Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Prvo sto treba da uradis ako koristis al-azifov exploit je da osvezis kesh. To radis tako sto udjes u internet explorer i uopcijama izbirses cookies i cache. Onda opet pokrenes stranicu gde expolit i imaces najnovije payload-e (treba da se pojave expoloiti za 5.05, 6.72 i za 7.55).

Sto se tice dela za instalaciju nemoj ti da pravis backport (ja sam razumeo da si ti pravio) vec skini gotov update koji je backportovan. Dakle prvo instaliras base game a nakon toga backporotovani update pkg i koristi Hen 2.12 iz 5.05 a mozes in GoldHEN 1.0 (skoro se pojavio). Ovde moras da vodis racuna da uparis CUSA (verzija igre u smisli dal je za EUR, USA) od base game i od update fajla.
Jesam ja pravio backport(tako sam nasao neke klipove na youtube),koliko sam te razumio uz svaku igru koja se skine pored nje ima i backport da se skine...nemam uopste Hen 2.12 itd ,nigdje ne mogu da vidim gdje internet explorer ,izvinite ljudi ako sam naporan
 
@Amer82 Poslao sam ti PM, javi ako bude bilo problema.
 
treba mi da kloniram hdd iz JB ps4 (6.72 ako je uopšte bitno) na veći disk. Koj program preporučujete ?
 
Mislim da to nije moguće. Ali možeš da uradiš ovako:
  • bekap na eksterni HDD/SSD,
  • napraviš bootabilnu flešku sa tom verzijom FW koja je trenutno na konzoli,
  • zameniš HDD za veći,
  • flešuješ FW sa fleške na novi HDD,
  • uradiš restore podataka/igara sa eksternog HDD-a.
 
modded warfare kaže da jeste moguće, interesuje me ako neko iz iskustva zna, koj program je bezbedan
 
Sackboy je bas lepa dečija igra. Zarazili se i ja i klinci. Radi na 5.05 bez problema.
 
Da podsetim, piraterija je zabranjena pravilima foruma. Zabranjeno je i traženje takvih linkova. Hvala na razumevanju.
 
modded warfare kaže da jeste moguće, interesuje me ako neko iz iskustva zna, koj program je bezbedan
Da li si uspeo možda, ja imam problem da kloniram JB 5.05 1TB HDD na 1TB SSd iz razloga što je HDD veći za 120MB i neće da mi uradi sector by sector kloniranje. Već 2 dana se mučim.
 
joks.
kloniranje sBs je uradio EASEUS (koliko se sećam) ali nikako nisam uspeo da RESIZE (kako se kaže) onu najveću particiju, koju jedino treba "uveličati".

tako da sam zaglavljen sa opcijom, koju je gore opisao Gavrančić, Corvus Corax, supreme overlord megamod.
a još je nijesam odradijo, iz razloga akutne lijenosti.

PS -

nećeš videti neku veliku vajdu apgrejdom sa HDD na SSD, jer ps4 koristi S-ata II interfejs, na kome će ti brzine biti poprilično uštrojene.
Mnogo pametnije je iskoristiti USB 3.0 utor, što bi rekli zapadni srbi, i na njega prikačiti SSD preko S-ATAIII->USB3.0 adaptera.
I igre instalirati na externi hdd.
Na taj način ćeš imati ful brzine pomenutog SSD-a.
 
Poslednja izmena:
Uradih na kraju tu "zvaničnu" opciju bekapa, posle jedno 4 bezuspešna pokušaja kloniranja. Malo je drndanje zato što sve sporo ide. Npr. bekap od ~800GB je trajao blizu 4 sata, i nešto brže za restore. Ali sve lepo vrati kao da nisam ni menjao hard. Takođe fpkg su vraćeni i svi rade. Što se tiče brzine znam da nema punog potencijala ali brže učitava teksture i znatno smanjuje brzinu učitavanja velikih nivoa, skida recimo 30-50%.
 
dal si primetio koliko zauzme bekap na externom hdd-u ?

zanima me da li može da se taj bekap folder nasnimi na komp, za svaki slučaj
da li je exfat fajl sistem na ext disku, itd
 
Isto koliko ti napiše kad uđeš da praviš bekap. Pravi neke arhive ali nema tu kompresije.
 
A fajl sistem diska ? ukoliko je exfat, trebalo bi da može da se bezbolno migrira...
 
church !
 
Ima li nekih novosti.
Dali je odrađen uspešan Jailbrake neke verzije softvera preko 6.74 ?
 
Nije novi jailbreak. Ne znam kako je dump-ovao.
Može se naći na uobičajenim mestima.
 

Prilozi

  • 20211204_010336.png
    20211204_010336.png
    28.1 KB · Pregleda: 48
To znaci samo jedno, kernel exploit je privatan i lik koji je dampovao fifu 22 verovatno ima pristup tome. Ne postoji drugo objasnjenje.
 
Pozdrav, drugari. Da li vama radi rest mode kod konzole koja je jailbreakov-ana?
 
na leeful 6.72 hostu radi savršeno, za ove kasnije firmver verzije ne znam
 
aj mi posalji link. hvala unapred.
nasao sam. hvala u svakom slucaju.
 
Prema raznim izvorima na internetu, JB za PS4 na FW 9.0 ubrzo stiže. Navodno, isti exploit funkcioniše i na PS5.



I navodno je exploit jako stabilan:
 
"This bug works on certain PS5 firmwares, however there's no known strategy for exploiting it at the moment. Using this bug against the PS5 blind wouldn't be advised"
 
Poslednja izmena:
Sa kog OFW je moguće odraditi ovo? Radio sam ranije na PS3 JB. Pa da vidim da li da uzimam od druga PS4 malo da igram nešto. :)
 
Nazad
Vrh Dno