Šta je novo?

PAK - poštanski adresni kod, hir ili potreba? (ili kako pravilno adresirati pošiljku)

MagicMaster

Čuven
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
6,142
Poena
500
Poštanski adresni kod (PAK)

Zakonom o poštanskim uslugama propisan je novi način adresovanja poštanskih pošiljaka, prema kojem je kao sastavni deo adrese svakog stanovnika i pravnog lica na teritoriji Republike Srbije, uveden novi adresni podatak - Poštanski adresni kod (PAK).


Šta je Poštanski adresni kod?

PAK je šestocifreni broj koji označava deo ulice u koji poštar dolazi da bi uručio pošiljku primaocu. Upisivanjem PAK-a preciznije se određuje lokacija za uručenje pošiljaka, u odnosu na adresovanje kada se upisuje samo poštanski broj.

Primena poštanskog adresnog koda omogućava uručenje pošiljaka u propisanom roku nezavisno od čestih promena naziva ulica i postojanja ulica sa istim nazivom u istom gradu ili opštini.

Upisivanjem PAK-a povećava se pouzdanost i brzina prenosa poštanskih pošiljaka.


Pravilno adresovanje pošiljaka

podrazumeva dopunu dosadašnje adrese PAK-om, odnosno pošiljalac na adresnoj strani pošiljke treba da navede sledeće podatke, jedan ispod drugog:

titula, ime i prezime ili naziv primaoca;
ulica i broj, podbroj, broj stana (ili broj poštanskog pregratka, ili broj i naziv vojne pošte ili oznaka „post restant”/„poste restante”);
naziv naseljenog mesta (odredišta);
poštanski broj i naziv odredišne pošte;
poštanski adresni kod (PAK).


Za pošiljke koje su adresovane na „post restant”, poštanski pregradak ili na vojnu poštu, pošiljalac nije u obavezi da navede poštanski adresni kod (PAK) odredišne pošte.

Primer adresovanog koverta.jpg

kovertapota.jpg

Na primer, PAK: 272316 nosi informaciju da primalac pošiljke živi u opštini Šabac, naseljenom mestu Mišar, u delu parne strane ulice Jakova Nenadovića od broja 2 do broja 4.


Kako da saznate PAK?

PAK za bilo koju adresu na teritoriji Republike Srbije možete saznati:

pozivanjem broja 0700 100 300 (po ceni lokalnog poziva)
putem online pretraživača na našem sajtu www.posta.rs
u svakoj pošti, uvidom u Adresar poštanskog adresnog koda.


Preuzeto sa:

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/pronadji/vise-o-paku.asp
 
Poslednja izmena:
Potreba, sad sto mi tesko podnosmo promene je nasa stvar mentaliteta, raspadom stare jugoslavije sadasnji postanski broj je bio delom neupotrebljiv, to je sada ispravljeno
 
Glupost ništa drugo.

Kakva potreba kad je zadržana i adresa i poštansko broj i mesto. PAk bi imao smisla kad bi označavao nešto detaljnije a kad bi neke informacije bile izbačene. Ovako sve p ostarom plus još pak
 
To više pošti znači za lakše sortiranje pisama. Mašine za sortiranje lakše se snalaze sa šestocifrenim brojem nego sa različitim rukopisima, nije potrebno čovek da pregleda švrakopis koji mašina ne prepoznaje, brže sortiranje znači brža usluga.

Potpisan ugovor Pošte Srbije i kompanije „Toshiba”
8. februar 2013. godine
Posle javnog nadmetanja, tendera i poštovanja svih procedura, Pošta Srbije je potpisala Ugovor o kupoprodaji tehnološke koncepcije i opreme za automatizovano sortiranje poštanskih pošiljaka sa grupom ponuđača koju čine....bla bla bla...– od koncepcije, preko proizvodnje mašina, do instaliranja, testiranja i potpunog prelaska na novu tehnologiju rada. Predviđeno je da se nabave četiri mašine za preradu pisama (dve će biti u Beogradu i po jedna u Novom Sadu i Nišu) i jedna za preradu paketa i krupnih pošiljaka. Nove mašine će moći da očitaju svaku adresu, bilo da je napisana rukom ili mašinom, ćiriličnim ili latiničnim pismom. Ukoliko je reč o nepotpunoj adresi, takva pošiljka ide i na dodatni sistem očitavanja, na tzv. specijalno video-kodiranje...bla blla...Najviše koristi od ove aktivnosti imaće građani, jer dobijaju efikasniju Poštu s većim kvalitetom usluga, kao i nizom novih logističkih servisa, dok zaposleni mogu da računaju na uslove rada koji priliče 21. veku.

poslednja rečenica je simpatična. :)
 
Poslednja izmena:
Nije baš glupost! To je nešto na šta su bili prinuđeni zbog kompleksa pojedinaca. Pošto ima bezbroj onih koji navode 11000 Beograd, a ustvari žive na 11450 Sopot, 11275 Boljevci, 11090 Rakovica, 11010 Voždovac... pa onda pošta ima problem sa dostavljnjem zbog imena ulica koja se ponavljaju u raznim opštinama, naseljima... Kao reper sam samo uzeo Beograd ali ista je stvar važi i za Novi Sad, Niš, Kragujevac, Kruševac i druge gradove širom srbije!
 
Evo vam na primeru zašto treba koristiti PAK, u Beogradu postoji čak 11 ulica Vuka Karadžića.

vk.png


Kada bi neko poslao poštu na adresu Vuka Karadžića, 11000 Beograd bez PAK, mogao bi da računa najmanje na kašnjenje pošiljke (dok se ručno razvrsta i utvrdi kome je stvarno namenjeno), preko vraćanja pošiljke pošiljaocu, pa do toga da ista nikad ne stigne na odredište a i ne vrati se pošiljaocu.

PAK ne koristi poštarima, već služi za brzo i precizno razvrstavanje pošte u poštama. PAK nije zamena za adresu nego dopuna.

Sagledajte širu sliku, ne samo iz svog ugla.
 
Potreba. I gde god možete, upisujte i PAK u svojoj adresi.

Pošta polako ubacuje novi sistem, SVOJ sistem, zove se POSTIS. Ranije si mogao da pišeš šta hoćeš, a sada u poštama koje su dobile nov sistem (nisu sve) nemožeš da kucaš. Možeš samo da odabereš iz padajućih menija grad, ulicu itd. I ako neko kaže Beograd, a vodi se pod Sremčica, i sad ova odabere Beograd, i u njemu nema ta ulica, koja ima u sremčici. Ili ima ista ulica i u zemunu i u novom beogradu, a kupac dao (dešavalo mi se, da) 11080 Beograd ... I čemu da verujem, poštanskom, ili imenu?
a PAK je sistem koji je izdelio državu na teritorije, i ne utiče promena imena ulice, promena broj i slično, i pomaže bližem odredjivanju.

Moja iskustva, i iskustva drugih ljudi, a u vezi sa PAKom.
Pošta je skoro menjala softver.
Dodaju i ovo na svoje koverte.
U poslednje vreme sam
imao dosta problema kada šaljem kao preporuku, vrednosno, ili post ekspresom.

Jer nije isto Loznica i Lozničko polje.

Nije isto Novi Sad i Crvenka.

Nije isto Beograd i Barajevo.

Nije isto Leskovac i Vučje.

I onda se tamo raspravljam sa šalterušom, zadržavam red, a kupac kaže: Samo ti napiši, ZNA POŠTAR!

NE ZNA poštar. Treba da dodje do poštara da bi on znao ....

Sada i kada predajem na šalteru, uputnicu za PE automatski štampa i PAK.

I naravno, u poslednjih nedelju dana opet par problema ....

Kragujevac i Novo naselje nije isto ....

Loznica i Lozničko polje nije isto .....

I opet ubedjivanje, i opet sa šaltera zovem kupca, koji ne zna ni svoj poštanski broj ni gde živi .... a ljudi iza mene cokću i šalteruša pretura očima ....

Problemi sa adresama stvarno postoje...bilo bi dobro da svi članovi pogledaju svoje račune za telefon ili za struju...tu svi imamo tačnu adesu,broj pošte,mesto i adresni kod....i normalno da isprave svoje podatke koje su dali limundu.....pozdrav.....

Пишем ПАК буквално од тренутка када се појавио, али и поред тога имао сам пар "ситуација".
Из једне поште, из неког војвођанског места колико се сећам, зове ме службеница и каже ја сам та и та, зовем да ми кажете адресу због поврата новца јер је ова која је написана непостојећа, кажем ја њој није, она мени јесте, ја њој укажем на ПАК код који је написан испод, она мени опет нема те адресе, ја је питам како претражује и она ми каже по адреси, напоменем јој да покуша претрагу по ПАК коду који сам написао, и на њено огромно изненађење моја адреса ипак постоји, као и ја на њој. Не могу да схватим да има ПАК код записан а да јој није пало на памет да претражи по њему, једина разлика је што поред града има и име насеља и то прави проблем у претрази, али ето, и то је компликовано за неке службенике. Зато је много битно да ставите ПАК код на адресницу, да спречите касније недоумице.

