Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

Potvrđujem baterija čista perverzija.
Ceo dan 4g,dual sim,2 maila sinhronizuje,nijedno ograničenje,adaptive brightnes.

Ps.Ovoliko sam na Note 9 izvlačio iz 2 punjenja.
ddbf615bad8f2252754e5cb7d534e3a3.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ajde da se i ja zvanicno zapljunem :) Posle duzeg jahanja u Xiaomi taboru (sa malim izletom na Samsung S9),resih da posle godinu dana prodam svoj Mi9T koji me odlicno sluzio i probam OP8...i mogu da kazem da se nisam ni malo pokajao,cak stavise-prezadovoljan sam telefonom! U pitanju je "obican" OP8 , 8/128 verzija. Sistem je ultra fluidan,ekran je perverzija,osvetljen fenomenalno,90hz se tako lepo oseti,prosto svaki telefon posle ovoga jednostavno trza i laguje :) sam sistem ima pregrst podesavanja,ne fali mi apsolutno nista sto sam imao sa Miui....Stereo zvuk odlican,haptic feedback takodje odlican,jednostavno sve mi je leglo "na prvu" sto bi se reklo...Ono cega sam se najvise plasio je kamera-svaku recenziju koju sam pogledao pre kupovine telefona bila je kriticki nastrojena prema kameri,ali uzivo-totalno druga prica! Sto se mene tice,kamera je vrlo dobra,nemam apsolutno nikakvu zamerku,jos da nahvatam vremena da isprobam Gcam,i onda cu imati jos kompletniju sliku,ali opet i ova stock radi posao apsolutno bez ikakvih zamerki sa moje strane.Ah da,baterija takodje posebna prica,oko 4h SoT,na nekih 18h upotrebe telefona,sve 4g pa jos i malo losiji signal,pa jos i setovanje telefona,a na sve to ostalo 49% baterije....Ono sto po meni jedino "fali" ovom telefonu je AOD,ali to mu oprastam :) posto ce biti implementiran u skorije vreme...sve u svemu,sjajan fon!

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Što se tiče gcam na Oneplus, vredi za panorame i selfije, tu je osetna razlika u odnosu na stock.
 
I macro je odlican sa ultrawide kamerom na GCam

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ja sam na poslednjoj urnyx 2.1

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Jedino kad budes koristio aux lenses onaj za macro, fc kameru. Tako da nije od koristi wide radi lepo. Koristi se isto i za macro.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ucitao xml,al kad se slika i kad se klikne na desni krug za galeriju da se vidi uslikana slika samo strecne slika i nestane
 
Poslednja izmena:
Ono sto po meni jedino "fali" ovom telefonu je AOD,ali to mu oprastam :) posto ce biti implementiran u skorije vreme...sve u svemu,sjajan fon!

Sent from my IN2013 using Tapatalk

To ti je završeno :)
Android 10 je stigao 3. septembra, 11 stiže sa AOD što bi trebalo da bude za mesec dana.

https://twitter.com/PeteLau/status/1288132687702691843

OnePlus 8T? Mysterious OnePlus KB2001 phone with Snapdragon 865 appears on Geekbench
https://www.91mobiles.com/hub/oneplus-8t-kb2001-specifications-snapdragon-865-geekbench/
 
Poslednja izmena:
Ovaj novcic je kao nokat od mog kaziprsta. gCam wide lense zoom 8x . Odlican macro
f160c681c5ae8787b262abe01e947597.jpg
a4f9a57670421c7469262c970f4e5a75.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Da li uzeti OP8 ili ići na 7 Pro? Razmazio me Mi 9T sa popup kamericom, ali ako je značajno bolji OP8 (main kamera npr i baterija)...

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Slična dilema i mene muči, OP 7T Pro ili OP 8? Nisam zahtevan korisnik, uglavnom sam koristio "best valu for money" uređaje i sada bih počastio sebe jednim flagshipom koji bih koristio na duze staze. Da li bi meni kao takvom korisniku značilo da dodam tih nekoliko desetina eura? Treba mi pre svega odličan ekran, zatim dobra kamera i da sve radi bez štucanja iz kutije jer ne bih nista čačkao sem redovnih apdejta. Citajuci vasa iskustva na ovoj i temi o OP7, shvatio sam da je OP upravo to sto trazim ali koji od ova dva? Zanimljiv mi je to famozno OP iskustvo ali sam dodira sa njihovim aparatima imao jako davno, tj. sa prvim OP1 i pojma nema kako to sada izgleda.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Neces pogresiti, samo cu ti reci da OP6 koji imam i poredim sa zeninim OP8 ne zaostaje nista primetno niti znacajno, a 2 godine star model sa 50% manje rama (8 vs 12). Ako uzimas na duze staze uzmi 8 zbog nesto duze podrske za update, bar bi to moj rezon bio ako razlika u ceni ne predstavlja problem.

