Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

AKo se plati virtuelnom karticom i posle toga prodje njen rok. Ako posle toga roka treba pare vratiti na virtuelnu karticu da li ima problema sa vracanjem para.
 
AKo se plati virtuelnom karticom i posle toga prodje njen rok. Ako posle toga roka treba pare vratiti na virtuelnu karticu da li ima problema sa vracanjem para.
Nema problema sa vraćanjem para. Ja sam platio virtuelnom karticom za jednokratnu upotrebu i refundirali su mi novac na račun.
 
AKo se plati virtuelnom karticom i posle toga prodje njen rok. Ako posle toga roka treba pare vratiti na virtuelnu karticu da li ima problema sa vracanjem para.
Ja sam imao problem... Jer su istekom Virtual kartice zamrznuli i sa njom vezan TR. Pa sam morao da zovem banku da aktivira taj racun za uplate (koji je pripadao virtual kartici). Pa da prodavac nanovo proba uplatu novca na taj racun, kad je virtual istekla to nije bilo moguce. Pa da idem u ekapozituru da potpisem neki papir da podizem taj novac ili prebacujem na main racun. U prevodu uzas koji je trajao 5+ radnih dana.
 
Ovde je problem ispao sto je TR zamrznut. Ako je TR ziv nema problema.
Tvoj je ipak specijalan slucaj.
 
Ovde je problem ispao sto je TR zamrznut. Ako je TR ziv nema problema.
Tvoj je ipak specijalan slucaj.
Pa zato i rekoh da proveris dal je ovan scenario i kod tebe😇 inace nije mi jasno zbog cega su kreirali poseban TR samo za virtual al vrv iz nekih bezbednoanih njima znanjh razloga inace sam.imao vec main rsd i main eur racun. Nakon isteka kartice samo je nestala iz mBank i eBank zajedno sa racunom a tako i sansa da ja tu bilo sta prebacim na main racun. Inace se radi o vojvodjanskoj virtual/otp banci.
 
Nekom su poharali bazu sa sačuvanim karticama, sinoć oko 23.00 pokušana kupovina na Discordu i Itunesu mojom MC Otp banke. Sreća pa je taj račun bio skoro prazan, kartica odmah blokirana pa nema štete. Ne verujem da mi je neko snimio karticu i cvc kod, na to baš pazim.
Inače zadnje što je tom karticom plaćano na netu je na ananasu za prošli crni petak, pre toga argetinski tidal, turski prime i pre više od godine AliExpress, Netflix, bar koliko se sećam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Meni su za Intesa Visa Internet danas stigli pokušaji naplate sa Apple.com i Wallmart.
 
Pošto je AliExpress inostrani trgovac, a izabereš plaćanje u dinarima, radi se trostruka konverzija (iz dinara u evre, što MasterCard dalje iz evra pretvara u dinare).
Erste banka to ne naplaćuje za deviznu. Pod pretpostavkom da ćeš plaćati dolarima, na deviznom računu uplaćuješ dolare. U slučaju ako uplatiš evre, banka radi konverziju u dolarima. Ako na Aliju za valutu plaćanja odabereš evro i na deviznoj partiji u evrima imaš pare, biće skinuti evri.

U pitanju je viševalutni devizni račun u valutama sa kursne liste banke i ako imaš sredstava u pripadajućoj valuti, sa svake partije skida ono što je valuta plaćanja. Kao što znaš, Aliju je naplatna valuta dolar, pa samim tim su najniže cene u dolarima, tako da bi u toj situaciji bilo moguće da uplatiš dolare i Ali skida dolare....

Izvini na citiranju starih poruka.
Zanima me, da li ovo isto važi i za viševalutni a vista devizni račun koji je povezan sa RF Visa karticom? Do sada sam koristio internet karticu NLB banke, gde je postojala autokonverzija (držao sam EUR na Aliju), pa mi nije najjasnije.

Testirao sam skoro na Aliju, tako što sam prvo kupio u menjačnici 2$ i zatim platio nešto oko 1.69$. Na Aliju su pre plaćanja podešeni dolari, a nakon plaćanja je na računu ostalo tačno 0.20$. 1% je provizija na plaćanja, pa mi se sve ovo ne uklapa u računicu jer skoro 0.10$ nedostaje (oko 5%) 🤔. Ovo su naravno smešni iznosi, ali za veće nisam siguran kojom valutom da plaćam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Zile995 isto važi i za Rajfajzenov viševalutni. Uzeću kao primer obrnut slučaj: na PayPal-u support podesi card currency USD, ti primaš dolare i povučeš ih sa balansa na karticu. Pošto je evro obračunska valuta, USD se u EUR obračunaju prema Visa exchange rate i dobiješ tačan iznos u evrima. E sad, kada je reč o plaćanju karticom, ako budeš imao dolare na deviznom, banka će obaviti autokonverziju u evre, iako je valuta zaduženja USD. Ovo jeste bio slučaj u Erste do maja prošle godine kada je promenjen core sistem banke, ali i kod njih je sada plaćanje u inostranstvu isključivo u evrima. Kod Visa kartica Komercijalne postoji provizija od 2% za valute koje nisu evro plus autokonverzija po kursu banke, te i za debitnu ispadne nepovoljno pa u ovom slučaju je i bilo pametno što si na Aliju plaćao u evrima, ali to je da kažem izuzetak.
 
@uji Hvala. Onda je najbolje da uplaćujem evre na devizni račun i plaćam u EUR. Da, znam za Visa kartice Komercijalne i tih 2%, zato sam držao EUR na Aliju.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno