Šta je novo?

OnePlus 3

Mozda samo nisi primetio pre, meni izgleda nikad nije radilo to nego nisam video do skoro, ne iskace mi E cesto jer mi cesto nije ukljucen net dok vozim, sad zimi je rizicno jer cim cujem obavestenje po navici se hvatam telefona, a sneg, mnogima lose gume/voznja, cesto zena i dvoje male dece iza mene...

OnePlus 3 A3000
 
Ne, ranije mi nije uopste padao na EDGE, sigurno, jer je ostajao na -140dBm na LTE! telenor. A sigurno ima odlican Edge, i solidan 3G, da prebaci.

Dok nisam bio podesio LTE/WCDMA onde, padao je na Edge na toj lokaciji.

Ali sada je MTS kartica u pitanju, a nesto mi se MTS dosta drugacije ponasa za mnoge stvari.

EDIT: Sad probah za svaki slucaj LTE-only, i kao sto treba - ne moze da zove kartica. Znaci izgleda je resetovan fon od tada, ili sam barem usao i izasao iz airplane moda. (sve to resetuje podesavanje, mora opet da se podesi)
 
Poslednja izmena:
Ima li neko od vas iskustva sa zamenom baterije na oneplus 3 ili 3t, koju kupiti i gde zameniti?!
Gledao sam neke na aliexpressu ali ne znam koju da uzmem i da li da sam menjam, gledao sam na YouTube ne deluje komplikovano ili da nosim u neki servis?
Svaki savet dobrodošao [emoji4]

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Ima na netu uputstvo za SVA moguca servisiranja za OP 3, i imas i linkove za delove tu, tipa baterija 13€+srarcigerce 3€+neki plasticni djavolcici jos nesto sitno, cifre lupam na pamet jer ne znam gde sam to video bese, valjda sam guglao OP 3T battery into OP 3...

OnePlus 3 A3000
 
Videh, deluje jednostavno, nisam dosad to radio ali za sve postoji prvi put[emoji4]
No, ako neko ima neki predlog za bateriju, gde da kupim osim ali, neka slobodno kaze[emoji6]

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Probao Gcam... Kaaaakva razlika!! Znaci slike su MNOGO cistije u uslovima smanjene vidljivosti (ne bas mrak), evo na primer starija cera po izlasku iz rodjendaonice, samo nesto svetla iz lokala koji je u sokacetu, bez blica, meni je ovo vise nego OK!!
6f4cdbe7d36c28e99db4b82c7e1afe42.jpg



P.S. Sad bezveze bacih pogled, ovo je ubedljivo najbolji SOT ikad koji sam imao na bilo kom telefonu, koliko satire ova igrica kad imam 8-9% nje bude nekih 5,5-6h plafon, a sa 3% bas satrlo, jos da nije sve u ni 10h awake-a jer se nisam skidao sa nekog foruma najveci deo dana...
1003a00753ac8cfb4ce4eefe32f29a24.jpg
4cf7bef32d8b80d0310a99c508adffb2.jpg
 
Poslednja izmena:
Aj da ponovim pitanje, posto ne nadjoh odgovor :)
Kako da iskljucim da mi izbacuje radne appove?
Recimo iako je Doze off (u dev options) i Don't optimize u Battery za Cellmapper, ipak mi ga random gasi :(
 
Pozdrav! Nedavno sam pazario polovni oneplus 3t (11 meseci star) I mogu reci da sam zadovoljan s obzirom da prelazim sa xperie z2. Telefon je mnogo fluidniji I ekran je dosta bolji. Kamere su tu negde kad je slabije svetlo mada kad ga rutujem stavicu I google camera. Primetio sam nakon par dana koriscenja da je baterija malo oslabila I da u proseku imam oko 4 sata sota. To je dosta manje u odnosu na ovde prijavljenje rezultate. Predpostavljam da je predhodni korisnik cesto koristio dash charge pa je to dosta gedradiralo bateriju. Kod nas u servisima kada pomenem telefon svi me bledo gledaju i ne znaju o kom je telefonu rec. Da li znate neku dobru zamensku bateriju koja podrzava brzo punjenje posto na netu nalazim samo neke kineske od 3700 I 3900mah. Negde nema originala od 3400. Valjaju li te sa aliexpressa? Ili mi mozete preporuzciti neki servis.

Drugo pitanje je vezano za rutovanje telefona. Na predhodnom z2 je bilo veoma lako brikovati telefon da mu nema povratka. Da li je I ovde isti slucaj? Tj sako pogresim u telefon upadne u boot loop da li se moze popraviti to.