Preporuka za neki silikonski case za OP8 koji prelazi sve ivice ekrana, ukljucujuci i bocne? Kod nas koga god pitali imaju za 8 pro, za obican 8 niko. Pa ako imate preporuku, recite i gde da se nabavi/poruci :)
 
OP8 ima i 865 vs 855, pa uzmi u obzir i to.

Ali je meni fizički OP7 Pro bas ono sto treba. Kamere su slične, mislim da je to sve Sony IMX586, sa sve OIS-om.
 
Meni je dilema sa 7 T Pro koji dolazi sa 855+, kolega kog sam citirao je pitao za čist 7 Pro sa 855. Video sam ovakav ranking:
27168572.jpg

Razlika je mala i moguće je da ja, a i vi samnom, mlatimo praznu slamu posmatrano iz ugla mene kao ne bas zahtevnog korisnika jer je pitanje koliko te razlike donose osetnih benefita?
I ja baratam informacije da je to sve isti senzor a da je na OP 8 zvucnik bolji.
Tako da ja zaključujem da su glavna pitanja/dileme: rupica ili popup, kvalitet prikaza ekrana, fizcki oblik ekrana (kolika je razlika u zakrivljenosti ekrana kod ova dva modela), podrška koju kolega iznad navodi.
Da li sam nešto preskočio?
Na sve to nemam gde da ih vidim, da ja to pipnem :) tako da bi iskustvo svih kolega koji su imali priliku da oba modela koriste meni bilo veoma vredno iako sam svestan da su ukusi razliciti.



Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Ja sam bio u istoj dilemi. Na kraju uzeo op8. Ipak je noviji. Ta rupica u ekranu, ni ne primećujem je. Op7pro nije bolji, cak nap i za gcam koriste se isti xml fajlovi.
Ja sam pre op8 imao mi9t pro. Dakle isto full screen iskustvo

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Jel netko od vas ima OP8 srebreni, bas mi je gotivan mogu vam reci, izgleda je magnet za otiske al *mjau**mjau**mjau*..


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Ja sammuzeo OP8 jer je noviji,malo bolja završna obrada i kvalitet,bolji zvuk,kamere su tu
Uzeo bih OP8 radi duže podrške,pošto pretpostavljam da ćeš ga koristiti više od godinu dana.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ocekivana cena za jacu verziju. Morali su da ubace neki poklon, ovako nzm kako ce ici prodaja.
 
Neces pogresiti, samo cu ti reci da OP6 koji imam i poredim sa zeninim OP8 ne zaostaje nista primetno niti znacajno, a 2 godine star model sa 50% manje rama (8 vs 12). Ako uzimas na duze staze uzmi 8 zbog nesto duze podrske za update, bar bi to moj rezon bio ako razlika u ceni ne predstavlja problem.

Preporuka za neki silikonski case za OP8 koji prelazi sve ivice ekrana, ukljucujuci i bocne? Kod nas koga god pitali imaju za 8 pro, za obican 8 niko. Pa ako imate preporuku, recite i gde da se nabavi/poruci :)
https://rhinoshield.eu/pages/crashguard
Nije silikon, ali je vrhunski bumper sa ozbiljnom zaštitom. Još uzmeš folije njihove za napred i pozadi i miran si. Kod mene ova kombinacija 1,5 godinu na 6t bez ikakvih problema.
Imao sam i solidsuit njihov na nekom iphonu pre par godina, ali bumper mi je bolji.
Ako baš hoćeš silikon ima 1+ oriđi, doduše samo crveni, imam i njega ali rhinoshield mi je u 90% vremena na telefonu

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Ocekivana cena za jacu verziju. Morali su da ubace neki poklon, ovako nzm kako ce ici prodaja.
Prodaja ce ici nikako :) posto 99% mase kod nas nije ni culo za OP. Kod mene na poslu kolege kad me pitaju koji sam telefon uzeo,gledaju me u cudu kad kazem One Plus....

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno