Šta je novo?

Philips televizori

Pitanje za one koji imaju neki iz 7xx ili 8xx game oled modela. Imam 806icu, da li je normalno da, kada je iskljucen najcesce preko noci, panel 'pucne'. Dok spavam se cuje kao kada recimo uzmes pa prste ispucas na rukama da puca negde sa zadnje strane. Jel se desava to nekom? Vrvt se desava i u toku dana ali ne primecujem jer dan..
Naisao sam nanovaj thread, mislim da je ovo relativno isto ovome sto se meni desava: https://www.avforums.com/threads/philips-55oled935-cracking-noise-from-rear.2327922/

Mada ovde pominju da cuju jednom i da traje nekoliko sekundi, kod mene je ucestalije i kao da neko pukne prstima (tj ne traje ni sekund)
 
Poslednja izmena:
Ima li neko 58pus8506? Kako ste zadovoljni televizorom?
 
@nervic

Nisam primetio to uopste, imam 706 model.
 
Evo zbog čega i dalje nisam uzeo 8546 iako me privlači kao model. Dobio je jako dobru recenziju kod Manče, ali ovo mrtvilo boja u poređenju sa drugim proizvođačima je ono što mi ide na živce.

1667733951488.png

Levo je Philips 8506, desno je Sony X91J.

Ono što me interesuje od vas koji imate ovaj TV (bilo koji iz linije 85x6) je da li je slika zaista ovako mrtva ili je u pitanju nekalibrisan ekran u recenziji. Hvala unapred.
 
@Forsberg

X90J je jedan od najboljih LED televizora (barem je bio prosle godine kada sam ga uzeo), bolji prikaz od nekih LED LG-ja koji su drasticno skuplji, kamo li od ovog jeftinog Philips 8506.
 
Jasno mi je to :) nisam očekivao odgovor da može da bude slika ista kao na Sonyju nego da li je zaista tako mrtva na philipsu ili uz kalibraciju može da bude življa :)
 
Ja imam 58PUS8546 i prilicno sam zadovoljan njime za sada. Ne bih rekao da je slika mrtva, osim ako ga koristis u "standard" mode-u (sto je zapravo kao neki eco mode koji trosi manje energije). Pre neki dan je dobio update na Android 11. Generalno radi sve super, bez problema sljakaju i igre na GeForce NOW.

Mada, iskreno, ne bih rekao da je slika mrtva ni na toj slici koju si okacio. Vise mi deluje kao da je na tom Sony TV-u kontrast odvrnut na max i izgleda neprirodno. :D
 
Nisam ljubitelj jarkih boja i izvestacenih tonova,tako d asu meni boje na Philipsu sasvim ok. Par puta sam imao priliku da gledam LG ili Samsung kod prijatelja gde bukvalno crvena izlazi i vani svoji okvira koliko je jaka... meni to nije lepo. Ono sto meni nije jasno i sto me takodje brine je sto kad sam pre par godina kupio TV slika je bila katastrofalna,negledljiva,lica su bila bela,ali sam jos pre kupovine na youtubu nasao neku od kalibracija za postojeci model i za 1000% poboljsao sliku. A misljenja sam da bez tog video snimka nikada u zivotu ne bih postigao taj rezultat sa rucnim podesavanjima,pa me zanima da l je ta kalibracija obavezna na svakom novom modelu (mislim znam da vecina ljudi ukljuci tv i gleda) i da l se ona odnosi i na OLED ekrane!? Video sam da recimo MediaMarkt nudi uslugu kalibrisanja slike po kupovini modela,po ceni od 99e. Kako se to moze izvesti u Srbiji? Pretpostavljam da nema mnogi ljudi,firmi,koji poseduju kalibratore,a i da l je to onda opet stvar u oku posmatraca ili se jednostavno samo ispostuju dobijeni parametri!?
 
Jasno mi je to :) nisam očekivao odgovor da može da bude slika ista kao na Sonyju nego da li je zaista tako mrtva na philipsu ili uz kalibraciju može da bude življa :)
Pa ne znam sta da ti kazem, X90J je bolji od Samsung i LG non-OLED televizora koji su in 50-60% skuplji, gde si bas sa njim nasao da poredis 😁
 
Pa ne znam sta da ti kazem, X90J je bolji od Samsung i LG non-OLED televizora koji su in 50-60% skuplji, gde si bas sa njim nasao da poredis 😁
Pa nisam ja već onaj ko je pravio video :D mislio sam da nema potrebe da naglašavam da sam snipovao sa YT-a :)

Edit: u pitanju je Sony X81J, ne 91, omašio sam pri kucanju, izvinjavam se što vas sve dovodim u zabludu :D

Evo i videa o kom pričam
 
Ima li neko 58pus8506? Kako ste zadovoljni televizorom?
Philips 8506 ti je veoma dobar model, i teško češ nači boljeg u tom rangu. Kvalitet slike je veoma dobar, Android radi veoma dobro, poslije ti podržava sve video i audio kodeke što podržava danas malo koji televizor uopšte u tom rangu. Zvuk je prosječan. I veoma dobar što se tiče same izrade..
Jasno mi je to :) nisam očekivao odgovor da može da bude slika ista kao na Sonyju nego da li je zaista tako mrtva na philipsu ili uz kalibraciju može da bude življa :)
Na tom videu nije Philps podešen kakot treba.. Jer osvetljenje nije podešeno kako treba, sama ostrina itd..
 
Poslednja izmena:
Philips 8506 ti je veoma dobar model, i teško češ nači boljeg u tom rangu. Kvalitet slike je veoma dobar, Android radi veoma dobro, poslije ti podržava sve video i audio kodeke što podržava danas malo koji televizor uopšte u tom rangu. Zvuk je prosječan. I veoma dobar što se tiče same izrade..

Na tom videu nije Philps podešen kakot treba.. Jer osvetljenje nije podešeno kako treba, sama ostrina itd..
Hvala na savetu, dvoumim se izmedju 58pus8506 i 58a6bg Hisense.
 
Hvala na savetu, dvoumim se izmedju 58pus8506 i 58a6bg Hisense.
Philips je uvijek bolji izbor od Hisense.. Jer ima več kvalitetniji panel sa boljim osvetljenjem panela.. Svi ti Hisense tog ranga imaju loše osvetljenje, tako, da izgleda slika nekako pretamna.. I na kraju ima Philips svakako bolji procesor za obradu slike.. I još Android je svakako bolji nego Vidaa na Hisense televizorima.
 
Ako može pomoć i ko ima iskustva.
Koji tv uzeti
Model 75PUS 7906
ILI
Model 70 PUS 8506/12

Voleo bih što veći ekran, mada vidim da ovaj 70 inca ima softver za obradu slike.
Da li taj softver zaista toliko vredi i da li poboljšava sliku u toj meri?
Vredi li uzeti manji ekran zbog tog softvera obzirom da je cena oba modela ista?
Ili uzeti 75 inca ekran .
TV bi koristio u dnevnoj sobi za gledanje kablovske pre svega sporta. Nema refleksija nije na suncu i to da pomenem.
 
Prvi dolazi sa Sapphi OS, a drugi ima Android TV. Ja bih žrtvovao 5" zarad normalnog OSa.
 
Ako može pomoć i ko ima iskustva.
Koji tv uzeti
Model 75PUS 7906
ILI
Model 70 PUS 8506/12

Voleo bih što veći ekran, mada vidim da ovaj 70 inca ima softver za obradu slike.
Da li taj softver zaista toliko vredi i da li poboljšava sliku u toj meri?
Vredi li uzeti manji ekran zbog tog softvera obzirom da je cena oba modela ista?
Ili uzeti 75 inca ekran .
TV bi koristio u dnevnoj sobi za gledanje kablovske pre svega sporta. Nema refleksija nije na suncu i to da pomenem.

Tu nema nikakve dileme, svakako uzmi bolji model 8506. Ima bolji panel ima več P5 procesor za obradu slike dok ima model 7906 još nešto stariji Pixel Precise procesor. Poslije radi Android na modelu 8506 bolje zbog snažnijeg mediatek chipseta. Bolja izrada samog televizora itd..
 
Tu nema nikakve dileme, svakako uzmi bolji model 8506. Ima bolji panel ima več P5 procesor za obradu slike dok ima model 7906 još nešto stariji Pixel Precise procesor. Poslije radi Android na modelu 8506 bolje zbog snažnijeg mediatek chipseta. Bolja izrada samog televizora itd..

Tu nema nikakve dileme, svakako uzmi bolji model 8506. Ima bolji panel ima več P5 procesor za obradu slike dok ima model 7906 još nešto stariji Pixel Precise procesor. Poslije radi Android na modelu 8506 bolje zbog snažnijeg mediatek chipseta. Bolja izrada samog televizora itd..
Hvala. Ostaje žal zbog veličine ekrana ali ako je tako uzeću 70 inča 8506 model. Nadam se da vredi i da je slika bolja na tom modelu pre svega za gledanje sporta u odnosu na 75 inča i model 7906.
 
Pozdrav

Da li neko ima iskustva sa 65PUS8536/12? Trazi se TV za gledanje filmova, serija, sporta, za oko 100-120k dinara
Vidim da ima redovnih reklamacija sa Philipsom, ali da se resava uspesno zamenom neispravnih delova

Da li gledati neke druge modele i proizvodjace u ovom cenovnom rangu? Kupovina bi bila u Srbiji u nekoj legalnoj prodavnici zbog garancije (lista sa eponuda sajta)
 
Pozdrav

Da li neko ima iskustva sa 65PUS8536/12? Trazi se TV za gledanje filmova, serija, sporta, za oko 100-120k dinara
Vidim da ima redovnih reklamacija sa Philipsom, ali da se resava uspesno zamenom neispravnih delova

Da li gledati neke druge modele i proizvodjace u ovom cenovnom rangu? Kupovina bi bila u Srbiji u nekoj legalnoj prodavnici zbog garancije (lista sa eponuda sajta)

Ja bi ti preporučio taj bolji ovogodišnji model Philipsa..

 
Hvala @majstor2
Izgleda da vazi i za njega 2+3 godine garancije, pa se nadam da nece biti problema sa panelom
Koliko sam nasao, svi OLED philipsovi su Flicker free paneli. Nadam se da je to tacna informacija i da nema pwm-a
 
Da li vredi 8507 razlike od 400e u odnosu na 8506? Nekako me za cenu 8507 vise privlaci Sony XR65X93, ali sam navikao na Ambilight :).
 
Onda se ne isplati.. Jeste ovogodišnji model nešto kvalitetniji, ali opet ne toliko koliko je razlika u ceni..
 
Šta te zanima..?
PA sta znam,sve me zanima,kakva je slika,kako si zadovoljan? Kakva je bila slika kad si ga prvi put ukljucio,jel podesavanje pod obavezno,kako se ponasa android ako ga koristis,i kakav je zvuk,jel i na njegov optimalna jacina na 20-25 podeoku!? I koliko si ga platio?
 
Vrh Dno