Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Ja sam moju drugu karticu dobio u Roku od 8 dana u Februaru. Mozda postoji problem ako ti je istekla kartica da te forsiraju na first choice payment (njihovu drugu platformu na Koji se svi polako prebacuju). Da nisi dobio mail vezan za to mozda?

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
I meni je stigla za 7-8 dana.
 
Izvinite sto upadam, ali procitah na Payoneer Srbija FB grupi da sada vise nije moguce povezati Paypal i Payoneer? Kao Paypal vise ne prihvata Payoneer kartice? Da li je to tacno? Da li onaj trik sa VPN radi? Hvala
I da, ja sam dole na Kosovu, imam naravno i srpsku licnu kartu i drzavljanstvo. E sad, da li mogu da otvorim ja Payoneer? Tj. sta traze prilikom registracije? Koju adresu da stavim, dole na Kosovu? I podatke sa srpske licne karte da upisem?
Hvala
Sto se VPN tice ne znam. Meni stoji povezana Payoneer MC na PP samo sto nikad nisam testirao da li radi jer sve klijente prebacujem na Payoneer. Da li ce raditi povezivanje - radice. Da li ce raditi skidanje na istu - ne znam.

Dalje, sto se tice registrovanja preporucujem ti da stavis adresu sa licne karte. Mene su ubili u mozak zato sto sam stavio adresu gde zivim a ne koja pise na LK. Traze slikanu LK ili pasos (ne kopiju). I mislim da je to to.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Ja sam moju drugu karticu dobio u Roku od 8 dana u Februaru. Mozda postoji problem ako ti je istekla kartica da te forsiraju na first choice payment (njihovu drugu platformu na Koji se svi polako prebacuju). Da nisi dobio mail vezan za to mozda?

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk

Nije, prva je kartica. Dobio sam mail da je poslata, adresu na koju su poslali i vrijeme kad bi otprilike trebalo stici 10. - 15., odnosno najkasnije 20 dana ako se ne varam, a proslo je 22.
 
Sto se VPN tice ne znam. Meni stoji povezana Payoneer MC na PP samo sto nikad nisam testirao da li radi jer sve klijente prebacujem na Payoneer. Da li ce raditi povezivanje - radice. Da li ce raditi skidanje na istu - ne znam.

Dalje, sto se tice registrovanja preporucujem ti da stavis adresu sa licne karte. Mene su ubili u mozak zato sto sam stavio adresu gde zivim a ne koja pise na LK. Traze slikanu LK ili pasos (ne kopiju). I mislim da je to to.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk

Hvala puno druze.
PS: Hm, znaci povezace se sigurno, ali da li cu moci da prebacim novac sa PP na Payoneer, nije sigurno.
Ali kako ja citam, postoje 2 nacina da se poveze Payoneer i PP. Jedan je da povezete Payoneer MC karticu u PP, a drugi nacin je da na PP dodate bank account, tj, dodate Payonner US Global Payment Service koji se ponasa kao racun u US banci.
Mozda PP ne priznaje onaj prvi nacin, ali ovaj drugi mozda moze?
Samo prilikom dodavanja tog racuna, dok se pristupa PP mora IP biti iz US?
Meni je bitno da mogu da prebacujem novac sa Paypala na Payoneer i onda sa Payoneer MC kartice izvlacim novac sa bankomata kod nas. Jos ako mogu da napravim PP bez otvaranja racuna u banci, i povezem Payoneer, bilo bi extra.
 
Poslednja izmena:
Bank account ti sigurno nece prihvatiti jer kada sam ja isprobavao nije moglo jer ne podrzava tu banku kao banku, sto mislim da nema veze sa tvojom lokacijom. Mozda je doslo do nekih promena u medjuvremenu pa probaj za svaki slucaj I Javi kako je proslo.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Nije, prva je kartica. Dobio sam mail da je poslata, adresu na koju su poslali i vrijeme kad bi otprilike trebalo stici 10. - 15., odnosno najkasnije 20 dana ako se ne varam, a proslo je 22.
Kontaktiraj customer support na Live Chat. Rese svaki problem u Roku od par minuta.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Jel neko probao da prebacuje sa Skrilla na Payoneer, a da se radi o gambling sredstvima. Znam da znaju da prave problem, ali da pitam. Moze li se to rešiti tako što mi neko sa njegovog Skrilla prebaci novac na moj pa tako pravdam sredstva?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bank account ti sigurno nece prihvatiti jer kada sam ja isprobavao nije moglo jer ne podrzava tu banku kao banku, sto mislim da nema veze sa tvojom lokacijom. Mozda je doslo do nekih promena u medjuvremenu pa probaj za svaki slucaj I Javi kako je proslo.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk

Da, izgleda da moram da probam. Inace, vidim da pod USD mogu da budu dve banke, Bank of America i First Century Bank. Ja se malopre registrovao i ulogovao i vidim da jekod mene FCB. Inace, postoje i druge banke, pod EUR ima druga banka. Mozda moze tako? A i da li ima veze ako stavim ovu pod EUR? Mislim, ja cu novac uglavnom primati na PP u EUR, tako da je bolje na Payoneer da mi bude EUR banka ili kako? Inace, citam nesto da za EUR ide posebna kartica Payoneera? Moze objasnjenje u vezi toga. HVALAA
 
Dobio sam ovu karticu, aktivirao je ali kada hoću da je povežem sa paypall nalogom on odbija karticu a svugde piše da može novac sa paypalla da se prebacuje???
 
Koji indijanci skinuli mi 30$ opet za annual fee do juna 2018 , a vec su mi naplatili annual fee u maju, klasicni vacarosi
 
Pošto pratim duže vreme temu čisto da pitam, kakve su provizije za skidanje novca preko Payoneera? Skrill koliko sam čuo ima neku fixnu cifru od 10$ za sve transakcije pa gledam šta mi je najjeftinije za freelance...

Koliko sam skapirao preko njihove kartice mogu sa bankomata da skidam, samo kojih? Totalni sam n00b za payoneer pa ako neko može da me uputi bilo kako bilo bi super.
 
Poslednja izmena:
Skrill kartice više ne rade u Srbiji, pretpostavljam da će ti ta informacija pomoći oko izbora. :)
 
Ne, ne mislim na njihove kartice, već čisto online račun njihov, drugar već duže vreme prima pare preko Skrilla i skida ih u Banca Intesu.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka alternativa Payoneeru? Opet mi nije stigla kartica, treci put. Do sad mi je sve stizalo od raznih subjekata, ali ovo nikako. Podrska im je uzas i jako nezaintersovana, a i doci do nje je kao naci Drazin grob.

Inace nisam iz Srbije, nego iz susjedne lakrdije.
 
Da, to bi trebalo da može ali ne znam koliko para izađu sve provizije...

Znam da može, već sam naveo da je 10$ fixno za bilo koju svotu, skidao je i po 2000$ i bila je 10$ provizija. :d

Ono što me zanima kolike su provizije za Payoneer?
 
Ako se dobro sećam oko 12$ je provizija pri podizanju sa bankomata za bilo koju sumu.
 
Paypal je 5 usd kod povlacenja na racun pa ti je to mozda bolja solucija.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Paypal mi nije opcija uopšte, prevelike su provizije. Prošle godine mi je neko poslao 55 evra i nakon njihovih provizija povlačenja na račun itd ostao sam sa 45 evra. Bilo je sve nešto 3% ovde, 3% tamo tako da za veće sume mi ne bi odgovaralo nikako. Zato i gledam Skrill ili Payoneer.
 
Ono što me zanima kolike su provizije za Payoneer?

$2 ili $5* za prebacivanje na Payoneer karticu i $3.15 po podizanju na bankomatu, bez obzira na sumu. To su svi troškovi po transakciji.

*$2 ako bi da čekaš 48h, a $5 ako želiš da ti prebace u roku od 2h (obično 15-ak minuta).

Ovo je odličan kalkulator za izračunavanje koliko dinara možeš da podigneš za koliko dolara na računu: http://www.solidus.rs/payoneer/
 
Taj kalkulator ne radi u zadnjih mesec dana bar, sto se tice dizanja na telenor bankomatu. Tacnije, prikazuje kurs od MC, ali i bez konverzije ATM racuna neki drugi kurs.
 
Ljudi, covek pita za povlacenje sa Payoneera na devizni racun u domacim bankama.
 
Ljudi, covek pita za povlacenje sa Payoneera na devizni racun u domacim bankama.

Pa interesuju me cifre generalno, ne moram u banku da povlačim ako je jeftinije da karticom podignem sa nekog bankomata. Jel svejedno sa kog bankomata se diže ili mora sa nekih specifičnih?
 
Cene podizanja na bankomatu bilo koje banke su sledece:

3.15$ + 3-4% od iznosa na conversion i cross-border fees.
 
Pa interesuju me cifre generalno, ne moram u banku da povlačim ako je jeftinije da karticom podignem sa nekog bankomata. Jel svejedno sa kog bankomata se diže ili mora sa nekih specifičnih?
Svejedno je sa kog bankomata dižeš (ukoliko izabereš "bez konverzije", tada računa MC kurs a ne kurs banke koji je uvek nepovoljniji). Ja nikada nisam prebacivao na svoj račun, zato što ne volim da im ostavljam bilo kakav trag o mojim freelance primanjima. Troškovi su 3.15$ (atm fee) i 3.5% za konverziju u dinare (u odnosu na MC kurs). Obično dižem na Addiko ili Telenor bankomatima, pošto oni imaju najveći limit (150 odnosno 198 hiljada).

Kada plaćaš karticom u radnjama nemaš ovaj atm trošak
 
Na koliko payoneer uzima sa racuna taxe, vrmenski?
Skinuli su mi 17.12. 29.95 $, i sad 1.8 Annual fee August 2017 to July 2108 29.95 $, zar ne bi trebalo godinu dana od poslednjeg uzimanja, tipa da bude onda sledece skidanje u decembru 2018.?
 
Briga te, sad si miran sledećih 91 godina :)
30$ uzimaju godišnje, moguće da pre decembra nisi imao sredstva na kartici pa ti zato nisu skinuli ranije
 
Nazad
Vrh Dno