Šta je novo?

Perači pod pristiskom

@donmarkon

Tnx. Pretpostavio sam da moze i bilo koji drugi "nefabricki", ali vidim da je jedan od kolega spominjao da su serviseri rekli da mora samo original pa me to malo bacilo u nedoumicu.

Pitanje za sve, moze preporuka za neki dobar univerzalni sampon kojis te vec koristili na svojim peracima ?
 
Ma to su gluposti da mora samo fabricki. Ja bi uveo neki zakon da svi ti serviseri kad izjave neku glupost da dobijaju neke minuse i kad nakupe dovoljno da izgube pravo da se bave tim poslom. Isto kad je meni serviser rekao da masina za pranje je normalno da se trese i pomera :D
Ja imam onu najjacu verziju parkside i probao sam taj sampon sto je stigao bas je slab
Nista bez aktivne pene
Best buy sampon ti je onaj na pumpi K2 sa njim nema greske i jeftin je
 
pitanje... valja li cemu Karcher K3 Power Control? Tj. jel dovoljan izbor prvenstveno za pranje staza u dvoristu i mozda ponekad automobila? Hoce li raditi posao?
 
pitanje... valja li cemu Karcher K3 Power Control? Tj. jel dovoljan izbor prvenstveno za pranje staza u dvoristu i mozda ponekad automobila? Hoce li raditi posao?
Ne valja. Ništa ispod K5 (optimalno K7), sa K3 možeš da “pereš” max 5 min, pa da ga hladiš 15, obična bižuterija. Perači pod pritiskom su klizav teren, ljudi se zalete na cenu, ali u većini slučajeva to budu bačena pare. Iskreno, ja ne bih razmatrao ni jedan aparat ispod 300e. Iole kvalitetniji perači idu čak i do 500-600e, a prava stvar (pričam za kućnu upotrebu), ali da traje i da radi kako treba, do 1000e.
 
Ne valja. Ništa ispod K5 (optimalno K7), sa K3 možeš da “pereš” max 5 min, pa da ga hladiš 15, obična bižuterija. Perači pod pritiskom su klizav teren, ljudi se zalete na cenu, ali u većini slučajeva to budu bačena pare. Iskreno, ja ne bih razmatrao ni jedan aparat ispod 300e. Iole kvalitetniji perači idu čak i do 500-600e, a prava stvar (pričam za kućnu upotrebu), ali da traje i da radi kako treba, do 1000e.
sad je kasno :D kupljeno
 
Gledam i ja da kupim perač,koristio bi se prvenstveno za pranje tepiha,po malo dvorišta i kola.Gledajući na netu i čitajući temu ipak ne znam šta bih kupio :)
Za oko su mi zapali
Bosch EASYAQUATAK 100,110 i 120 koliko vidim kod njih je razlika "samo" u snazi motora,ove Karcher jeftine sam izbacio iz razmišljanja (možda grešim?) i Lavor Ninja Plus 130.Naleteo sam i na neki Nexsas NX601 1800w,pretpostavljam da njega ne treba da uzimam u obzir? Bitno mi je da ima dodatak za sredstvo za pranje,zbog tepiha ne kola,rotirajući dodatak mi je nebitan.
Budžet je oko 15.000,uzimam karticom na rate,tako da jedino regularne prodavnice dolaze u obzir.Ok ovaj Lavor je malo skuplji pa ako se isplati uzeo bih njega,ali preko te cifre nikako.

Unapred hvala na sugestijama.
 
Gledam i ja da kupim perač,koristio bi se prvenstveno za pranje tepiha,po malo dvorišta i kola.Gledajući na netu i čitajući temu ipak ne znam šta bih kupio :)
Za oko su mi zapali
Bosch EASYAQUATAK 100,110 i 120 koliko vidim kod njih je razlika "samo" u snazi motora,ove Karcher jeftine sam izbacio iz razmišljanja (možda grešim?) i Lavor Ninja Plus 130.Naleteo sam i na neki Nexsas NX601 1800w,pretpostavljam da njega ne treba da uzimam u obzir? Bitno mi je da ima dodatak za sredstvo za pranje,zbog tepiha ne kola,rotirajući dodatak mi je nebitan.
Budžet je oko 15.000,uzimam karticom na rate,tako da jedino regularne prodavnice dolaze u obzir.Ok ovaj Lavor je malo skuplji pa ako se isplati uzeo bih njega,ali preko te cifre nikako.

Unapred hvala na sugestijama.
Imam bas taj Lavor Ninja i zadovoljna sam kako radi. Pranje bastenskog namestaja, plocica, auta, itd, sve kako valja i zadovoljava potrebe.
 
Hvala.
Interesuje me da li opravdava razliku u cenu u odnosu na Bosch 110 ili jednostavno nisu za poređenje,u smislu da je Lavor bolji za to koliko je skuplji?
 
Procitah sve tri strane, zakljucak koliko para toliko muzike.

Uglavnom, jeftini nisu kvalitetni i nece trajati dugo, ne isplati se baciti pare
Za skuplje je pitanje iskoriscenosti, dati 300e za jedno pranje auta mesecno i po koji tepih ne isplati se
Ja sam imao u planu da sperem kucu sa svih strana (komsija rusio svoju pa je prasina padala na sve strane) i to sa tim jeftinijim bi bio pakao ako cu 5min da perem 15 da ga hladim.
 

Parkside PHD 170 B2​

Šta misliet o njemu, ima tri godine garancije!?

 
Sasvim ok, vjerovatno najbolji odnos uloženo-dobijeno i najduža/najbolja garancija. Čini mi se da je najjeftiniji novi uređaj za alu pumpom. Ima u skuplji/veći/jači model 180 sa vodeno hlađenom pumpom, nema kod nas zvanično u prodaji, ali može na KP da se nađe za cca 200€.
 
Sasvim ok, vjerovatno najbolji odnos uloženo-dobijeno i najduža/najbolja garancija. Čini mi se da je najjeftiniji novi uređaj za alu pumpom. Ima u skuplji/veći/jači model 180 sa vodeno hlađenom pumpom, nema kod nas zvanično u prodaji, ali može na KP da se nađe za cca 200€.
Bosch je sad na akciji i sa metalnim pumpama i isto tri godine garancije.
 
Bosch universal aquatak 125 je oko 16.000
Bosch universal aquatak 130 je oko 18.000
Bosch universal aquatak 135 je oko 20.000 svi su sa metalnim pumpama i 3 godine garancije
E sad ima da se nadje i lavor :)
Lavor Ninja plus 130 za 13.000 aluminijumska glava,tako barem pišu ALI 2 godine garancija.
 

Parkside PHD 170 B2​

Šta misliet o njemu, ima tri godine garancije!?


Pazario sam ga kad je bio u ponudi Lidla.
Nejveća prednost mu je dužina creva pod pritiskom (10 m) čime se dobija mogućnost da šetate sa puškom u ruci ne razmišljajući o položaju kompresora. Nemamo potrebu da ga pomeramo iz ćoška garaže.
Mana mu je buka. Kada se startuje i gasi čuje se kao avion.
Lično mislim da u datom momentu nije postojala bolja ponuda za 16000 dinara i 3 godine garancije.
 
Nemojte se opterecivati brojevima na tim specifikacijama.
Ja imam neki Bosch, plava serija znam da ima 65 u oznaci tj poslednji koji nema regulator pritiska sa potenciometrom, već samo širinom mlaznice. Deklarisana je na 130 bara. U odnosu na ove manje poznate brendove, na kojima pišu neki drastično veći brojevi, ovaj je drastično jači. Ako lošiji beton, kida komade.

Probao sam da operem plastičnu baštensku stolicu, "ispeskirao" sam je. Skinuo komplet površinski sloj.
 
Nemojte se opterecivati brojevima na tim specifikacijama.
Ja imam neki Bosch, plava serija znam da ima 65 u oznaci tj poslednji koji nema regulator pritiska sa potenciometrom, već samo širinom mlaznice. Deklarisana je na 130 bara. U odnosu na ove manje poznate brendove, na kojima pišu neki drastično veći brojevi, ovaj je drastično jači. Ako lošiji beton, kida komade.

Probao sam da operem plastičnu baštensku stolicu, "ispeskirao" sam je. Skinuo komplet površinski sloj.
Kod ovih zelenih bosova je problem mlaznica 3 u 1 ljudi kazu da ona gusi masinu i desava se da se raspadne,iskustva sa amazona,a kupovina posebnih podize cenu aparata za 50 e sto se ne isplati.
Tako da trenutno najbolja kupovina po meni je Lavor Ninja plus 130 za 13.000 aluminijumska glava. Gledajuci za najmanje para najvise dobijeno.
 
Ja sam dobio neke tri mlaznice, jednu koristim, sa rotacionim prstenom za pritisak. Tad kada sam kupovao, 2020., samo ovo crevo (rezervno) od 15m je bilo preko 100eur. Mlaznice nisam ni gledao.
 
Zato mi se i ne uzima Bosch a Lavor mlaznice na alliexpresu 5 evra....Ali sve ima svoje verovatno...
 
Da li moze mala pomoc.

Preko Ananasa sam uzeo Michelin perac za 10000 din.
To je bilo u februaru mesecu.
Ali posto je bilo hladno i nisam imao potrebu da ga koristim tako je stajao u kutiji, do juce.
Resio da operem auto i da ga testiram, ali nece da moze.
Fali mi drugi nastavak za pusku.
Da li je neko upoznat sa peracima, da li bi mogao da nadjem brugu pusku pa da stavim na crevo sto sam ja dobio, ili cak nastavak od drugog proizvodjaca pa da montiram.

Na netu sam nesto gledao kao da su isti nastavci za B&D
 
Kako vam se ovo cini drustvo:

 
Ja imam neki K2 kupljen na pumpi i mogu samo da kazem da vise nikad ne bih uzeo. Posle pranja na autu ostaju bele mrlje, vrlo tesko se ocisti, ako ga ne prebrisem i ne ocistim stakla izgleda gore nego pre pranja. Ne znam da li je do voska u njemu ili ne ali meni se bas lose pokazao
 
Делује као каменац из воде. Не знам да ли ови мали кућни перачи имају могућност додавања соли за омекшавање.
 
Nije kamenac, sa drugim samponom nemam takvih problema
 
Može li savet koji izabrati do 15k dinara recimo.
Našao sam Mišelinka za 10200 din na Eponudi deluje ok ali me zanima da li je to best buy za tu cenu ili ima nešto još bolje za par hiljada više?


Evo još nekih modela koji su mi zapali za oko…

Karcher K2 Power Control, 1.673-600.0 - 14600din​

K 2 PREMIUM POWER CONTROL - 18100 al je dosta van budzeta..​







Ujedno može i predlog šta gledati i na šta obratiti pažnju.Korišćenje isključivo kućna varijanta,pranje kola,po koji tepih i naravno skidanje mahovine sa staza i betona 😂

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti preporucio onaj iz Lidla, model 170, bili su na akciji skoro, verujem da ces sigurno naci jos neki na polici jer nije roba koja brzo odlazi (zbog cene). Ima 10m kabla, sto veoma znaci kad peres auto jer ne moras svaki cas da pomeras celu skalameriju. Dovoljno je jak za dvoriste i auto, kod mene je skinuo prljavstinu sa fasade za koju sam mislio da se boja isprala, ali ne ispod je sve bilo ok. U cugu (sto se kaze) je izdrzao pranje dvorista, 30m fasade turbo mlaznicom (krugic 10ak cm pa vidi koliko mu je trebalo za to) i jednog auta, gotovo bez gasenja. Ja prezadovoljan. Garancija 3 godine.

Pre njega sam imao jedan slican ovom Michelin sto si postavio, ali nije imao ni upola snage kao ovaj i nije mogao ni priblizno ovoliko dugo da izdrzi konstantni rad, stoga preporuka za Lidlov 170. (nemoj one sa manjim brojem jer imaju plasticne pumpe)
 
Nazad
Vrh Dno