Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Koliko su ti shelly pouzdani (da se ne zapale...)?

Da li mogu da se koriste sa Apple Home Kit?

Edit: vidim da moze na Apple https://smarterhome.sk/en/blog/shelly-homekit-support-open-source_134.html
Shelly uređaji poseduju CE sertifikat.
Ne bi da imenujem svu konkurenciju koja nema ništa od toga.
Shelly zaista radi na većoj temperaturi kada se očitava temperatura sa senzora, ali za par hiljada komada što nam je prošlo kroz ruke, nemamo ozbiljniju reklamaciju nijednu.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Opet ja kao da zastupam Sonoff, ali i Sonoff ima CE i ROHS sertifikate.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Sonoff npr nema temperature protection (niti može da se vidi unutrašnja temp uopšte?) a ni overload protection? Bar ja nisam video u ewelink za kratko vreme koliko sam koristio.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za temperaturu mislim da nema, prekostrujnu I prenaponsku zaštitu ima PowR2, ostali mislim da nemaju.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Jel ima neko neku perporuku za potenciometar za plafonski ventilator? Dobio sam uz ovaj fabricki neku budzu suludo veliku, pa bi nesto ako treb ai pametno da stavim, ili nesto normalno manje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zdravo svima.. treba mi savet vezano za Philips Hue osvetljenje.

Skoro sam kupio Philips tv model 55pus7354 koji na poleđini ima led rasvetu koja svetli prema scenama sa tv, prema zvuku i ima tu još nekih raznoraznih opcija.

E sad, to bih hteo da proširim sa plafonjerom i lampom pa me zanima da li moram da uzimam Hue Bridge ili je dovoljno da uzmem njihove bluetooth sijalice i da ih uparim sa tv ?
 
Zdravo svima.. treba mi savet vezano za Philips Hue osvetljenje.

Skoro sam kupio Philips tv model 55pus7354 koji na poleđini ima led rasvetu koja svetli prema scenama sa tv, prema zvuku i ima tu još nekih raznoraznih opcija.

E sad, to bih hteo da proširim sa plafonjerom i lampom pa me zanima da li moram da uzimam Hue Bridge ili je dovoljno da uzmem njihove bluetooth sijalice i da ih uparim sa tv ?
Trenutno mora hue Bridge, Bluetooth je za sada dosta limitiran. Setup je prilično lak, napravi se "Entertainment Zone" u koju se smeste sve HUE sijalice koje treba da rade sa TV-om i on preuzima kontrolu kad se upali.

Ja sam upario 1 Hue sijalicu, Hue Iris, Hue Led traku i jedan Hue Go i radi sasvim pristojno.

Jedini nedostatak koji vidim u celoj priči je što ne može da se podesi da donju ivicu ekrana prenese na HUE. Najbliže tome jesu donji levi i donji desni ćošak. Meni je LED traka ispod ekrana i nadao sam se da će moći da preuzme boje odozgo jer tu TV nema traku.

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
 
I sta tako dobijate? Neku “dubinu” slike na TV?
 
I sta tako dobijate? Neku “dubinu” slike na TV?

Ovako..sam tv ima led diode sa zadnje strane koje svetle na raznorazne načine (prate zvuk, sliku, zastavu i slično). Osim što je neobično i zabavno, to ima još jednu funkciju a to je da se oči ne zamaraju ukoliko se tv gleda u mraku jer je tada veliki kontrast između svetla koji dolazi sa samog tv i tame oko tv. Sa ovim diodama proširuje se polje osvetljenosti oko tv te se tako oči manje naprežu.
Ovo je bio kratak i skrnav opis same funkcionalnosti :)

E sad...sa sijalicama u istoj sobi gde je tv postie se to da sve što se prikazuje na tv ima bolji efekat. Potraži na youtube na primer "Philips Hue Thunderstorm"
 
Da li postoji wifi senzor za led reflektore za dvorište. Treba mi senzor kome mogu da pristupim preko wifi. Kada hocu da menjam mod da li da radi stalno led ili samo na pokret. Posto je visoko ne mogu da se penjem stalno da to menjam. Reflektor je na strani i gleda na dvorište. Treba mi kad smo napolju da ukljucim da radi stalno i da mogu da promenim kada smo u kuci da onda radi na senzor.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Shelly 1
Staviš senzor na SW i možeš sve nabrojani da radiš.

Poz,

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Video sam da neko preporučuje shelly 1PM umesto 1 za bojler, pa me zanima koji je konkretno razlog, kad za oba stoji 16A na shelly sajtu. Praćenje potrošnje mi nije bitno.
 
