Šta je novo?

Philips televizori

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne nadjoh temu o Philips televizorima, jel ima korisnika?

Stize mi ovih dana 65OLED706/12 pa cu podeliti neka iskustva ovde. Na papiru i po nekim recenzijama deluje odlicno. LG 4K 120Hz panel, Ambilight, AndroidTV (za mene prednost, za nekoga mana). Ovo ce mi biti prvi OLED tv, prelazim sa Sony 65 X90J koji je dobio kvar panela u garanciji. Video sam uzivo LG B1 izlozen, kao i neke Sony OLED-e, tako da otprilike znam sta me ocekuje. Bice koriscen za sve i svasta, filmovi, serije, muzika, konzola.. dolazi na mucenje :D

Sa cenom je u EU blizu LG 65 C1, kod nas je drasticno jeftiniji, ja sam ga uzeo za oko 180k, C1 je 250k.
 
Philips sam zaobisao jer videh puno prituzbi na riknjavanje panela (roze/blede linije i fleke) i ambilajta.
Cim primetis bilo sta da zeza, odmah vracaj.
 
Na brdo tema se pisalo o Philipsu... al ok je i ovde postaviti temu,pa da izneses utiske. Imam neki stariji model sa Androidom i Ambilight osvetlenjem... android koristim non stop dok sam osvetlenje ukljucivao samo u pocetku dok se komsiluk nije izredao na prezentaciji TVa :D Meni licno vise smeta i zamara me nego sto mi je korisna opcija,ali nije na odmet imati ga u ponudi :D Konkretno kod mog TVa najvise sam prituzbi imao na glasnocu zvuka,ali vremenom sam navikao. Posle 3 godine mi je crklo pozadinsko osvetlenje i zamena me kostala nepunih 100e. Mnogi drugari su korisnici TVa sa Android sistemom drugih proizvodjaca i po njihovim pricama,utiscima rekao bih da bas Philips najfluidnije radi na Androidu. Dugo sam meracio OLED806 model,al na raznim forumima sam video dosta zamerki na softver,a u medjuvremenu najavise OLED807 za ovu godinu,a i ja potrosih lovu :D Pa cemo videti sta ce na kraju ispasti od svega,uglavnom ako se odlucim,bice to OLED807. Philipsov meni takodje nije bas za svakog... a sto se kvaliteta slike tice tu sam prezadovoljan.Eto... @ivanbass1 sad je na tebe red :)
 
@DukeLander

Garancija je 5 godina, a kupljen je u dobroj radnji za razliku od X90J koji sam uzeo u Tehnomaniji, pa ne razmisljam puno o tome. Ocene na Amazonu su ok takodje. U svakom slucaju ako nesto ne valja ide nazad. Trenutno traje i akcija da mogu da se probaju 30 dana i da se vrate, izgleda da im bas slabo ide prodaja.
 
Da ne bude zabune: nije cilj da te plasim ili sl vec da imas u vidu ako se nesto pojavi.
Amazon ocene uzimati sa debelom rezervom, opste je poznato da ih nabijaju prodavci.
Gledaj Media Markt, Otto i sl, tamo su mnogo realnije.
 
Da li ima korisnika da podjele iskustva sa modelima iz jeftinijeg segmenta: PUS9206 i PUS8506? Gledajuci line-up za ovu godinu ne vidim u planu nasljednika 9206 vec samo nove modele the one serije 8507 i 8807.
 
Cuo se sa kuririma, City express, kazu stigao je u Nis ali "ima neki problem sa ambalazom" pa moraju dodatno da provere i kao sutra ce biti dostavljen.

Nemam srecu s televizorima izgleda 😅
 
Polupan TV stigao. Ambalaza imala dve rupe spolja, kuriri bili korektni da ga otvore na licu mesta bez da potpisem da sam primio, svakako u onom stanju ambalaze ne bih preuzeo i platio paket, pa da ja snosim odgovornost sto su ga oni polupali..

Pored 3cm kartona i silnih stiropora uspeli su da polupaju displej u transportu. Vratili su ga nazad odmah, samo sam zapisnik popunio.
 
Au čoveče šta rade ljudi. Strašno
 
Polupan TV stigao. Ambalaza imala dve rupe spolja, kuriri bili korektni da ga otvore na licu mesta bez da potpisem da sam primio, svakako u onom stanju ambalaze ne bih preuzeo i platio paket, pa da ja snosim odgovornost sto su ga oni polupali..

Pored 3cm kartona i silnih stiropora uspeli su da polupaju displej u transportu. Vratili su ga nazad odmah, samo sam zapisnik popunio.
Katastrofa...
 
Dr Techno, dostava je City.
 
Sa radnjom nema greske, ovo je bilo do kurira.
 
Da se i ja "zapljunem" u Philips temu. Philips 58PUS8505 uzet pre godinu i po. Od danas krenuo da baca vertikalne linije na dnu. 😖 Ima li leka ovome a da to nije servis i reklamacija?
 

Prilozi

  • 20220527_190428.jpg
    20220527_190428.jpg
    195.1 KB · Pregleda: 194
  • 20220527_190450.jpg
    20220527_190450.jpg
    242.3 KB · Pregleda: 156
  • 20220527_190509.jpg
    20220527_190509.jpg
    303 KB · Pregleda: 152
  • 20220527_190905.jpg
    20220527_190905.jpg
    165.7 KB · Pregleda: 150
  • 20220527_191402.jpg
    20220527_191402.jpg
    208.3 KB · Pregleda: 191
Yeap, to su te rozikaste linije sto sam spominjao...
Reklamacija, nema leka.
Nego onako usput, ti se to spremas za Nemacku? :)
 
Prijavio sam reklamaciju pa cemo da vidimo. Najvise bih voleo kad bi serviser mogao da dodje i popravi ovo na licu mesta. Ali nista od toga. Moracu da ga nosim u prodavnicu. Voleo bih da moze da se popravi jer u ovom trenutku da kupujem TV je ziva muka. Sve je poskupelo.
Tako nekako...😁 Bio poslom u Hamburgu. Koliko me jug Nemacke smorio, toliko me sever odusevio.
 
Stigao konacno. Nisam jos ni kablove sredio, ali morao sam da pustim prvih 10-15min u LOTR da se opustim od stresa oko raspakivanja i montiranja.

Slika odlicna, treba jos da se igram sa podesavanjima, ambilight je top takodje.

Ima podesavanje za zastitu OLED-a, da ako je staticna slika obara osvetljenje. Odvrnuo sam na najjace to podesavanje, za sada mi ne smeta, ali dosta obara.

Podesavanja su dosta losije organizovana nego na X90J, kod Sony nema potrebe da se ulazi u ceo settings meni, maltene sve je dostupno u okviru Quick Menu-ja. Ovde mi deluje da je Quick Menu maltene beskoristan.
 

Prilozi

  • IMG_20220604_142029.jpg
    IMG_20220604_142029.jpg
    287 KB · Pregleda: 171
Dobrodosao u klub ja sam posle 2 meseca i dlaje zadovoljan samo tada bila manja cena 161k ali 2 godine garancije.
 
Philipsov meni takodje nije bas za svakog... a sto se kvaliteta slike tice tu sam prezadovoljan.
Slika odlicna, treba jos da se igram sa podesavanjima,
Podesavanja su dosta losije organizovana nego na X90J, kod Sony nema potrebe da se ulazi u ceo settings meni, maltene sve je dostupno u okviru Quick Menu-ja. Ovde mi deluje da je Quick Menu maltene beskoristan.
Vec sam ti naveo gore... al kad jednom podesis,i ako si sa slikom kod nekog provajdera,meniju se vise i ne vracas
 
Da, bio je po boljoj ceni ranije, mene je izasao oko 180k. Nije lose imati 5 godina garancije, OLED je, tesim se.
 
Kud naletih na ovu temu...i na one linije... imam PUS8545(5 godina garancije), star tu negde oko 1,5 godinu...Da mi nije preko potreban Android OS na njemu, išao bi na oglase u momentu...
Za sada radi bez problema...
 
Da se i ja "zapljunem" u Philips temu. Philips 58PUS8505 uzet pre godinu i po. Od danas krenuo da baca vertikalne linije na dnu. 😖 Ima li leka ovome a da to nije servis i reklamacija?
Ja sam pre 6-7 godina uzeo sony W705c, prosle godine sam primetio slicne linije ali u gornjem delu, doduse ja mislim da mi je klinjo to napravio, par puta ga je lupio rukom, iznervira se kada mu ugasimo tv, a procitao sam da te linije lako nastaju od udarca. Kod mene su jace izrazene na levoj strani i slabe iduci ka desnoj gornjoj ivici i ne smetaju toliko kao kod tebe, tj ne deformisu sliku toliko. Vide se najvise na zelenoj podlozi ,a u svetlijim podlogama skoro uopste ne vide, za sada se ne sire, ako ovako potraje necu ga ni popravljati, ionako je odradio svoje.
 
Ja sam pre 6-7 godina uzeo sony W705c, prosle godine sam primetio slicne linije ali u gornjem delu, doduse ja mislim da mi je klinjo to napravio, par puta ga je lupio rukom, iznervira se kada mu ugasimo tv, a procitao sam da te linije lako nastaju od udarca. Kod mene su jace izrazene na levoj strani i slabe iduci ka desnoj gornjoj ivici i ne smetaju toliko kao kod tebe, tj ne deformisu sliku toliko. Vide se najvise na zelenoj podlozi ,a u svetlijim podlogama skoro uopste ne vide, za sada se ne sire, ako ovako potraje necu ga ni popravljati, ionako je odradio svoje.
Kod mene nije bilo nikakvih udaraca. TV donesen, postavljen na zid i to je to. I eto posle godinu i po se pojavise linije iznenada. Nije nesto puno ni radio. Radnim danima uvece i ponekad vikendom.
 
Jel to problem kod OLED modela ili inače i kod ostalih Philips modela?
 
Kod mene se problem javio na obicnom mVA panelu. Za OLED ne znam.
 
Ja svoj PUS7805 imam nekih godinu dana možda. Videćemo šta će biti. Mislim da imam 5 god garancije.
 
Brzo nakon sto detektuje da se slika ne menja (npr kada pauziram seriju ili pustim nesto na Spotify) krece Philips logo da se seta po ekranu.
 

Prilozi

  • IMG_20220605_114515.jpg
    IMG_20220605_114515.jpg
    114.1 KB · Pregleda: 149
Da da to je normalno. Inace ja sam dokupio 2 godine garancije DDOR😊
 
Nazad
Vrh Dno