Šta je novo?

Orion Telekom

Ja kolko videh kod Oriona nema Dual Net+tel, samo Dual Net+TV?
Možeš da se dogovoriš ja mislim, zovi akvizitera negog, ako ne dam ti ja jednog ćoveka, što je mene kontaktirao u PP...
 
Taj gpon kada ulazi u zgradu, jel stize kroz zemlju ili vazduh? Jel mu treba neko napajanje?
 
Ulazi i kroz zemlju i preko krova, zavisi od lokacije... Ne treba mu napajanje, pasivna je mreza...
 
A zavisi i od grada i to treba reći.
Nema je svuda što je veliki minus.
 
Sta svuda? Pa na 99% beogradskih opstina Orion telekom pokriva neki smesan procenat po opstini... A i poslovni moto firme njihove mi nije jasan... Kao da ne zele da se sire... Ja sam recimo na Cukarici u Filmskom Gradu, i imaju opticko cvoriste od mene udaljeno ni 500 metara vazduhom (da idu kablom okolo imaju plafon plafona 1500m) i ja sam hteo da uvedem na 24 meseca paket Net PLUS 2.5Gb/s a mozda i jaci paket, rekli su mi da kod mene nema uslova i ponudili mi ADSL.. samo sam se slatko nasmejao i spustio im slusalicu. Oni koji imaju opciju da uzmu uslugu optike preko Oriona na nekoj od opstina u Bg-u su srecnici
 
Sorry for writing in English. I've recently moved to Serbia from Russia and can't speak Serbian yet. I just wanted to post a brief report on the subject. A month ago I had to choose between several optical fiber providers available to my new appartment (Bulevar Oslobodzenja in Novi Sad): mts, sbb and orion. SBB imposes unnecessary services on me - cable TV, landline telephony, city wi-fi. Orion with its "Oslobodi se" 1000RSD/month w/o subscription looked like the best choice out of the three... but the company reputation seemed totally ruined.
Anyways after having read carefully all the complaints I pulled the trigger on Orion. Orion office's salesman here in Novi Sad speaks English and he frankly answered all my questions. The technician Daniel who came to install the network at my appartment turned out to be a super qualified guy and very attentive and helpful as well. He installed the router in the place I WANTED, and gave me ethernet 5+ meters patch cord for free.
So far so good - advertised 200mbit upload/20 mbit download. No downtime issues within 3 weeks.
 
dogovoru, u nastavku šaljem ponudu za TROJKA classic paket.

Trojka CLASSIC paket sadrži:
- Neograničeni kućni internet brzine do 400/80 Mb/s
- Osnovni TV kanali + Arena sport doplatni kanali + Film Box doplatni kanali +Fox+ Orion TV app postpaid na 3 uređaja
2 STB (Set Top Box, uređaj za televiziju)
- GRATIS 300 minuta ka fiksnim brojevima u zemlji i ka fiksnim brojevima inostranstva za zemlje koje spadaju u Zonu 1
Cena paketa iznosi 3150 rsd mesečno, sa uračunatim PDV-om. ( cena sa popustom 2362 rsd mesečno, sa uračunatim PDV-om)


Ovo sam dobio kao ponudu? Prvo zasto nije 1gb/200? Zato sto sam na gpon? Ili vec kako se to zove? Jer to ne ide kroz zgradu nego preko krova.
Do sada sam imamo 100/10 i sve arene i placam 2079 din sad kad mi je istekla promocija za dinar...
Dakle veca brzinu i tw meni prilicno beskorisne filmske kanale plus isto dosta beskorisno vise minuta fiksnog :)

Ali zbog brzeg neta da uzmem ovo i da se ne cenjkam? I dal.mogu traziti vecu brzinu?
 
to ti je jako povoljno sudeci prema stanju na trzistu, a i veca brzina ti nista ne bi unapredila.
 
Mislis povoljno sto ja placam 2079 sada? Opet ako bih mogao 1gb da dobijem za 200+ dinara deluje bolje :) ne znacj mi.previse ali...
 
Mislis povoljno sto ja placam 2079 sada? Opet ako bih mogao 1gb da dobijem za 200+ dinara deluje bolje :) ne znacj mi.previse ali...
Na GPON-u je maksimalna brzina 600/120.
Kada bi prešao na optiku imao bi 1000/200 i sve opstalo za iste pare.
Da li si pokušao da ih zoveš i raspitaš se oko prelaska na optiku?
Ja sam na B.Brdu i sa GPON prešao na optiku pre dve nedelje.
Paket 1000/200 za 1400 din (samo internet).
 
U zgradi nema optike da bih presao? Sad sam ih pitao da li zele optiku u zgradi da nam uvedu za 77 stanova potencijalnih ali ce morati barem nesto da placaju zgradi...ilo da zgradi(ne meni) daju trajno jedan beslatni paket dok su u zgradi...necemo da dajemo dzabe kao sto nas je sbb zeznuo davno i mi mu placamo struju za njegovu opremu :)
Ja sam zarkovo
 
pa i na optici je gpon :)
Oh, izvinjavam se. GPON Light je u pitanju.
U zgradi nema optike da bih presao? Sad sam ih pitao da li zele optiku u zgradi da nam uvedu za 77 stanova potencijalnih ali ce morati barem nesto da placaju zgradi...ilo da zgradi(ne meni) daju trajno jedan beslatni paket dok su u zgradi...necemo da dajemo dzabe kao sto nas je sbb zeznuo davno i mi mu placamo struju za njegovu opremu :)
Ja sam zarkovo
Nema nikakve "struje" koju bi Orion koristio. Ako pod tim uslovima čekate, bojim se da ćete se načekati :(
 
Oh, izvinjavam se. GPON Light je u pitanju.

Nema nikakve "struje" koju bi Orion koristio. Ako pod tim uslovima čekate, bojim se da ćete se načekati :(

Pa nesto barem malontrose plus novi korisnici? Zar bas nista ne daju zgradi? Jedan paket recimo?

Iskreno mi bezveze da bas zgrada nema nikakvu korist...a da oni dobiju potencijalnih 77 klijenata :)
 
Pa nesto barem malontrose plus novi korisnici? Zar bas nista ne daju zgradi? Jedan paket recimo?

Iskreno mi bezveze da bas zgrada nema nikakvu korist...a da oni dobiju potencijalnih 77 klijenata :)
Pa kod nas u zgradi ne troše ništa, pasivna oprema.
Sa te tačke gledišta "oni dobijaju, a mi ništa" ne treba vam ni jedan operater. Kod nas su tražili potpise 51% stanara da dozvoljavaju radove, bez obaveze da se priključe.
Ja sa druge strane gledam ovako:
za isti novac dobio sam značajno brži internet (umesto 400/80 > 1000/200).
 
Zgradama koje traze, a interesantne su im zbog veceg broja potencijalnih korisnika ( soliter veliki npr ), Orion ce placati mesecnu apanazu od ~20 eura... Sto je posteno, zgradi ide nesto u budzet, a oni dobijaju potencijalno dosta korisnika...

Kad se skupi par provajdera koji placaju, zgrada moze imati lepu mesecnu zaradu koja ce pokrivati npr troskove ciscenja...
 
Zgradama koje traze, a interesantne su im zbog veceg broja potencijalnih korisnika ( soliter veliki npr ), Orion ce placati mesecnu apanazu od ~20 eura... Sto je posteno, zgradi ide nesto u budzet, a oni dobijaju potencijalno dosta korisnika...

Kad se skupi par provajdera koji placaju, zgrada moze imati lepu mesecnu zaradu koja ce pokrivati npr troskove ciscenja...
Da ovo je i meni neka logika. ako bi sbb orion i mts placali nesto to se skupi solidno vremenom
 
Da li neko zna u Nišu kakvi su da optikom ? Da li razvlače kabl do korisnika ili su kao mts koji te lagano da ne kažem šta ako nisi u zgradi...?
 
Svuda ti je isto kod svakog. Ako si jedinka, ne interesuješ ih (u većini slučajeva). Ako hoće cela zgrada i optička mreža im je blizu, dogovorićete se ako ima zainteresovanih.
 
Ovakav mi je rezultat u svako doba dana. Optika na 1000/200, Novi Beograd, blok 62 sever. Mereno sa mog rutera preko LAN ka njihovom Huawei ONT.Screenshot 2021-11-19 200648.png
 
TV box je sroz ok, brzo i jednistavno, ima još par dodatnih funkcija, baš je njihov box i bez dodatnog petljanja sa launcherom i sideloadingom aplikacija, nije za drugo. Može da bude WiFi Hotspot, ako je na LAN kablu i to nekome može da bude upotreblivo. Programska šema je standardna, minus kanali kao BBC Earth, Discovery, History 1... Ja imam kompletan paket i više nego dosta mi je. Mana je što na dosta kanala nema premotavanja, na većini koji meni trebaju ima, ali me smara što na nekim dečijim ne mogu da vratim crtać, Cinestar, a HBO i onako gledam preko HBO Go.
Interfes je dobar, sve je upotrebljivo i brzo na Laki boxu, na TV aplikaciji (Tizen/Samsung), nije baš sjajno. Apikacija deluje malo neituitivno i zastarelo, fale ikonice kanala u brzom pregledu, motanje sadržaja unutar vraćene emisije, može samo preko daljinca i komandi/tastera za Play/Pause i premotavanje napred/nazad, u samom meniju nije dostupno. Apikacija radi, upotrebljiva je, ali je znatno lošija od one na boxu. Po meni sve ovo nije beznačajno, ali je i ispravljivo i ja mislim da će se to unaprediti u narednom periodu. Navijam za Orion, imaju šta da ponude, specijalno po ovim cenama. Biću sigurno zadovoljan u naredne dve godine, ako sve bude ovako kako je i ako nastave sa ovakvom uslugom i kvalitetom, neću ih ni tada menjati. Hvala Bogu, izbora u zgradi imam tri.
 
