Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Payoneer daje 3.6% manji kurs u odnosu na srednji NBS?

Znaci po danasnjem nekih 113 dinara za euro?
 
Efektivno. Ali ne u odnosu na srednji NBS, nego MC kurs, koji je prilicno slican.
 
Hvala :)

Evo procitah jednu informaciju, ali nisam probao

Da "sa konverzijom" na bankomatu izadje bolji kurs (valjda kupovni banke?) na primer u Postanskoj http://www.posted.co.rs/kursna_lista.html (zavisno od kursa banke) i da onda bude nekih ~2%

Cim probam javicu, do tada nista ne tvrdim :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne moze biti bolje nikako.
Tebi ce biti naplacen ino-fee ako bude u dolarima garantovan kurs. Znaci em ces platiti kurs, em ces ino-fee platiti.
Ako ti prodje bolje, verovatno je neki bug kod Payoneer-a :)

Inace, video sam neke (Neupucene) ljude iz bankarskog sektora iz EU kod nas, koji traze da im bude naplaceno na EUR na POS terminalima (sto mislim da kod nas jos uvek ne rade).
 
Direct load na karticu sa US racuna - mislio sam da to ide brze maltene istog dana, kad ono prvo ide approval pa tek onda 2 radna dana dok legne na karticu.
Hocu da kazem - jedno masno bogacenje ove Payoneer ekipe :)
 
A odakle tebi US racun?:)
 
Payoneer transakcija

19 Jun - Mastercard kurs je bio 118.82

Fee za podizanje EURO 3.39 eura

Kurs koji je bankomat (Rajfajzen bez konverzije) dao: 117.83
 
Payoneer transakcija

19 Jun - Mastercard kurs je bio 118.82

Fee za podizanje EURO 3.39 eura

Kurs koji je bankomat (Rajfajzen bez konverzije) dao: 117.83

EDIT: Mozda i moja greska, mozda je u fee usao cross border fee, mali je iznos pa nisam ni primetio. Iduci put cu probati jasnije da izracunam
 
Koliko si podigao, 12.500-13.000? Prerano je da je vec proknjize.
 
Koliko si podigao, 12.500-13.000? Prerano je da je vec proknjize.

Manje, 3000 din

Tek je stigla EURO kartica i samo sam na balansu imao 35 eura pa da isprobam. Iduci put cu neku vecu i ravnu sumu pa da znam tacno koliko

A proknjizili su ga, iz pending > completed
Podigao sam 3000din, fee je bio 3.39 EUR a iznos za podizanje 25.46 EUR

Sad mi jedino nije jasno sto je fee ovako :) zato mislim da je cross border fee tu, samo na malom iznosu se ne vidi lepo
 
Da nisi mislio da je MC kurs 117.82, a ne 118.82?:)
Trenutno je 2.5e/3.15$ za ATM withdrawal, tako da jedino moze biti cross-border fee. A sada pise "up to 3.5%", ne i konkretno, a ovo je preko 3.5%.
 
Ma ne, to je taj bio srednji, slican kao NBS srednji :)

Ali moguce je da cross border fee odlazi u FEE, pa onda se ne vidi tacan kurs.

Zapravo daje tacan kurs i dobar, ali ode ovamo u FEE 3.5% sto mu dodje to :)
 
Kako 3.5%? 3.39e je >10% od ~26e!
 
To otprilike dodje to, ali Payoneer kaze da samo jedan od ta se primenjuje po transakciji.

CImaj ih na support! Ako ih pustite za ovakve sitnice, ubrzo ce drati 20% na sve transakcije.
 
To otprilike dodje to, ali Payoneer kaze da samo jedan od ta se primenjuje po transakciji.

CImaj ih na support! Ako ih pustite za ovakve sitnice, ubrzo ce drati 20% na sve transakcije.

Ahaaa, kapiram kapiram!

Ili ili :)

Hvala, iscimacu ih da mi pojasne jos jednom.
A na sledecem podizanju cu imati jasnije stanje
 
Jel moguce i dalje povezati payoner sa paypalom i podizati novac?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li vam je stigao mail od payoneera da im posaljete sliku pasosa ili nekog drugog dokumenta sa slikom? Ne razumem zasto sada traze ako sam vec prilikom pravljenja naloga vec slao.
 
Da li je neko skidao novac sa Skrilla preko Payoneera? Skrill account mi je u evrima, a na Payoneeru sam imao samo USD receiving account i znam da to ne bi funkcionisalo. Medjutim, juce sam na Payoneeru trazio i druge valute i evo vec danas sam dobio i EUR receiving account (stoji mi Bank Country - Germany) i GBP receiving account. Na Skrillu mogu da dodam oba ova racuna bez problema jer imam sve podatke. Na Payoneeru mi za ovaj EUR receiving account pise:
Please Note!
Only SEPA (European local bank) transfers in EUR can be accepted
Transfers in USD will be automatically rejected and may result in this service being suspended
Wire transfers are not supported

Dakle, ako na Skrillu izaberem opciju withdraw na ovaj nemacki account koji sam dobio od Payoneera, da li mislite da ce funkcionisati? Da li je neko probao ovo?
 
Poslednja izmena:
Da li je na Payoneer-u uobicajeno da se svakog meseca sa racuna skidaju 3 dolara u ime troskova odrzavanja racuna?

Ja sam se sada ulogovao posle duzeg vremena i vidim da mi je skidao 8 meseci po tri dolara, iako nisam imao nikakvih aktivnosti na racunu, ni placanja, ni uplata.
 
Kod mene nema toga, samo su se bili zeznuli i dva pusta skinuli po 29.95$, pa su vratili, ali nema nikakvog mesecnog skidanja. Posalji im poruku, nista ne gubis, mislim da i zvanicno pise da se skida suma samo jednom godisnje ako ima sredstava, zato uradi printscreen pa ih pitaj zasto su ti skidali mesecno.
 
Da li je na Payoneer-u uobicajeno da se svakog meseca sa racuna skidaju 3 dolara u ime troskova odrzavanja racuna?

Ja sam se sada ulogovao posle duzeg vremena i vidim da mi je skidao 8 meseci po tri dolara, iako nisam imao nikakvih aktivnosti na racunu, ni placanja, ni uplata.
Skida po $3 mesecno ako nema prometa.
Moze skidati i mesecno, moze skidati i godisnje po $30ak.
 
Meni je skidao po 3 dolara za mesece u kojima nije bilo prometa.

Koliko sam razumeo, ako imas vise aktivnosti na racunu, vise nekih uplata, onda ce ti vremenom to odrzavanje biti manje, a ako nemas mnogo aktivnosti onda ce ti mesecno odrzavanje uvek biti 3$, bez obzira na to da li je u tom mesecu bilo aktivnosti ili ne.

Meni je to odrzavanje 3 dolara svakog meseca bilo, i kada sam imao uplata i kada nisam imao
 
Poslednja izmena:
Da li je na Payoneer-u uobicajeno da se svakog meseca sa racuna skidaju 3 dolara u ime troskova odrzavanja racuna?

Ja sam se sada ulogovao posle duzeg vremena i vidim da mi je skidao 8 meseci po tri dolara, iako nisam imao nikakvih aktivnosti na racunu, ni placanja, ni uplata.

Kad se ulogujes u svoj nalog, ides na Help > Pricing & Fees, tamo pise koliko kosta mesecno odrzavanje. Meni je to 3 dolara, ako nijedno ne koristim karticu, ili samo jednom. Ako najmanje dva puta koristim istu, onda je to 1 dolar.
 
Nazad
Vrh Dno