Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ako si narucio. Ja sam pokupovao brdo stvari. HW je i ok, od aplikacije ces odlepiti. Ja nervni slom vise dobijam, svetla si mi osakatili, ne mogu vise da napravim grupu sijalica.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislio sam sad i koju sijalicu da uzmem za probu, kad sam već naručio gateway, inače mi je IKEA Trådfri i dalje prvi pik za osvetljenje, ali imao sam nekih drugih troškova, pa nije došlo na red.
 
Imam i Tradfri i nisam zadovoljan s onim dimerom sto se okrece. Imam philipsove sijalice koje sljakaju sa aplikacijom i sa gateway-om, cekam i rgb, imam senzore, cekam i kamerice da stignu... Aplikacija je najslabija karika u prici.

Tapatalk from Poco loco
 
Koja aplikacija? Meni MiHome radi ok, ako na to mislite.

@mitar1982

Taj Bluetooth thermometer nece raditi sa klasicnim Mi gateway, jer nema bluetooth, Bluetooth ima neka kamera i lampa koje se ponasaju kao i Gateway...:)
 
Koja je poenta BT termometra i higrometra?
 
Gledaš podatke u dnevnoj sobi bez da ustaješ iz kreveta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja to ovako...:)
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-10-24-20-35-42-104_com.xiaomi.smarthome.png
    Screenshot_2018-10-24-20-35-42-104_com.xiaomi.smarthome.png
    410.1 KB · Pregleda: 596
  • Screenshot_2018-10-24-20-36-22-715_com.broadlink.rmt.png
    Screenshot_2018-10-24-20-36-22-715_com.broadlink.rmt.png
    103.5 KB · Pregleda: 564
  • Screenshot_2018-10-24-20-36-01-743_com.broadlink.rmt.png
    Screenshot_2018-10-24-20-36-01-743_com.broadlink.rmt.png
    105.4 KB · Pregleda: 503
Koja aplikacija? Meni MiHome radi ok, ako na to mislite.

@mitar1982

Taj Bluetooth thermometer nece raditi sa klasicnim Mi gateway, jer nema bluetooth, Bluetooth ima neka kamera i lampa koje se ponasaju kao i Gateway...:)

Hvala za info, naručio sam ovo na brzinu, očigledno je trebalo da proverim bolje kako sve funkcioniše. Da ne pravimo offtopic ovde, kad stigne oprema otvoriću temu o Mi Smart Home, pa možemo tamo da nastavimo...
 
Offtopic, ali napraviću novu temu i prebaciću postove tamo:

@Millan1 Možeš li da napišeš šta sve imaš od Xiaomi Mi Home uređaja? I šta preporučuješ kao "must have"? Pre svega, uzeo bih par takvih merača temperature, pritiska i vlage. Jednu kameru već imam.
 
Must have je ono sto ti treba. Ja imam univerzalni wifi ir daljinski, philips wifi sijalice, gateway, sensore na pokret, na vibracije, prekidac, cube controler, cekam 2 kamere, rgb sijalice, senzore za vrata, senzore za temp, display za temp itd.
11. Novembra je akcija na aliju, uzimajte sta vam treba.

Up rincipu ja sam krenuo sa onim wifi ir dsljinskim da bih mogao nocriu da kontrolisem daljinskim i tako je krenulo plako ka automatizaciji.

Kad imas dosta uredjaja videces koliko je aplkacija nedoradjena, losi su s prevodom kad udjes u dodatne uredjaje. Urade update, pokarabase sve. Koristim aplikaciju vise od godinu dana i evo svetla mi sad ne rade jer nemam opciju da napravim grupu sijalica.
Makar ovo s klimom radi kako treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Odlicno, treba nam jedna takva tema...
Imam senzore temperature Mi i Aqara, kao i snenzore za vrata, prozore, takodje Mi i Aqara, Aqara multifunkcionalni prekidac, kao i 3 Dafang kamere, od kojih jednu nisam uspeo da povezem na mrezu.
Da bi senzori funkcionisali potreban je i Gateway koje se povezuje na mrezu, a senzori na gateway putem Zigbee protokola. Kamere se povezuju direktno na mrezu, nije potreban gateway.
Xiaomi ima dosta podbrendova(Mi, Aqara, Mijia, Yeelight...) koji mogu da se povezu na gateway i ima dosta raznih stvari(razni senzori, prekidac, uticnice...) u tom takozvanom Xiaomi Mi Ecosystem-u.

Da dodam jos...
Sto se tice smart uticnica, koristim Broadlink SP3S, jer Xiaomi ne postoje sa EU viljuskama i potrebni su razni adapteri...
 
Poslednja izmena:
Odavno tražim neki jednostavan senzor za vrata, bez kabliranja, mala potrošnja i naletim na Xiaomi Mi Smart Home Door / Window Sensors
https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/xiaomi-mi-door-window-sensors/

I onda shvatim da postoji cela paleta Xiaomi uerđaja, sa gateway-om, troše malo struje, rade na "tableta" baterije. Zvuči interesatno.

Da li je neko koristio ove senzore za vrata? U čemu je razlika između ovalnog i četvrtastog? Osim što ovalni ima smart u nazivu.
Koliki je domet do gateway?

Da li su dostupni za kupovinu kod nas ili mi ne gine čekanje iz Kine?
Može i drugi modeli, ne mora Xiaomi. Ali teško da će neko da ponudi taj nivo funkcionalnosti za sličan novac.
 
To jeste ogroman problem sa Xiaomi proizvodima, nemaju EU stekere tako da obratite paznju.

Tapatalk from Poco loco
 
Da bi Xiaomi senzori radili, neophodan je Multifunctional Gateway?
It can change to 16mln colors and change the lighting
The main base is wireless with built-in speaker and the LED

A čemu služi Wireless Switch?
Designed for remote control operation of a Smart Device
 
Ja sam otkazao porudžbinu za Gateway za sad, kamera, i oni bluetooth termometri rade nezavisno, a nisam mislio da koristim Xiaomi za upravljanje osvetljenjem. Ima puno uređaja, hoću prvo da razmislim šta sve želim, pa da vidim da li je Mi Home rešenje za mene.

@PJ Wireless Switch je bežični on-off prekidač, možeš sa njim da pališ-gasiš svetlo, ili utičnice, i sl. zavisno od toga kakvu funkciju mu dodeliš u aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
Koja je prednost tog mi home u odnosu na broadlink RM pro? Pošto mi home nema RF, broadlink ima.


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ovo i mene zanima, ako ima neki sajt na razumljivom jeziku koji prikazuje, na pregledan i razumljiv način, proizvode i mogućnosti bilo bi lepo da se podeli.

Za početak:

 
I jel sve ovo porucujete sa alija ili? Sviđaju mi se ove fore sa senzorima i osvetljenjem/alarmom, usteda plus sigurnost. Stavis u hodnik i mirna glava.
 
Sonoff i Amazon Echo dot rade savrseno_Od davaca temp,vlaznosti glasovne komende za svetla brave,pumpe

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
To zavisi od maksimalne struje koju može da prekida. Može da se desi da ti za bojler treba i kontaktor.
 
Ne prekida ništa direktno, to je bežični uređaj koji šalje on-off status gateway-u, a funkcija mu se dodeljuje u aplikaciji.

Koliko ja znam Xiaomi nema pametne EU utičnice, a ja bojler ili neki drugi veći potrošač svakako ne bih ni palio preko neke jeftine utičnice. Nisam video da Xiaomi ima I/O uređaj koji može da se povezuje dalje na kontaktore i sl.
 
Sonoff 16 radi za bojler 2kw

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Odavno tražim neki jednostavan senzor za vrata, bez kabliranja, mala potrošnja i naletim na Xiaomi Mi Smart Home Door / Window Sensors
https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/xiaomi-mi-door-window-sensors/

I onda shvatim da postoji cela paleta Xiaomi uerđaja, sa gateway-om, troše malo struje, rade na "tableta" baterije. Zvuči interesatno.

Da li je neko koristio ove senzore za vrata? U čemu je razlika između ovalnog i četvrtastog? Osim što ovalni ima smart u nazivu.
Koliki je domet do gateway?

Da li su dostupni za kupovinu kod nas ili mi ne gine čekanje iz Kine?
Može i drugi modeli, ne mora Xiaomi. Ali teško da će neko da ponudi taj nivo funkcionalnosti za sličan novac.

Nema razlike u senzorima osim u obliku.
Ovalni proizvodi Xiaomi, a cetvrtasti podbrend Aqara, a svi su kompatibilni sa Mi gateway. Koriste istu bateriju CR1632.
Ovalni je malo manji, pogotovo magnetni deo, pa je mozda lakse negde postaviti , ali su neupadljivi i jedan i drugi.

Sto se tice dometa, postaviti Gateway u neku uticnicu u sredini kuce i nema problema, senzori rade sigurno na daljini od 10m kroz prepreke(zidove), jedino mi senzor na garaznim vratima, vrlo retko ode offline, jer je zalepljen na metalnu sinu, a oni i preporucuju da se ne lepi na metal, jer smanjuje domet...

Kupovina najbolje na Joybuy ili Gearbest, pratiti, ima cesto akcija i kupona, pa budu i po 6-7$...
 
Vidim da piše da im je opseg radne temp 0-40, i taj domet bi mogao da bude problem, ali čim stigne, a dolazi i zima, probacemo za dvorišnu kapiju :)

Hvala za info za popuste, ali ja sam od onih što radje plate neki evro više, u Srbiji, da ne čekaju neodredjeni period vremena da proizvod stigne...
 
Stigla Mija kamera, i Bluetooth termometar. Posle početne frustracije oko povezivanja kamere sve je proradilo kad sam u Mi home aplikaciji kao zemlju odabrao Mainland China.
 
jel ima neko iskustva sa ovim proizvodjacem https://www.youtube.com/watch?v=NLSOD-hYP1w , konkretno sa wifi termostatima... ovaj model kosta ~35$ i deluje skroz adekvatno... i aplikacija je dizajnirana super ima cak i cloud varijantu tako da moze da se pristupi van lokala...

primera radi siemens slican termostat naplacuje 25k din... naravno lepse je odradjen uredjaj ali opet razlika je ogromna u ceni i bolji ekran na termostatu mi ne znaci ama bas nista, ionako cu svu kontrolu raditi sa telefona... bitno da je funkcionalno...
 
Deluje baš dobar...I meni interesantno, imam običan programabilni, moglo bi da se upgrejduje...

F1
 
Nazad
Vrh Dno