TV box je sroz ok, brzo i jednistavno, ima još par dodatnih funkcija, baš je njihov box i bez dodatnog petljanja sa launcherom i sideloadingom aplikacija, nije za drugo. Može da bude WiFi Hotspot, ako je na LAN kablu i to nekome može da bude upotreblivo. Programska šema je standardna, minus kanali kao BBC Earth, Discovery, History 1... Ja imam kompletan paket i više nego dosta mi je. Mana je što na dosta kanala nema premotavanja, na većini koji meni trebaju ima, ali me smara što na nekim dečijim ne mogu da vratim crtać, Cinestar, a HBO i onako gledam preko HBO Go.
Interfes je dobar, sve je upotrebljivo i brzo na Laki boxu, na TV aplikaciji (Tizen/Samsung), nije baš sjajno. Apikacija deluje malo neituitivno i zastarelo, fale ikonice kanala u brzom pregledu, motanje sadržaja unutar vraćene emisije, može samo preko daljinca i komandi/tastera za Play/Pause i premotavanje napred/nazad, u samom meniju nije dostupno. Apikacija radi, upotrebljiva je, ali je znatno lošija od one na boxu. Po meni sve ovo nije beznačajno, ali je i ispravljivo i ja mislim da će se to unaprediti u narednom periodu. Navijam za Orion, imaju šta da ponude, specijalno po ovim cenama. Biću sigurno zadovoljan u naredne dve godine, ako sve bude ovako kako je i ako nastave sa ovakvom uslugom i kvalitetom, neću ih ni tada menjati. Hvala Bogu, izbora u zgradi imam tri.
Kako izgleda instalacija od vrata kroz stan? Čime kače kabl/vlakno? Imam oprečne informacije, od kanalice do flaster-trake... Može fotka kako su to izveli? Da li modem ima dovoljno slobodnih ulaza da se nakači npr. EON box van mreže?
 
Kako izgleda instalacija od vrata kroz stan? Čime kače kabl/vlakno? Imam oprečne informacije, od kanalice do flaster-trake... Može fotka kako su to izveli? Da li modem ima dovoljno slobodnih ulaza da se nakači npr. EON box van mreže?
Nemam baš pravo iskustvo sa instalacijom, jer sam već imao vlakno od ranijeg provajdera TARGO, pa smo samo u hodniku povezali. Kod mene je sve sakriveno a ruter zašrafljen u ormarčić/element od iverice, koji krije i kutiju sa osiguračima. Izbušio sam ja na licu mesta postolje od rutera (dve rupe) i ušrafio ga gde treba, dok su oni radili vlakno.
Vlakno je tanko i providno, ako se pedantno postavi, ne vidi se, a da ne pričam što ga pri krečenju pokrivaš pa je nevidljivo. Mislim da im je metod, pištolj sa tečnom/vrućom plastikom.
Meni je svaki provajder do sada postavljao ruter na to isto mesto, jer mi tako odgovara, a imam LAN kablove do svake tačke gde mi treba, koji se ne vide (što kroz plakare, što kroz zid).
Ruter ONT je Huawei HG8245Q2 i ima četiri LAN porta, koji su svi za upotrebu. Nije mu loš ni signal, lepo pokriva i ispostavilo se da je stabilan. Jedino što nije ax standard pa moju brzinu paketa ( 1000/200)na WiFi ne može da izbaci, zato je u drugom delu stana, gde je potrebno moj ruter, koji može...
 
Poslednja izmena:
Tako je , pištolj, ne vide se vlakna uopšte, kao da ne postoje.
 
Ima li neko jedno mesto u orion tv sa Arenama, uz moju mesecnu naknadu?
 
Pozdrav, da li bi neko ustupio mesto u okviru oriona, aktivacija smart tva u zamenu za eon smart tv aktivaciju koju ja nudim? Oprostite ako ovo nije grupa za ovaj vid razmene... samo bih da nadjem nekoga kome ovo odgovara
 
Pozdrav svima,

Dakle, koliko mogu da vidim, Orion paket samo internet, netstart 200, svi su u globalu zadovoljni? 13€ mesečno je.

Treba da pređem sa SBBa, ne gledam TV a plaćam 30€ mesečno paket. Telenorov hiper net bi mi bio 20€, a dosta operatera ni nema samo internet paket, već mora uz TV. Postoji li neka druga preporuka za operatera?

Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno