Šta je novo?

Optički internet i tehnička pitanja

moras da se uloguješ prvo valjda

koju aplikaciju si instalirao? Pretpostavljam da je na tv
 
Tu sam skinuo i nece
Tu sam i skinuo ali nece,znam instalater kad je instalirao da mu je isto ovo izbacilo i da je kod njega na telefon nesto i negde ukucao i pokrenuo je
 
Poslednja izmena:
Problem je sto mi uopste ne salju verifikacioni kod da bi mogao da se ulogujem
 
Izgleda da imaju problem sa servisom.
I u aplikaciji na telefonu izbacuje brdo nekih greški.
 
Pa da tako je vec 2 dana,zato sam se i obratio ovde za pomoc da vidim da li mogu ja nesto da uradim ili mora da zovem yettel pa da vidim s njima,a i kontam da cu morati da ih cekam malo duze posto sigurno nece odmah doci!
 
Kod mene hoće
20220812_113657.jpg
 
Pa na ytl.rs/tv
 
Kad se meni to desilo, cim sam ukucao ytl.rs izbacilo mi je prozorče u koji se kuca kod.
 
1. moraš već imati nalog kod njih. da li ćeš napraviti novi ili već imaš nije bitno.
2. na kraj mora da ide i /TV. automatski će te vratiti na login stranicu ako nisi ulogovan.

Probaj da se uloguješ normalno pa tek onda da odeš na /tv stranicu
 
Da prenesem par informacija u vezi Yettel optike koje sam skoro dobio.

Svi korisnici su iza CG-NAT protokola, i čak iako uzmete statičku IP adresu ona je iza CG-NAT protokola. Tako da ljudi sa hardverskim VPN uređajima treba da traže usluge drugih operatera.
 
Šta rade, neko preusmeravanje kada je 'statika' u pitanju? (Nisam iz te struke, zato pitam)
 
Da prenesem par informacija u vezi Yettel optike koje sam skoro dobio.

Svi korisnici su iza CG-NAT protokola, i čak iako uzmete statičku IP adresu ona je iza CG-NAT protokola. Tako da ljudi sa hardverskim VPN uređajima treba da traže usluge drugih operatera.
Ako je tako, nije fer jer kazu da ja staticka JAVNA nije iza cg nata.
Ja sam na mts optici mi nemamo tih problema al nije dobro ako je kako ti tvrdis.
 
Ne znam detalje, postavio sam precizno pitanje korisničkoj podršci, da li je statička IP adresa iza cg-nat protokola i dobio sam odgovor da jeste.
Meni su kolege administratori sa posla rekli da može i statička adresa da bude iza CG-NAT. Sto mu znači očigledno da nije javna, onda je pljačka da se plaća 480rsd za nju.
Čak su mi i momci koji su došli inicijalno da urade instalaciju rekli da im je ceo net iza NAT protokola jer koriste MTS optiku, kapiram da imaju neka ograničenja zbog toga usled ugovora sa MTSom.
 
To je sve moguce ali nije fer ako je tako prema korisnicima koji placaju misleci da dobijaju javnu IP.
S druge strane, valjda bi neko bar ovde "kukao" da mu nije otvoren port po uzimanju staticke "javne" IP adrese.
Ja bar nisam ispratio mozda je neko i to napisao ovde.
 
Kada je prikljucen Yettelov ruter i ont i kada sam probao torrente nisu dobro radili i nisam mogo da otvorim port ali posle uplate staticke adrese i kada su oni kod sebe podesili sta su trebali posle toga mi se otvorio port u ruteru i na torrentima sam vidljiv drugim korisnicima tako da sada na privatnim trakerima mogu da seedujem i da vracam skinut sadrzaj.

Tako da ne znam na koju foru im je onda staticka adresa natovana ako meni sve radi ono sto mi nije radilo.
 
Kada je prikljucen Yettelov ruter i ont i kada sam probao torrente nisu dobro radili i nisam mogo da otvorim port ali posle uplate staticke adrese i kada su oni kod sebe podesili sta su trebali posle toga mi se otvorio port u ruteru i na torrentima sam vidljiv drugim korisnicima tako da sada na privatnim trakerima mogu da seedujem i da vracam skinut sadrzaj.

Tako da ne znam na koju foru im je onda staticka adresa natovana ako meni sve radi ono sto mi nije radilo.
Ne znam iskreno, ja ne smem da rizikujem zbog cisko meraki VPNa. Kod MTSa znam sigurno da mogu da imam javnu statičku ili dinamičku adresu. Dok se oni u Yettelu ne dogovore sa sobom nema meni prelaska kod njih.
 
staticka adresa moze biti iza NAT-a ali staticka javna adresa mislim da ne moze... To je neko moje shvatanje... A ja mislim da ovo sto se placa 480din je staticka javna adresa...
trnutno na yettelu po defaultu useri imaju dinamicku ip adresu (nije javna - jer je iza cgnat)
 
staticka adresa moze biti iza NAT-a ali staticka javna adresa mislim da ne moze... To je neko moje shvatanje... A ja mislim da ovo sto se placa 480din je staticka javna adresa...
trnutno na yettelu po defaultu useri imaju dinamicku ip adresu (nije javna - jer je iza cgnat)
Tako bi trebalo da bude a korisnicka podrska mi je rekla da je staticka iza CG-NATa, stvarno ne kapiram koga imaju od aministratora da im daje ovakve informacije ili oni jednostavno nemaju dobru obuku i dokumentaciju pa se na kraju dana igramo gluvih telefona.
 
Ne znam iskreno, ja ne smem da rizikujem zbog cisko meraki VPNa. Kod MTSa znam sigurno da mogu da imam javnu statičku ili dinamičku adresu. Dok se oni u Yettelu ne dogovore sa sobom nema meni prelaska kod njih.
Ne razumem se puno u nat ali najiskrenije sam ti napisao moje iskustvo.

Posle prelaska sa mts optike 100/20 gde je sve radilo dolazim na yettel i prvi znaci da nesto nije uredu se vide odmah na torrentima, mnogi ne priznaju torrente kao stvar gde moze da se docara rad interneta ali moze i po meni je to najbolji pokazatelj jel nesto radi kako treba ili ne.

Par dana sam pokusavao sa korisnickom sluzbom da resim problem bar oko download brzine a sto se tice seedovanja uzeo bih seedbox nabio ratio i odrzavao ga sporadicno ali kako nije mogo ni download da se zakuca sa brzinom onda sam isao na to da uplatim tih 480 dinara da probam dok sam u vremenskom roku da mogu da raskinem ugovor ako mi nesto ne odgovara i posle uplate i par poziva i par sati cekanja su sve podesili i sada radi.

To mogu da garantujem jer torrenthr je sajt koji ne prasta samo skidanje i beganje nego mora sve da vratis ili da drzis sve na seedu 72 sata. Tako da sada kod njih imam preko 250 gb uploada od kako sam na yettelu.

Od kako je uzeta ova staticka adresa i brzine su bolje pa tako download na torrentima ide do skoro 37 Mbps a upload ide do 17 Mbps do sto mi je vise nego odlicno.
 
Tako bi trebalo da bude a korisnicka podrska mi je rekla da je staticka iza CG-NATa, stvarno ne kapiram koga imaju od aministratora da im daje ovakve informacije ili oni jednostavno nemaju dobru obuku i dokumentaciju pa se na kraju dana igramo gluvih telefona.
Ovo mogu da potvrdim da korisnicka sluzba im nije jos na zavidnom nivo, pozoves prijavis problem, oni zavedu pa ti kazu da ce te neko pozvati da ti kazu jel problem resen. Verovatno da se jos uvek uce sta i kako ali najvise treba da nauce oko podesavanja centrale jer dolazimo do toga da jednome podese ovako drugome onako.

Ali sto sam napisao vec ucice u stos i sve ce biti bolje. Nego ih trebamo grupno stisnuti da ukinu cg-nat jer to je ono sto kvari opsti utisak o usluzi.
 
Ovo mogu da potvrdim da korisnicka sluzba im nije jos na zavidnom nivo, pozoves prijavis problem, oni zavedu pa ti kazu da ce te neko pozvati da ti kazu jel problem resen. Verovatno da se jos uvek uce sta i kako ali najvise treba da nauce oko podesavanja centrale jer dolazimo do toga da jednome podese ovako drugome onako.

Ali sto sam napisao vec ucice u stos i sve ce biti bolje. Nego ih trebamo grupno stisnuti da ukinu cg-nat jer to je ono sto kvari opsti utisak o usluzi.
Da da, toliko su optereceni da su zaveli da su me zvali i da su mi javili odgovor ali eto nisam se javio xD naravno u to vreme sam bio kod kuce i telefon pored mene.
Nema veze, bitno je da se javi jos neka konkurencija jer to obicno znaci da mi kao krajnji korisnici imamo bolju ponudu.
 
staticka adresa moze biti iza NAT-a ali staticka javna adresa mislim da ne moze... To je neko moje shvatanje... A ja mislim da ovo sto se placa 480din je staticka javna adresa...
trnutno na yettelu po defaultu useri imaju dinamicku ip adresu (nije javna - jer je iza cgnat)
Tako je u pravu si u oba slucaja.
 
Nazad
Vrh Dno