I pored svega, opet sam malopre imao "situaciju".
Čoveku u limundo podacima piše 34000 Kragujevac.
Njegove ulice nema u kragujevcu.
Traži po imenu ulice, nešto na 34xxx
Pojavi se 34208 Beloševac.
Sad ga zovem sa šaltera da pitam da li je to to?
Kaže jeste. Sad moram nov koverat, jer na vrednosnom ne mož ispravljati.

Danas slao za NS.

Ispostavi se ta ulica postoji i u Futogu i u Novom Sadu. I išla je za Novi Sad, ali opet ne beše 21000, već 21101 Novi Sad.

Pre neki dan prodam nesto, kupac kaze da podaci su tacni.
Ja na postu dodjem na red, kad salterski radnik kaze da takva ulica nema u BGD.
Zovem kupca, da ga pitam gde zivi kaze u BGD, kazem joj da takva ulica nema u BGD u kojem je naselju tacno.
Kupac lando odgovara u Sremcici. :)
Zena za salterom jedva docekala prozivku i dere se to je isto kao da ja zivim u Curugu, a kazem da sam iz NS.
Sad kupac meni se dere, ja sam Beogradjanka to je Beograd.
Iza mene red, u redu ljudi hoce da me rastrgnu, sto gusim salter.
Naravno, kupac mi nije dao ocenu iako smo ostvarili saradnju, verovatno zbog kompleksa.

I ja imao slican slucaj.
Ratnih vojnih invalida x, 11211 Beograd
Sluzbenica u posti kaze nema takve ulice u Bg, pa navodno probala RVI, Rat. voj. .....- doduse bilo je 18.45, pa ce biti da je pre to bilo u pitanju. Naravno ne primi mi paket.
Ja to isto otkucam kod kuce, na postinom sajtu (u Urucenje/ pretraga Beograd, navedena ulica) i aplikacija mi izbaci:
pod
NASELJE, OPŠTINA, GRAD

BORČA,
PALILULA, BEOGRAD

11211 BORČA

Dakle, to je po ovim podacima, ok adresa, jer je definisana i postanskim brojem, osim naziva mesta - i stvarno mi nije bilo jasno zasto mi nije primila posiljku. Elem, ujutru sam poneo ovo odstampano s mog kompa sa sve adresnicom, pa su ipak primili paket i on je uredno i stigao kod kupca. A na kraju sam presavio tabak i zalio se centrali poste, pa nek ispitaju, gde je zapelo.
E sad da je clan u podacima napisao 11000 Beograd, onda bi bila muka, jer takva ulica postoji i u KALUĐERICA,GROCKA, BEOGRAD (11300)

U svakom slucaju da je tu bio i PAK, verovatno uopste ne bi bilo zabune., tako da podrzavam da i taj podatak stoji, samo cisto sumnjam da ce clanovi to sami ubacivati.

U postama gde je postavljen nov sistem netreba ni naziv ulice ni ime grada , dovoljan je PAK broj i broj objekta sa imenom i prezimenom primaoca . Ostale podatke nov kompjuterski sistem vadi sam .

Kad pocne sa radom nov postin centar za distribuciju paketa u zemunu uskoro , nece moci nista da stigne do odredista bez PAK broja . Sva posta bez tog broja ce biti vracana posiljaocu .

Tad hteli nehteli morace da postave kao obavezno ovaj podatak . Do tada ostaje nam samo da cutimo dok nas ljudi u redu pominju .

Kad već postoji Adress Line 2, ubaciš. Ja imam sreće, ime ulice mi kratko, pa gde ima samo jedno mesto, onda napišem ULICA XD PAK XXXYYY
 
Nije baš glupost! To je nešto na šta su bili prinuđeni zbog kompleksa pojedinaca. Pošto ima bezbroj onih koji navode 11000 Beograd, a ustvari žive na 11450 Sopot, 11275 Boljevci, 11090 Rakovica, 11010 Voždovac... pa onda pošta ima problem sa dostavljnjem zbog imena ulica koja se ponavljaju u raznim opštinama, naseljima... Kao reper sam samo uzeo Beograd ali ista je stvar važi i za Novi Sad, Niš, Kragujevac, Kruševac i druge gradove širom srbije!

