Šta je novo?

PES 2014

Takva je priroda današnjeg fudbala, para vrti gde burgija neće. EA je jedan od najvećih sponzora ovogodišnje Premijer Lige, u Fantasy Premier League mi na sve strane iskače njihov logo. Nije EA kriv za ovo stanje, kriv je moderni sport i mafija koji su isprepleteni. Konami jednostavno nema keša da to finansijski isprati.
 
Kakve su animacije suteva, prvenstveno one 1 na 1, u 2013 su ocaj, svaki sut je neko bockanje spicem onako jedva dohvati loptu, nema onih suteva unutrasnjom u suprotan ugao i to..
 
Čekaj, ako sam dobro shvatio, pored toga što neće imati neke od najbitnijih stadiona u Evropi, u PES 14 neće biti ni kiše? Baš bedak
 
Kakve su animacije suteva, prvenstveno one 1 na 1, u 2013 su ocaj, svaki sut je neko bockanje spicem onako jedva dohvati loptu, nema onih suteva unutrasnjom u suprotan ugao i to..
Unutrašnja, spoljna puna, šta voliš :)
 
poenta teksta je da su oni jadan mali konami, a ovi veliki zli ea.
seesh.
 
Čekaj, ako sam dobro shvatio, pored toga što neće imati neke od najbitnijih stadiona u Evropi, u PES 14 neće biti ni kiše? Baš bedak

Najgore od svega što su se izgleda okomili i na modove. Zbog toga su izbacili editor stadiona, da neko ne bi napravio Santjago Bernabe jer EA polaže pravo na to. Vuk dlaku menja, ali ćud nikad. Takav je naš EA :)
 
Mene zanima da li se moze prebaciti lopta sa leve na desnu nogu i obrnuto, pri pokusaju sutiranja?
 
Evo zašto nema više editora za stadione i zašto je edit mod ograničen. Nadam se da neće da osakate edit mod za 2014 jer su najavili da ćeš moći sam da kreiraš original dres iz edit moda.

This is what happened. EA paid for all that lovely licensing. Konami simply added a bigger editing suite. Sites all over the world started popping up (much like this one) and users were sharing option files in order to give PES all the correct kits/names/players etc.etc.

EA got mad. Somehow, around the same time - so did the FA. Shortly after, all Premiership material on this site (and others) were removed. Konami still have the editing option available, but have to make restrictions on slots and suchlike in order to continue doing that, as they are claiming that users create their own content - rather than steal copyright and licensed images.

If EA can prove that Konami add the editing so that the users can recreate the licensed data, then that's clearly an infringement on the licenses, hence the reason why the editing is limited and has a certain amount of data slots.

To put it into an analogy, it's like aiding and abetting in a crime. Sure, Konami didn't commit the crime - but they provided the tools specifically designed to carry it out. Remember, every single time you recreate a kit, you are infringing a copyright and are liable to legal action. The reasons that you don't get your collar felt is that you are small-fry and because you aren't making any money on it. Konami aren't and they do.

A few years ago, when the FA banned premiership content - I personally emailed all the premiership teams sponsors (because the teams can't copyright the colors/pattern of a shirt, but without the advert logos, it doesn't look like a shirt) and asked for permission to use their logo in my option file that I would then distribute for free. Most got back to me and most said, 'go ahead' - one of them even asked for the option file for their own PES when it was complete. But some gave a flat-out 'no' unless I was willing to pay for it. So, this went nowhere in the end. This little story should just highlight that it's not quiet as simple as you think, there are many companies, most very big companies, that do not want people creating their logos and using them without permission. They are all tied in with the Premiership and other leagues, which have an exclusive license with EA. Every time someone circumvents the purchase of the game that's licensed as they can buy another game and make it look the same, all of the invested companies lose money. And that's not in their interest at all.

I hope that clears it up.

Izvor pesfan.com
 
Ovo je jako ozbiljan problem koji prevazilazi fudbalske simulacije. EA mora propasti inače su ga gejmeri ugasili. Ja ne mogu da zamislim igre bez modova :(
 
Cek gde se nalazi taj demo? Odakle da ga skinem, nema ga u prodavnici.
 
Bio je tamo ali su ga sklonili, ni kod mene nema :)
sto se EA tice, djubrad.
 
Moram da pitam, kako je sa d-padom :D
 
Momci u kolko sati izlazi demo?
 
Izasao je.
 
Ja gde god potrazih pise da je tek posle izlaska igre 19. a kad malo razmislim koja je logika izbaciti demo za nesto sto je vec izaslo i moze da se kupi.... Kad je to zvanicni Release date a oni tad tek da izbace demo... :S
 
Kako ljudi citaju ovaj forum nikad mi nece biti jasno, tema je za konzole, za konzole je demo izasao..
 
Probao sam ovaj novi demo, jesu ga malo ispeglali, ali je i dalje prilično loš za ps3. Loš frame rate vrlo često, čak i van replay-a, počinjem da mislim da ovaj problem sa odzivom na komande ima veze i sa tim i da će na pc-u biti bolje.

Čini mi se da baš ima potencijala, ali ga ovo koči. Kad bi sve letelo i odziv bio dobar, mislim da bi bio drugi utisak. Probaću na pc-u. Mada mislim da sa komandama postoji problem i nevezano za to. Negde su "preterali" u sistemu za animaciju i nešto je tu sporo, ne znam šta.

Sad posle fife imam utisak da su izbacili svaki zvuk kod dodavanja, šutiranja itd, obrnula se situacija ladno, sad fifa to ima, a pes ne.

Ne znam što su pravili ovaj engine za aktuelnu generaciju i preskočili sledeću ove godine, ako neće da ga optimizuju kako treba. Baš se vucara....
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam i ja ovaj demo, javljam sutra prve utiske... Probao sam i demo nove fife, napisao sam utiske u odgovarajucoj temi za to
 
Skinuh i ja da probam posle FIFE bas sam ocekivao mnogo od novog PES-a.

Meni/Prezentacija
Da li moze gore od ovoga sto se tice menija ? Ja prosto ne mogu da poverujem da jedna ozbiljna izdavacka kuca pusti ovako nesto live. Takodje ne mogu da verujem da ljudi ne mogu da uposle nekog dizajnera sa ukusom da odradi UI. Koji je ocaj zivi. Jos nsiam video da u nekoj igri meni moze biti toliko ruzan bas.

Primetio sam da se grafika vuce na ps3. Replay , ulazak na teren kao da radi na par frejmova toliko kuca da sam pomislio da igram na PC koji nema dovoljno snage. Takodje greota pustiti live ovako nesto.

Grafike je sto se mene tice super i bolja od FIFE. Mnogo lepse izgleda i prirodnije. osvetljenje je pravo , realno kao i izgled samih igraca i njihovih lica. Sve izgleda sjajno na terenu a na tribinama opet blagi uzas.

Sto se tice samog gameplaya nekako je sve to presporo i tromo. Jako spor odziv na komande spore reakcije igraca , golmana sve se odvija jako usporeno Ali kontam da ce to ubrzati za finalnu igru jel ovako ubija zelju za igranjem. Generalno animacije su dosta popravljene i jako su dobre i sve se krece prirodno sem sto je malo sporije nego sto kontam da treba. Fudbal bi bio jako nezanimljiv da se igraci u stvarnosti ovako sporo krecu i grade akciju.

Ali ono sto me je zaista neprijatno iznenadilo su glupost tipa neke strelice kuglice sta su vec kada izvdois udarce neke tipa slobodan udarac, ispucavanje sa golmanom , pa da li je mogo smesnije? Tacno su Japanci cudo oni sto mogu da usarene niko ne moze.

Sve u svemu graficki utisak i animacije - 5, dok gameplay ce morati da se popravi. Ipak mi se dosta vise svidela fifa koja je nekako upeglana vise.
 
Probah i ja ovaj demo na xbox-u. Malo je reci da sam razocaran. Druzim se sa ovom igrom negde od 2000te i Winning Eleven 4, i moje misljenje je da je ovo najgora izvedba do sada (s obzirom na vreme izlaska). Od samog paljenja igre sve je naopako, meni je odvratan. Ovo ne lici ni na sta:
pes-2014-menu-leaked1.jpg

Ne znam sto su uopste stavljali kursor kada ne moze da se krece svuda po ekranu u glavnom meniju, vec samo po zadatim putanjama.
I podesavanje formacije je odradjeno losije nego na prethodne dve verzije:
QusCNue.jpg
Ocene i transferi su po obicaju ocajno odradjeni. Giggs npr ima 88, dok Kerik (koji je proglasen za najboljeg igraca Junajteda prosle sezone) ima 82. Ne znam kako igra izgleda na pc-ju ili na ps3, ali je na xbox-u grafika losa, na nivou neke igre iz 2006-te. Veliko je cimanje da se napravi screenshot na xbox-u, pa sam jednostavno slikao da vidite koliko sve ovo izgleda lose na full hd tv-u:
M9FeBaC.jpg

ZE3cm9f.jpg
Golmani ocajni, De Hea prima gol iz nekog pileceg suta sa 25m tako sto ga lopta pogadja u lakat i prolazi ispod pazuha. Radar ne postaje providan kada igrac prolazi kroz taj deo terena. Veliki fps drop prilikom animacija (npr posle postizanja pogotka). Prva igra na koju sam primetio lag na xbox-u, a kroz njega je proslo bar 50ak igara.
Naravno, ostaje nada da ce bar neke od ovih zamerki ispeglati do izlaska igre, ali sudeci po iskustvu od prethodnih godina nema nista od toga.
 
Poslednja izmena:
Hahah, Meni kida :D
 
Pasevi, šutevi i trčanje sa R1 nije ni nalik onome iz prvog dema, igrači se čine laksi, kao i lopta, pa mi sve zajedno sa trčanjem vuče na fifu. Sve je nekako mekše i totalno mi je izgubilo PES osečaj koji je krasio prvi demo! Pasevi spori, šutevi slabi, trčanje čudno.

Svesnost igrača je bolja, golmani su takođe bolji i bolje se postavljaju nego u demo1 ali ove tri stvari koje sam naveo gore ne mogu da svarim.

Mnogo je teže bilo igrati demo 1 nego ovaj sad.


Edit:
Da se bolje izrazim, prvi demo me je podsećao na PES5, ovo sad ni blizu!
 
Poslednja izmena:
Aj što promenim asistencije za pasove, nego što se onda promeni i težina lopte, baš se oseti... bude teža naravno to mi se dopada jer je tako nešto i u demu 1. Kao da je druga fizika lopte :)
 
Da se bolje izrazim, prvi demo me je podsećao na PES5, ovo sad ni blizu!

Kažem ja, stari code, novi code... na kraju dobijemo shit code. Kada će više naučiti i manuti se demoa...
 
Ubuduće ne skidam demoe, čekam da igra izađe.
 
Izasla full za PS3. :D
 
Nazad
Vrh Dno