Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Skontao sam da je ili za sve koji su aktivirali pre 20.10. ili od dana objave, pa do 20.

Nisam jos bio na PS, ali cu potražiti prvom prilikom.
Tako i ja kontam...
Mada je baš tužno što Sony kao velika kompanija ne može da sroči jasno obaveštenje od pet rečenica, a da ne bude dvosmisleno.
Lepo napiši: Važi za sve vlasnike PS5 konzole sa USA područja starije od 18 godina. Može se aktivirati od tada pa do 20.10. Vlasnik ima pravo da aktivira samo jednu igru od ponuđenih po konzoli. I to je to.
 
@Čika_Kure @emaremare @vojo77 & co :D, nasao sam na Amazonu zanimljiv pack za resavanje drifta: ukljucuje 8 celih potenciometara i 4 driftfix flexkablica sa potenciometrom za sredjivanje drifta => link . Sadrzi potenciometre koje sam spominjao da sam uzimao u celom kompletu sa analogom i koji 100% su radili na mojim dualsensevima. Ovo je mozda bolje i kompletnije resenje koje pokriva i drft a i slomljene ili iskrivljene iglice klizaca potenciometra gde driftfix plocica ne pomaze
 
Juceu uzeo m2 ssd da malo prosirim memoriju. Reko' kad ga vec otvaram da ocistim od prasine. Skinem vent, dobije se bas dobar prilaz rebrima hladnjaka, pa sam lepo kompresorom izduvao.
U sustini posle 2 godine, nije bio nesto preterano zaprljan. Pomalo prasine, ni traga od onih ucebanih naslaga koje zapusavaju protok. Godinu dana nema potrebe da ga diram siguno.
Nego, da li je potrebno juriti alu heatsink za ssd? Ima neki tanki fabricki, a na modelu od 1tb svi cipovi su sa jedne strane gde je taj ladnjacic.
IMG20230923182930.jpgIMG20230923183851.jpg
 
Poslednja izmena:
Tako i ja kontam...
Mada je baš tužno što Sony kao velika kompanija ne može da sroči jasno obaveštenje od pet rečenica, a da ne bude dvosmisleno.
Lepo napiši: Važi za sve vlasnike PS5 konzole sa USA područja starije od 18 godina. Može se aktivirati od tada pa do 20.10. Vlasnik ima pravo da aktivira samo jednu igru od ponuđenih po konzoli. I to je to.
Sa onakvim objašnjenjem, ne bi me čudilo da se sastavi neka kolektivna tužba u Americi.
 
Aaaaaand otisla mi oprugica na R2 kontroleru, dva meseca nakon isteka garancije.
Vidim na you tube popravljivo je to. Naravno treba oprugica.
Je l neko nosio nekome? Nadjoh u BgD par oglasa da popravljaju djostike.

Neverovatno vala
 
@danijell svi smo stavili heatsink na kc3000, košta 1000 din na kp. Koliko sam shvatio, sony navodi da je heatsink obavezan.
 
WD SN850 korišćen više od godinu dana bez ikakvog heatsink-a. 0 problems :)
 
Niko ne kaže da ne može, već da nije preporučljivo.
 
@ppredrag Svasta oni preporucuju , po njima preporucljiv je heatsinka li toliki da stane unutar slota i da se obavezno zatvori plocica memorijskog slota.

@eufrat super je to , pitanje je samo dal vise koristis igre sa interne memorije ili sa SSDa. Ono sto sam primetio kod mene kad sam jednom krenuo da cistim soni od prasine nakon igranja pri cemu je sin igrao igru koja je bila na SSDu da se tad SSD prilicno zagrejao iako je imao na sebi alu heasink od 20e. Tad sam resio da uzmem elecov veliki hladnjak i problema vise nema, tako da na duzi period je def preporucljivo imati memoriju sa hladnjakom.

@NjegovaWisost koji ti je kontroler u pitanju? stari BDM-010 ili novi BDM-020/030?
 
Poslednja izmena:
Unapred se izvinjavam, ako je ovo već obrađena tema. Ne mogu da je nađem.

Kako se u Srbiji koristi EA play? Da li je i za to potrebno kupovati gift kartice ili mogu regularno platiti pretplatu preko kreditne kartice?

Hvala unapred.
 
Možda pomogne ovo:


Svakako je dosta pisano o toj temi u poslednje vreme, samo prelistaj par strana unazad...
 
@ppredrag Svasta oni preporucuju , po njima preporucljiv je heatsinka li toliki da stane unutar slota i da se obavezno zatvori plocica memorijskog slota.

@eufrat super je to , pitanje je samo dal vise koristis igre sa interne memorije ili sa SSDa. Ono sto sam primetio kod mene kad sam jednom krenuo da cistim soni od prasine nakon igranja pri cemu je sin igrao igru koja je bila na SSDu da se tad SSD prilicno zagrejao iako je imao na sebi alu heasink od 20e. Tad sam resio da uzmem elecov veliki hladnjak i problema vise nema, tako da na duzi period je def preporucljivo imati memoriju sa hladnjakom.

@NjegovaWisost koji ti je kontroler u pitanju? stari BDM-010 ili novi BDM-020/030?
Stari, dosao uz Soni pre dve i po god. Nadjoh na oglasima popravku, videcemo
 
Hteo sam da kupim ovaj PS5: "Playstation 5 + CoD MW2/EXP", da li moze neko da mi kaze sta znaci ovo /EXP?
 
Lutajući po internetu vidim da ima neka akcija ko aktivira PS5 konzolu do 20. oktobra, dobija jednu igru besplatno sa liste. Potreban USA nalog. Da li je neko probao?
 

Prilozi

  • ps5.jpg
    ps5.jpg
    104.6 KB · Pregleda: 78
Lutajući po internetu vidim da ima neka akcija ko aktivira PS5 konzolu do 20. oktobra, dobija jednu igru besplatno sa liste. Potreban USA nalog. Da li je neko probao?
Spomenuo je kolega @Čika_Kure to na prethodoj stranici. Ja sam u međuvremenu probao sledeće:

Na PS5 koji je aktiviran pre nekoliko meseci pomoću turskog naloga i na kome je bio samo taj nalog danas sam se prijavio pomoću US naloga (koji imam odavno, ali baš dugo nije korišćen) i ne vidim taj baner nigde nažalost (probaću još jednom večeras), ali izgleda da to važi samo za prvo aktiviranje nove konzole pomoću US naloga.
 
Spomenuo je kolega @Čika_Kure to na prethodoj stranici. Ja sam u međuvremenu probao sledeće:

Na PS5 koji je aktiviran pre nekoliko meseci pomoću turskog naloga i na kome je bio samo taj nalog danas sam se prijavio pomoću US naloga (koji imam odavno, ali baš dugo nije korišćen) i ne vidim taj baner nigde nažalost (probaću još jednom večeras), ali izgleda da to važi samo za prvo aktiviranje nove konzole pomoću US naloga.
Ovo bi bilo glupo, jer npr. ja imam više naloga, i stvarno nisam siguran kojim redosledom sam ih "instalirao" na novu konzolu.
Moj primarni nalog jeste US, ali nisam baš siguran da sam njega prvog "instalirao"...

EDIT: Znam da je pisano, ali sad ne mogu da nađem kako da isključim ono snimanje kratkog videa iz igre u momentu uzimanja trofeja? Ne treba mi još dodatni bloat i zauzeće prostora...
EDIT2: Našao.
Settings>Captures and broadcasts>Auto capture>Trophies pa tu izabereš da video capture bude turn off za sve trofeje... Još samo da pobrišem do sada snimljene...
 
Poslednja izmena:
Pre par dana mi se javio stick drift na dzojstiku, zanosi stalno ulevo, bukvalno konzola ne moze da se koristi. Je l podleze to garanciji?
Dzojstik je nov, nikad ispadao i slicno, star 6 meseci
 
Reklamiraj slobodno.
 
Pre par dana mi se javio stick drift na dzojstiku, zanosi stalno ulevo, bukvalno konzola ne moze da se koristi. Je l podleze to garanciji?
Dzojstik je nov, nikad ispadao i slicno, star 6 meseci
Zaboravio si da napišeš gde si kupio.
Ako si kupio regularno u radnji sve bi trebalo da je ok u pogledu mogućnosti da realizuješ garanciju.

Za svaki slučaj pre slanja snimi video drifta (ima onaj program ili sajt koji to detektuje), i obaveno serijski broj na džojpedu i njegovo opšte stanje, da ga neko u servisu ne olupa o sto i kaže da si ga ti fizički oštetio, pa ti ne priznaju garanciju...
 
Meni na PSN app-u stoji ovo obaveštenje sa SS-a, e sad, nalog je kod druga na konzoli aktiviran kao nosioc kod mene je gost. Na staroj konzoli (PS4) je i dalje kao nosioc, rekoh drugaru da proveri iskace li mu nesto kad uđe na moj nalog. Mada dole stoji buy now tako da verovatno gedora 😁
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-25-16-55-12-851_com.scee.psxandroid.jpg
    Screenshot_2023-09-25-16-55-12-851_com.scee.psxandroid.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 58
Meni na PSN app-u stoji ovo obaveštenje sa SS-a, e sad, nalog je kod druga na konzoli aktiviran kao nosioc kod mene je gost. Na staroj konzoli (PS4) je i dalje kao nosioc, rekoh drugaru da proveri iskace li mu nesto kad uđe na moj nalog. Mada dole stoji buy now tako da verovatno gedora 😁
Meni ovo deluje kao done deal, kad klikneš buy now, trebalo bi da možeš da biraš igru, a u ceni koštanja da ti piše FREE...

Gde si rekao da ti je iskočilo obaveštenje?
 
Meni ovo deluje kao done deal, kad klikneš buy now, trebalo bi da možeš da biraš igru, a u ceni koštanja da ti piše FREE...

Gde si rekao da ti je iskočilo obaveštenje?
PSN app za Android konkretno, moj US nalog, za klinca npr ne iskace. Fora je sto buy now je za konzolu da kupim 😁
 
Ma nema od toga ništa ljudi, promocija važi za ljude koji od sada uzmu konzolu pa do 20.10. Pitali su ljudi support i dobili tu informaciju.
 
Meni na PSN app-u stoji ovo obaveštenje sa SS-a, e sad, nalog je kod druga na konzoli aktiviran kao nosioc kod mene je gost. Na staroj konzoli (PS4) je i dalje kao nosioc, rekoh drugaru da proveri iskace li mu nesto kad uđe na moj nalog. Mada dole stoji buy now tako da verovatno gedora 😁
lepo ti kaze a to sam i ja video ali reko da ne komentarisem to iskace samo izgleda onima koji su na PS4 da se upgraduju na PS5 ako kupe konzolu sad do 20. dobijaju jednu igru.
Bar ja sam tako shvatio juce iz gledanja raznih informacija o ovome. A ako sam upravu onda je ovo sto SONY radi tesko sibicarenje.
Da li je neko probao ove modele koji menjaju ceo poklopac?
Računam da zbog veće površine bi trebalo da bolje odvodi toplotu.

Ja sam uzeo takav hladnjak ElecGearov mozda za nijansu je veci, i super radi posao , kao sto sam rekao par postova iznad mnogo bolje nego alu hladnjak od 20e cak bolje i od sabrentovog nahvaljenog hladnjaka.
Screenshot 2023-09-26 at 12.24.52 PM.png
 
Zaboravio si da napišeš gde si kupio.
Ako si kupio regularno u radnji sve bi trebalo da je ok u pogledu mogućnosti da realizuješ garanciju.

Za svaki slučaj pre slanja snimi video drifta (ima onaj program ili sajt koji to detektuje), i obaveno serijski broj na džojpedu i njegovo opšte stanje, da ga neko u servisu ne olupa o sto i kaže da si ga ti fizički oštetio, pa ti ne priznaju garanciju...
Dobijen uz konzolu uzetu u gigatronu. Mogu da im odnesem samo dzojstik ili mora i konzola sa njim?
Ma ne treba nikakav program bukvalno konstantno vrti ulevo od paljenja konzole ali snimicu sve cisto da se osiguram.
 
Nazad
Vrh Dno