Upravo tako, nije problem u poštanskom broju, već u onima koji ne znaju svoj poštanski broj, pa kucaju 11000 umesto 11073, 11118 i slično...Tako da ako je neko u Vuka Karadžića iz Obrenovca onda je 11500, ako je Vuka Karadžića iz Bariča onda je 11504, ako je Vuka Karadžića iz Male Ivanče onda mu je poštanski broj 11233, ako je iz Železnika onda je 11250, ako je iz Umka onda je 11260, ako je iz Larazervca 11550, ako je iz Ostružnice 11251, ako je iz Vrčina onda je 11224.

Ako se pravilno unese sasvim je dovoljan. A oni ljudi koji ne znaju svoj poštanski broj, tek neće znati svoj PAK kod, tako da ta priča dok PAK kod ne bude obavezan nema nikakvoh smisla.
 
Poslednja izmena:
Treba ukinuti 11000, 21000 i sve te "opšte" poštanske brojeve pa će ljudi valjda naučiti...
 
A zasto postanski broj nije unapredjen samo?
Zbog Europe?
 
Možda PAK da pišete u nastavku adrese, npr. Vuka Karadžića 5, PAK 123456..jer koliko vidim na amazonu recimo u polju Address Line 1 dole u napomeni stoji House name/number and street, P.O. box, company name, c/o..pa ako oni pišu adresu pa u nastavku p.o. box može tako da se piše i pak..tako sam ja uneo
 
PAK je najbolja stvar koju je Posta mogla da uvede. Otkad koristim PAK nijedna posiljka mi se nije izgubila, i sve je stizalo obicnom Postom brzinom Post expressa.
 
Evo vam na primeru zašto treba koristiti PAK, u Beogradu postoji čak 11 ulica Vuka Karadžića.

vk.png


Kada bi neko poslao poštu na adresu Vuka Karadžića, 11000 Beograd bez PAK, mogao bi da računa najmanje na kašnjenje pošiljke (dok se ručno razvrsta i utvrdi kome je stvarno namenjeno), preko vraćanja pošiljke pošiljaocu, pa do toga da ista nikad ne stigne na odredište a i ne vrati se pošiljaocu.

PAK ne koristi poštarima, već služi za brzo i precizno razvrstavanje pošte u poštama. PAK nije zamena za adresu nego dopuna.

Sagledajte širu sliku, ne samo iz svog ugla.

Koliko vidim samo je jedna ulica ona pod brojem 9 Vuka Karadžića na 11000 Beograd tj. ona na opštini Stari Grad, ostale ulice su na drugim poštanskim Brojevima. Npr. 3 je 11211 Borča, zatim 5 11272 Dobanovci itd itd... E sad što bi svi voleli da drugi misle da žive "u krugu dvojke" to je druga priča.
 
To sto se pored paka pise i cela adresa je dok sistem ne bude opste prihvacen ko ce da objasnjava coveku sa sela da je sad ovo novo i bolje, zasto postanski radnik kada na primer saljem postexpres kao otkup trazi moj pak, zato sto kad unese prvi deo mog paka tacno vidi gde sam, kao sto rekoh broj recimo 35000 jagodina, je postao neupotrebljiv posle raspada jugoslavije i odatle se nista ne vidi, kada sad unesem svoj pak 581415 u tom broju se tacno zna grad, ulica i da su u pitanju neparni brojevi u toj ulici, drugi deo paka sadrzi tacnu moju adresu, postanskom radniku ostalo i ne treba samo unese pak, a sto se tice rukopisa lakse je masini da procita sestocifreni broj nego kilometarski zvrljopis
 
Dodao sam PAK na sve moje adrese koje koristim - Zavvi, Amazon, TheHut, Paypal, eBay...

Lično, ne mislim da je glupost, ok je ideja a ako će pomoći - ja sam za!

Nisu mi samo jasni protivnici - pa JEDNOM ispravite adresu na sajtu koji koristite, limundo ili koji god i NIKAD više!

Nije da RUČNO pišete svaki put...
 
Dodao sam PAK na sve moje adrese koje koristim - Zavvi, Amazon, TheHut, Paypal, eBay...

Lično, ne mislim da je glupost, ok je ideja a ako će pomoći - ja sam za!

Nisu mi samo jasni protivnici - pa JEDNOM ispravite adresu na sajtu koji koristite, limundo ili koji god i NIKAD više!

