanje i kupujem preko weba.
 
A jesi probao da obrišeš PSPlus nalog, instaliraš igru sa tog drugog naloga gde imaš tu delux verziju i onda vratiš PSPlus nalog...

Ja sam imao "sličnu" situaciju sa Days Gone PSNow verzijom i kad sam kasnije hteo da nastavim sa PSPlus verzijom te igre, ali jedina posledica je bila ta da mi nije hteo učitati sejv sa prethodne verzije igre, mogao sam sve uredno da instaliram. Mislim da regioni nisu bili kompatibilni.
Ne nisam posto je igra skinuta sa nalogom koji ima PS+ pretplatu a i sa istog naloga je kupljena, ako pokusam s drugog naloga sa skinem igru trazi prvo da se plati :D I svi nalozi su US based. A igra u pitanju je NBA 2023 / NBA 2023 Jordan Edition. Znaci isti je nalog , isti region , tako da ostaje samo da je problem do licenci koje su sacuvane na konzoli, a to ocigledno ne moze da se obrise kako mi hocemo vvec mora restart cele konzole.
 
Ja sam imao drugi ali slican problem , gde sam skino igru preko ps+ pa resio da je kupim , kupovina je prosla super ali nakon toga mi je jedino bilo moguce da skinem i igram osnovnu verziju koja je dolazila preko PS+ , verziju koju sam ja kupio nije moguce da se skine niti igra. Pisao sam o tome nekoliko desetina strana pre. Cimao i teh podrsku, probao sve s neta pa i ovo, ispada da jedino sto mozda ce moci da pomogne je reset cele konzole na fabricka podesavanja zbog licenci koje konzola drzi unutar sebe.
Ja bih pokušao kad mi istekne PS+ pretplata, pre novog plaćanja/aktiviranja, da izbrišem staru verziju igre i dok je PS+ pretplata neaktivna probam da instaliram verziju koju si sam kupio.
 
Ja bih pokušao kad mi istekne PS+ pretplata, pre novog plaćanja/aktiviranja, da izbrišem staru verziju igre i dok je PS+ pretplata neaktivna probam da instaliram verziju koju si sam kupio.
Igra se ionako ne igra puno jer je klinac odustao od toga da pikamo 1:1, tako mi svejedno sad. Drugo pretplata mi ide automatski tako da mi ne pada napamet da se bakcem vise s tim. Mozda kad dodje PS5Pro ili PS6 pa se onda mozda iscimam.
 
Glupo pitanje, ako kupim multiplejer igru sa američkog naloga, jel to znači da će se kačiti samo na američke servere ili jok?
 
Zavisi od igre. MP FPS igre se vecinom kace na najblizi server. Dok sam recimo za Gran Turismo 7 morao praviti EU nalog da se kaci na EU servere.
 
Све три стварчице сам узео са неким попустом. Још увек их не користим а узео пре месец дана и више. Једино ћу контролер користити, али ми ни он тренутно "не треба". 😀
 

Prilozi

  • IMG_20231226_210514.jpg
    IMG_20231226_210514.jpg
    199.7 KB · Pregleda: 101
Potvrdjujem i ja.
 
Nazad
Vrh Dno