Šta je novo?

Philips televizori

Postao vlasnik Philips 55oled706/12 Tv-a za sada prezadovoljan , ako nekome treba i hoce da ima gigabitnu lan vezu i iskoristi do max svoju internet brzinu ja sam uspeo sa usb 3.0 gigabit adapterom Tp-link UE300 sa chipsetom RTL8153 IMG20221116234021.jpg
Imam mts optiku 200/80
Negde sam bio procitao da adapteri sa tim chipsetom dosta uspesno rade na android uredjajima mislim od android 10 verzije
Izabrao taj tp-link jer ga ima u dosta nasih radnji i online
 
PA sta znam,sve me zanima,kakva je slika,kako si zadovoljan? Kakva je bila slika kad si ga prvi put ukljucio,jel podesavanje pod obavezno,kako se ponasa android ako ga koristis,i kakav je zvuk,jel i na njegov optimalna jacina na 20-25 podeoku!? I koliko si ga platio?


Ja osobno nemam kod kuče taj model ali ga imam u radnji i to što sam testirao mi se čini veoma dobro.. Slika u vivid modu naravno nije kao u drugim modovima, zato ga treba podesit u movie ili Expert mode. I ako se podese još ostali parametri se dobija veoma dobar kvalitet slike. Jedino kontrast baš nije nešto, jer ima IPS panel ali ako podesiš dinamički kontrast na minimum se vide crni detajli dobro nije baš sivo. Što se tiče samih boja su odične ,ostrina odlična, sama uniformiranost samog panela je dobra nema probijanja osvetljenja, da bi smetalo, samo procesiranje slike odlično itd.. Što se tiče Androida radi veoma dobro. Same aplikacije i meniji rade dosta brzo. Što se tiče zvuka je prosječan nije baš loš a nije ni dobar, tako, da se preporučuje neki soundbar ako neko baš želi odličan zvuk. A mogu se i podešavat neki sound modovi, tako, da zavisi šta se gleda. To bi bilo to.
Šta je bolje na Oledu 707 u odnosu na 706?

Model 707 ima več nešto bolji panel i bolji P5 procesor za obradu slike. Ima i Android 11, i nešto je bolji za igre sa game bar opcijom.
 
Poslednja izmena:
Ja osobno nemam kod kuče taj model ali ga imam u radnji i to što sam testirao mi se čini veoma dobro.. Slika u vivid modu naravno nije kao u drugim modovima, zato ga treba podesit u movie ili Expert mode. I ako se podese još ostali parametri se dobija veoma dobar kvalitet slike. Jedino kontrast baš nije nešto, jer ima IPS panel ali ako podesiš dinamički kontrast na minimum se vide crni detajli dobro nije baš sivo. Što se tiče samih boja su odične ,ostrina odlična, sama uniformiranost samog panela je dobra nema probijanja osvetljenja, da bi smetalo, samo procesiranje slike odlično itd.. Što se tiče Androida radi veoma dobro. Same aplikacije i meniji rade dosta brzo. Što se tiče zvuka je prosječan nije baš loš a nije ni dobar, tako, da se preporučuje neki soundbar ako neko baš želi odličan zvuk. A mogu se i podešavat neki sound modovi, tako, da zavisi šta se gleda. To bi bilo to.
Ma vec par godina imam nekli Philipsov PUS model,pa me samo zanimalo da l su bilo sta unapredili,a cini mi se da i nisu.Mislim i kod mene je Meni komplikovan,zvuk rekao bih ispod proseka,slika na prvo ukljucivanje uzas,ali kad se dotera bas je onako realisticna,nema preteranih tonova.... znaci otprilike dobio bih sve isto,samo eventualno noviji panel,noviji procesor,noviji android.... Hvala na odgovoru
 
Na zidu i nije skroz pribijen uz zid.
 
Kupio sam pus 8506,slika je dobra ali sam negde procitao da moze da bude jos bolja ako sam uradim kalibraciju slike.
Da li neko ima savet za jos bolju sliku i da mi posalje parametre. Hvala
Inace android radi odlično, tv isto, zadovoljan sam kvalitetom i cenom, naravno svestan sam da nije top model i da ima boljih.
Pozdrav i hvala
 
Kupio sam pus 8506,slika je dobra ali sam negde procitao da moze da bude jos bolja ako sam uradim kalibraciju slike.
Da li neko ima savet za jos bolju sliku i da mi posalje parametre. Hvala
Inace android radi odlično, tv isto, zadovoljan sam kvalitetom i cenom, naravno svestan sam da nije top model i da ima boljih.
Pozdrav i hvala

Ovdje imaš postavke.

ISF: Day/ Night

Colour: 51 Contrast: 49

Sharpness: 2 Brightness: 46

Colour enhancement: off

Colour gamut: default

Colour temperature: Warm

White point 2 point:
Red 90

Green 85

Blue 65

Red - BL 0

Green - BL 1

Blue 0

White Point 20 point:

20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4

Other values = 0 Red Hue & Sat = 0

Yellow Hue = -2 Sat = 0

Green Hue = +1 Sat = -2

Cyan Hue = +1 Sat = +1

Blue Hue = 0 Sat = -1

Magenta Hue = 0 Sat = 0

Contrast mode: off HDR

Upscaling: off

Dynamic contrast: off

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: +1

Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction off,

MPEG = Minimum.

Motion styles: off
 
Ovdje imaš postavke.

ISF: Day/ Night

Colour: 51 Contrast: 49

Sharpness: 2 Brightness: 46

Colour enhancement: off

Colour gamut: default

Colour temperature: Warm

White point 2 point:
Red 90

Green 85

Blue 65

Red - BL 0

Green - BL 1

Blue 0

White Point 20 point:

20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4

Other values = 0 Red Hue & Sat = 0

Yellow Hue = -2 Sat = 0

Green Hue = +1 Sat = -2

Cyan Hue = +1 Sat = +1

Blue Hue = 0 Sat = -1

Magenta Hue = 0 Sat = 0

Contrast mode: off HDR

Upscaling: off

Dynamic contrast: off

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: +1

Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction off,

MPEG = Minimum.

Motion styles: off
Hvalaaaaa punoo
 
Pa ako se razlikuju podesavanja za oled ako moze za Philips 55oled706/12 , da malo probamo drugacija podesavanja
I jos jedno pitanje vidim da postoji nova verzija na netu da li da manuelno skidam ili da cekam da Tv sam ponudi update , neko je napisao da je Philips bas azuran oko update sistema
 
Pa ako se razlikuju podesavanja za oled ako moze za Philips 55oled706/12 , da malo probamo drugacija podesavanja
I jos jedno pitanje vidim da postoji nova verzija na netu da li da manuelno skidam ili da cekam da Tv sam ponudi update , neko je napisao da je Philips bas azuran oko update sistema

Ovdje imaš za taj OLED.

Picture mode: Filmmaker mode
Colour: 50
OLED Contrast: 100
Sharpness: 1-3*
Brightness: 50

Sharp Image/Noise Reduction: Minimum
Sharp Image/MPEG Artifact Reduction: Minimum
Sharpness/Ultra Resolution: On
Color/Color Enhancement: Off
Color/Color Gamut: Normal
Color/Color Temperature: Normal/Warm

Contrast/Bright Boost: Minimum
Contrast/Perfect Natural Reality: Off/Minimum
Contrast/HDR Perfect: Minimum
Contrast/Perfect Contrast: Off
Contrast/Video Contrast: 95
Contrast/Light Sensor: On/Off
Contrast/Gamma: 0
Motion/Motion Style: Movies/Standard
 
Ja odvrnuo Colour na 60 😁
 
Kupio sam pus 8506,slika je dobra ali sam negde procitao da moze da bude jos bolja ako sam uradim kalibraciju slike.
Da li neko ima savet za jos bolju sliku i da mi posalje parametre. Hvala
Inace android radi odlično, tv isto, zadovoljan sam kvalitetom i cenom, naravno svestan sam da nije top model i da ima boljih.
Pozdrav i hvala
Hajde plz kada uradiš kalibraciju slikaj ekran, pa okači sliku ovde ako ti nije problem.
 
Kupio sam pus 8506,slika je dobra ali sam negde procitao da moze da bude jos bolja ako sam uradim kalibraciju slike.
Da li neko ima savet za jos bolju sliku i da mi posalje parametre. Hvala
Inace android radi odlično, tv isto, zadovoljan sam kvalitetom i cenom, naravno svestan sam da nije top model i da ima boljih.
Pozdrav i hvala
Koja je cena televizora?
 
Ovdje imaš postavke.

ISF: Day/ Night

Colour: 51 Contrast: 49

Sharpness: 2 Brightness: 46

Colour enhancement: off

Colour gamut: default

Colour temperature: Warm

White point 2 point:
Red 90

Green 85

Blue 65

Red - BL 0

Green - BL 1

Blue 0

White Point 20 point:

20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4

Other values = 0 Red Hue & Sat = 0

Yellow Hue = -2 Sat = 0

Green Hue = +1 Sat = -2

Cyan Hue = +1 Sat = +1

Blue Hue = 0 Sat = -1

Magenta Hue = 0 Sat = 0

Contrast mode: off HDR

Upscaling: off

Dynamic contrast: off

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: +1

Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction off,

MPEG = Minimum.

Motion styles: off
Hvala puno ali kada sam uradio po ovim parametrima slika je bila tamnija.
Pozdrav i hvala puno
 
Philips 8506 ti je veoma dobar model, i teško češ nači boljeg u tom rangu. Kvalitet slike je veoma dobar, Android radi veoma dobro, poslije ti podržava sve video i audio kodeke što podržava danas malo koji televizor uopšte u tom rangu. Zvuk je prosječan. I veoma dobar što se tiče same izrade..
Za veličinu 43" PUS7406 je jeftiniji 20000, da li vredi doplata, vidim da je razlika u ambilightu i možda još nešto?
 
43PUS7906
Kako se menja rezolucija? Nema TV podesavanja kad se udje u Podesavanja
 
Da se i ja upišem u klub. Danas stigao 58PUS8546/12.
 
Pljusni kritike,može detaljnije..planiram 50icu da uzmem pa me zanima sve ,da li je best buy u tom cenovnom rangu?
 
Ja sam planirao isto 50" ali je doplata za 58" bila ne tako velika i na kraju sam se odlučio za veći TV. Dobra fora ovaj ambilight. Ono što sam primetio, jesta, da kad se gleda malo sa strane TV slika bude za nijansu svetlija. Spreda je slika super. Na kratko sam probao neki 4K i lepo izgleda. Nisam ništa podešavao parametre za sliku. Poigraću se malo kad budem imao vremena. Android lepo radi. Čim sam upalio TV javio je da ima update. Za sada sam zadovoljan. Trebam da registrujem TV zbog produženja garancije na 5 godina, to nisam stigao da odradim.
 
Ja sam planirao isto 50" ali je doplata za 58" bila ne tako velika i na kraju sam se odlučio za veći TV. Dobra fora ovaj ambilight. Ono što sam primetio, jesta, da kad se gleda malo sa strane TV slika bude za nijansu svetlija. Spreda je slika super. Na kratko sam probao neki 4K i lepo izgleda. Nisam ništa podešavao parametre za sliku. Poigraću se malo kad budem imao vremena. Android lepo radi. Čim sam upalio TV javio je da ima update. Za sada sam zadovoljan. Trebam da registrujem TV zbog produženja garancije na 5 godina, to nisam stigao da odradim.
Koliko te je izasao i ja ga merkam
 
Dvoumim se da li da kupim Philips OLED 706 ili LG C1.
Ranije sam korisio LG i nikad nisam imao ni najmanji problem dok sa Philipsom nemam iskustva.
Ono sto me mami kod Philipsa je ambijentalno osvetljenje, ali LG mi je nekako sigurica.
706 55' kosta 130 000, dok je cena za 65' 190 000. Da li je vredno doplacivati preko 500e za 10'?
Pozdrav
 
Mene je Philipsu privuklo Android OS vise nego ambient light nego Lg , gde sa Kodi , Stremio uz RD , Tivimate , Smart Tube , Chromecast ,vpn i slicne apk sljakaju super uz normalno Netflix , Hbo Max i dr. koje ima i WebOS
Prvi mi je oled tv i tek od skora tako da poredjenje sa Lg ja ne mogu nista da napisem a i o velicini ekrana moj je 55" toliki je i mogao da stane u mom stanu 😉😄😁
 
Dvoumim se da li da kupim Philips OLED 706 ili LG C1.
Ranije sam korisio LG i nikad nisam imao ni najmanji problem dok sa Philipsom nemam iskustva.
Ono sto me mami kod Philipsa je ambijentalno osvetljenje, ali LG mi je nekako sigurica.
706 55' kosta 130 000, dok je cena za 65' 190 000. Da li je vredno doplacivati preko 500e za 10'?
Pozdrav

Ovdje imaš dva Philips modela koja sta bolja od Philipsa 706 in Lg-ja C1.

 
Nazad
Vrh Dno