Šta je novo?

Philips televizori

Ako nekog interesuje, sto se tice garancije zvao sam ih i pitao pa da podelim sta sam saznao. Dakle za televizore kupljene u inostranstvu vazi garancija u Srbiji u trajanju od dve godine. Ako se popuni onaj obrazac i dobije se pet godina onda tih tri dodatne godine ne mogu da se ostvare u Srbiji vec u zemlji gde je TV kupljen, jer tu garanciju daje osiguravajuca kuca a ne Philips. Postoje zemlje, Madjarska npr, gde se za Philips televizore dobija tri godine garancije, medjutim kad se TV uveze iz tih zemalja ovde dobija ipak samo dve.
 
Philips Oled 807 65" ili 707.
Prvi 1950€
Drugi 1490€
5 godina garancije na oba.
Isplati li se doplata za skuplji?
 
istu sam dilemu imao i uzeo sam 807.

707 je rebrand 806 modela. Tako da iako nije oled EX panel, neces videti razliku osim ako ih ne stavis jedan pored drugog.
A i tu ce razlike (brightness) biti skoro pa minimalan.

Pored toga, 807 ima bolji proc, 1gb rama vise, bolji zvuk, 4strani ambilight, bolji picture engine, imace verujem boju softversku podrsku u naredne 2 godine.
 
kupio sam philips televizor pre godinu dana, mogu vam reci da sam prezadovoljan. kvalitet slike, pozadinsko osvetljenje, android sistem - sve je na vrhunskom nivou
 
Dvoumim se da li da kupim Philips OLED 706 ili LG C1.
Ranije sam korisio LG i nikad nisam imao ni najmanji problem dok sa Philipsom nemam iskustva.
Generalno se tu ne može pogrešiti. Za mene lično, WebOS je dosta bolji OS u odnosu na Android (bilo čije izvedbe). Imam Philips Oled 706, zaista je odličan TV i jako sam zadovoljan sa njim, a imam i LG SK8500.
U slučaju C1 vs 706; ako su u istoj/sličnoj ceni, ja bih ipak uzeo Lg C1, samo zbog OS-a. Isto bih uradio i u slučaju bilo kog drugog Android TV-a.
 
Generalno se tu ne može pogrešiti. Za mene lično, WebOS je dosta bolji OS u odnosu na Android (bilo čije izvedbe). Imam Philips Oled 706, zaista je odličan TV i jako sam zadovoljan sa njim, a imam i LG SK8500.
U slučaju C1 vs 706; ako su u istoj/sličnoj ceni, ja bih ipak uzeo Lg C1, samo zbog OS-a. Isto bih uradio i u slučaju bilo kog drugog Android TV-a.
A sta konkretno WebOS moze? Posto se prvi put susrecem sa njim,a jos nista probao nisam,ne znam ni sta bih!? Da igram Pong na njemu!? Ima li sta smisleno da se sa njim moze raditi!? Daj neke smernice!?
 
Pa ako želiš igrice na TV, mislim webOS nije dobar za to. Meni je mnogo jednostavniji, brži i lakši za korišćenje od Androida. Pisao sam ranije u ovoj temi u nekoliko postova o stvarima koje mi se nisu svidele na Android-u.
 
Kako ćeš youtube bez reklama na WebOS osim ako nemaš premium? :D Kako ćeš Tivimate?
 
Sto se tice OS, mislim da to zavisi od potreba korisnika. Po meni je Samungov Tizen odlican OS, ali ne moze NBA app ako nije USA izabrana zemlja, takodje ne mogu jos neke aplikacije, a ako se izabere USA onda ne moze EON npr. Na Android TV sve moze, plus moze Kodi, plus recimo meni trebaju Synologu NAS aplikacije. Tako da sve je individualno.
 
Pa ako želiš igrice na TV, mislim webOS nije dobar za to. Meni je mnogo jednostavniji, brži i lakši za korišćenje od Androida. Pisao sam ranije u ovoj temi u nekoliko postova o stvarima koje mi se nisu svidele na Android-u.
Pa evo recimo na androidu koristim Kodi,igram igrice,recimo Asphalt i fudbal u dvoje,sa dva gamepada,koristim i fileexplorer i jos par stvarcica... i Android star 6-7 godina mi je brzi od obicnog LG menija na C2. Na C2 sta god hoces d aodradis ide prvo onaj krug na ekranu (loading) od par sekundi sto pomalo iritira u 2022.godini. E sad kao sto te upitah,aj preporuci nesto za WebOS,mislim sta moze da se koristi,daj neku aplikaciju,a da nisu ove HBO,EON.... to je standardica... preporuci nesto sto ti licno koristis,da isprobam!?
 
Gledam neki Philips od 32" (za toliki imam prostora u sobi). Vidim ima neki saphi os. Moze li se instalirati eon smart tv app na to čudo ili ne?
 