Shelly 1
Staviš senzor na SW i možeš sve nabrojani da radiš.

Poz,

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ok istrazicu..hvala...
Gledam sada on je wifi i mozes da upravljas sa njim plus ima automatizaciju...kako ce on senzoru za pokret da da komandu kada senzor da radi koji mod...da li svetli reflektor stalno ili da se pali na pokret?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^ Ako ti praćenje potrošnje nije bitno, onda idi na 1

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je neko ugradjivao neki uredjaj koji meri potrosnju struje celog sprata, koji se povezuje na strujnoj tabli...?
Medjutim da nije zavistan od interneta, jer i sam nekad prekine.
Ili ici na varijantu sa kontrolnim satom ?
 
Da li neko ima onaj najnoviji xiaomi gateway 3 ?
 
Senzor prisustva i prekidac.
Ovaj drugi moze biti programabilan.
 
Bio je elektricar da menja indikator za kupatilo, jer sam hteo da ugradim shelly1 za bojler. Covek je neverovatno aljkav, ukrivio indikator i jos jednu uticnicu, izgrebao masku i prekidace indikatora, pa sad izgleda kao da je koriscen 2 godine. Takodje, povezao je bojler na prekidac od 10A, jer je zamenio mesta svetlu i bojleru (samo plastike zamenio).

Ne razumem se u elektriku, pa da pitam, sta je najgore sto moze da se desi ukoliko se poveze shelly1 na trenutnu instalaciju?
 
Najgore što može da se desi je da spališ Shelly - 10-ak eura štete.
 
Bolje ti proveri sa nekim zglavnim električarem šta je ovaj aljkavi uradio. Kolika je snaga grejača u bojleru? 10A bi trebalo da je dovoljno za većinu bojlera, ali nikako nije dobro što je bojler priključen umesto svetla, jer je moguće da je tu korišćen provodnik manjeg preseka.
Pozdrav
 
Snaga bojlera je 2kW. Ovo je u selu, pa obicno jedan covek radi svima elektro radove, jer je vecina otisla u inostranstvo, pa je problem naci majstora.
 
Ako sam dobro razumeo, okrenuo je plastiku i time zamenio mesta sijalici i bojleru?
To je nebitno skroz koliko ja znam, bojler je i dalje na osiguraču od 16A, sam prekidač nema deklaraciju u amperima, tj sva tri mesta su ista skroz.
Na kraju krajeva skini plastiku i okreni normalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, okrenuo je plastiku i time zamenio mesta sijalici i bojleru?
To je nebitno skroz koliko ja znam, bojler je i dalje na osiguraču od 16A, sam prekidač nema deklaraciju u amperima, tj sva tri mesta su ista skroz.
Na kraju krajeva skini plastiku i okreni normalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Tacno tako

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, okrenuo je plastiku i time zamenio mesta sijalici i bojleru?
To je nebitno skroz koliko ja znam, bojler je i dalje na osiguraču od 16A, sam prekidač nema deklaraciju u amperima, tj sva tri mesta su ista skroz.
Na kraju krajeva skini plastiku i okreni normalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

U pitanju je ovaj indikator LINK

Na sajtu pise:

Nominalni struja/napon za svetlo i ventilator: 10A / 250V~
Nominalni struja/napon za grejalicu i bojler: 16A / 250V~

nesto slicno je pisalo i na pakovanju, ali je baceno. Kao sto rekoh, ne razumem se, pa ne znam da li se sami prekidaci nekako razlikuju, odnosno da li je ovaj od bojlera "jaci".

Ono sto sam jos primetio sad kad je pao mrak, tinjalice od svetla i grejalice sijaju non-stop, cak i kad su prekidaci iskljuceni. Ne intenzitetom kao kad su ukljuceni, ali sasvim dovoljno da se vidi sa par metara u mraku.
 
Pazi stvarno. Ne znam, ja sam mislio da su svi prekidači uvek isti. Neka neko objasni ako zna ;)
To što stalno sijaju slabije znači da postoji napon uvek na izlazu, slabiji, ali postoji.
Opet, nije mi jasno kako je to uspeo da uradi. I to tako ne bi trebalo da bude.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedino ako je doveo fazu na uzemljenje. Ne pada mi nista drugo na pamet. U svakom slucaju ne pustaj ga vise u kucu.

Tapatalk from Poco loco
 
...i plati normalnog električara.
 
Nazad
Vrh Dno