Šta je novo?

Orion Telekom

Ima li neki nacin da se odmrzne tv aplikacija na lakiju bez restarta uredjaja ? Naime desava se nakod budjenja da nekad ne moze da se klikne na aplikaciju dok se ne restartuje uredjaj..
Meni se dešava "nakon buđenja" da imam dual audio, jedan trenutni i jedan od neke random emisije :ROFLMAO:
 
Ćao svima!

...

1. da li je "prava" optika uvedena u zgradu
2. fiksna (garantovana) cena tokom trajanja ugovora (ako sam dobro shvatio?)

O čemu treba da vodim računa prilikom dogovaranja, tj. gde se kriju zamke, jer na papiru ponuda deluje superiorno?

Kakvo je TV iskustvo kod Oriona?

Hvala unapred!

2) cenu ne garantuju u smislu potpisaces ugovor i onda ce mozda (a mozda i nece) da pokusaju da ti provuku poskupljenje posle nekoliko meseci. Razlika je sto sad ne zakopaju vest negde na sajtu da je jedva nadjes (a u isto vreme ti salju mejlove i sms-ove za svaku glupost, ali ne i za poskupljenje), nego su sad poslednji put napisali na racunu pa stvarno jesi obavesten. Ali tad imas pravo na raskid ugovora zbog promena uslova.
3) dve godine nisam imao nikakav problem, sve sljakalo kao leptir, a onda za 2 meseca sam digao oko 10 tiketa da je ruter (tj ONT) poceo da se raspada na 5GHz opsegu. Dva meseca im je trebalo da se nakane da zamene ONT, sad opet sve sljaka kako treba. Znaci, podrska malo zna da skripi. "Malo"
4) TV onako. Ja ne gledam TV toliko, kvalitet slike je losiji od ostalih (vecih) operatera, dosta kanala je SD koji su kod drugih bar 720p. HD je OK, gde ga ima. HBO nema premotavanje, meni je to najveci smor, ako nesto i pogledam na TV to je na HBO...
 
Jel zna neko da li naplacuju 350din kao za odrzavanje opticke mreze I Jel to dodatno na cenu paketa ili je uracunato . Slucajno video na kraju sajta malim slovima?

Usluga održavanja i podrške je sastavni deo svake ponude i ugovora za rezidencijalne korisnike. Usluga održavanja i podrške za FTTH (optički internet) pristup u iznosu od 350,00 rsd (sa PDV-om) tokom trajanja minimalne ugovorne obaveze, odnosno 590,00 rsd nakon isteka minimalne ugovorne obaveze, će biti naplaćena i iskazana kao posebna stavka na računu uz bilo koji izabrani paket iz ovog cenovnika.
 
Jel zna neko da li naplacuju 350din kao za odrzavanje opticke mreze I Jel to dodatno na cenu paketa ili je uracunato . Slucajno video na kraju sajta malim slovima?

Usluga održavanja i podrške je sastavni deo svake ponude i ugovora za rezidencijalne korisnike. Usluga održavanja i podrške za FTTH (optički internet) pristup u iznosu od 350,00 rsd (sa PDV-om) tokom trajanja minimalne ugovorne obaveze, odnosno 590,00 rsd nakon isteka minimalne ugovorne obaveze, će biti naplaćena i iskazana kao posebna stavka na računu uz bilo koji izabrani paket iz ovog cenovnika.
to je sve uracunato u cenu od pre neki mesec %%
 
Aaa pa danas je 16. jun. Znači okruglo 4 godine imam ZLOrion net 😋
 
Samo 2-3 major drame i reklamicije, prosek jedna godišnje 😂😂 Kritičan je novembar...

Ma, na prepaid-u sam pa kad se totalno pokvare mogu da odem na Zlo v2.0 (Supernova) 😆
 
Pomerao nameštaj, oštetio optički kabl u blizini rutera. Poslao Email da pitam koliko košta izlazak na teren i popravka, kažu 2.000 dinara.

Sećam se da sam davno imao problem sa IPTV i iz Telekoma su došli, zamenili neki kabl i nisu ništa naplatili.
 
@NAS ako si patch kabl ostetio, imas da ih kupis na oglasima 500-1000din (ja sam uzeo u Beli elektronik u V. Ilica, bilo ~700din za 3m). Trazi simplex SC-SC
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li instaliraju po Sr. Mitrovici? Ja se prijavio, najavili instalaciju u nedelju, da bi me taj dan zvao monter i rekao da moraju da otkažu jer mu se navodno kolega povredio. Juče ih zvao da pitam kad planiraju da dođu pošto uskoro idem na odmor, rekoše da će mi se javiti ujutro. Danas niko ne zove... Agresivni sa reklamom po SM, s nisu izgleda previše zainteresovani za nove korisnike.
 
pretpostavljam da ne postoji nijedno resenje za ovo, ali sta radite za delay na live evente? Nikad u zivotu nisam video veci delay, pricao sam sa drugom u toku utakmice i on je skoro pun minut ispred mene. Kao i ostatak grada ocigledno jer ih cujem kada padne gol, a kod mene bude u proseku 45 sekundi kasnije. Jako iritantno, ali pretpostavljam da nema resenja? Prikljuceno mi je preko lan kabla direktno, nije wifi, ali svakako ne pomaze
 
Samo DVB-C(T2, S2) i IP multicast rešenja mogu da imaju latenciju par sekundi.

Sve varijante preko http striminga imaju kašnjenje od bar 30 sekundi.

OTT (http striming) radi tako što tvoj browser / aplikacija skida segmente od 10ak sekundi (praktično video fajlove) i ređa ih i pušta redom.

Dakle tvoj provajder uzima signal iz nekog dvb/multicast izvora, praktično snima 10 sekundi, to spakuje u fajl (doda mu zaglavlje, "redni broj" i kraj) i obavesti sve da je fajl dostupan. Onda tvoj player preuzme taj fajl i stavi ga na čekanje za puštanje, i tako kako novi fajl postane dostupan, on ga skine i stavi u red za puštanje.

Imaš 10 sekundi dok se snima, 10 sekundi dok se pušta (to je teoretski minimum od 20 sekundi ako su segmenti 10 sekundi), plus vreme potrebno za download segmenta, plus player verovatno drži jedan segment "u rezervi". Znači 10+10+10+10 = 40 sekundi.

Tako je. takva je tehnologija, ali ljudima se ne može ugoditi, kukaju što im Iris (IP multicast) platforma ne radi na wifi kako treba pa moraju da razvlače kablove. OTT radi preko wifi, bez problema ali eto kasni 30-40s.
 
Jutros update na laki box-u, i posle kad je krenuo tv program izbaci da nije podrzana neka sistemska aplikacija sa ovom verzijom androida, jel se desavalo nekom? Bila opcija da ipak instaliram ali nisam izabrao to nego samo potvrdio...
 
Jutros update na laki box-u, i posle kad je krenuo tv program izbaci da nije podrzana neka sistemska aplikacija sa ovom verzijom androida, jel se desavalo nekom? Bila opcija da ipak instaliram ali nisam izabrao to nego samo potvrdio...
Meni bio taj update juče i sad ne mogu da ugasim normalno box kao pre.
Moram da stisnem dugme za gašenje i onda me pita da li želim da ga isključim ili restartujem i moram da potvrdim sa "ok", užas 😂
 
Nesto su pokvarili ovim updateom, daj Bože da ubrzo bude nova verzija ili ispravka. Ako se dobro secam prethodni su bili dosta manji ovaj skoro 700mb
 
Da nisu digli verziju Androida? Bio je na 9.
 
Super je što sada može da se ugasi HDR, napokon.
Nije super što je maksimum podešavanje za kvalitet slike Srednji kvalitet, ostale su samo opcije Nizak i Srednji.
 
Ček mogao je i ranije da se ugasi HDR? Mora da je samo lakše da se prebaci, znam da sam morao da ulazim u pet menija i ništa nije bilo logično.
Bitno da sad radi MAX, samo zbog toga je gurnut apdejt.
 
Poslednja izmena:
Da, baš su se pretrgli, apdejt sa 3.0.0 na 3.0.2
 
Nazad
Vrh Dno