Nije da RUČNO pišete svaki put...

Uh gde nađe Limundo, tamo je adresa misaona imenica :D
 
Jeste glupost (da ne citiram vas nekoliko) jer sestocifreni broj ne govori NISTA konkretno o vama, ako ne upisete ulicu mozete samo da se nadate da postar zna napamet koji broj predstavlja koju ulicu, ako ne upisete broj ulaza i stana nikad vas nece naci!!
Napisao sam vec to u Paypal temi, ovaj PAK je mogao, ali nije, biti zamena za SVE, ako je vec problem necitak rukopis i to je razlog uvodjenja istog, samo dodavanjem jos 3 cifre, da ih bude 9 znaci u kojima bi bilo sadrzano sve, primer:
Moj grad verovatno ima mozda par stotina ulica, ako bi se oznacivale trocifrenim brojevima od recimo 100-xxx (malo glupo da pocinje sa 001), princip da recimo bude vaznost ulica, uzi centar od 100-120 na primer, siri centar 120-170, opste gradsko jezgro 170-290, obod grada/prigradske 290-380 recimo...
Posto ne postoji nigde jedan postar za citav grad, u mom slucaju za 50 000 stanovnika, recimo da ih ima 10, svako dobije po 5000/20 ulica na primer, pa trebalo bi mu jedno 3 i po dana da upamti kojih 20 ulica nose koje brojeve, problem 1 solved!!

Idemo dalje, ulice imaju brojeve, nisam video cetvorocifrene brojeve, najvise trocifrene, ali sad moze da pocne recimo sa 001-1xx, ili kako vec, mislim da bi svakom postaru i bez dana skole bilo lako da pronadje zgradu jer ce nositi broj koji tu i pise (sa dodatkom 1-2 nule ispred)!

Dalje, zgrade najcesce imaju 1-2-3 ulaza, nisam vidjao vise, dovoljan je 1 broj onda, dok za stanove vazi isto kao za broj ulice, znam za dvocifrene brojeve, 01-xx znaci, opet iole pismen postar koji zna osnovnih 10 brojeva moze da vidi u koji ulaz da udje i koji stan treba da isporuci, ako su u pitanju kuce umesto ulaza i stana stave se nule i kraj price!!
Eto, sa 9 cifara reseni SVI problemi oko tacne adrese, do pred vrata, apsolutno ponistava potrebu pisanja adrese, postanskog broja, ma i grada cak, koliko je ovo bilo tesko da izmisle nego im logicniji bio broj od 6 cifara koji ne znaci NISTA postaru!

P.S. Kad malo razmislim, BG mozda ima i vise od 1000 ulica, ako je tako, mozda je potrebno 10 cifara, ako nije...
 
Poslednja izmena:
To sto se pored paka pise i cela adresa je dok sistem ne bude opste prihvacen ko ce da objasnjava coveku sa sela da je sad ovo novo i bolje, zasto postanski radnik kada na primer saljem postexpres kao otkup trazi moj pak, zato sto kad unese prvi deo mog paka tacno vidi gde sam, kao sto rekoh broj recimo 35000 jagodina, je postao neupotrebljiv posle raspada jugoslavije i odatle se nista ne vidi, kada sad unesem svoj pak 581415 u tom broju se tacno zna grad, ulica i da su u pitanju neparni brojevi u toj ulici, drugi deo paka sadrzi tacnu moju adresu, postanskom radniku ostalo i ne treba samo unese pak, a sto se tice rukopisa lakse je masini da procita sestocifreni broj nego kilometarski zvrljopis


Komsija, otkud ti to da drugi deo PAK-a sadrzi tvoju tacnu adresu a da je prvi za grad, ulicu i neparni broj strane? Sve to stalo u 6 cifara, nece biti, pogledaj na sajtu poste mapu, ceo PAK ukucaj, izbacice ti samo blok zgrada u tvojoj ulici, verovatno jedno 20-ak objekata ili 300-500m ulice pokriveno, NEMA tvoje tacne lokacije u nekakvom drugom delu PAK-a... Znaci opet moras ulica, broj, zgrada, ulaz, stan, e al' su ga olaksali!!
 
Pre nekoliko godina sam bio na nekoliko obuka u ministrarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu (ili kako god se tada zvalo) vezano za elektronske matične knjige i biračke spiskove. Prisutni su bili i predstavnici PTT-a koji su upravo objašnjavali PAK i njegovu upotrebu. Tada je bila priča da PAK treba da zameni kompletnu adresu i da će upotreba biti upravo Ime Prezime i PAK. Izgleda da su od toga odustali odmah na startu. Sada PAK njima možda olakšava posao, ali nama baš i ne.
 
ali nama baš i ne.

Ne znam tačno na šta misliš, ali realno, NAŠ deo posla je dodati u svoju adresu još jednu "liniju", i kad adresiramo, da dodamo primaočev ako imamo ... Thats all folks, a šta lično mislimo dal treba ili ne treba, ovo ili ono, naše pravo.

Za milion stvari u našoj svakodnevnici mislimo da su glupe, nelogične, nepotrebne, pa ih radimo, jer ako ne radimo, postoje neke posledice ...

Ali, mi ne bi bili mi ...
 
Trebalo je da se sastoji iz dva dela po šest cifara. Ali to ne znači da bi nama olakšalo posao. Svrha PAK-a je da se ubrza dostava pošiljki tj sortiranje. Od toga ima korist i pošta ali i mi.
 
Svi ovi što brane nakaradnu upotrebu PAK kojima je to neko veliko dostignuće i slično najbolje je posle deset redova podataka da svako nacrta još i adresu da bi poštar mogao da nađe.

Pak ima smisla samo ako bude zamena za postojeće podatke i da označava tačno precizno adresu. Ova priča 10 ulica i slično pada u vodu onog trenutka kad bi se poštovao ispravan poštanski kod a ne uopšteni tipa 11 000 Beograd.

Još jedna problem je neracionalno dodeljivanje adresa. Stanujem 100 metara od pošte a nastaje problem sa isporukom. Zašto? Zato što je opštinska vlast uredila da dve ili tri zgrade imaju identičnu adresu, i identično izgledaju imaju identičan broj uloza a zidane u razmaku od 15 godina.
 
Magic, ako ga toliko branis objasni to njegovo savrsenstvo nama koji to ne vidimo, i zasto izgleda ne mislis da bi moj predlog sa recimo 9 cifara bio bolji jer zamenjuje SVE podatke sem imena i prezimena, o cemu ti upravo pises da i jeste cilj PAK-a???
 
Lepo rekoh negde, ako hoćete da pišete, pišite, ako nećete, ne morate. Apsolutno vaša stvar.

Lomnica, tvoj predlog je super, i kad ga pošta bude usvojila, javi, pa ćemo tako.
A dotle, njegovo "savršenstvo" se u mom slučaju ogleda u tome da od kako adresiram SA PAK-om, nemam više problema, niti mi se i jedna pošiljka vratila.

Gore sam postavio gomilu primera kako su ljudi naebavali zbog loših adresa, i kome i posle svega nije jasno, (a ne da nije jasno, jasno je svima, samo tvrde da je bespotrebno, a više puta se pokazalo da nije)
nema toga što bi se moglo dodati, a da promeni mišljenje ljudima.

A dotle, uvek ste slobodni da pitate na http://www.posta.rs/struktura/lat/kontakt/postavite-pitanje.asp zašto su ONI uveli taj PAK i razbili vam mirne svakodnevnice vaših savršenih života. :D :D :D
 
npr, kucajte, u grad PARAĆIN, ulica KRALJA PETRA PRVOG, broj ne morate ...

Ima i njih sa istim poštanskim brojem, ali nije isti PAK ...
 
Pored toliko razumnih argumenata neki i dalje odbijaju da shvate prednost PAK-a. Samo još da vidim odgovor tipa "PAK je đavolja rabota" i mogu slobodno da ugase internet što se mene tiče :D
 
PAK i je đavolja rabota, nametnuli nam okupatori cipove da nas prate, sad sortiranje, uskoro ce klanje da bude.
 
Pored toliko razumnih argumenata neki i dalje odbijaju da shvate prednost PAK-a. Samo još da vidim odgovor tipa "PAK je đavolja rabota" i mogu slobodno da ugase internet što se mene tiče :D

Bravo, mi pokusavamo da vodimo razumnu diskusiju a oni koji treba da zavode red koriste priliku da sarkazmom i glupiranjem ofuju temu... Jel ti nije tesko da bar ti objasnis te prednosti PAK-a, evo Magic je naveo jednu jedinu, iako je prvo napisao da zamenjuje sve adresne podatke ali koliko vidim ne moze da obrazlozi, pa pribegava i on sarkazmu!?
 
Nazad
Vrh Dno