Šta je novo?

Pillars of Eternity

http://www.gameranx.com/features/id/22677/article/pillars-of-eternity-e3-2014-preview-a-fine-line

I left the small cubicle and out of the convention center entirely and into the sweltering heat of downtown Los Angeles after the demo concluded. I wished it was winter. Not because it was too hot out--even though it was--but because Pillars of Eternity is smack in the middle of beta and won't be released until the end of this year. I got the sense that Sawyer and his team were walking a thin line between simplifying a complicated genre while still retaining the depth that made it a beloved genre in the first place. As brief as the demo was, I felt that they were walking that line just fine.

http://calmdowntom.com/2014/06/should-i-be-excited-about-pillars-of-eternity/

Pillars of Eternity is certainly shaping up to be something special. The game is pegged by Obsidian as being a similar scale as Baldur’s Gate, which means there’s a huge game being made here, and from a technical point of view, it looks stunning – especially when you add that it’s being made in Unity, with very reasonable system requirements and will ship on Windows, Mac and Linux. I’ve worked with Unity as a developer and played a lot of games made with it and frankly I’ve never seen anything look this good from that engine – throw your preconceived notions out of the window about what a Unity game is.

http://www.hardcoregamer.com/2014/0...t-versatile-rpg-in-pillars-of-eternity/90345/

Pillars of Eternity will feature hundreds of beautiful handcrafted environments, a robust combat system and a completely adjustable story filled with unique characters to recruit. While we were only privy to a small slice, it made us crave the entire pie. There’s so much to explore in this world and so many branching paths to be taken that Obsidian Entertainment may just have one of the most sought-after experiences on the market. While there is still no given release date, expect to play Pillars of Eternity sometime later this year on PC and Mac.

http://www.actiontrip.com/features/e32014pillarsofeternity.phtml

The Obsidian representative said that they modeled Pillars of Eternity after PC RPGs of the late 90s, in particular, Baldur’s Gate and Icewind Dale. Players have a top-down view of the scenario before them, and like the original Baldur’s Gate, all combat is done in real time, but the player can pause the game before doling out orders to the party. They have also assured us that there are numerous dungeons and secrets scattered throughout the handcrafted world, and they emphasized that exploration will be crucial. In other words, this game has my name written all over it.

Novi screenshotovi :)
 
Sve smo to vec znali,ali neka, potvrdjuju. Nalozen sam na igru kao klinja
 
Ako je tako, već sada možeš da kupiš i ekspanziju :d Skoro upola cene u odnosu na osnovnu verziju (20 naspram 35 dolara)
 
Puno spojlera, ne preporucujem. Meni je super, sto kazu ljudi, Baldurs Gate 3 :) Kukaju klinci na grafiku i animaciju a meni je grafika tj. okolina ko nabudzeni Diablo II, u prevodu, mnogo mi se dopada. Cak je i kursor isti ko iz BG igara, samo malo ulepsan.
 
Po meni je tako D3 trebalo da izgleda. Meni je za sada fino uradjeno, bas mi se igra.
 
Da mi je neko pre par godina pricao da cu igrati Baldur's Gate 3 i Fallout 3 (pravi) ne bih verovao. Odlicno je ovo!

Jedino me je malo razocaralo kad je odgovorio na pitanje za duzinu igre i uporedio sa Baldurs-om, navodno Baldurs ima 200 i kusur mapa a Pilars 140-150. Mislim, nije fail definitivno jer je Baldurs dugacka igra ali kad se vec radi ovakav projekat koji je prikupio skoro pa najvise para putem kickstarter-a trebalo bi da se cilja da igra bude duzinski barem na tom nivou (ne znam jedino za koji Baldurs je mislio, 1 ili 2).
 
Bioware je potpuno upropastio zanr, toliko da je Sawyer na pomen romansi odbrusio sa ne! Iako je to postojalo u BG igrama... da indijanci iz Bioware nisu citave serijale zasnovali na tome, mozda bi bilo lajt romansi u u PoE. Ovako su ljudi postali alergicni na to.