Pitanje za one koji imaju neki iz 7xx ili 8xx game oled modela. Imam 806icu, da li je normalno da, kada je iskljucen najcesce preko noci, panel 'pucne'. Dok spavam se cuje kao kada recimo uzmes pa prste ispucas na rukama da puca negde sa zadnje strane. Jel se desava to nekom? Vrvt se desava i u toku dana ali ne primecujem jer dan..
Naisao sam nanovaj thread, mislim da je ovo relativno isto ovome sto se meni desava: https://www.avforums.com/threads/philips-55oled935-cracking-noise-from-rear.2327922/

Mada ovde pominju da cuju jednom i da traje nekoliko sekundi, kod mene je ucestalije i kao da neko pukne prstima (tj ne traje ni sekund)
Normalno je pucanje, to je neki refresh OLED panela.
Philips Oled 807 65" ili 707.
Prvi 1950€
Drugi 1490€
5 godina garancije na oba.
Isplati li se doplata za skuplji?
807 uvek, neuporedivo bolji panel i bolji čip.
Inače nedavno sam uzeo 55OLED807 koji je morao konačno da zameni stari 42PFL8404. Gledao sam i LG C2 ali je prevagnuo Ambilight bez koga ne mogu, jednostavno mi ugođaj nije isti. A valjda sam hteo i da ostanem "veran" Philipsu s obzirom da su mi poslednja tri televizora njihova.
O panelu i specifikacijama valjda već sve znate, u svakom slučaju zadovoljan sam mada je istina što je neko napisao da onaj Quick Settings meni nije ni blizu nekim drugim proizvođačima. Jedino što mi još smeta je što nema chinch izlaze za zvučnike koji su sada tek od serije 9 pa mi je to učinilo neupotrebljivim dosadašnje zvučnike za surround. Tu ću se malo pomučiti da pronađem rešenje ali mi se bar kablovi neće vući po celoj kući.
 
Kakva je slika pri prvom ukljucivanju? Jesi li morao mnogo dodatno da podesavas? Ja se zeznuh uzeh C2,jedna od vecih gresaka kad su kupovine u pitanju. Cestitam na izboru i neka te posluzi
 
Nisam ništa preterano podešavao na početku jer je slika inače drastična razlika u odnosu na ono što sam pre imao. Verovatno zavisi sa čega dolaziš, ako stižeš sa 806 onda ti je razlika verovatno mnogo manja nego meni.
Sa druge strane onaj Eye Care sam odmah ugasio (automatsko smanjivanje intenziteta panela u zavisnosti od senzora za osvetljenje u prostoriji) i onda lagano.

Što se settinga tiče najčešće koristim HDR Filmmaker Mode osim za SDR sadržaj gde je to previše tamno pa tamo guram na ono SDR Personal i onda podesiš kako kome odgovara. Ako neko baš hoće da testira ovaj OLED EX panel može da koristi i onaj Crystal Clear ili neki takav Dynamic mode koji pruža oko 1000 nits i prži oči.
Ako je neki HDR 4k film bukvalno isključiš Eye Care i to je to. Isto važi i za Dolby Vision - izabereš Dolby Bright ili Dolby Dark i to je to.
Jako je bitno za HDR sadržaj da se pod HDR Perfect uključi Adaptive za filmove, tu se po meni vidi najveća razlika.

Međutim, sve ovo je kad baš hoćeš da se igraš, zaista je slika odlična i bez podešavanja mada najviše zavisi od izvora.
 
Sad ti ne treba ni dodatni box,ni 3 eura mesecno za youtube bez reklama... ti si srecan covek 👏👏👏 A nadam se da nece biti ni fajla koji TV ne mozes da repredukuje! Jos ako se ne varam i daljinski svetli u mraku? :D
 
Nisam još naišao na sadržaj koji TV nije mogao da reprodukuje, imao sam samo par videa gde interni player preko USB nije mogao da reprodukuje zvuk, ali tu naravno imam VLC ili direktno sa kompa preko HDMI kabla i to radi super. Kada sam tako pokušao nije postojao nijedan format da nije pročitan, od HDR preko Dolby Atmos, Dolby Vision i svega ostalog.

Jedino što mi još nedostaje su surround zvučnici jer ove koje imam ne mogu da povežem (išli su na chinch). Sad razmišljam da pređem na DTS Play-Fi wireless varijantu, ali su malo skuplji zvučnici i malo je komplikovano nameštanje istih, ljudi su imali dosta problema dok sve nameste pošto definitivno nije plug & play.

Daljinski mi se inače baš i ne sviđa - ok što svetli u mraku ali nije taktilan, skroz je ravan i ne možeš na pipanje da osetiš dugme koje ti treba. Kanale sa DVB-C odavno ne koristim pa dugmad 1234567890 ni ne koristim. Mnogo bi pametnije bilo da su stavili mogućnost da se ta dugmad mapiraju na aplikacije, streaming servise ili šta već ko hoće kad već imaš fizičku dugmad.

Inače mislio sam da će mi hromirano postolje mnogo više smetati jer reflektuje apsolutno sve i bio sam blizu da uzmem OLED857 ili OLED887 jer imaju crno mat postolje, ali su bili ili drastično skuplji ili se mnogo čekalo na isporuku. Inače OLED857 je u Nemačkoj otišao sa ~1.370 Eur na preko 1.800 Eur u poslednjih par nedelja!
 
Video sam na Amazonu da postoje Philipsovi daljinski sa qwerty tastaturom,ako se ne varam oko 50e i navedeni su modeli na kojima sve radi,pa proveri,ako radi i na 807 mislim da bi ti itekako pomoglo_Oko zvucnika,pa potrazi neki adapter kojem su izlazi cincevi,toga bar na NETu ima.Da citao sam kritike za daljinski na vise mesta. Sad vise se i ne secam,a jel 807 moze da se rotira na postolju?
 
  • Može 807 da se rotira i to dosta
  • Ne razumem kakav adapter kada nemam na šta da ga nakačim? Jedino na Optical izlaz, ali ne znam da li na Optical mogu da preciziram da mi trebaju samo surround zvučnici. Iskreno, ne verujem.
  • Daljinski sa Qwerty tastaturom ima ja mislim model 837 ali mi u principu tastatura ne treba. U svakom slučaju nije toliko strašno da bih davao 50 eur za drugi daljinski.
 
Pozdrav,

imam 65pus7304/12 (pisao sam već)- posle 2,5 godine korišćenja izgustirao sam ga, mogao bih ga i menjati, ali nisam u prilici trenutno. Sačekaću neka "bolja" vremena.
Hteo sam da podelm sa vama jednu informaciju na koju sam skoro naišao i veoma me je obradovala.

Philips je zvanično objavio da će i stariji modeli televizora (iz 2019.,2020., sad već i 21.) biti upgradovani na Android TV i to oni koji trenutno koristr adroid 9 - upgrade na 10 odnosno oni koji koriste 10 - upgradovani će biti na 11. Pored detaljnog listinga modela koji će biti upgradovani nigde nije naveda dinamika i vremenski period kada će to biti.

jedan od izvora: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1670488804

Kako mi je poslednji update bio u maju 2022. i od tada ništa, trebaće mi još ko zna koliko strpljenja da dočekam ovo veliko ažuriranje.

Da li neko zna nešto više?
 
Pojavili su se firmware-i odavno za pojedine starije modele, a ta lista se vremenom sve vise siri. Philips ne zuri sa ovim azuriranjem, pa bice kad bude. Ko je nestrpljiv, moze i rucno da azurira.
Pojedini sa AVforums su instalirali i nisu imali vecih problema sa novim firmware-om.
 
Na linku koji si dao nalazi se verzija softvera iz 2020. (barem je tako za moj model).
Ali ako se malo istraži sajt, mogu se naći i novije verzije. Ipak najnovija verzija je iz maja 2022. koju već i imam - nema firmwara sa novim verzijama androida o kojima sam pisao gore.
U svakom slućaju hvala za link, može biti od koristi!
 
Kad uđem na sajt iz linka nigde nema da se skine fajl sa 201.000.215.200 verzijom - Adroid 11
ili ja ne mogu da ga pronađem...

Da li se gubi garancija posle ovakvog ažuriranja?
 
Pa pise za tvoj model da treba da se crossflash-uje na TPM191E granu (modeli iz 2020.), pa onda valjda update na Android 11. Ja se ne bih zezao sa crossflash-ovanjem, ali ako tebi djavo ne da mira, mozes da probas. Za garanciju ne znam.

Meni TV radi ok i sa akutelnom verzijom. Mozda bih ga rucno i azurirao da me ne mrzi da ponovo sve podesavam.
 
Video sam to, to me i buni, moj tv je već sa oznakom TPM191E, a taj update, koji navode da je crossflash na tu garnu, sam dobio još sredinom 2021.

Neću ni ja dirati ništa, čekam zvaničan update, kad bude biće... Što kažu : "strpljen spašen"
 


Philips TV has launched its new flagship OLED+908 & step-down OLED808 which are the world's first TVs known to support 4K 120Hz Dolby Vision gaming from the Mediatek Pentonic 1000 chipset.
The Philips 908 will feature LG Display's most advanced META OLED panel with MLA (Micro Lens Array) technology, 7th-gen P5 Al picture engine, three-sided Next-Gen Ambilight, as well as 3.1-channel Bowers & Wilkins speaker system.
Three screen sizes will be available, namely the 55-inch Philips 55OLED908, the 65-inch 65OLED908 & the 77-inch 77OLED908. Available in Autumn!

OLED + Pentonic 1000 čipset + Android/Google TV + Ambilight sve u jednom :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno