Šta je novo?

Philips televizori

Malo više informacija što se tiče OLED modela seije 9 i MINI LED. A što se tiče cjene, bolje, da ne raspravljate jer če biti veoma skupo;-) Za veliku večinu, če biti najinteresantniji MINI LED 9507 i OLED 807.

 
Šta trebam da uradim kako bih bežično delio ekran sa PC na TV?
Imam Android TV Philips Oled706; nema šanse da ga povežem sa PC-a preko opcije "connect", kao što recimo ide lagano na WebOS ili Tizen OS.
Ako sam dobro shvatio, treba da se instalira neka app, pa preko web pretraživača? Ako je tako, koju app predlažete?
Takođe, ne mogu da povežem ni Samsung telefon preko DeX opcije.... Opet, na WebOS i Tizen radi lepo.

OLED Tv je zaista extra, verovatno neću više kupovati nešto drugo, ali kako stoje stvari ovo mi je prvi a verovatno i poslednji Android TV...

Edit;
Sad gledam kako se lako povezuje na WebOS (na sve načine). Znači baš mi je krivo što nisam dodao još malo novca za LG Oled.
 
Poslednja izmena:
Probaj Sony Android i nećeš tako misliti.
 
Probaću, već za koliko par dana. Po onome što sam pročitao po raznim forumima, problem je u androidu, odnosno u google-u.
 
Mozes castovati preko G Chrome. Tri tackice gore desno > Cast.
 
Šta trebam da uradim kako bih bežično delio ekran sa PC na TV?
Imam Android TV Philips Oled706; nema šanse da ga povežem sa PC-a preko opcije "connect", kao što recimo ide lagano na WebOS ili Tizen OS.
Ako sam dobro shvatio, treba da se instalira neka app, pa preko web pretraživača? Ako je tako, koju app predlažete?
Takođe, ne mogu da povežem ni Samsung telefon preko DeX opcije.... Opet, na WebOS i Tizen radi lepo.

OLED Tv je zaista extra, verovatno neću više kupovati nešto drugo, ali kako stoje stvari ovo mi je prvi a verovatno i poslednji Android TV...

Edit;
Sad gledam kako se lako povezuje na WebOS (na sve načine). Znači baš mi je krivo što nisam dodao još malo novca za LG Oled.
Sve ide bez problema samo si ovdje malo pročitaj..

 
"Računalo kvalitetnim HDMI kabelom možete povezati s televizorom i televizor upotrebljavati kao računalni monitor."

"Za povezivanje pametnog telefona ili tableta s televizorom možete birati bežičnu vezu. Za bežičnu vezu na pametni telefon ili tablet preuzmite Philips TV Remote App iz omiljene trgovine aplikacijama."

Svaki dalji komentar na prethodni post je izlišan.
 
Mozes castovati preko G Chrome. Tri tackice gore desno > Cast.
Probao sam, ali kastuje samo Chrome prozor, ništa van toga? Ili sam nešto promašio? Čudno mi i to što na jednom malo starijem laptopu bolje radi preko Edge nego preko Chrome (slika je očajna na TV). Inače, laptop je sasvim pristojan; Core i5 6300U sa 16GB rama. Da budem opet dosadan, odlično radi na onom drugom OS-u...
Sa dugog laptopa koji ima Core i5-1135G7 sa 16GB slika je bolja. Oba računara su HP EliteBook.

Od gomile nekakvih aplikacija (neke već duuugo napuštene, a sajtovi na prodaju), najbolje radi "Screen Mirroring App". Interfejs je kao od pre 20 godina, kast kasni 1-3 sekunde (dakle ništa od Teams, Skype i sl.), ali eto, za razliku od svih drugih koje sam probao, ova kao radi i kastuje ceo desktop. Ostaje mi na kraju da laptop povežem HDMI kablom i to je to. Imam tu odmah ispod TV-a i doking pa bar sve lepo stoji, za utehu :) Pa i da ispoštujem uputstvo "Računalo kvalitetnim HDMI kabelom možete povezati..." :)
 
Kakva su iskustva sa 55OLED805/12 ? Vidim ima za nekih 1100EUR po radnjama, pa počelo da me zanima :)
 
Pozdrav svima,

Posedujem već nepune dve godine Philips 65PUS7304/12. Ne mogu reći da sam nešto prezadovoljan sa televizorom , ali ne mogu reći ni da nisam. Što bi naši rekli "nit' smrdi, nit' miriše".
Sinoć gledajući film primetio sam mrlje koje ranije nisu bile tu ili ih ja barem nisam primećivao (a sada ne mogu više da gledam normalno TV jer mi te mrlje bodu oči i nerviraju me)

tv1.jpg
TV2.jpg
TV3.jpg

Kao što se vidi sa slika na različitim bojama pozadine različito su i izražene fleke,

Da li je ovo kvar na LCD ekranu i da li imam osnovu za reklamaciju - TV je još dva meseca u garanciji, a ne bih da ga vozam tamo - 'vamo, a da mi odbiju reklamaciju.



izvinite ako sam pogrešio temu.
 
Kao da je led traka pocela da crkava. Ja bih definitivno odneo u servis, dok jos ima garanciju.
 
Meni je dva meseca pred istek dvogodišnje garancije na 55pus7354 crklo pozadinsko osvetljenje.
 
i ja sam obavljao promenu pozadinskog sto se vec moze podvesti pod anomaliju Philips TVa
 
Meni je na Philipsu 49 inca crklo pozadinsko nesto posle 2 godine i posto je istekla garancija kostalo je 15k da se zameni.Ovo je 2. Philips za 9 god i vise ih necu kupovati.Andoid platforma je ok,zvuk los,kvalitet slike nije los ali u odnosu na lg 7600 koji sam kupio klincu za sobu nije ni do kolena.
 
Što se tiče pozadinskog osvetljenja, je problem svih današnjih LED televizora pa ne samo Philipsa.. To je na prvom mestu što se tiče kvarova, a na drugom mestu su ploče napajanja.
 
Kud naletih na ovu temu...i na one linije... imam PUS8545(5 godina garancije), star tu negde oko 1,5 godinu...Da mi nije preko potreban Android OS na njemu, išao bi na oglase u momentu...
Za sada radi bez problema...
Upravo razmišljam o kupovini Philipsa te generacije, samo 8535 sa onim daljinskim sa tastaturom, pa me interesuje šta ti smeta kod njega da bi ga menjao?
 
Kad bi pre kupovine citali koje falinke imaju televizori, ne bi ni jedan uzeli na kraju. Zato sluzi garancija. Kod mene je bio crkao panel i zamenjen je za bolji (panel). Dokupicu jos 1 godinu garancije i meni bolji tv ne treba. Za nezahtevne kupce, citava 85x5 serija je sasvim ok.
 
Ne znam koliko je Philips konkurentan Hisense-u ako se gledaju modeli koji nisu OLED. Hisense U7QF je jeftin i odlican.
 
Sve sto ima ikakve veze sa softverom (Android vs Vidaa, upscaling, motion processsing...) je na strani Philipsa, a pored toga Philips ima i Ambilight koji je zapravo kul stvar. Hisense 55U7QF + Chromecast izadje na slicnu cenu kao Philips 58PUS8546, a dobijes manji TV, bez Ambilighta. Ne znam kakvi su po pitanju kontrole kvaliteta, ali nekako sumnjam da je bolja nego kod Philipsa.
 
Philips je u samom vrhu što se tiče kvalitet slike pa i ostalog od same izrade itd.. Hisense modeli koji su pravljeni za Evropsko tržišče, se nikako ne mogu uspoređivat sa Philipsom. Recimo prošlogodišnji model 8506 je veoma dobar model po svim pitanjima, od samog procesora za obradu slike, samog panela, Androida same izrade itd.. A još bolji je ovogodišnji model 8507 ili 8807 koja dolazita sa vrhunskim AI P5 procesorom za obradu slike, sa još više mogučnostima samih modova za podešavanje slike, sa još boljim Androidom 11 itd.. Philips u poslednje 2 godine sa serijom 8 the one nema konkurencije u tom nižem srednjem rangu televizora.. A isto su jim odlični i MINI LED modeli a posebno OLED modeli.
 
Philips 2022 flagship OLED and miniLED LCD TVs are now available
philipsoeld937_3_small.jpg


Philips 65 OLED 907

Philips 65 OLED 937
 
Pitanje: postoje li neki aktuelni modeli Philipa koji imaju daljinski,a da je sa druge strane tastatura!? Recimo neki 4K,sa Androidom i Ambilightom?
 
Preveliki TV je samo onaj koji ne moze da prodje kroz vrata. Sve ostalo je ili malo ili dovoljno 😁
 
Nazad
Vrh Dno