Šta je novo?

Orion Telekom

Mozda je do nekog dela posebno, nisam primetio nista, nbg blok 64
Capture.JPG
 
Dobio sam SMS od Oriona da "potvrdim zainteresovanost" za nekakav laki smart tv 55 4k, i u poruci je bio link na koji sam kliknuo da vidim sta je to. Na strani koja se otvorila mi, uz moje ime i prezime, navode da je lepo sto sam zainteresovan i da ce me pozvati agenti. Ne svidja mi se ovakva nasrtljivost, valjda je red da prvo vidim sta je to, da li mi treba, koliko kosta i sl. Cisto da znate da ne otvarate link
Kliknuo si ili neko tvoj preko Laki Box-a da si zainteresovan, zato ti je i stigo SMS.
 
Uzeo orion, 1.5/0.5 paket. S obzirom da sam presao sa supernove (ex exe neta) 150/60 optike, ocekivao realno brzi upload koji mi znaci jer sam dosta na cloudu, realnost je da nikad nije prebacio 400down, a upload ajd i nekako 350-400 sto je ok. Rekoh ok, kad bili monteri uvelili standradnu pricu da ne moze onaj njihov wifi 6 ruter jer navodno slabiji signal nesto bla bla, pa stavili korisceni huawei HG8245Q2.
Zgrada je u pitanju, testirao i kod komsike kojoj ipak dali taj bolji ruter jer ima 2.5gbit paket, iste brzine max 400/400 pa kontam da nisu postavili u zgradi dovoljno veliki protok sta vec i da def ima ogranicenja.
Mislim svakako je bolji od supernove koju sam kao prepaid placao 2070rsd pa sam sada na 1375, ali ono, nervira kad nije ni 50% brzine sa ugovora. Nis je u pitanju. Iscitao sam manje vise sve unazad, podeseno je u ruteru kako treba, testirao i wifi i kablic na par razlicitih gigabitnih laptopova, mrka kapa.
Isti slučaj, uzeo 1.5/0.5Gbps, isto prešao sa ExeNeta, imao sam 250/80Mbps. Isti ruter stavili. Q2. Isto Niš.

Ka mts-u radi 900+/450Mbps, ka drugim destinacijama zavisi, negde 300, negde 400, negde 600Mbps.

Mogu da uporedim sa mts optikom koju imam u Pirotu 1000/400Mbps, i mts ima dobre brzine, prilično bolje od Oriona. Retko kad ka većini Evropskih destinacija ide ispod 800Mbps, dok kod Oriona baš varira od jedne do druge mreže.

Ipak znaj da većina cloud servisa ne može da ti isporuči 1Gbps. Google drive na oba linka (mts, i Orion) ide oko 400Mbps.

Za taj novac mi je nekako prihvatljiv. Neću da ih menjam, ipak nisam presrećan, ali ajde, računam 4x jeftinije od mts-a. Nadam se da će da se poprave.
 
Pretpostavljam da je do samog protoka u zgradi, jer kad su bila samo par korisnika brzine su bile maksimalne, sad kada nas ima 20-ak, nekih 300-400max je download cak i u ranim jutarnjim satima. Upravo se radi o tome, jeste veca nego kod supernove, ali ubacili polovan ruter i dosta manje brzine od deklarisanih i onda nekako nervira
 
Pustili su mi danas Orion signal.
Koja je fora sa ovim "nemojte 24h da menjate WiFi password"?
 
Verovatno će da ti resetuju ruter u tih 24h, pa šta god da promeniš, moraćeš ponovo. Znaju oni to povremeno da urade, da se ne iznenadiš.
 
Resetuju ruter na fabrička podešavanja?!

Bio sam u fazonu, daj taj srednji paket, još jedna WiFi6 ruter, ali sada vidim da je to savršeno besmisleno, jer već imam svoje AX55 rutere i svakako ne mogu na lokalnu mrežu kablom da prevučem preko 1gbps. A realno nemam ni potrebe ovog trenutka. Zapravo,mogu,preko dva porta, ali to neću raditi.

Ali dobro, sa 6 meseci džabe, izadje me u average 1.220 dinara/mesečno na 30 meseci, što je manje od Yettel Home sa 100GB mesečno koji trenutno koristim.

Speed test pokazuje 15+% dropovanih paketa, ali servisi koje koristim, rade ozbiljno brže nego preko Yettel.

Jedan VPN koji koristim svakog dana mi pokazuje brzinu cca 7/7, a sa Yettel su te merene brzine dosta veće. Odziv je takodje na strani Yettel mobilne mreže.
Da nisam gledao brzine, subjektivni osećaj rada preko tog VPN je na strani Oriona, ali ne za malo, već ozbiljno brže.
 
Tebi baš loše radi onda, ja nisam viđao brzine na raznim servisima manje od 250Mbps, niti speedtest pokazuje bilo kakav packet loss.

Brzine često nisu blizu 1Gbps, ali nisu neke katastrofalne.
 
Da @PJ , resetuju ruter na neka njihova podešavanja. Ako već imaš svoj ruter, traži da prebace njihov u bridge mode i na konju si.
Iskreno, meni je mesecima sve radilo OK sa njihovim ruterima, podešenim sa port forwarding na moj, ali onda su mi dva puta u mesec dana resetovali podešavanja. Drugi put kad su to uradili sam bio na putu i baš je bilo neprijatno. Tražio da prebace u bridge i to je to.
Jedino ako očekuješ da koristiš brzine preko 1Gbps (više mašina istovremeno do 1Gbps), onda može da ima smisla da ostaneš na njihovom ruteru.
 
Zbog strukture objekta, pokrivam ga sa dva rutera, pa sam mislio da sa ovog njihovog pustim 2 kabla (imam sve instalacije u zidovima) do dva AX55 rutera, da svaki ima po 1gbps, ali onda ne mogu da prebacim njihov Huawei u Bridge mod.

Ali tehnički, 1gbps mi je više nego dovoljno, jedino što ostaje bzvz osećaj što sam uzeo veći paket, zbog rutera, koji neću korsititi :gloop:
 
Koji su podaci za logovanje na Moj Orion portal?
Jel račun šalju na mail?
 
Username ti piše na ugovoru a ako nešto nisu menjali u skorije vreme password ne piše već moraš da kontaktiraš podršku i pitaš 😂
 
Pozdrav svima, možda se ponavljalo pitanje

Uskoro prelazim u iznajmljeni stan u Novom Sadu i morao bih uvesti internet, ciljam bez ugovora.
Orion najviše nudi, ali nemaju optiku u zgradi. Zgrada preko puta valjda ima orion, pa bi montirali antenu na krov moje zgrade (to ne mogu bez upravnikovog odobrenja).

Druga solucija je da postave neki bežični internet sa antenicom u stanu (koji je u prizemlju)
Kakva je ova druga solucija?

Treba mi samo internet, SBB mi prodaje internet i TV, mts internet i fiksni.
 
Izgleda da su mi juče resetovali ruter.
root/admin (sve malo) više ne radi za logovanje.

Jel znamo neki drugi default za logovanje?
 
OoooK. Sad više ne rade ni WiFi password sa nalepnice na dnu rutera, ni onaj što je rukom bio napisan na kutiji.

Za 6+ godina na Telenor Home nisam izgubio 30 minuta u komadu da me mreža maltretira, da neće da radi.

Nadam se da je samo inicijalni problem, jer sam tek dva dana na Orionu.
 
Probaj telecomadmin/admintelecom user i pass za ruter
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Prošlo sa telecomadmin/admintelecom
Hvala.
 
Prijateljski savet je da ne menjas nista, pomiris se sa time da je ime mreze glupavo i pass takodje - onda i kad pushuju svoju konfiguraciju tebi se uredjaji ne raskace.

Opcija 2 je da ih pozoves i das im svoja podesavanja pa onda to postaje default u slucaju da opet urade push.
 
Ja sam oko mesec u njihovoj mreži, nisu mi nijednom resetovali ruter. Namestio sam svoje ime i pass za wifi. Za sada radi sve. Imam dual tv supersonic paket, preko wi fi izvlačim 1.5 gbps download upload je 750mbps. Jedini problem koji sam imao u startu je pošto su provlačili svoje mrežne kablove nisu lepo napravili jedan konektor.Kuća je u pitanju. Nisu hteli da dođu bez da naplate. Natezali smo se nedelju dana, na kraju sam kupio klešta i napravio sam konektor sam i sve radi lepo. Loši su u komunikaciji korisnikom.
 
I nerviraju me njihovi generički odgovori kad imaš problem. Resetuj ruter i te gluposti, doduše svi operateri imaju problem sa nedostatkom operatera koji se malo više razumeju u materiju. Tako da dragi Orion drugari smanjite u određenim momentima drskost. Možda i dobijete pozitivnije komentare. Za ove pare internet je ok, televizija s...e. I da napomenem nisam imao prekida u ovih mesec dana koliko sam kod njih.
 
Meni su samo jednom resetovali ruter za dve godine.
 
Hteo sam ali ne mogu da ih dobijem! 🤣
 
Evo i ja da javim utiske nakon 10ak dana...

Internet perfektan, kad god sam merio izvlacim 950+ preko kabla... TV hmmmm 6/10, daljinski i aplikacija očaj - komplikovano premotavanje i glasovna pretraga ne radi, premotavanje dostupno na malo kanala a i sama ponuda kanala bi mogla biti bolja. Prebacivanje kanala dobra brzina i bez prekida u radu.
 
Pozdav svima, treba mi internet za roditelje, e sad fora je sto dobar dio godine nisu u Beogradu, pa sam mislio ovu varijantu Oriona bez ugovora kao prepaid optički internet. Nemaju neke visoke zahteve surfovanje i IPTV. Vidim dosta polemike o kvalitetu i da dosta zavisi od lokacije.
 
ukratko - uzmi, nema bolje opcije za direkt optičko vlakno do stana i to bez ugovorne obaveze.
 
Koji su podaci za logovanje na Moj Orion portal?
Samo da potvrdim ovo što je kolega @shamanNS napisao, pošto sam od skoro korisnik. Ubio sam se tražeći lozinku za Moj Orion nalog i na kraju shvatio da mora definitivno da se zove podrška kako bi ti dali lozinku.

Jel račun šalju na mail?
Račun šalju na mejl, kao i obaveštenje SMS-om, a svakako možeš da platiš i preko njihovog portala E-račun.
 
Kako 30 meseci? Potpisao si ugovornu obavezu na 36 meseci? Pitam zbog https://telesrbija.com/potpisali-st...vor-je-nistavan-mozete-ga-raskinuti-besplatno

UO je 6x 0 + 24x 1525, pa u average izadje 1.220 dinara.

Samo da potvrdim ovo što je kolega @shamanNS napisao, pošto sam od skoro korisnik. Ubio sam se tražeći lozinku za Moj Orion nalog i na kraju shvatio da mora definitivno da se zove podrška kako bi ti dali lozinku.

Kod mene je prošlo malo jednostavnije...zove.me malopre devojka iz Oriona da pita da li je instalacija prošla ok, da li sam počeo da koristim uslugu i jel imam neka pitanja. Ja kažem to za šifru i dok smo još uvek razgovarali, poslala mi je SMS-oma. Nisam još probao da se logujem, valjda je OK :)
 
Nazad
Vrh Dno