Zanimljivo je sto Obsidian zeli da radi na nastavku KotORa, samo sto ne vidim ko ce da njih unajmi. Ne zna se ko je gori, Disney ili EA.
 
Kako kazu nasi stari: "Ovako se panja mesi".
 
Da mi je neko pre par godina pricao da cu igrati Baldur's Gate 3 i Fallout 3 (pravi) ne bih verovao. Odlicno je ovo!


...pravi Fallout 3 (Wasteland 2), pravi Baldur's Gate 3 (Pillars of Eternity), pravi Elite (Elite: Dangerous), pravi Divinity (Divinity Original Sin), pravi Total Annihilation 2 (Planetary Annihilation), pravi Xcom (Xenonauts), pravi Planescape Torment 2 (Torment Tides of Numenera), o regularnim nastavcima poput Witchera 3 ili specifičnim hibridima kakve sam oduvek želeo poput Star Citizen-a, Consortium-a, The Forrest-a ili Kingdom Come-a, No Man's Sky-a da ne govorim...:)
 
Poslednja izmena:
Warcraft IV i pravi Diablo 3.Toliko:d
 
I to sve možemo da zahvalimo diigitalnim distribucijama, kickstarterima. Zaobilaženjem izdavačkih kuća konačno može da se čuje glas i ljudi iz razvojnih timova, a i samih gejmera, bez uplitanja glavonja sa kravatama koji o igrama nemaju pojma osim da gledaju u excel tabele i "marketinška istraživanja" :)
 
Poslednja izmena:
...pravi Fallout 3 (Wasteland 2), pravi Baldur's Gate 3 (Pillars of Eternity), pravi Elite (Elite: Dangerous), pravi Divinity (Divinity Original Sin), pravi Total Annihilation 2 (Planetary Annihilation), pravi Xcom (Xenonauts), pravi Planescape Torment 2 (Torment Tides of Numenera), o regularnim nastavcima poput Witchera 3 ili specifičnim hibridima kakve sam oduvek želeo poput Star Citizen-a, Consortium-a, The Forrest-a ili Kingdom Come-a, No Man's Sky-a da ne govorim...:)

Bruka, sve legenda do legende :)

Definitivno se pravi gaming vraca na velika vrata :)
 
[YOUTUBE]5a4aNDYNdbU[/YOUTUBE]
 
 
Jep, nisam očekivao da će tako brzo završiti.

Sada ćemo da vidimo ko je pravi gejmer, a ko će seći vene na GTA V :d
 
Hhahahahhaahha :lol:
Blahhh bojim se da sam kao mator vise zaljubljen u ideju ovakvih RPG-a, nego u same igre XD Romanticar :D
 
Nedelju dana godisnjeg odmora.
Maksimalna tezina.
Ne pricam ni sa kim dok ne predjem.
 
Teško za nedelju dana :)
 
Auh, moram priznati da ovo izgleda izvrsno, iako sam iz "mladje" postavke, moram priznati da sam se sit naigrao BG, IWD, Arcanum... Ovo je pravo osvezenje za oci i dusu. :)

Da nisam slucajno naleteo na temu, ne bih ni znao, jedino sto mi je donosilo malo razonode od RPG-ova je PoE. :)

Zna li se konacna cena igra, bilo bi steta ne posedovati ovako nesto za dodati u kolekciju. :D

EDIT: Konj, sada videh na njihovom sajtu, 50$, uh, vidim na sta ce otici bonusic za ovaj kvartal... :S
 
Poslednja izmena:
Bilo je za 55 dolara igra plus ekspanzija na njihovom sajtu, pre ne znam koliko, ja sam tada uzeo (35 igra plus 20 ekspanzija).
 
Nazad
Vrh Dno