Ima li negde da se uzme tempered glas koji ide od kraja do kraja telefona a ne ko sto imaju da se nadju da fali po 3mm sa obe strane displeja.
I da li je neko narucivao Dbrand skinove I koliko ih je tesko nalepiti na telefon?
 
Ako je toliko oslabila baterija onda ga je prethodni vlasnik koristio kao navigaciju u kolima :)
Ne verujem da ćeš moći da nabaviš originalnu bateriju.
Root je dosta lakši nego na drugim telefonima.
Stavi gcam za bolju kameru.
Dbrand se lako lepi na sve telefone
 
Dash charge ne propusta kao kod drugih brzih punjaca struju do baterije, ona bude mlaka kad se puni i dok se koristi, samo tim najveci neprijatelj baterije, velika toplota, ne utice tako brzo i toliko lose!
Moj bivsi S5 se vec dosta greje i to na punjacu 2A spram fabrickog 1,5A, uz to ne verujem da je mogla toliko da oslabi da imas 50% SOT-a nego sto je davala pre 10 meseci, jel mozes da instaliras neki program za to da ti prikaze preostali kapacitet, sve iznad 3000mAh znaci da bi minimum 5,5-6h morao da izvlacis lagaaaano!

Sto se stakala tice nasao sam bio u KG staklo sa crnim obodima znaci ful sve da pokrije do pola milimetra od stranica, ako imas futrolu taman si knap, ali imalo onaj rainbow efekat i to me nerviralo pa nisam uzeo, vidi na KP ima li ga jos!Ili mozda da uzmes foliju, ima na Aliju za $4 par koje idu bas skroz na skroz do oboda, sem od jacih udaraca stite ti isto manje-vise...

OnePlus 3 A3000
 
Evo npr poslednji screen shot od upotrebe baterije. Imate li preporuku za aplikaciju koja meri health baterije? Mozda gsam?
29425762_10216138695484218_6743935189795209216_o.jpg
 
OnePlus 3T 01.04. godinu dana.
Trenutno na beta 23
17c0ab2a80354761f1be5e9bd985edc0.jpg
e4b5e58ce4d06c19117d82154cd86ce6.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Na koliko ti je osvetljenje, jel ti ukljuceno stosta (smejah se jednom komentaru u Samsung temi gde liku SVE ukljuceno jer nikad ne znas kad ce da ti zatreba BT, NFC, lokacija, i wi-fi i data da samo prebacuje kad gubi wi-fi, a kuknjava na bateriju), jesi radio factory reset kad si ga kupio ili onako kako si ga kupio furao...
Vidi koji post iza sta sam ja postigao samo na citanje foruma, osvetljenje 1/3, samo wi-fi ukljucen, i to OP 3 bez T koji ima 3000mAh bateriju, laganih 8 i po h od 100-6%, telefon isto godinu star, slabo koriscen doduse (tako mi receno)...

OnePlus 3 A3000
 
Osvetljenje je na automatiku. Gasim sve što mi ne treba. Uključim po potrebi. Kupio sam novog direktno sa sajta. Hard reset sam radio sa N na O i posle prelaska na betu. S vremena na vreme obrišem keš iz recovery.
a1d755d2d20a1b5424cb489ee9be0f3c.jpg
Screenshot_20180320-145249.jpg
d84450ba036493c99a6fc4e609308ab9.jpg

Mislio sam da je meni upućen prethodni post.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Nedavno sam pazario polovni oneplus 3t (11 meseci star) I mogu reci da sam zadovoljan s obzirom da prelazim sa xperie z2. Telefon je mnogo fluidniji I ekran je dosta bolji. Kamere su tu negde kad je slabije svetlo mada kad ga rutujem stavicu I google camera. Primetio sam nakon par dana koriscenja da je baterija malo oslabila I da u proseku imam oko 4 sata sota. To je dosta manje u odnosu na ovde prijavljenje rezultate. Predpostavljam da je predhodni korisnik cesto koristio dash charge pa je to dosta gedradiralo bateriju. Kod nas u servisima kada pomenem telefon svi me bledo gledaju i ne znaju o kom je telefonu rec. Da li znate neku dobru zamensku bateriju koja podrzava brzo punjenje posto na netu nalazim samo neke kineske od 3700 I 3900mah. Negde nema originala od 3400. Valjaju li te sa aliexpressa? Ili mi mozete preporuzciti neki servis.

Drugo pitanje je vezano za rutovanje telefona. Na predhodnom z2 je bilo veoma lako brikovati telefon da mu nema povratka. Da li je I ovde isti slucaj? Tj sako pogresim u telefon upadne u boot loop da li se moze popraviti to.

Ima li negde da se uzme tempered glas koji ide od kraja do kraja telefona a ne ko sto imaju da se nadju da fali po 3mm sa obe strane displeja.
I da li je neko narucivao Dbrand skinove I koliko ih je tesko nalepiti na telefon?

Proces za rutovanje je 99% kao na nexus/pixel telefonima, dakle najlaksi u svetu androida. Gcam se moze ubaciti i bez rutovanja, klasicna instalacija apk-a. Moj telefon je star oko godinu i po dana, punio samo na dash normalno i dan danas imam prosek 5.5-6+h sot(doduse na aosp 8.1.0 rom-u). Ja sam imao 3-4 stakla, ni jedna nisu legla kako treba na ivicama, pa sam batalio to. Dbrand je overpriced, obican stiker a izadje oko 20 dolara sa dostavom, za te novce uzmi neki dobar armour case.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Cim sam uzeo telefon odradio sam factori reset i brisanje kesa. Sve mi je iskljuceno osim neta cak i wifi. Osvetljenje mi je na auto i slajder na jednoj petini. U Accubatteri estimated capacity je 2880mah sto nije previse kriticno.
Odradicu apdejt na najnoviji beta23 mozda to donese neki boljitak.
 
Cim sam uzeo telefon odradio sam factori reset i brisanje kesa. Sve mi je iskljuceno osim neta cak i wifi. Osvetljenje mi je na auto i slajder na jednoj petini. U Accubatteri estimated capacity je 2880mah sto nije previse kriticno.
Odradicu apdejt na najnoviji beta23 mozda to donese neki boljitak.
Što se tiče baterije mislim da je malo bolja na 5.0.1 u odnosu na beta 23. Bar po meni, na 23 sam 7-8 dana.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Custom Omni 8.1.0
OP3
26fd2fa214fac72d245a76ead2d6f555.jpg
f5f2fb6f3731dccf23952faf653288c7.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
OP3
pre nekih mesec dana, ručno sam instalirao Google Play Services, ali nisam siguran da sam stavio dobru verziju. Može li neko da mi kaže koja je ispravna verzija za stock rom OP3, da je nađem ovde?
Hvala!
 
Ja cu izgleda da bacim moj u oglase pa kog zanima OP3 nek proveri ovih dana, komp ga prepozna na MTP, instalira sta treba, instalirao sam sve iz All in one tool koji vidim fino popularan za igranje, ali cim kliknem da ukljuci debuging on se iskopca, menjao drajvere i ne ide, ne mogu da se snadjem, a ne gotivim ovaj Oxygen, Gcam mi stalno puca i svaka 3. slika samo crnilo...

OnePlus 3 A3000
 
Ne, nije kineski. Pravio sam se pametan, šta da ti kažem. Sada pokušavam da izbegnem hard reset
 
Jel' koristi neko MTS karrice u OP3, a da nisu 4G?
Da li imate problema sa netom, da se ne kaci?
 
Jel' koristi neko MTS karrice u OP3, a da nisu 4G?
Da li imate problema sa netom, da se ne kaci?
Idi na airplane mod na sekund, pa iskljuci, kad uhvati ponovo mrezu uhvatice i mobilni net, imam problem sa tim kad izadjem iz stana pa ugasim wi-fi da predjem na mobilni net u narednih nekoliko desetina minuta nece da se poveze, samo ako se ne setim odmah da predjem nego posle tipa sat on odmah uhvati...

OnePlus 3 A3000
 
Tako nesto... restart pomaze. Nisam pomisljao na FM.
Ali to nije trajno resenje :(
 
Ma jes, 4s posla da pritisnes, sacekas par sekundi i pritisnes opet, a inace nije striktno OP3 ili Oreo problem, cerki se isto desava na mom bivsem S5!

OnePlus 3 A3000
 
Ista kartica na S3 nema tih problema (desi se ponekad, ali neverovatno kratko i redje)
 
Nabudzio, za sad ne vidim neku razliku sem sto mi se CINI da mi duze drzi baterija, buduci da sam i igricu drndao i Fejs cackao a oba satiru kako jedu, sa -15% za ~1h kao da imam 3-5% vise nego sto bih inace, nisam jos gledao u sitna creva, najveci update je koliko vidim face unlock...
4b5f43b67da888830b5c913d81c521d6.jpg


OnePlus 3 A3000
 
Nazad
Vrh Dno