Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Update card i upisuješ novi datum isteka i cvc kod.
 
Da li neko zna sta je sa paypal srbija na Facebook-u? Juce podnesem zahtev uredno oni me ladno odbiju i jos banuju? Mislim realno ne razumem problem?
 
Da li neko zna sta je sa paypal srbija na Facebook-u? Juce podnesem zahtev uredno oni me ladno odbiju i jos banuju? Mislim realno ne razumem problem?
To ti nije Paypal...pay pal ima sajt pay pal sajt sve ostalo je ajde da kažemo sumnjivo tako da nemoj da brineš. Osim ako nisi dao tu broj kartice ili slično :)))...
 
To ti nije Paypal...pay pal ima sajt pay pal sajt sve ostalo je ajde da kažemo sumnjivo tako da nemoj da brineš. Osim ako nisi dao tu broj kartice ili slično :)))...
Ma htedoh tamo da pitam, a kontam ima i ovde merodavnih ljudi, imam li o cemu da brinem ako kupujem preko paypal-a, ne primam nikakve pare, samo placam? Kupujem uglavnom polovan alat sa tamosnjih malih oglasa, i uglavnom saljem novce privatnim licima bez opisa sta je kupljeno. Ako ima ko odgovor bio bih mu zahvalan. Hvala svima
 
Na sva tvoja pitanja imas odgovore na samom pay palu. U principu imas zastitu ali to zavisi od prirode kupovine. Pogleday pay pal faq sa sajta.Pay pal je dosta siguran servis a naravno negativne stvari su uvek moguce.
 
Verovatno misli na ovu stranicu, jedna od retko normalnih domacih grupa na FB. mahom uvek dobijes normalan odgovor ili te upute na pinovan post gde je odgovoreno X pitanja.

 
Na sva tvoja pitanja imas odgovore na samom pay palu. U principu imas zastitu ali to zavisi od prirode kupovine. Pogleday pay pal faq sa sajta.Pay pal je dosta siguran servis a naravno negativne stvari su uvek moguce.
Ma drug kontam ja sta je zvanican paypal, mene zanima pitanje tj odgovor koji dobijes na forumu , a ne sa zvanicnog sajta. Pisao sam vec 2x pitanje je da li ima poreza na placanje preko paypala , ne dizem niti primam novac, samo kupujem , i tomod privatnih lica polovan alat
Verovatno misli na ovu stranicu, jedna od retko normalnih domacih grupa na FB. mahom uvek dobijes normalan odgovor ili te upute na pinovan post gde je odgovoreno X pitanja.

Ne, imas grupu paypal srbija, forum , tj grupa o kojoj se takodje raspravlja o paypalu ima preko 20.000 clanova
 
Ne znam kakav porez treba da plaćaš na kupovinu kada svejedno plaćaš carinu i pdv kada ti dotični proizvod stigne?! Ti bi da plaćaš porez preko toga?😁
 
Ne znam kakav porez treba da plaćaš na kupovinu kada svejedno plaćaš carinu i pdv kada ti dotični proizvod stigne?! Ti bi da plaćaš porez preko toga?😁
ne stize to druze postom, nego voze ljudi za Srbiju, posaljes tamo na neku adresu pa ti doteraju djumle kad idu ovamo
 
Imam li o cemu da brinem ako kupujem preko paypal-a, ne primam nikakve pare, samo placam? Kupujem uglavnom polovan alat sa tamosnjih malih oglasa, i uglavnom saljem novce privatnim licima bez opisa sta je kupljeno. Ako ima ko odgovor bio bih mu zahvalan. Hvala svima
Ne. Obavezu plaćanja poreza imaju oni kao državljani tih zemalja za sopstvenu zaradu. Bliže rečeno, prodavci vode svoju brigu u skladu sa tamošnjim propisima.
 
U tvom slucaju nema poreza!
Znaci prosto receno, problem je samo pri primanju novca? Oni su pod kontrolom? Znam jednog drugara hvalio se kako radi u Makedoniji , tamo je i bio , al kao otvorio neki racun inostrani, pa su mu tu placali platu, i to nije bila mala cifra i to duzi period.Znaci li to da moze biti u ovom slucaju u velikom problemu, misleci da je izbegao porez ili sta vec , obzirom da dobijao uplate od Americke firme , a on je nas građanin?
 
ne stize to druze postom, nego voze ljudi za Srbiju, posaljes tamo na neku adresu pa ti doteraju djumle kad idu ovamo
Onda to napomeneš na početku pa je onda i lakše da se skapira na šta misliš. U ovom slučaju ti ne plaćaš nikakav dodatni porez. Da li će da rebnu te koji prevoze dotičnu robu je druga stvar.
Znaci prosto receno, problem je samo pri primanju novca? Oni su pod kontrolom? Znam jednog drugara hvalio se kako radi u Makedoniji , tamo je i bio , al kao otvorio neki racun inostrani, pa su mu tu placali platu, i to nije bila mala cifra i to duzi period.Znaci li to da moze biti u ovom slucaju u velikom problemu, misleci da je izbegao porez ili sta vec , obzirom da dobijao uplate od Americke firme , a on je nas građanin?
Ne znam kako je u Makedoniji, ali logično je da plaća porez na sav prihod zarađen bilo u matičnoj državi ili u inostranstvu. U svakoj državi bi zakon, što se tiče prihoda, trebalo da je sličan ako ne isti. E sad da li on to prijavljuje i kako se to zakonom rešava u Makedoniji nemam pojma.
 
Onda to napomeneš na početku pa je onda i lakše da se skapira na šta misliš. U ovom slučaju ti ne plaćaš nikakav dodatni porez. Da li će da rebnu te koji prevoze dotičnu robu je druga stvar.

Ne znam kako je u Makedoniji, ali logično je da plaća porez na sav prihod zarađen bilo u matičnoj državi ili u inostranstvu. U svakoj državi bi zakon, što se tiče prihoda, trebalo da je sličan ako ne isti. E sad da li on to prijavljuje i kako se to zakonom rešava u Makedoniji nemam pojma.
Ne kontas druze o cemu pricam, valjda svako ko prima novac , a ne projavljuje u maticnoj zemlji ima obavezu da te prihode prijavi? On mi dodje kao neki frilenser, jel? E sad ako to sve vreme radi da izbegne placanje poreza pitanje je kako ce proci ako ga neko prijavi, ili ga sami nadju , zar ne?
Ne kontas druze o cemu pricam, valjda svako ko prima novac , a ne projavljuje u maticnoj zemlji ima obavezu da te prihode prijavi? On mi dodje kao neki frilenser, jel? E sad ako to sve vreme radi da izbegne placanje poreza pitanje je kako ce proci ako ga neko prijavi, ili ga sami nadju , zar ne?
Strance zabole da placaju porez na njega, jer verovatno radi po nekom ugovorom o delu, i onda bitno da mu daju platu na neki racun. A sto se tice obaveznog poreza na zaradu to njih ne zanima realno
 
Ma drug kontam ja sta je zvanican paypal, mene zanima pitanje tj odgovor koji dobijes na forumu , a ne sa zvanicnog sajta. Pisao sam vec 2x pitanje je da li ima poreza na placanje preko paypala , ne dizem niti primam novac, samo kupujem , i tomod privatnih lica polovan alat

Ne, imas grupu paypal srbija, forum , tj grupa o kojoj se takodje raspravlja o paypalu ima preko 20.000 clanova
Pa ova ima 24k clanova, ne znam koja druga grupa postoji sa toliko clanova.
 
Onda to napomeneš na početku pa je onda i lakše da se skapira na šta misliš. U ovom slučaju ti ne plaćaš nikakav dodatni porez. Da li će da rebnu te koji prevoze dotičnu robu je druga stvar.

Ne znam kako je u Makedoniji, ali logično je da plaća porez na sav prihod zarađen bilo u matičnoj državi ili u inostranstvu. U svakoj državi bi zakon, što se tiče prihoda, trebalo da je sličan ako ne isti. E sad da li on to prijavljuje i kako se to zakonom rešava u Makedoniji nemam pojma.
Napisao sam u prethodnom postu celu pricu, ti si procitao drugi deo otuda ti nije jasno sta sam pitao
 
To je neka druga tema. Za sad ne postoji međunarodni sporazum o praćenju inostranih računa, ali koliko sam informisan, tako nešto je planirano da se sprovede 2027. Ljudi ovde spavaju na to uvo da neće biti kontrolisani ako povlače zaradu u Makedoniju, ali niko ništa sa sigurnošću ne može da tvrdi. Verovatno su te banovali iz grupe pošto pitanja vezana za poreze su zabranjena i upućuju na FT1P.
 
Jel mogu da zamenim karticu koja je vezana za paypal pre isteka iste, u stvari jel može više kartica da budu vezano za paypal ili samo jedna?
 
@prdex karticu koja je isekla ažuriraš u opciji „update card" gde unosiš novi cvc kod i datum isteka. Možeš da dodaš još kartica, a čak je i preporučljivo ukoliko ti je potrebno povlačenje u više valuta (USD, GBP...) da za svaku tražiš određenu kao card currency.
 
Blokirao mi se nalog zbog tupavog Globaltela i ne stizanja sms poruka.
Ne mogu vise da se ulogujem i izvrsim 2 step verifikaciju preko sms-a, ili bolje receno, ne mogu da se ulogujem da ugasim 2 step verifikaciju.
Da li je jedino resenje da ih zovem ili moze nesto preko mail-a?

Sam sebi da odgovorim:
PS. Ne moze nikako drugacije, mora da se zove...
 
Sad sam video email i ulogovao se, izgleda da može da se povlači novac na račun u banci u Srbiji.

Ono što 'iz prve' zaključujem je da se povlači novac preko SWIFTa, i to u dinarima, tako što verovatno PayPal konvertuje po nekom svom kursu.

Sve u svemu, ne bih rekao da se isplati više od povlačenja na karticu.
 
Sad sam video email i ulogovao se, izgleda da može da se povlači novac na račun u banci u Srbiji.

Ono što 'iz prve' zaključujem je da se povlači novac preko SWIFTa, i to u dinarima, tako što verovatno PayPal konvertuje po nekom svom kursu.

Sve u svemu, ne bih rekao da se isplati više od povlačenja na karticu.

Naravno da se ne isplati...
Our ongoing focus is to help your business thrive​

 
  • Like
Reagovanja: uji
Opcija je protivpravna i samo nerezidenti učestvuju u swift platnom sistemu. Bilo je negde reči da Erste preknjiži na tekući ili Rajfajzen uradi autokonverziju dinara u evre po bankarskom kursu, ali većina drugih takve uplate vraća.
Verovatno PayPal konvertuje po nekom svom kursu.
Već sigurno i to po onom njihovom aerodromskom kao za povlačenja na Master.
 
Visa kartice sa podešenom željenom valutom su i dalje najbolji izbor.
 
@topten koliko dugo čekaš na knjiženje? Prvi put sam povukao na nju u četvrtak pa se nadam da će stići sutra. Ako sam dobro informisan, posle bi trebalo da ide kroz nekoliko minuta.
 
Nisam imao uplata pa ne znam koliko se čeka na knjiženje, PayPal za sada koristim samo za kupovinu, vrednost do 50e ide na moju adresu a svi veći iznosi mi idu na adresu druga u nemačkoj.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno